dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 625
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 12494
  1. #8001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&marcin&alex Zobacz post
    Dzięki, wezmę to pod uwagę.
    W lipcu będę na miejscu to się wszystkiego dowiem.
    Ostatnio ten pan sprzedawał działki 3200m2, wiem, że jeszcze ma ich kilka, nie znam dokładnych wymiarów.
    Zerknij na ten projekt: http://www.horyzont.com/projekt-domu...ys_17-30/0/134

    Ten buduję, więc możesz zobaczyć na żywo(zmiany to podniesienie kąta dachu i kilka drobnych w pomieszczeniach).
    Koszt na dziś ok 150k (SSZ). Do wprowadzenia myślę jakieś 70-80k- ale głównie własna praca.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #8002
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.sto1 Zobacz post
    Witam szanowne grono
    Po wielu poszukiwaniach, zmianach i przemyśleniach, znalazłem chyba wreszcie projekt który mam zamiar zakupić w przyszłym tyg.
    Zaczynałem swe marzenia od 120m z poddaszem, jednak jako że dom w 95% budowany bedzie z kredytu, po wizytach w kilku bankach zostałem "sprowadzony na ziemię" i aby się nie utopić zdecydowałem się na tak mały projekt w lustrzanym odbiciu:

    http://www.archon.pl/gotowe-projekty...m7801fb57c4032


    Obecnie jestem kawalerem, nie wiem czy w najbliższym czasie i wogule kiedyś to się zmieni. Poza tym obecnie mieszkam na piętrze "kostki" z lat 80-tych, mam tam 60m2 i jest to dla mnie aż zanadto.
    W przedstawionym projekcie chcę wprowadzić kilka zmian:
    - zmniejszyć nieco łazienkę i w wiatrołapie zrobić wejście do małego pomieszczenia gospodarczego(w miejscu wanny i WC)
    -byćmoże zlikwidować komin z łazienki, zastosować WM z rekuperacją
    -ogrzewanie podłogowe+gruntowa pompa ciepła
    -rolety okienne- ale czy są takie do okien narożnych(??)
    -srtop teriva zamiast płyty.

    Reszta w średnim stendardzie, bez AGD," wodotrysków" , kostki przed domem, i takich tam bajerów, do zrobienia z czasem. Ewentualnie meble do kuchni i salon na tip-top
    Mam działkę w pełni uzbrojoną 1800m, z dużym budynkiem w granicy (garażem na dwa samochody i i dwa pomieszczenia gospodarcze), dlatego taki projekt.
    Jak myślicie, jest szansa zmieścić się w 200-240tys.?
    Sam za wiele nie zrobię, pracuję w delegacji, tylko weekendy wolne i to nie zawsze.
    Wszelkie rady i komentarze mile widziane
    mój komentarz (subiektywny oczywiście)
    - pomimo niewielkiej powierzchni dom nie będzie bardzo tani z powodu drogiego dachu. dach moim zdaniem okropnie brzydki, nieproporcjonalny, ale to już kwestia gustu. aż dwa kominy. za te same pim2.eniądze wybudujesz kilka-kilkanaście metrów większy dom, jeżeli odpuścisz sobie dziwne dachy. za 200 tys. możesz kombinować prościutki dom ok. 80 m2., ale nie kupuj projektu pochopnie.
    zobacz na stronie www.z500.pl - wrzuć w yszukiwarkę domy 60-90 m2, jest duży wybór prostych ładnych domów

  3. #8003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mitoko Zobacz post
    Co jest tańsze to wieczny spór - natomiast mam nadzieję, że masz wybraną działkę i znasz jej Plan (lub Warunki Zabudowy), bo szczególnie parterówki nie zawsze się mieszczą.

    Czy pokoje dzieci będą na parterze czy na piętrze i tak mogą zniknąć z oczu - ja mam 18-miesięcznego więc wygodniejsze wydały mi się schody z bramkami.

    Co do męża mechanika - zwykły garaż może nie starczyć - warto pomyśleć o poszerzeniu go (lub wręcz wersji 2-stanowiskowej).
    Jeżeli wejście do garażu z domu to może lepiej zrobić wejście do domu przy ścianie garażu, a kuchnię dać w miejscu wiatrołapu/hallu/spiżarni ?

    A tak aby zamieszać w głowie (wybrane na szybko):
    http://z500.pl/projekt/Z182,Parterow...nym-stylu.html
    http://z500.pl/projekt/Z287,Zgrabny-...ny-ogrodu.html
    http://z500.pl/projekt/Z91_GP,z-garazem-po-prawej.html
    http://z500.pl/projekt/Z41_PLUS_GP,p...po-prawej.html
    ja realizuję Z287 jak by co
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  4. #8004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareksz51

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    My startujemy z budową z78

  5. #8005
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marta&marcin&alex

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    "ja realizuję Z287 jak by co "


    Witam, a mogę prosić o kilka szczegółów finansowych

  6. #8006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marta&marcin&alex

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dziennik przejrzeliśmy, wezmę ten projekt również pod uwagę

  7. #8007
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marta&marcin&alex

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Zerknij na ten projekt: http://www.horyzont.com/projekt-domu...ys_17-30/0/134

    Ten buduję, więc możesz zobaczyć na żywo(zmiany to podniesienie kąta dachu i kilka drobnych w pomieszczeniach).
    Koszt na dziś ok 150k (SSZ). Do wprowadzenia myślę jakieś 70-80k- ale głównie własna praca.
    Dziennik przejrzeliśmy, wezmę ten projekt również pod uwagę. Jeśli chodzi o wykończenie, to mój mąż z bratem będą wszystko robić

  8. #8008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&marcin&alex Zobacz post
    "ja realizuję Z287 jak by co "


    Witam, a mogę prosić o kilka szczegółów finansowych
    Przerabiam projekt na mocno energooszczędny a jak się uda to może i wyjdzie o mało co pasywny
    Jakie info Cie interesują ?

    Edit - przed wybraniem tego projektu już prawie zamówiłem IVO ( clon Irysa którego buduję Dezet ) ale tak go zacząłem modyfikować, zę wyszedł Z278 suma sumarów.
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 18-05-2013 o 21:32
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  9. #8009
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mitoko

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Pszczółki / Gdańsk
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&marcin&alex Zobacz post
    Oj, mamy dzięki za fajne projekty, tyle siedzę i szukam a te przeoczyłam. Mi się podoba Anatol, mojemu mężowi właśnie Z287 lub Z91 z garażem. Mam czas do lipca z wyborem projektu. Pewnie dużo będzie zależało od działki jaką kupimy.
    Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc, pewnie jeszcze nie raz będzie nam potrzebna
    Mam nieco inny punkt widzenia - nie tylko z punktu widzenia budowy domu, ale zawodowo jestem po prostu pośrednikiem - więc też sporo się naoglądałem.
    Z tych trzech (biorąc pod uwagę określone przez Ciebie potrzeby) Z91 wygląda najsłabiej.
    W Anatolu kusi 4-ta sypialnia (lub pokój na biuro z dodatkowym wejściem), w Z287 pomyślałbym o wyrównaniu linii budynku - czyli przedłużeniu salonu i garażu.

  10. #8010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin.sto1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    mój komentarz (subiektywny oczywiście)
    - pomimo niewielkiej powierzchni dom nie będzie bardzo tani z powodu drogiego dachu. dach moim zdaniem okropnie brzydki, nieproporcjonalny, ale to już kwestia gustu. aż dwa kominy. za te same pim2.eniądze wybudujesz kilka-kilkanaście metrów większy dom, jeżeli odpuścisz sobie dziwne dachy. za 200 tys. możesz kombinować prościutki dom ok. 80 m2., ale nie kupuj projektu pochopnie.
    zobacz na stronie www.z500.pl - wrzuć w yszukiwarkę domy 60-90 m2, jest duży wybór prostych ładnych domów
    Zielony Ogród, dziękuję za komentarz

    Zdaję sobie sprawę z tego że nie jest to najtańszy projekt w tym metrażu, jeden komin mogłaby zastąpić WM.
    Problem polega na tym (o czym zapomniałem napisać,już poprawiam) moja działka jest w kształcie trapezu, ale ogólnie można przyjąć że to prostokąt o bokach 55x33, przy czym krótszy bok przylega do jezdni, wjazd jest od strony południowej i dom byłby usytuowany w długości działki (wymusza to istniejący garaż w środku zachodniej granicy), wejście do domu też byłoby od strony zachodniej, widok z kuchni i salonu na wjazd/jezdnię, taras od południa i wschodu, dlatego ten projekt.
    Dachy dwuspadowe w parterówkach kojażą mi się trochę ze stodołą (przepraszam za określenie, nie chcę nikogo urazić, sam mieszkam na wsi i dom powstanie na działce za płotem), dodatkowo elewacja w dwuspadowym byłaby widoczna od strony drogi w kalenicy (nie wiem czy dobrze to ująłem)

    Generalnie metraż nie jest tu jakimś najważniejszym kryterium, liczy się też funkcjonalność i wygląd.
    A jakieś poważne wady tego projektu, jak sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez marcin.sto1 ; 18-05-2013 o 22:18

  11. #8011

    Domyślnie

    [QUOTE=marcin.sto1;5974486

    Generalnie metraż nie jest tu jakimś najważniejszym kryterium, liczy się też funkcjonalność i wygląd.
    A jakieś poważne wady tego projektu, jak sądzicie?[/QUOTE]

    Powaznie to jak metraz nie nalezy do najwazniejszych kryteriow to trzebaby zapytac chyba w innym watku. Tutaj glownie sie pyta jak sie zmiescic w 200 tys, a jak metraz nie istotny to ciezko sie zmiescic

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #8012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.sto1 Zobacz post

    Dachy dwuspadowe w parterówkach kojażą mi się trochę ze stodołą....
    ale toż to zaleta prostsze w budowie = tańsze w budowie a w tym wątku chcemy budować tanio )
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  13. #8013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mitoko Zobacz post
    W Anatolu kusi 4-ta sypialnia (lub pokój na biuro z dodatkowym wejściem), w Z287 pomyślałbym o wyrównaniu linii budynku - czyli przedłużeniu salonu i garażu.
    w Z287 własnie robię 4 sypialnie (kuchnia na sypialnie, kotłownie na kuchnię - kotłowni nie potrzebuję a gospodarczy wydzielę z garażu , garaż odwracam czyli wjazd od tyłu po to żeby pom. gospodarcze było od razu przy kuchni )
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  14. #8014
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    ale toż to zaleta prostsze w budowie = tańsze w budowie a w tym wątku chcemy budować tanio )
    Dla mnie to bardzo duża wada,dyskwalifikująca dom do zamieszkania...bo nie chciałbym co dnia widywać,że wchodzę do stodoły
    Czterospadówkę też można tanio wybudować a mitem dla łykających co popadnie(np.tanie kable) jest to,że dwuspad jest tańszy.
    Razem z kolegą Piotrkiem z forum nick ryloon zamamialiśmy praktycznie cały dach razem czyli więźbę,taką samą dachówkę,takie same rynny,w tych samych firmach,w tym samym czasie.
    On ma dach dwuspadowy 180m2 ja czterospadowy 230m2,za wieźbę zapłaciliśmy tyle samo czyli ok.10tys.zł,za dachówkę i rynny on zapłacił 15tys.zł ja 19tys.zł czyli w przeliczeniu na m2 on 83zł/m2 ja 82zł/m2.
    Ale słuchajcie dalej porad zamiast samemu myśleć i liczyć...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-05-2013 o 22:54

  15. #8015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marta&marcin&alex

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    [QUOTE=mic81;5974450]Przerabiam projekt na mocno energooszczędny a jak się uda to może i wyjdzie o mało co pasywny
    Jakie info Cie interesują ?

    Interesuje mnie głównie koszt sso lub ssz. Wiem, że to zależy od materiałów, jaką metodą jest budowany itd. Może napiszę tak, czy wystarczy mi 230k do wprowadzenia? Standard średni, nie jestem wymagająca Wykończeniówka i instalacja elektryczna wykonana samodzielnie.

  16. #8016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marta&marcin&alex

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    w Z287 własnie robię 4 sypialnie (kuchnia na sypialnie, kotłownie na kuchnię - kotłowni nie potrzebuję a gospodarczy wydzielę z garażu , garaż odwracam czyli wjazd od tyłu po to żeby pom. gospodarcze było od razu przy kuchni )

    Właśnie myślałam o takiej przeróbce, kotłownie bym przeniosła do garażu. Przydałby się 4 pokój jako gościnny. Mój mąż i jego rodzina pochodzi z drugiego końca Polski i pewnie będą ich kusić urlopy na Mazurach

  17. #8017
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta&marcin&alex Zobacz post
    Interesuje mnie głównie koszt sso lub ssz. Wiem, że to zależy od materiałów, jaką metodą jest budowany itd. Może napiszę tak, czy wystarczy mi 230k do wprowadzenia? Standard średni, nie jestem wymagająca Wykończeniówka i instalacja elektryczna wykonana samodzielnie.
    W moim przypadku dom energooszczędny z zapotrzebowaniem 40kWh/m2/rok na płycie fundamentowej czyli SSO+ ok.120tys.zł,SSZ+ ok.140tys.zł,dach czterospadowy, w tym robocizna 38tys.zł.
    Reszta kosztów a więc wykończeniówka zalezy od inwencji inwestorów,czyli musicie policzyć czy 80tys.zł starczy do zamieszkania.
    Nikt nie odpowie Wam precyzyjnie w tym etapie budowy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-05-2013 o 23:15

  18. #8018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marta&marcin&alex

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W moim przypadku dom energooszczędny z zapotrzebowaniem 40kWh/m2/rok na płycie fundamentowej czyli SSO+ ok.120tys.zł,SSZ+ ok.140tys.zł.
    Reszta kosztów a więc wykończeniówka zalezy od inwencji inwestorów,czyli musicie policzyć czy 80tys.zł starczy do zamieszkania.
    Nikt nie odpowie Wam precyzyjnie w tym etapie budowy.
    Tak, wiem. dzięki za informację, brzmi optymistycznie Przecież nie muszę wprowadzić się do 100% gotowego domu, zawsze pomału można wykończyć.

  19. #8019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin.sto1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Powaznie to jak metraz nie nalezy do najwazniejszych kryteriow to trzebaby zapytac chyba w innym watku. Tutaj glownie sie pyta jak sie zmiescic w 200 tys, a jak metraz nie istotny to ciezko sie zmiescic

    Pozdrawiam
    Metraż , wiadomo, wpływ na cenę ma. Większy metraż to większe koszty. Jak dla mnie te 70m byłoby wystarczające jeśli zmieszcze się w 200tys+koszt PC. Nie chciałbym przekroczyć 240tys.

  20. #8020

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.sto1 Zobacz post
    Metraż , wiadomo, wpływ na cenę ma. Większy metraż to większe koszty. Jak dla mnie te 70m byłoby wystarczające jeśli zmieszcze się w 200tys+koszt PC. Nie chciałbym przekroczyć 240tys.
    Tak sie zastanawiam, czy w przypadku, gdy budzet jest "nierozciagalny" nie warto byloby skorzystac z jakiegos nadzoru inwestorskiego architekta czy innej osoby i miec konkretny papier na to, ze kwota bedzie przypilnowana. Robienia firma wszystkiego nie polecam bo to polowa kosztow, ale rozpatrzenie tych kilku tys. PLN (nie wiem czy to od budzetu czy zakresu nadzoru koszt zalezy) moze byc najwazniejszym elementem tej ukladanki.

    Przestrzelenie budzetu nawet na 10-15% (co i tak jest tutalnym minimum na budowie) moze rozwlec budwe na lata (przy niskich dochodach). Wiekszy rozjazd w kosztach moze zupelnie uniemozliwic zakonczenie prac.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 401 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony