dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 63
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1250
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Dom marzeń Diuna III z domusa

    W dniu dzisiejszym postanowiliśmy założyć swój własny dziennik, gdyż dzisiaj uprawomocniło się nasze PnB. sick: buduję ja Ilona, małż- Tomasz i Ola córa (13). Wybraliśmy Diunę 3 po 2 latach poszukiwania. mamy duuużą działę( prezent ślubny od mojego brata) 11 tyś metrów, częściowo zalesiona.
    Ostatnio edytowane przez Tom Bor ; 13-10-2010 o 10:21

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    miałam nadzieję rozpocząć moje budowanie od lipca ale jak wiadomo w życiu rzadko się zdarza co sobie człowiek wymyśli i chce. po pierwsze grzecznie podziękowaliśmy pierwszej ekipie za budowanie domu, gdyż majster przyszedł do nas na pierwsze spotkanie nieco "zawiany " i zamiast przejść do konkretów nawijał, że musi ZUS -y pracownikom opłacić i chce pieniędzy.Wstępnie umówiliśmy się na 60 tyś z dachem i ociepleniem budynku.poprosiliśmy Szanownego Pana Majstra aby zaproponował nam ilość etapów i o jakich kwotach rozmawiamy , a on nam na to że 4 etapy to wyjdzie....równiutko po 15 tyś. choinki się chłop urwał w środku lata.naprawdę
    ni i zapomniałam dodać, że musieli by dojeżdżać na budowę, więc najlepiej żeby im nocleg załatwić i żeby się było gdzie umyć - może hotelik z widokiem na morze ???
    no i nastał czas pędzenia po hurtowniach sprawdzania cen i zamawiania.....no łatwo nie było, pamiętam pierwsze zakupy majster kazał zamówić I transport ,więc pojechaliśmy z małżem aby dokonać epokowej rzeczy i zakupić bloczki, folię, mazidło czarne jak smoła i steropianik.A tu zonk Pani pyta a jakiej grubości steropiank, a jakiej szerokości folijka i co dooopa za telefon i do majstra po poradę..udało się zamówienie złożyć.
    No i stało się mam fobię na transport dużym samochodem, no cholera boje się po prostu że wjedzie i nie wyjedzie i coo???ale żebym nie wyszła na histeryczkę to opowiem od początku. o godzinie 6.30 przyjechał Pan z bloczkami i oświadczył ,że ciągnik będzie potrzebny bo on na działkę z tą przyczepą to sie nie zmieści i kropka. Więc ja nowicjuszka w biegałam po wsi za ciągnikiem bo sama to jestem "małorolna".Udało mi się zerwać sołtysa, który owszem z pomocą podażył. pan od machiny wjechał na działkę i rozpoczął wyładunek i robił to tak zgrabnie że wysmyknęła się pierwsza paleta z bloczkami i gruchnęła o ziemię..sołtys wprowadzając naczepę na działkę wjechał i się był zakopał. a ja myślałam że wywinę orzełka, bo sytuacja rysowała się następująco Pan od machiny w środku ( działka ogrodzona żeby nie było), traktor w środku a jakże a naczepa zaklinowana w bramie wjazdowej.I mamy komplet i tak przez te wydarzenia fobię mam i mieć będę. póżniej pan od machiny przyczepę jaaakoś wypchnął i pojechał ale fobia została i odejść już nie zamierza.
    przez ten deszcz to można się choroby nie tylko morskiej nabawić, koparka była- wykopała, betonik zalany i to dokładnie... .po zalaniu ław okazało się że padało kilka dni i woda w wykopach stała i stał i pewnie stała by do dzisiaj gdyby nie mój brat, który przywiózł pompę i kazał wodę pompować. no to się pompowało około 5 tyś litrów i tak przez 3 dni. majster do pracy przyjść nie chciał bo mokro i glina z wykopów zjeżdżała do środka na ławę i deszczyk padał cholernik. więc mój brat - andrzej słodowy normalnie kazał mojemu ślubnemu palnik kupić do zgrzewania papy i..............pompa, wybieranie mazi łopatami + kielnia i suszenie palnikiem. Palnik na gaz z butli a jakże na 1800 stopni C. robota zrobiona i majster już musiał do wymurowania bloczków przyjść.. w domu przeczytałam instrukcję obsługi tego palniczka i włos mi na głowie stanął. bo z tym palniczkiem to trzeba z ostrożna i do tego w odpowiednich bucikach i rękawiczuszkach.a mój mąż koszulkę miał ino pomarańczową ale na nogach to japonki, dobrze że sobie z tego wszystkiego paluszków nie podgrzał.
    i tak minął nam urlop.Fundamenck wybudowany, chudziaczek zalany majster buduje od 6.9 ," wymurował narożniki i mury zaczął stawiać i ..okazało się że się geodeta pomylił i o 50 cm krótszy wykusz wyznaczył i co wszyscy na to. no nie cud miód ???moja mama dzwoni do mnie i mówi wierz jakoś dziwnie ten majster buduje, postawił ścianę i..ją rozebrał.a wieczorem zadzwonił skruszony geodeta że przeprasza ale się pomylił.łoo matko myślałam że żartuje, ale niestety prawda to była i muszą teraz dolewać fundamentu tocha.
    Fundamencik czeka na "dolewkę" a mury sie murują i już w sobotę mogłam pospacerować po domu i wreszcie widzę jak to będzie wyglądało.muszę się naumieć fotografię wstawiać to będzie fotorelacja.
    Ostatnio edytowane przez Tom Bor ; 04-11-2010 o 20:10

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    a jak wiadomo pada na budowie nic się nie dzieje i już zaczynam się martwić, co będzie dalej bo na razie to doopa blada.parter nie skończczony - bo pada, poddasza nie ma - bo nie ma parteru i nie ma czapki bo nie ma ani poddasza ani parteru. za to jest cholera jasna deszczyk, mój ukochany i ulubiony...

    wczoraj z mężem pojechaliśmy na działkę na oględziny budowy, ale się nie dało wejść, ponieważ moja osobista mama wyjechała i na domek mogliśmy popatrzeć zza krat ( siatki znaczy się).nie miałam chęci wchodzić górą przez bramę bo jeszcze mi kłopoty potrzebne jak dziura w moście, na dokładkę szczęśliwości ostatniej - leje deszcz i doopa z budowania.
    Ostatnio edytowane przez Tom Bor ; 13-10-2010 o 10:29

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    dzisiaj na działkę przyjeżdza terriva ale ja muszę siedzieć w pracyi do tego "coś mnie bierze".moich budowlańców znów nie ma na budowie ...bo są na innej.jak ja ten dom zamknę do zimy to będzie cud

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    dzisiaj na działkę przyjeżdza terriva ale ja muszę siedzieć w pracyi do tego "coś mnie bierze".moich budowlańców znów nie ma na budowie ...bo są na innej.jak ja ten dom zamknę do zimy to będzie cud

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No i doopa chciałam poprzenosić posty z bloga ale zaczęłam od środka, więc dalej przenosić nie będę będę smarować na bieżąco

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    w sobotę mogłam pospacerować sobie po stropie, na razie wylany jest na 1 części - garażowej więc mogłam pobiegać po stryszku i po schodach a w przypadku intensywności pracy mojej ekipy jest to niebywały sukces.
    Ostatnio edytowane przez Tom Bor ; 14-11-2010 o 18:54

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    w poniedziałek ekipa ma budować wykusze i słup klinkierowy a ja za chwileczkę znów będę musiała przesunąć termin założenia więźby

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Podobno jutro może będzie wylewny strop na 2 poziomie domku.obbbyyyy

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    i chyba jednak doopa i ekipa nie zdążyła z pracą aby jutro zalewać a pogodę zapowiadają, że szkoda gadać.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    nosz k..wa mać żeby nie było że wszystko idzie zgodnie z planem to poinformował mnie szanowny pan majster że brakuje 60 pustaków stropowych i 1 belki 4.8.
    i jakby z zalewania dópa . więc za telefon i obdzwoniłam pobliskie składy budowlane, ale okazało się że oni mają stropy ale na zamówienie i już. uratował mie telefon do producenta od którego brałam całość, okazało się że belki są pustaki są ale transportu ni ma.nasz znajomy auto posiada duze więc pojedzie odebrać " sprzęcik" ale problem nastał nowy bo może po 16.00 a producent do 16.00 pracuje. ale poczeka do 17.00 na mój transport.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    eee... no... A FOTY?? telefonów z łaparatem nie macie choćby??

    hmm.. powiadasz działka 11 tysi.... a trattur do koszenia jest???

    oj... tu tu sem będę zaglądywał... jak będą foty....

    pozdro
    NETbet

    p.s.

    załóż kommenty żeby takie "lumpy" jak ja ci się nie wpisywały w dzienniku...... ja nie znalazłem....winc TU!!

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No i dobrze że tu bo ja niemota komputerowa jestem foty będę wstawiać na fotosiku mam ich mnóstwo tyko dziecko mi się zbuntowało i starej matce pomóc nie chce, łobuzeria jedna. działa wieellkkaa ale ogrodzone tylko 2tyś do zagospodarowania.na reszcie szumi las od 8 lat.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    I oczywiście brakło 0.5 metra desek na wianuszek i co i ...i całe szczęście ze moja mam na budowie za dodatkowego kierownika budowy "robi". zamówiła a jakże i transporcik umówiła ja mam się tylko rozliczyć.Zapłaciłam dzisiaj za beton na 2 część budynku ból wielki 4.900
    Ostatnio edytowane przez Tom Bor ; 04-11-2010 o 20:04

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    ł o matko jedyna budowlańce wiechę juro chcom, to będą mieć!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    i w sobotę jednak zalewanie się odbyło zarówno stropu jak i budowlańców.no teraz to wreszcie mogłam zobaczyć domek z wymurowanymi wykuszami i słupem klinkierowym - bajka. ale jeszcze tyle roboty a tu już zimą straszą.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    dobrego dnia

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie


  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    przerwy technologicznej ciąg dalszy, od poniedziałku podobno robota się rozpocznie. wyceniam obecnie okna i zobaczymy jak wyjdzie na rzaie róznice sa około 3 tys.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    tydzień minął i już poddasze wymurowane, dziś przyjeżdża więżba

Strona 1 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony