dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 190

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Witam i wszystkiego dobrego w tym roku.

    Kurcze nie mam fotki z zewnątrz, ale jutro trzasnę. Obecnie robię sufit podwieszany. Wpadłem na pomysł aby zrobić na całej powierzchni domu a później podciągnąć ścianki.
    Zacząłem robić w zeszły poniedziałek po 5godz. dziennie (praca na drugą zmianę) i jutro góra poniedziałek skończony stelaż podwójny/krzyżowy czy jak to tam się nazywa jedna cześć dzienna czyli salon i kuchnia z sufitem obniżonym takim jakie to teraz modne. Fotki później.
    Dla tych, którzy się nad tym zastanawiają muszę powiedzieć, że robota idzie piorunem. Poziomuje się od laserka i sznureczka bezproblemowo mimo łączników. Przy stelażach krzyżowo montowanych, po zespoleniu ich łącznikiem krzyżowym nie widać naprężeń i odkształceń bo jest jakieś kilka dobrych mmetrów dystansu pomiędzy CDkami, co powoduje że nawet jak gdzieś uciekło te pare mm. (Szczerze mówiąc nawet 1cm nie było by widać gołem okiem na takich powierzchniach, ale starajmy się robić dokładnie, bo sumienie jednak gryzie ze sie nie przyłożyłem etc.) to CD dolny powoduje odchylenie do CD sąsiednich w taki sposób że wygląda wszystko prosto i ok. Mówię oczywiście o różnicach naprawdę do 2-4 może 5mm między CD60 oddalonymi od siebie ok. 1metra.
    Obrysówka jedna, bardzo duża oszczędność materiałowa i pracy a co za tym idzie, kasy. Boję się tylko jednego. drzwi od pokoju nr. 8 http://www.archipelag.pl/projekty-do...w-i/rzuty.html mogą wprowadzać drgania i właśnie co będzie się działo z ścianą i sufitem?. Pomiędzy ściana sufit ma pójść pianka montażowa. No zobaczymy w ostateczności czuję że będę ciągną ścianę miejscami do samych belek. Plus tego rozwiązania. NIgdy nie spadnie nam sufit na głowe bo na ściankach zatrzyma się!!!!
    W przyszłym tygodniu biorę się za wentylację i elektrykę. Już kupione w pudełeczkach czekają. Wkurzyłem się troszku kiedy otworzyłem kartonik z e-sami i różnicówkami moellera a tam kutwa jedne mają logo moellera a drugie eatona:/ ku.... chciałem mieć wszystko identyczne. NOwe logo - wygląd taniej chiń.... mam nadzieje że jakość pozostała bez zmian.
    Założenia instalacji elektrycznej to 4różnicówki 1faza na pokoje/łazienka i 2RCA 3faz na garaż i kuchnię. Łamię się jeszcze z jakimś obwodem awaryjnego oświetlenia. Myślałem aby podłączyć obwody z oświetleniem małożernomocowym czyli halogenki led etc do stycznika agregat/energetyka kiedy nie będzie fazy na oświetlenie stycznik opadnie i będzie light. Zawsze można użyć jakiegoś akumulatora żelowego. Przy okazji zasilać może kotłownie, bo tutaj również myślę o pompach wilo - choć nie wiem czy cena/do energoszczedności jest opłacalna (fajnie wyglądają). Ech wszystko zalezy od kasy założenia zawsze są optymistyczne i górnolotne.
    Zdjęcia w domu, bo smart powiedział że do tego kompa się nie podłączy i nie udostępni zdjęć.
    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.


    Aha szybko z względu również stropu drewnianego - nie wyobrażam sobie wiercić dziur w stropie:/:/ betonowym i zrobić to tak szybko.
    Dla Macieja który pisze czasem na priva i reszty z stropem drewnianym. Fajnym pomysłem jest zrobić wieniec który nie jest na jednym poziomie. cieżko to wytłumaczyć bez rysunku. Jest tutaj fotka nr 5 jak łączy się taki wieniec z wieńcem domu i garażu. Obniżając wieńce o wys. belek na którym one leżą powoduje że nie musimy później obrabiać cegłami szpilek do murłaty leżących na wieńcach równoległych do belek.
    Ostatnio edytowane przez madric ; 30-01-2012 o 22:05

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony