dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    hmm, nie wiem jak to rozwiązać, ale mógłbyś zostawić luke na słup (tylko jak zabezpieczyć ją przed betonem, którym będą zalewane ściany). Pręty zbrojeniowe układać w ciągłości poziomej na pustakach szalunkowych, a na końcu zrobić szalunek pionowy z desek, zazbroić i zalać słup betonem. A tak myślę, że jeśli masz problemy z kupnem szalunku traconego to zrób monolityczne ściany i po sprawie.

  2. #22

    Domyślnie

    juz mam pustaki szalunkowe zakupione, ale rozgladalismy sie za szalunkami systemowymi ale na 3 frmy do ktorych wyslalismy prosbe o wycene zadna nie odpowiedziala.
    jakos moj wykonawca bedzie musial sobie poradzic. wg mnie latwiej bedzie postawic sciane fund z pustakow i zaszalowac te slupy i wylac wsio za jednym razem. Zobaczymy. Dzis wylewali posadzke w piwnicy teraz z 2tyg zanim polozymy hydroizolacje.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    fotki
    zbrojenie pionowe sam chciałeś czy wymagane ?
    jakieś szkody górnicze ?
    pręty pionowe "zalane" z ławami ?
    Piotr

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    zbrojenie pionowe sam chciałeś czy wymagane ?
    jakieś szkody górnicze ?
    pręty pionowe "zalane" z ławami ?
    Z reguły się nie zbroi tak mocno, podobno daje się zbrojenie przy oknach lub drzwiach. Ja zbroiłem mocniej, wg wskazań geologa, który zalecił tą ścianę w formie muru oporowego (buduję na działce ze spadkiem). Wg jego zaleceń także konstruktor przeliczył mi rozmiary ławy do warunków gruntowych na mojej działce. Ściany zbrojone razem z ławami, tzn. wystawione było zbrojenie przy robieniu ław...

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie juz po wylaniu 1wszych 4ech warstw i poszlo naprawde super, zero pekniec, przesuniec itd. Wydaje mi sie ze w moim przypadku mozna bylo zalac 5 warstw, gdyz te 1wszą polozylismy na zaprawie takze one nie byly puste. Polecam pustaki szalunkowe.
    Pozdr

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limagraf Zobacz post
    U mnie juz po wylaniu 1wszych 4ech warstw i poszlo naprawde super, zero pekniec, przesuniec itd. Wydaje mi sie ze w moim przypadku mozna bylo zalac 5 warstw, gdyz te 1wszą polozylismy na zaprawie takze one nie byly puste. Polecam pustaki szalunkowe.
    Pozdr
    robiłeś może porównanie kosztów do bloczków betonowych ?
    Piotr

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Od zrobienia wykopów do zalania stropu na piwnicą minęły 4 tygodnie. Potem ociepliliśmy ściany, zasypaliśmy i w sumie po 6 tygodniach od wbicia łopaty było gotowe. Zdążyliśmy przed zimą. Teraz fundamenty czekają pod śnieżna pierzynką na wiosnę

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Od zrobienia wykopów do zalania stropu na piwnicą minęły 4 tygodnie. Potem ociepliliśmy ściany, zasypaliśmy i w sumie po 6 tygodniach od wbicia łopaty było gotowe. Zdążyliśmy przed zimą. Teraz fundamenty czekają pod śnieżna pierzynką na wiosnę
    Nie dodałam, że piwnica będzie pod połową domu. Stawiało ją 3 ludzi a pogoda nie rozpieszczała.

  9. #29

    Domyślnie

    Ze wzgledu na dodatkowe zbrojenie scian fund moglem uzyc szalunki syst. lub pustaki szalunkowe, takze nie robilem porownania do bloczkow.
    Agalind - no to masz super, u mnie niestety jeszcze walczymy, dobrze ze na Pomorzu ta zima jest ciut lagodniejsza. Choc dzis troche w Słupsku nasypalo.
    Duzy masz ten domek, mam na mysli powierzchnie na poziomie zero i piwnice?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Limagraf - Domek będzie z tych średnich (tak mi się wydaje). Powierzchnia poziomu zero (całkowita) to 105m2, a piwnica (pod przednią częścią domu) nie będzie duża - 30m2. A jak u Ciebie?
    Zima na Pomorzu rzeczywiście jest lżejsza niż w głębi Polski. Oby tak pozostało, zwłaszcza teraz gdy nie mogę się doczekać dalszego budowania. Życzę powodzenia.

  11. #31

    Domyślnie

    Wklejcie jakies foty z Waszych piwnic!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa,sciany fundamentowe,strop,komin 070.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	33198  

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nasza piwnica na etapie stawiania ścian:


    i po zalaniu stropu


  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    nie było żadnych problemów. Zalewane było z gruchy - wyobraź sobie wożenie betonu z betoniarki i dźwiganie go w miare budowania ścian w górę ciężka praca...
    Nic nie pękało, ani podczas zalewania ani podczas docinania. Nie wiem ilu jest producentów takich pustaków, ale może różnią się one jakością - te co u mnie są, były bez zastrzeżeń. Co do zalewania, pisałem to wcześniej, zalewane były max 3-4 warstwy naraz, nie więcej (budowlańcy mówili, że jak sie zalewa więcej za jednym razem to wtedy są probelmy - ale jakie to nie wiem). Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, ile m3 betonu mi weszło, nie mam przy sobie faktur. Myślę, że na składzie sprzedawca powie ile wchodzi betonu na m2 ściany.
    Pozdr
    Lukasz80 - mozesz podac namiary na tych budowlancow, ktorzy stawiali i zalewali ci te pustaki szalunkowe? U mnie 1wszy raz zalewalismy 4 warstwy a 2gim razem 5 warstw, gdyz mojemu wykowcy wydawalo sie ze bedzie dobrze. Dzis zauwazylem ze sa przeswity tzn ze nie we wszystkie komory zostaly zalane a wynika to ze zlego ulozenia pustakow i zbyt malych szczelin , jutro przyjezdza KB zeby ocenic te robote i co ewentualnie mozna z tym zrobic. Teraz przymierzamy sie do 3go lanie ale na kilku odcinkach mamy 6 warstw. Obawiam sie ze ten beton nie dojdzie we wszystkie szpary?????????/
    Dzieki za rady.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limagraf Zobacz post
    Dzis zauwazylem ze sa przeswity tzn ze nie we wszystkie komory zostaly zalane a wynika to ze zlego ulozenia pustakow i zbyt malych szczelin , jutro przyjezdza KB zeby ocenic te robote i co ewentualnie mozna z tym zrobic. Teraz przymierzamy sie do 3go lanie ale na kilku odcinkach mamy 6 warstw. Obawiam sie ze ten beton nie dojdzie we wszystkie szpary?????????/
    Dzieki za rady.
    A co pisałem na początku tego wątku? Post numer #15 !
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #35

    Domyślnie

    Pisales. Te 2gie lanie to mielismy 5 warstw a zalalilismy 4 i troche do 5ej i wkladane byly pionowe prety, nie bylo zageszczania. Teraz mamy gotowe 5 warstw i na jednym 1.5m odcinku 6 warstw, czy musimy sciagnac 1na warstwe i zalaz czy zalac tak jak sa tylko ze np 3 warswty zagescic i wrocic jeszcze raz w to miejsce i dolac do 5ej warstwy?
    Dzis bede spr wypelnienie pustak po pustaku. Tak to jest jak sie zaufa komus kto ma 30lat doswidczenia.
    Moje pustaki sa 60x30x24, czyli te otwory sa ciut wieksze a i zalewanie odbywa sie ze spowalniaczem.
    Ostatnio edytowane przez Limagraf ; 10-12-2010 o 06:53

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limagraf Zobacz post
    Pisales. Te 2gie lanie to mielismy 5 warstw a zalalilismy 4 i troche do 5ej i wkladane byly pionowe prety, nie bylo zageszczania. Teraz mamy gotowe 5 warstw i na jednym 1.5m odcinku 6 warstw, czy musimy sciagnac 1na warstwe i zalaz czy zalac tak jak sa tylko ze np 3 warswty zagescic i wrocic jeszcze raz w to miejsce i dolac do 5ej warstwy?
    Dzis bede spr wypelnienie pustak po pustaku. Tak to jest jak sie zaufa komus kto ma 30lat doswidczenia.
    Moje pustaki sa 60x30x24, czyli te otwory sa ciut wieksze a i zalewanie odbywa sie ze spowalniaczem.
    mam pytanie do mających rozpoznanie w betoniarnich
    czy jest możliwość zakupu gotowej mieszanki o składzie jak na np. B15 ale suchej ? bez dodatku wody ?
    usłyszałem, coś takiego, że gość tak zamówił (ale to na wsi) i sam w betoniace "kręcił" później
    na taczki i tak zalewał pustaki szalunkowe ..
    nikt go nie poganiał
    Piotr

  17. #37

    Domyślnie

    Tez chcialem takim sposobem ale w betoniarni powiedzieli mi ze trzeba to raczej szybko mieszac z woda i zalewac, pare godz max.
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emirat

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mnie około miesiąc, ale to był dość prosty projekt

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony