dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Post Z284 w Kątach Węgierskich - komentarze

    Zapraszam do komentowania, zadawania pytań itp...

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marika321

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam na jaką kwotę został wyceniony SSO....???

    my jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu ale ten jest w ścisłej czołówce naszej listy ...

    Jakie zmiany zostały wprowadzone w projekcie ????

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Wyceny SSO (wraz z pokryciem dachu dachówką cementową) otrzymałem w zakresie od 150 do 310 tyś (brutto).
    Z firmą, którą wybrałem podpisałem umowę na ok 190tyś brutto.

    Na wprowadzanie zmian do tego projektu mieliśmy duży apetyt, jednak po dłuższym przemyśleniu okazywało się, że projekt w wersji pierwotnej jest dobrze przemyślany i zmiany by były ale na gorsze. Zdecydowaliśmy się jedynie na:
    - zamianę stropu na żelbetowy (wytrzymalsza konstrukcja, lepsze walory akustyczne, możliwość wybudowania ścian działowych poddasza w technologi murowanej)
    - zamiana ścian działowych na murowane z silikatów (parter i piętro) ze względu na walory akustyczne i możliwości mocowania szafek
    - zwiększenie izolacji podłogi na gruncie
    - przesunięcie drzwi spiżarni na krótszą ścianę

    W trakcie adaptacji projektu do warunków gruntowych zostały wprowadzone wzmocnienia konstrukcji (dodatkowe słupy żelbetowe).

    Wg mnie kluczowe dla tego projektu jest ustawienie względem stron świata. Jeśli strona z balkonem i tarasem miała by wypadać od strony północnej, to raczej bym odradzał ten projekt.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Romek_1

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    z własnego doświadczenia radzę pilnować wszystkich wpisów w dzienniku i pieczątek bo jak wykonawca się zmyje to będzie problem i niepotrzebne koszty.
    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Wpisy w dzienniku robi kierownik, nie wykonawca. Niemniej przed ostatecznym rozliczeniem na pewno sprawdzę, czy wszystko jest wypełnione.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Witam,

    Ta plandeke to przybiles punktowo gwozdziami czy jakas rama z desek ?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Przybiłem ją gwoździami ale przez deskę. Dwie półmetrowe deski u góry i dwie po bokach.
    W trzecim przypadku (nie widać na zdjęciu) założyłem plandekę tymczasowo tylko na gwoździach - ta plandeka ma zarobione metalowe oczka mniej więcej co 1m - i na tych oczkach ją powiesiłem - też całkiem nieźle się trzyma.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MA86

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam i życzę powodzenia w wykończeniu. Czekam na zdjęcia z montażu wentylacji. Masz projekt na ta wentylację? Ja się cały czas bije z myślami czy u siebie w istniejącym remontowany domu poprowadzić kanały...

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MA86

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I plandeki masz bardzo tanie ja musiałem na szybko kupować w markecie i placilem jak za zboże. Pewnie na składach było by taniej. Cóż mądry Polak po szkodzie

    Pozdrawiam

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Ja też kupowałem w markecie - w Bricko-Depot (chyba z grupy Castoramy). Na składzie (ogrodniczym) znalazłem te plandeki jeszcze o złotówkę tańsze - i więcej wymiarów i grubości.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pacyfist
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Chotomów
    Posty
    126

    Domyślnie

    A ja mam inne pytanko, Jak się spisywały bloczki H+H na cienką spoinę?
    Kiedy działasz na działce, mozna Cię kiedyś nawiedzic na budowie przed wieczorem czy już o tej porze Cię nie ma na budowie?
    Fajnie się uwinąłeś z dachem przed śniegiem

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    H+H wydają się być bardzo dobrej jakości - przynajmniej te na pióro wpust. Mur z cienką spoiną wygląda solidnie a murarzom układanie szło gładko - do cienkiej spoiny jest taka paca do nakładania kleju i idzie piorunem.
    Na działce jestem kilka razy w tygodniu właśnie wieczorem - po pracy. Zapraszam - ale dopiero po świętach

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Super Wam idzie , piekny domek trzymam kciuki !!!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Witam,

    ten bajer do szamba to coś takiego? http://sklephypo.pl/wylaczniki-cisni...y-p-ywak-.html

    Jak się załączą to przepuszcza prąd i potem co? Włącza się jakieś światełko, czy dzwoni dzwonek?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Ten akurat jest przeznaczony do wody, nie do ścieków. Ja zainstalowałem konkretnie to: http://www.mac3.pl/product.php?id_product=132139
    Działa to tak, że pływak przełącza styki w dwóch położeniach - tu jest schemat: http://www.czujnikipoziomu.pomp.pl/i...schemat_el.htm
    Można to podpiąć pod żarówkę tak by się zaświecała przy określonym zapełnieniu szamba albo pod pompę, by załączyć przepompowanie ścieków do oczyszczalni. Są gotowe sygnalizatory do podpięcia tego pływaka, np: http://elektron-zgora.firmy.net/czuj...amba,YP65.html

  16. #16

    Domyślnie

    Widzę ze tez zaczynasz elewacje. U nas ekipa pracuje od wczoraj. Życzę Tobie i sobie dobrej pogody. Pozdrawiam
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Byle bez mrozów. Póki co prognoza wygląda pozytywnie...
    Powodzenia!

  18. #18

    Domyślnie

    jaki kladles styropian pod podlogowkę?
    ja sie wacham miedzy 0,31 a 0,37
    eps 100 swisspora
    roznica okolo 1700zl...

    widac w postepie prac u Ciebie duzy porzadek, widzę,że kilka rzeczy moglismy zrobic inaczej, np rozlozyc hydraulikę po 1 warstwie styropianu na podlodze
    ale my jestesmy laikami kompletnymi, przed kazdym etapem spedzam dlugie godziny tutaj, a potem muszę rozmawiac z wykonawcami I nie dac sie zrobic w jajo (jestem kobietą, na starcie mam ciezko )

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    To dobra droga - ja też zaczynałem od czytania forum. Bardzo dużo ciekawych pomysłów i rozwiązań można podpatrzeć na forum.
    Co do styro - dawałem 0,037 (na parterze) ale warstwa około 20cm. Przy doborze izolacji (posadzek, ścian, dachu) przyjąłem takie założenie, by parametry związane ze stratami ciepła wszędzie były podobne - posiłkowałem się tu kalkulatorem ze strony Organiki.
    Jeśli chodzi o styropian pod posadzkę, to grubość jest narzucona - grubość styro + grubość wylewki + 1,5cm okładziny musi wyjść na zaprojektowany poziom "zero". To co istotne, to by parametr CS(10) [naprężenie ściskające] styropianu podłogowego wynosił min 100. To, że styropian ma w nazwie EPS100 to nie zawsze oznacza, że jest tak twardy. U Swisspora styropian podłogowy z tym parametrem to jedynie:
    EPS 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,037
    LAMBDA 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,030 (grafitowy)

  20. #20

    Domyślnie

    niestety właśnie ogranicza nas poziom okien tarasowych, mamy do dyspozycji 22 cm na wszystko,na styropian 13cm mamy, nie za dużo
    dlatego szukam najlepszego rozwiązania i wstępnie zdecydowałam na swisspora 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,030 (grafitowy)
    myslisz,że wybór ok? czy coś lepszego przychodzi Ci do głowy?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony