dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie problem z rozprowadzeniem powietrza z kominka

    witam, posiadam kominek Dovre i turbine z bypassem dospel 800, niestety powietrze wylatujące z anemostatów na pietrze jest chłodne. Co może byc przyczyną ?
    W komorze obudowy kominka jest bardzo gorące powietrze i takie też zasysa rura od turbiny, a mimo to powietrze wylatujące z anemostatów jest ledwo ciepłe mimo całodziennego palenia w kominku. Bardzo prosze o jakies sugestie co można by poprawić żeby grzało

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Witam.
    Mało danych, mam więcej pytań Troszkę duża turbina, może ucieka gdzieś ciepło na podaszu, gdzie turbina? docieplone rury? Jaki typ, moc paleniska, wielkośćdomu? Fajnie by było rzucić okiem na obudowę - zdjęcia!!!!
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A może zasysa bypassem i dlatego wychłada całe to ciepłe powietrze, co dolatuje do turbiny?
    Zbadaj najpierw czy na wejściu do turbiny masz ciepłe powietrze? Wtedy będzie wiadomo czy po prostu nie ciągnie Ci ciepła z kominka, czy gdzieś je tracisz...

  4. #4

    Domyślnie

    turbina umieszczona na strychu, rury flex 125ocieplone tylko standardowo tak jak są , do turbiny dołożyłem regulator obrotów ale po ich zmniejszeniu nic sie nie poprawia.wielkość domu to 165 m2

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodal Zobacz post
    turbina umieszczona na strychu, rury flex 125ocieplone tylko standardowo tak jak są , do turbiny dołożyłem regulator obrotów ale po ich zmniejszeniu nic sie nie poprawia.wielkość domu to 165 m2
    połowa ciepła ucieka do atmosfery.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    połowa ciepła ucieka do atmosfery.
    czyli należy ocieplić wełną jaka grubość ??

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodal Zobacz post
    czyli należy ocieplić wełną jaka grubość ??
    Oczywiście im więcej tym lepiej...
    Można wstępnie - tyle ile masz w skosach i suficie.

  8. #8

    Domyślnie

    ociepliłem wełna niestety z anemostatów dalej leci chłodne powietrze, co jeszcze może byc przyczyną ?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    a bypassem nie zaciąga?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodal Zobacz post
    ociepliłem wełna niestety z anemostatów dalej leci chłodne powietrze, co jeszcze może byc przyczyną ?
    Jak masz doprowadzone powietrze do spalania ?

  11. #11

    Lightbulb

    powietrze z zewnątrz bezpośrednio do podejścia w kominku

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodal Zobacz post
    witam, posiadam kominek Dovre i turbine z bypassem dospel 800, niestety powietrze wylatujące z anemostatów na pietrze jest chłodne. Co może byc przyczyną ?
    W komorze obudowy kominka jest bardzo gorące powietrze i takie też zasysa rura od turbiny, a mimo to powietrze wylatujące z anemostatów jest ledwo ciepłe mimo całodziennego palenia w kominku. Bardzo prosze o jakies sugestie co można by poprawić żeby grzało
    A może palisz po prostu mokrym drewnem, bo stierdzenie że " ...w komorze obudowy kominka jest bardzo gorące powietrze" jest pojęciem względnym. Mierzyłeś temperaturę tego powietrza? Ustaw termostat turbiny na max wartość ( 90st.C) i sprawdź czy się włączy.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam
    Sprawdź by-pass czy jest dobrze podłączony i co najważniejsze:
    1. Czy rura zasysająca nie jest za wysoko wyprowadzona w okapie i nie zasysa powietrza przez kratki wylotowe co powoduje, że miesza się ciepłe powietrze z zimnym.
    2. Sprawdź jakie powietrze wpada do turbiny - powiązane z pkt. 1
    3. Trzeba obiektywnie ocenić temperaturę w okapie, bo może za słabo palisz i rzeczywiście jest za niska. Masz wkład który potrzebuje dużego załadunku i suchego drewna. To jest duże palenisko i może w tym jest problem.
    Sprawdź powyższe uwagi i zobaczymy czy to rozwiąże problem.

    Pozdrawiam

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jeszcze jedno - po jakim czasie palenia stwierdziłeś ten fakt i na jaką temperaturę masz ustawiony termostat turbiny?

    pozdrawiam

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PiotrŚwica

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Pierwsze co przychodzi mi do głowy to sprawdź czy rura od DGP znajdująca się w okapie kominka jest opuszczona poniżej kratek nad wkładem kom. i druga rzecz to jakie masz rozszczelnienie poniżej paleniska.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał Piotrowski CK Zobacz post
    Witam
    Sprawdź by-pass czy jest dobrze podłączony i co najważniejsze:
    1. Czy rura zasysająca nie jest za wysoko wyprowadzona w okapie i nie zasysa powietrza przez kratki wylotowe co powoduje, że miesza się ciepłe powietrze z zimnym.
    2. Sprawdź jakie powietrze wpada do turbiny - powiązane z pkt. 1
    3. Trzeba obiektywnie ocenić temperaturę w okapie, bo może za słabo palisz i rzeczywiście jest za niska. Masz wkład który potrzebuje dużego załadunku i suchego drewna. To jest duże palenisko i może w tym jest problem.
    Sprawdź powyższe uwagi i zobaczymy czy to rozwiąże problem.

    Pozdrawiam
    rura na pewno jest poniżej kratki wylotowej, resztę sprawdzę jak będę w domu i rozpalę kominek

    .............i druga rzecz to jakie masz rozszczelnienie poniżej paleniska. - pod paleniskiem nie mam jeszcze zabudowy z KG ale w planach aest duża kratka taka jak na górze
    Ostatnio edytowane przez bodal ; 07-02-2011 o 14:05 Powód: poprawa

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    nie rozumiem tego".....pod paleniskiem nie mam jeszcze zabudowy z KG ale w planach aest duża kratka taka jak na górze " ?????
    moze jakieś foto wrzucisz - będzie prościej ocenić sytuację i wyciągnąć wnioski.

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony