dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 16
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 301
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał KJB Zobacz post
    Witam,
    prośba do budujących: jeśli macie zdjęcia to proszę o pokazanie jak u Was przebiega rura nawiewowa do kominka. My daliśmy ją pod chudziak, z tym że u nas chudziak jest niewiele wyżej od poziomu gruntu i zastanawiam się gdzie najlepiej zrobić kratkę? na ścianie? czy może w formie kominka na gruncie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!
    Ja też mam rurę pod chudziakiem, a kratka jest na murze oporowym (ścianie) tarasu. Pamiętaj żeby rurę ułozyć ze spadem, w celu odprowadzenia skroplin.
    Pozdrawiam.

  2. #222

    Domyślnie

    Awca dzięki za odpowiedz, ale nasz taras będzie bardzo niski - jeden schodek, a ta rura już w tej chwili leży na gruncie .... ciężko będzie umieścić kratkę na murku oporowym, no i jeszcze ze spadkiem szukałam już na forum rozwiązania i wyczytałam, że ewentualnie można zrobić "kominek" przed murkiem...
    Może ktoś ma podobną sytuację i coś podpowie

  3. #223

    Domyślnie

    Ja bym wyprowadził rure za taras i zrobił coś w rodzaju studzienki chłonnej. Proste rozwiązanie, można to dodatkowo zamaskować. Ważne żeby powietrze dochodziło.
    Po co Ci dodatkowa przeszkoda na tarasie.
    Ostatnio edytowane przez awca ; 07-09-2013 o 21:39

  4. #224

    Domyślnie

    i to jest dobry pomysł dzięki będzie czerpnia jak do rekuperacji tylko troszkę mniejsza )
    Ostatnio edytowane przez KJB ; 07-09-2013 o 21:36

  5. #225
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darekwik

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-402
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jeśli możecie to prześlijcie parę fotek WNB ze środka i zewnątrz będę bardzo wdzięczny pozdrawiam [email protected]

  6. #226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Malgosia P

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-162
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo nam się z mężem podoba ten projekt. Ja niestety jestem wzrokowcem i nie do końca potrafię sobie wyobrazić wnętrze. Czy mogłabym prosić tych, którzy są już bardziej zaawansowani w budowie na przesłanie kilku fotek z wnętrza. Będę baaardzo wdzięczna. Mój mail to: [email protected]

    Czy ktoś w Wielkopolsce albo niedaleko od Wielkopolski buduje ten dom abysmy mogli zobaczyc wnetrze na żywo?

    Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

  7. #227
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AMI budują Domek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam Wsjech
    ponieważ zakończyłem z grubsza sezon budowlany z WNB - podzielę się zmianami ktore są u mnie ( etapSSO) i które mnie czekaja

    zacznę od góry

    1. straszny badziew z klatką schodową która na pietrze wpada wprost na ścianę pokoiku. Spowodowało to konieczność przemyśleń.... i zrezygnowaliśmy z tego pokoiku na rzecz otwartej czytelni. Ściana prawa została skrócona do wysokości słupa. Pomieszczenie będzie otwarte. Z lewej regał z książkami, z prawej regał z książkami. Dużo światła na klatce schodowej i oddech ze jak się wychodzi ze schodów to jest gdzie przystanąć i się minąć.

    2. Zrezygnowaliśmy garderoby w pokoju nad garażem. Powiększyliśmy pokój. Docelowo to pokój dla gości - wiec im garderoba nie potrzebna

    3. Powiększyłem korytarz o 10cm szerokości. - Prowadzący do łazienki i w/w pokoju nad garażem. Możliwe ze pozwoli to uniknąć dodatkowej nadlewki - ciągle się nad tym zastanawiamy.... a jeżeli jednak dojdziemy ze będzie konieczna to trzeba będzie ja zrobić o min 50cm. Jak ktoś robił to wylewkę i ma projekt zbrojenia lub mógłby napisać jakimi prętami i jakie oczka -bedę zobowiązany.

    4. Kolejny badziew - to drzwi wejściowe przy słupach na prawo od biegu górnego i po lewej stronie. Albo trzeba dorabiać 5cm węgarki albo stosować jakieś nietypowe ościeżnice. WĘGARKI powinny być IMO w projekcie !!! A ich nie ma - wtedy murarz by zazębiał ściany na etapie murowania, a tak trzeba je wiązać prętami ;( Głupiego robota.

    parter:
    1. Likwidacja sauny - 50% ścianka dla pokoju, 50% powiększona została łazienka.
    2. Zmiana usytuowania szatni w taki sposób ze zlikwidowaliśmy drzwi wejściowe od sieni, pozostawiając drzwi do garażu. Przesunięcie ścianki o grubość węgarka.
    3. Zamurowana ściana na przeciwko wnęki TV. Absurdalna pustka powoduje widoczność fragmentu biegu schodów, korytarza i ogranicza ustawność salonu. A tak, jest gdzie przymocować kolumny kina domowego i kinkiety oświetleniowe będą miały swoje miejsce.
    4. Zamurowanie ściany pod schodami na długość biegu schodów (bez L ki). Jest to dodatkowe wzmocnienie również schodów ze spocznikiem. Od drugiej strony tak samo - zamurowanie pustakiem 25cm. Kanciapa jest duuuużo pojemniejsza.
    4a. NA etapie murów - wstawiliśmy w kanciapie pod schodami nadproże normalnej wysokości 2m. Drzwi będą wiec normalne ukrywając niejako ze jest tam kanciapa. - w projekcie są skrzacie drzwi dla krasnali i od razu widać co to jest.
    5. Likwidacja okna po całości na rzecz okna 180cm z lewej strony kominka.

    Teraz jak będzie ciepło dalej - zabieram się za rozprowadzenie kanalizy. Tu też będą zmiany juz to widzę... napiszę jednak gdy zrobię to w realu.

    plan na wyprowadzkę jesień 2014r.

  8. #228
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    raul86

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Osieck
    Kod pocztowy
    08-445
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, również zakupiłem projekt WNB ,szukam osób budujących w okolicach Warszawy. Mój e-mail [email protected]

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Luk_Bor
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-287
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jest nas tu kilku, którzy budują lub już wybudowali WNB w okolicach Warszawy A co konkretnie potrzebujesz?

  10. #230
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    raul86

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Osieck
    Kod pocztowy
    08-445
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak konkretnie- to sporo by sie tego nazbierało Ale na początek to jeśli ktoś mógłby sie podzielić fotkami wnętrza oraz jak wyglądały koszty na poszczególnych etapach budowy. Ja buduje niedaleko Otwocka na razie wystąpiłem o warunki zabudowy (ale nie powinno być z tym problemu ), a start budowy wstepnie przewidziany na jesień 2014.
    Z góry dzieki za pomoc, e-mail jak powyżej [email protected]

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MG***

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-112
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał khorne16 Zobacz post

    Druga sprawa wraz z żoną bardzo chcielibyśmy zobaczyć ten domek na żywo, jeżeli był by ktoś uprzejmy i zaprosił nas do siebie na budowę lub gotowego domu będziemy ogromnie wdzięczni ( kokolice Łodzi i Warszawy ).

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc

    Pozdrawiam
    Piotrek
    Prosimy o kontakt z naszą pracownią, jest duża szansa, że będziemy mogli pomóc w tej sprawie.

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AMI budują Domek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Update: ostatecznie dzięki ładnej pogodzie została wykonana nadlewka nad klatką schodową : u mnie 40 cm. Nie dało się tego uniknąć. Ładnie związało zazbrojone prętami z 3 stron. To widzę większość robi - wiec dla kolejnych inwestorów rada. Zaufajcie i zróbcie tą zmianę na etapie STROPU.

    Co do rozprowadzenia pionów KAN - bez problemu wszystko poszło. Aktualnie wycinam kształtki z pustaczków wentylacyjnych (zostały mi) i sobie te piony zamurowuję w kotłowni/korytarzu - tak by na wiosnę tynkarze przykryli wszystko jedną masą. Starałem się nie wkuwać pionów w ściany zewnętrzne. Dzięki temu żadnego pionu nie widać - a ściany nie są "ruszane". Dodałem odpływ-sitko na podłodze w kotłowni. Kotłownia obniżona jest -2cm właśnie z tego powodu by w razie awarii... to sitko powinno być jako 2 zabezpieczenie.

    Kolejne prace to ocieplenie ściany szatni od garażu. Po przemyśleniach - garaż nie będzie ogrzewany c.o. (- 2 grzejniki) Więc ściana działowa którą postawiłem zostanie ocieplona styro 10cm.

    Aktualnie wybrałem elektryka do prac na marzec - jak ktoś ma przemyślenia i pomysły do zmiany (albo szczerze podzieli się tym co dorabiał po projekcie) - proszę o takie informacje.

    kolejny UPDATE za miesiąc.

  13. #233
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniamichal

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-305
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie! Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem w zakresie elewacji z drewna? jaki wybraliście materiał? jakieś fotki?

  14. #234
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojciu11

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wałdowo
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    zwracam się do osób, które już się pobudowały lub są po montażu okien i rolet. Mam gorącą prośbę o podanie rozwiązania problemu, który pojawił się przy połączeniu rolet nad oknami narożnymi (kuchnia od frontu oraz pokój na piętrze)- z tego, co się dowiedziałem od ekipy montującej okna powstaje szczelina między roletami, która może być mostkiem termicznym.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi - załączam również swojego maila: [email protected]

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Luk_Bor
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-287
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniamichal Zobacz post
    Witajcie! Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem w zakresie elewacji z drewna? jaki wybraliście materiał? jakieś fotki?
    Ja wybrałem drewno meranti. Fotki mogę podesłać na maila.

  16. #236
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adamzdan
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Trzebieszów
    Kod pocztowy
    21-404
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie do osób które już skończyły budowę .
    po pierwsze ile kosztowała was instalacja elektryczna po drugie jakich i jakiej grubości styropianu używaliście do izolacji domu ?

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AMI budują Domek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    adamzdan: odpowiem ci za miesiąc, aktualnie elektryk robi.... i jak zrobi to podsumuję robociznę i materiał.

    co do ocieplenia to w projekcie jest 20cm białego, ale jak przeliczysz opór to można uzyskać to samo 15cm grafitowego. Nad tym się zastanawiam, zawsze to 5cm po obwodzie domu więcej miejsca , natomiast to co jest moim dylematem to to czy robić 2x7,5cm lub 2x10 (przy białym) z przekładką - czy od razu walić 15 (20) na ścianę...., roboty i kleju 2x więcej - czy jest to warte ?

    pozdrawiam
    AMI

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Goth

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    01-903
    Posty
    10

    Domyślnie re:rolety

    Cytat Napisał wojciu11 Zobacz post
    Witam,
    zwracam się do osób, które już się pobudowały lub są po montażu okien i rolet. Mam gorącą prośbę o podanie rozwiązania problemu, który pojawił się przy połączeniu rolet nad oknami narożnymi (kuchnia od frontu oraz pokój na piętrze)- z tego, co się dowiedziałem od ekipy montującej okna powstaje szczelina między roletami, która może być mostkiem termicznym.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi - załączam również swojego maila: [email protected]
    Hej Wojciu
    Te okna narożne to rzeczywiście problem przy montażu rolet. Twoja ekipa od okien ma rację. U mnie jest szczelina ok 0,5-0,8 cm w tych dwóch miejscach, o których piszesz. Ponieważ dom był przez zimę nie ocieplony to dmuchało stamtąd jak z wentylatora, mam jednak nadzieję, że po izolacji ścian problem zniknie. Ważną rzeczą której musisz miec świadomośc, jest to , żeby zamówić mniejsze okna + poszerzenia.Inaczej skrzynki się nie mieszczą.

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adamzdan
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Trzebieszów
    Kod pocztowy
    21-404
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam . Myślę że robienie z zakładką jest warte tych pieniędzy . narobicie sobie tylko mostków termicznych . mi wstępnie za elektrykę wychodzi od 10 tyś do 25 tyś . więc przedział jest dość duży . jak robicie z cegłami klinkierowymi na elewacji . moja żona ( i chyba słusznie ) upiera się na cegłe ręcznie formowaną . cena x 1,5 + impregnowanie i inne zabawy / zastanawiam się nad zastosowaniem płytki zamiast cegieł będzie trochę taniej a efekt bardzo podobny.

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AMI budują Domek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Ja nie zamierzam przekroczyć 10.tys. za elektrykę a 15tys. z inst. alarmową. Elektryk skonczył pietro - zabiera sie za parter, jeszcze max 2 tygodnie i bedzie finisz.

    a co do styro, to moze 15cm/20cm z frezem ?

    Ja nie robie cegieł klinkierowych ani płytek klinkierowych na elewacji w ogole. Tynk strukturalny na ociepleniu. Decyzje podjęliśmy w sumie juz na etapie ścian parteru.

    pozdr.
    AMI

Strona 12 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony