dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 186
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    ... hmm...

    ja bym pani dość dosadnie w cztery oczy powiedziała, że jak następnym razem będzie chciała uświadamiać moje dziecko w jakiejkolwiek kwestii niech się najpierw do mnie jako matki zgłosi i zapyta czy ja tego uświadomienia chce !!! bo jeśli nie... to wychowaniem religijnym zajme się sama... a do szkoły i stosownego proboszcza napisze pismo, ze z uwagi na brak komunikacji z nauczycielem i jego niekompetencje prosze o stosowną kontrole lub przeniesienie dziecka na etyke...

    i w rozmowie z panią starałabym się być najgrozniejsza jak tylko potrafie i nie wolno się dać zagadac, ze to co ona mówi, to przeciez prawda, bo owszem - ale to my rodzice powinniśmy decydować kto, kiedy i jak im to powie

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    no i rozmawiałam. Najpierw z wychowawczynią, którą po prostu zatkało, a potem z nawiedzoną katechetką.
    Babsztyl powiedział mi, że taka jest podstawa programowa i ona nie będzie mówić dzieciom, że mikołaj zlatuje z nieba i daje dzieciom prezenty. Spytałam jej czy ona ma jakiekolwiek wykształcenie, które pozwala jej na pracę z takimi małymi dziećmi. Czy rozumie to, że są to małe dzieci, dla których mikołaj jest kimś ważnym,a ona brutalnie odarła ich z marzeń i z tego w co wierzyły? Przez całą rozmowę zastanawiałam się co ta kobieta ćpa...autentycznie.....stała tak uduchowiona, taka wniebowzięta, że miałam ochotę ją pociągnąć za kudły. Na koniec mnie poniosło i powiedziałam jej, że jeżeli nie rozumie tego o co mi chodzi to powinna się zastanowić nad swoim leczeniem psychiatrycznym, a nie nad uczeniem dzieci.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Z opisu mi wygląda na "przterminowaną pannę" co to mężowi niewinność w posagu wniesie ... mmm ... ciężki kaliber ...
    Miejmy nadzieję, że w programie nie ma straszenia dzieci piekłem ... bo to też nie prawda ...
    ( Kościół w średniowieczu znalazł sposób na straszenie chłopów a spowiedzią wyciągali ile który panu ukradł ... )

    Ale dobrze że sobie ulżyłaś ... a może pomyśli następnym razem zanim coś chlapnie...
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    hmmmm
    poproś o etykę
    bo na religii twoje dziecko szans już nie ma a małe dziceko nie zrozumie, dlaczego pani go nie lubi...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    .....stała tak uduchowiona, taka wniebowzięta, że miałam ochotę ją pociągnąć za kudły. Na koniec mnie poniosło i powiedziałam jej, że jeżeli nie rozumie tego o co mi chodzi to powinna się zastanowić nad swoim leczeniem psychiatrycznym, a nie nad uczeniem dzieci.
    Brawo! Dobrze jej powiedziałaś. Jak piszesz o tym "uduchowieniu" to jakbym widział swoja szwagierkę - niestety ciężki przypadek w rodzinie Też miała epizod bycia katechetką, ale jej po roku podziękowano. One są jakieś takie... że chcą być bardziej święte od samego Papieża...
    Dzisiaj moja mała też mi zameldowała, że pani-od-religii powiedziała, że Mikołaja wymyśliła Coca-Cola. Powiedziałem dziecku, że pani bzdury gada i koniec. Córcia ma juz 8 lat i kuma czacze, że to my... z tymi prezentami, ale udaje, że nie wie i wszyscy mamy ubaw... Sam pamiętam, jak sie po raz pierwszy obudziłem jak mi Mama wkładała do buta szeleszczące pakuneczki... udawałem, że śpię i rano było jak zwykle miło. A te kretynki to wszystko chcą zepsuć... w imię czego...poprawności religijnej..
    szlllag by to trafił.

    Pozdrawiam wszystkie dzieci, które jeszcze wierzą w bajki i Mikołaja
    Nazwa:  kerstman2..gif
Wyświetleń: 400
Rozmiar:  18,8 KB
    Ostatnio edytowane przez Cpt_Q ; 08-12-2010 o 21:18

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    hmmmm
    poproś o etykę
    bo na religii twoje dziecko szans już nie ma a małe dziceko nie zrozumie, dlaczego pani go nie lubi...
    Chyba nie pozostaje nic innego. Jest jednak ryzyko, że tą etykę prowadzi ta sama pani.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #27

    Domyślnie

    a wygnać ją w cholerę niech krzyża pilnuje czy też miejsca po nim

  8. #28

    Domyślnie

    I dobrze jej powiedziałaś, można ją jednak było też wytargać za te kołtuny, hehe.
    pozdr

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    U nas nie było takich numerów na szczęście, ale i tak mówiłam dzieciom, że ja do dziś wierze w św. Mikołaja.
    No bo trochę wierzę!
    Bo dlaczego zawsze jak zbliżają się świeta, to coś miłego na te świeta się zdarza, a jak nawet nie ma nijak kasy na prezenty - to jakoś, skądeś sie pojawia i można je kupić?
    No?
    Bo to Mikołaj o to dba!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Agnieszko- wierzę ,że Twoja mądrość matczyna zwycięży i córcia nadal bedzie wierzyć ,że Mikołaj to ktoś dobry ,kto przychodzi co roku ,ktoś kto przynosi prezenty grzecznym dzieciom i warto czekać na niego cały rok . Do dzisiaj przechowuję listy moich dzieci do św Mikołaja .....teraz kiedy są dorosłe to wyjątkowo słodka pamiątka
    Katechetka-siostra zakonna - ucząca religii zaprowadziła kiedyś całą grupę mojej córci do Kościoła i przed figurą Matki Bożej oznajmiła ,ze jeśli któreś bedzie niegrzeczne to ta świeta ręka je ukarze !!!! Kaśka bała sie chodzić do kościoła ..... kiedy sie o tym dowiedzieliśmy (rodzice) zrobilismy z zakonnicą porządek (wizyta u proboszcza) ale praca naprawcza z dzieckiem była bardzo długa i mam nadzieję ,że młoda juz tego nie pamięta

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    EZS, nie mówiłam czyją jestem mamą. A jeśli jakimś sposobem dowie się i zacznie mi się mścić na dziecku to nie skończy się pogadanką z nią.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Dziś moje 6-letnie dziecię wyszło z płaczem ze szkoły, bo pani od religi powiedziała im, że mikołaja nie ma, a prezenty w nocy podrzucają rodzice. Gdybym ją dziś spotkała to pewnie skończyłoby się na potwornej awanturze. Jednak na spokojnie załatwię to jutro. Tak sobie tłumaczę, że na spokojnie....mam ją pobić czy co?!
    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    no i rozmawiałam. Najpierw z wychowawczynią, którą po prostu zatkało, a potem z nawiedzoną katechetką.
    Babsztyl powiedział mi, że taka jest podstawa programowa i ona nie będzie mówić dzieciom, że mikołaj zlatuje z nieba i daje dzieciom prezenty. Spytałam jej czy ona ma jakiekolwiek wykształcenie, które pozwala jej na pracę z takimi małymi dziećmi. Czy rozumie to, że są to małe dzieci, dla których mikołaj jest kimś ważnym,a ona brutalnie odarła ich z marzeń i z tego w co wierzyły? Przez całą rozmowę zastanawiałam się co ta kobieta ćpa...autentycznie.....stała tak uduchowiona, taka wniebowzięta, że miałam ochotę ją pociągnąć za kudły. Na koniec mnie poniosło i powiedziałam jej, że jeżeli nie rozumie tego o co mi chodzi to powinna się zastanowić nad swoim leczeniem psychiatrycznym, a nie nad uczeniem dzieci.
    Ja się zastanawiam , kto tu powinien rozważyć własne leczenie psychiatryczne.
    Po pierwsze, Mikołaja nie ma , a prezenty "podrzucają " bliscy - czyli owa pani powiedziała tylko to co obowiązuje w podstawie programowej lekcji religii dla klas zero- dwa.
    Ciekawe czy takie oburzenie wzbudzi realizowanie programu lekcji matematyki ?
    Po drugie, obrażanie kogoś tylko dlatego,że mówi prawdę, choćby dla nas niewygodną jest po prostu chamskie.
    Po trzecie, religia nie jest obowiązkowa - dziecko nie musi uczestniczyć w zajęciach, ale skoro je tam posyłasz to chyba nie po to by wysłuchiwało bajek o św Mikołaju jako brodatym dziadku z Laponii.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Malka, to powiem inaczej...dowiedziałam się trochę o tej miłej pani. Po pierwsze moja córka w jakimś tam kontekście rzuciła tekst, że synek znajomej podpalił w domu kanapę. Jego brat chodzi do tej samej szkoły. Był baaardzo mocno ciągnięty za język w tej sprawie. Przez kogo? Przez miłą panią. Pewnie niewiele brakowało, żeby z normalnej rodziny zrobić patologiczną. Druga sytuacja: dzieci w zerówce mają jakieś tam drobne pieniążki, bo mają do zapłacenia za autobus. Miła pani zmusza je (dosłownie) do tego, żeby dzieci kupiły kartki ze zwierzętami po dwa złote. Koleżanki córka miała w portfelu 10 zł. Pani KAZAŁA jej kupić kartki za 10 zł i "poczęstować" nimi inne dzieci. Następnego dnia wybuchła afera, bo dzieci zaczęły w domu opowiadać co się działo. Okazało się, że pani zbierała pieniążki na kościół bez zezwolenia pani dyrektor. Musiała wszystko oddać. Trzecia sytuacja: dziecko w wieku 5 lat, które jest w zerówce dowiedziało się, że jest najgorszym i najgłupszym dzieckiem jakie kiedykolwiek miła pani widziała. Słowa powiedziane w klasie przy innych dzieciach. Czwarta sytuacja: dzieci w czwartej klasie dowiedziały się, że powinny być osobne klasy dla dziewcząt i chłopców, bo im tylko grzeszne myśli chodzą po głowie (4-klasistom!!!) Piąta sytuacja:chłopiec z 1 klasy rozmawia z innym na lekcji. Typ gaduły. Metoda wychowawcza miłej pani: zamknij się, bo pójdziesz do piekła i będziesz się tam smażył. Pierwsza klasa!!!
    Dla mnie ta kobieta nie jest normalna i nic na to nie poradzę. Rodzice próbowali już z nią zrobić porządek w poprzednich latach, ale to szkoła na wsi, razem z mamusią miła pani codziennie chodzi sprzątać kościół, a katecheci podlegają pod parafie no i niestety.
    A jeśli chodzi o podstawę programową. Moje dziecko w ub.roku robiło zerówkę w przedszkolu, bo grupa 5-latków się rozpadła i mogłam ją dać z młodszymi lub starszymi dziećmi. Dziecko też chodziło na religię i nigdy nie było mowy o takich akcjach. Rozmawiałam też z koleżanką, która jest nauczycielką w klasach 1-3. Po prostu się załamała jak to wszystko usłyszała. Skontaktowała się z katechetą ze swojej szkoły, który powiedział jej, że on takie informacje podaje dzieciom w 3-4 kalsie

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    malka już od dawna podejrzewałam, e masz coś z głową? A może Ty jesteś katechetką co?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #36

    Domyślnie

    zwykle na jedną zdrowaśkę do piekarnika pomaga.......

    ps termoobieg rulez!

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Malka, to powiem inaczej...dowiedziałam się trochę o tej miłej pani.......

    I to wszystko o czym tu napisałaś,świadczy o tej pani źle, świadczy o tym,że nie nadaje się na pedagoga, ale na litość boską, nie to,że powiedziała dzieciom,ze św Mikołaj był biskupem Myry i nie nosił czapki z pomponem.
    Opisywałam kiedyś sytuację na lekcji religii u mojego dziecka w grupie, to były ostatnie jego zajęcia z tej "materii" , powtórzę jeszcze raz RELIGIA NIE JEST OBOWIĄZKOWA.


    JoShi - a z Tobą to mi szkoda czasu dyskutować, wyższy poziom polemiki prezentują menele pod budką z piwem.
    Dla mnie nie musisz się kreować , na inteligentna panią z ciętym językiem, bo wychodzi to żałośnie i prostacko.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    I to wszystko o czym tu napisałaś,świadczy o tej pani źle, świadczy o tym,że nie nadaje się na pedagoga, ale na litość boską, nie to,że powiedziała dzieciom,ze św Mikołaj był biskupem Myry i nie nosił czapki z pomponem.
    Aż dziwne, że piszesz to z perspektywy osoby, która ma dziecko. Tak mi się zdaje, że w religii chrześcijańskiej nad doktryną powinna być co najmniej empatia. A jak Ci szkoda ze mną rozmawiać, to nie odpowiadaj. Podobnie jak religia w szkole tak i rozmowa ze mną nie jest obowiązkowa. Co jednakowoz mojej opinii o Tobie nie zmienia.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    powtórzę jeszcze raz RELIGIA NIE JEST OBOWIĄZKOWA.
    Zawsze mnie zastanawiało, czy gdyby były do wyboru lekcje z muzułmańskim mułłą to rodzice tak samo bezmyślnie zapisywali by na nie swoje dzieci. Przecież religia nie ma sensu jeśli nie jesteś wierząca i sama nie wychowujesz dziecka w poszanowaniu jej zasad. Wówczas twoje dziecko wiedziałoby "z domu" kim był św. Mikołaj.

  20. #40

    Domyślnie

    Tez stawiam ze malka to katechetka albo ze tez powinna sie leczyc!Ja bym jeszcze pogadala z innymi rodzicami i cos z tym zrobila aby wiecej osob poszlo na skarge o ta sama sprawe!!! Pani katechetka nie byla dzieckiem!

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony