dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Izolacja naczynka wyrównawczego na strychu.

Domyślnie Izolacja naczynka wyrównawczego na strychu.

Witam,
    W związku z nadchodzącymi mrozami, istnieje możliwość zamarznięcia instalacji naczynka na nie ogrzewanym strychu. Proszę o poradę jak to zrobić.
    A więc tak, naczynko znajduje się na strychu, doprowadzone są do niego rury 2 x 1" (dopływ odpływ) + 1 rura PEX 16 - (zasilająca z zaworem pływakowym). + rura 1 "- przelew. Pomysł jest taki. Zabuduje naczynko, wraz z przyłączami, płytami G/K miedzy nimi dam wełnę ( mam dwie rolki ISOVERA 15 cm - pozostało mi po ociepleniu garażu.), tak aby zrobić takie małe pomieszczenie 1m szer X 1,5m dług X 0,6 m wysokie. Zastanawiam się także nad zakupem kabla grzejnego wraz z termostatem i owiniecie nim PEX-a oraz rury ", jeśli jeszcze coś zostanie to i naczynko. Czy to miało by sens? Czy może jakiś inny pomysł.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar plamiak

Domyślnie

Jeśli masz czas to czemu nie - możesz ładnie obudować płytami gk. Ale wystarczyłoby dokladne "otulenie" wełną baniaka, założenie otulin na rury i jescze to wszystko otulić wełną. Żadne podgrzewanie nie jest potrzebne.
    Dom stoi, synowie rosną, ale sadzić drzew nadal nie lubię...

Nie sprzedaję podłogówki, ja ją mam.

3. Tanie ogrzewanie. Które urządzenia grzewcze kosztują najmniej? Ogrzewanie podłogowe tylko w jednym pomieszczeniu? Ekspert wyjaśnia Skuteczne odpowietrzanie grzejników, czyli sposób na usunięcie powietrza z instalacji c.o. Jakie grzejniki kupić decydując się na modernizację instalacji? Poznaj rodzaje grzejników oraz ich najważniejsze cechy

Domyślnie

Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Jeśli masz czas to czemu nie - możesz ładnie obudować płytami gk. Ale wystarczyłoby dokladne "otulenie" wełną baniaka, założenie otulin na rury i jescze to wszystko otulić wełną. Żadne podgrzewanie nie jest potrzebne.
    Głownie chodzi o to iż tam gdzie idą rury z salonu bo tam mam kominek, jest dziura około 20 cm X 20 cm w suficie, i myślę iż jeżeli zrobiłbym bym na strychu takie małe pomieszczenie to ciepło z salonu uchodziło by do tego pomieszczenia i w jakimś tam stopniu ogrzewało go. A jeżeli tylko owinąłbym naczynko i rury to to ciepło ociekało by na strych. Co do kabla grzejnego to boję się, iż jak nie będę palić w piecu ( na razie tam nie mieszkamy) to nawet te małe pomieszczenie po jakiś czasie wyziębi się i temp. spadnie poniżej zera a wtedy może być problem.
    Być może mylę się, i będzie wszystko ok. Ale wole dmuchać na zimne...

Domyślnie

Zabudowałem, tak jak podejrzewałem ciepło z salonu ulatuje do góry do tego niby pomieszczenia i ogrzewa go. Wrzuciłem tam termometr i jest cały czas na plusie. 5-8 stopni. Temat można zamknąć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia