dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja raczej wszędzie na działówki będę dawał 12cm.
    Wyjątek może stanowić garderoba.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof czajka Zobacz post
    zastanów się jeszcze nad tym pokojem gościnnym a spialnią w sensie czy nie dać 12, bo czasami lepiej żeby się odgłosy nie niosły
    Eee... spoko - sypialnia córci, a gościnny to jeden z dwóch, taki pokój dodatkowy właściwie, raczej przez nas będzie użytkowany

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli córka pod kontrolą.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Czyli córka pod kontrolą.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Też się zastawialiśmy nad tymi działówkami ale stanęło na tym ze jednak wszystko pójdzie z 12tki.
    Co do łączenia to ponieważ nie chciało nam się czekać i przepłacać za specjalne kształtki z silikatów do łączenia ścian działowych, naczelny murarz wymyślił że będzie je łączył drutem 4. Niestety to rozwiązanie odpadło ponieważ drut okazał się za gruby i wyszły by dziwne różnice (ponieważ ściany są stawiane na klej)Natomiast z kupnem cienkiej 2 u nas jest problem. Zbawieniem okazały się dziurkowane i ząbkowane po brzegach płaskowniki stosowane przy sufitach podwieszanych do KG. Wkłada się taki płaskownik co jakiś odstęp. Jest cienki więc elegancko wchodzi między warstwy silikatów i kleju. Jest elastyczny więc w razie pracy ścian nic nie powinno prężyć i pękać.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Też się zastawialiśmy nad tymi działówkami ale stanęło na tym ze jednak wszystko pójdzie z 12tki.
    Co do łączenia to ponieważ nie chciało nam się czekać i przepłacać za specjalne kształtki z silikatów do łączenia ścian działowych, naczelny murarz wymyślił że będzie je łączył drutem 4. Niestety to rozwiązanie odpadło ponieważ drut okazał się za gruby i wyszły by dziwne różnice (ponieważ ściany są stawiane na klej)Natomiast z kupnem cienkiej 2 u nas jest problem. Zbawieniem okazały się dziurkowane i ząbkowane po brzegach płaskowniki stosowane przy sufitach podwieszanych do KG. Wkłada się taki płaskownik co jakiś odstęp. Jest cienki więc elegancko wchodzi między warstwy silikatów i kleju. Jest elastyczny więc w razie pracy ścian nic nie powinno prężyć i pękać.
    Czytasz w moich myślach - właśnie o to łączenie między innymi Ci w mailu pisałam

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No pięknie hehe - wysłałam Ci właśnie jakiś pokrętny opis + prymitywny rysunek. Ale najlepiej przyjedź i zobacz na własne oczy

  8. #28

    Domyślnie

    Trafiają do mnie widocznie takie pokrętne opisy, bo wszystko zrozumiałam
    Ale nie ma jak zobaczyć na żywo i dotknąć

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jak mocujesz ten płaskownik do maxa?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #30

    Domyślnie

    Wiem wiem - do zewnętrznych ceramicznych będzie inne mocowanie - spoko

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balcer_pl

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam wszystkich To mój pierwszy post na forum, ale troche już poczytałem i wyszukałem ten temat żeby nie zakładać nowego. Przygotowuję się do budowy domu. Teraz czas na wybór mareriałów, żeby architekt wiedział jak projektować. Chciałem brać ekipę do budowy, ale po dzisiejszych filmach i wywiadach widzę, że ściany zewnetrzne przynajmniej w jakimś topniu postawię sam z pomocą żony i rodziny Na początku brałem pod uwagę tylko ceramike na dryfix, ale widzę, że ytong równie łatwo idzie postawić więc zacząłem wertować i czytać dalej. Dobra do rzeczy. Właśnie wpadłem na pomysł czy można zbudować ściany zewnętrzne z porothermu a w środek wpakować silke i widzę, że na szczęście są o tym jakieś tematy bo przeważnie tylko ytong + silka. Ytong raczej odpada bo boję się z żoną o akustykę w domu no i nie wiem kiedy otynkuję i ocieplę dom więc nie chce żeby ytong napił się wody. Dlatego wpadłem na pomysł żeby dać porotherm na zewnątrz na dryfix to wtedy sam postawie mury + nie muszę się obawiać o szybkie ocieplanie i tynkowanie. Natomiast w środku kombinuję, żeby dać silke bo jest cięższa, dobra akustyka no i można w silce wiercić i wieszać różne rzeczy a z tego co wiem porotherm jest mega krychy. Możecie mi pomóc i dać znać czy łączenie porothermu z silką jest skomplikowane dla osoby która zupełnie nie siedzi w temacie? Czy przy stawianiu ścian zewnętrznych np. 1 warstwy cegły już musze wkładać jakieś mocowania do ścian działowych i nośnych? Czy to się robi dopiero jak ściana już stoi (tylko na ostatnich, górnych cegłach)? Gdyby ktoś miał zdjęcia czego używaliście do takich łączeń to będę wdzięczny. Jestem z Poznania. Chętnie nawiążę kontakt z kimś kto tak budował w okolicy poznania. Dzięki wielkie.
    Ostatnio edytowane przez Balcer_pl ; 11-11-2013 o 22:53

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balcer_pl Zobacz post
    Chciałem brać ekipę do budowy, ale po dzisiejszych filmach i wywiadach widzę, że ściany zewnetrzne przynajmniej w jakimś topniu postawię sam z pomocą żony i rodziny
    Szacunek dla żony!

    Cytat Napisał Balcer_pl Zobacz post
    Na początku brałem pod uwagę tylko ceramike na dryfix, ale widzę, że ytong równie łatwo idzie postawić więc zacząłem wertować i czytać dalej. Dobra do rzeczy. Właśnie wpadłem na pomysł czy można zbudować ściany zewnętrzne z porothermu a w środek wpakować silke i widzę, że na szczęście są o tym jakieś tematy bo przeważnie tylko ytong + silka. Ytong raczej odpada bo boję się z żoną o akustykę w domu no i nie wiem kiedy otynkuję i ocieplę dom więc nie chce żeby ytong napił się wody. Dlatego wpadłem na pomysł żeby dać porotherm na zewnątrz na dryfix to wtedy sam postawie mury + nie muszę się obawiać o szybkie ocieplanie i tynkowanie. Natomiast w środku kombinuję, żeby dać silke bo jest cięższa, dobra akustyka no i można w silce wiercić i wieszać różne rzeczy a z tego co wiem porotherm jest mega krychy.
    Ja mam dom w całości wybudowany w technologii Dryfix. Z wieszaniem czegokolwiek na działówkach nie ma żadnego problemu - tylko trzeba kupić inne kołki rozporowe (inne, ale nie droższe ). Także tutaj nie ma co się obawiać, że ceramika nie wytrzyma. Wytrzyma U mnie w salonie wisi czterometrowa półka zawalona książkami i gazetami. Wisi to w sumie na bodaj ośmiu kątownikach przykręconych do ściany. I ani drgnie od dwóch lat

    No i najważniejsze - w kwestii akustyki silki vs porotherm! Cegła silikatowa ma izolacyjność akustyczną bezpośrednio zależna od grubości materiału. W pustaku za izolacyjność odpowiadają drążenia w pustaku i tam dobre parametry aku mają już w miarę cienkie pustaki - porównaj sobie na przykład porotherm 44 z 25: http://www.wienerberger.pl/%C5%9Bcia...=1077526674111

    Koniec końców - nie będzie większej różnicy w parametrach między działówkami z silki i porothermu. Tak więc proponowałbym zostać przy jednolitym domu ceramicznym - będzie łatwiej murować i będziesz mieć zdecydowanie mniej piłowania

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierczek Zobacz post
    Koniec końców - nie będzie większej różnicy w parametrach między działówkami z silki i porothermu. Tak więc proponowałbym zostać przy jednolitym domu ceramicznym - będzie łatwiej murować i będziesz mieć zdecydowanie mniej piłowania
    Różnica w parametrach izolacyjności akustycznej jest znacząca:

    Materiał - Rw - Ra1 - Ra2 [dB]
    Porotherm 11,5 DRYFIX - 39 - 39 - 37
    Silka E12 drążona - 48 - 45 -42

  14. #34

    Domyślnie

    nie wiem jak to połączyć, zdaje się że problemem może być różna wysokość bloczków. teraz sam bym pomyślał o takim rozwiązaniu. silikat na ściany wewnętrzne do bezdyskusyjnie najlepszy materiał - dobre własności akustyczne i duża akumulacyjność. na zewnętrzne - można się zastanawiać.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał _unnamed Zobacz post
    Różnica w parametrach izolacyjności akustycznej jest znacząca:

    Materiał - Rw - Ra1 - Ra2 [dB]
    Porotherm 11,5 DRYFIX - 39 - 39 - 37
    Silka E12 drążona - 48 - 45 -42
    Porotherm 11,5 P+W ma 48 db, czyli dokładnie tyle ile Silka. Żeby było ciekawiej, 8 cm Poro ma Rw na poziomie minimalnie gorszym, bo 47 db. Biorąc pod uwagą to, że ściany zewnętrzne są pustaka ceramicznego to ja bym zdecydowanie dostawiał działówki z porothermu, może niekoniecznie z dryfixa, ale po prostu na klasyczną zaprawę. Z własnego doświadczenia wiem co to znaczy mieć jednolity materiał na ściany w całym domu - to jest wygoda i komfort pracy. Nie trzeba prawie nic ciąć, jak kupisz paletę pustaków połówkowych to tego cięcia nie ma prawie wcale. Poza tym samo dołączanie silki do porothermu jakby miało wyglądać? pustak do pustaka mocuje się na kotwy, tyle że tam producent zakłada, że materiał będzie równy i kotwa zawsze "wypadnie" pomiędzy pionowym spoinami ściany działowej. Przy silce albo jakimkolwiek innym materiale śmiem twierdzić, że ten problem byłby mega denerwujący...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony