dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 451 z 625
Pokaż wyniki od 9.001 do 9.020 z 12494
  1. #9001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Izolacja to najbardziej prosta droga do oszczędzania, nie zepsuje się, nie prosi o serwis.
    Zepsuć się może nie zepsuje, ale ... natura nie znosi próżni :
    http://www.youtube.com/watch?v=L_YbDl-sMRA
    http://www.youtube.com/watch?v=dfvfwuHt_RY

  2. #9002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Moi magicy na info o 20cm też stwierdzili, że po kie licho tyle, będzie termos. Do tego dostałem "cenną" wskazówkę dotyczącą klejenia izolacji. "Rozumisz, na dole ocieplenia szczelina i na każdym rogu budynku kratka wentylacyjna". O mało nie zemdlałem ze śmiechu,a majstry ze zdziwienia o co mi chodzi. Od wbicia pierwszej łopaty trzeba być bardzo czujnym. Panowie kręcili zbrojenia, koparkowy w tym czasie kopał elegancko wykopy pod ławy. Wpadłem na budowę, rzut oka na głębokość, pytanie czy sprawdzali czy jest ok. Oczywiście, że jest. Jak dla mnie za głęboko, tak było. Połowa wykopu za garażem niżej o 20cm cholerka jasna, ale nie ma problemu bo beton wyrówna . Jeden metr w te czy we wte panom nie robi różnicy. Zasypane pospółką i zagęszczone na kamień skoczkiem. Już wiem z doświadczenia, że inwestor musi być dwa lub trzy kroki przed swoją ekipą bo wydawanie nieswoich pieniędzy, nie sprawia im najmniejszych problemów niestety
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  3. #9003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja bm chyba wywaliła taką ekipę!

    Mój majster kombinował jak słoń pod górkę, by nie przerywać ciągłości izolacji nawet pod progiem drzwi czy w daszku (montażyści drzwi zaproponowanie wylanie pod progiem betonu połączonego z wylewką grzejną). Ale nauczył się tego w Niemczech.

  4. #9004
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Do tego dostałem "cenną" wskazówkę dotyczącą klejenia izolacji. "Rozumisz, na dole ocieplenia szczelina i na każdym rogu budynku kratka wentylacyjna".
    A ile pszczelich rodzin proponowali do tego ula? Po jednej na kratkę, czy według przelicznika na metr kwadratowy ścian.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #9005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bo tytuł tego wątku nie brzmi "kto wybudował za 200 tyś" tylko czy jest sens marzyć. Sens jest i z tych marzeń powstają tanie, małe domki. A że nie zawsze dokładnie trafione w 200 tyś, to przecież nie jest kluczowe.
    Bitwa trwa o tą nieszczęsną granicę 200tys, a powinniśmy włąśnie dyskutować o małych i tanich w budowie domkach . Może być taniej, może być i bardzo często jest drożej ale cel zostaje ten sam. Domek dla przeciętnego zjadacza chleba, który przy sporej ilości pracy własnej ma rację bytu i ma szansę na urealnienie marzeń o własnym kącie
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  6. #9006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    A ile pszczelich rodzin proponowali do tego ula? Po jednej na kratkę, czy według przelicznika na metr kwadratowy ścian.
    Ja głupi rechotałem jak debil, a to chodziło o cztery pasieki i darmowy miodek?! Elfir, ekipa była pilnie inwigilowana od rana do wieczora z przerwami na obiad i pilne zakupy materiałów budowlanych. Próbowali oczywiście wklejać babole (zagęszczenie pospółki w fundamentach, zbrojenie pod oknami itd) w kilku miejscach ale byłem czujny i musieli robić tak jak chciałem. Dwa lata "doktoryzowania się" przed rozpoczęciem budowy w internecie i na FM nie poszło w las, przez co moi magicy nie mieli łatwego życia. Specjalnie wygospodarowałem 2 miesiące urlopu żebym mógł później spać spokojnie. Forum jest kopalnią wiedzy, wyciągając właściwe wnioski jest duża szansa, że nasza budowa nie będzie kopalnią złota dla budowlańców . Wyceny za SSO zaczynały się od 20tys i kończyły niedaleko 50tys. Fundamenty, cztery ściany(bez działówek) i pokrycie. Za 50 tysiaków sam bym to zbudował
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  7. #9007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Do tego dostałem "cenną" wskazówkę dotyczącą klejenia izolacji. "Rozumisz, na dole ocieplenia szczelina i na każdym rogu budynku kratka wentylacyjna"
    to jest zgodne z czereśniacką fizyką budowli wykładaną na CzAT czereśniacka akademia techniczna.
    Czereśniak to jest idealne powiedzenie i na tych ze wsi i miasta.
    Na dole ocieplenia szczelina ! Boże widzisz i nie grzmisz.

    Dzięki Henok za kuny, wiesz mieszkając na wsi kuna okaz pospolity, tylko że moje koty łowne i w kuny.
    Gronostaje mniejsze skurczybyki ... też mogą być groźne.

  8. #9008
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    to jest zgodne z czereśniacką fizyką budowli wykładaną na CzAT czereśniacka akademia techniczna.
    Czereśniak to jest idealne powiedzenie i na tych ze wsi i miasta.Na dole ocieplenia szczelina ! Boże widzisz i nie grzmisz..
    Wyobraź sobie, że zaczynasz powiedzmy 3tyg. urlop, kupujesz materiały, płacisz kasę i modlisz się o swój przyszły energooszczędny dom. Po urlopie wyjeżdżasz z kraju i znowu się modlisz, żeby wszystko było ok. No i według magików oczywiście jest. Czy płacisz 20tys czy 50tys. problemy z wiedzą(świadomością) i dokładnością są takie same, niestety.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  9. #9009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czy płacisz 20tys czy 50tys. problemy z wiedzą(świadomością) i dokładnością są takie same, niestety.
    No ja ostro pracuję nad jedną rzeczą, nie odpuszczać i argumentować, aby czereśniaki nie weszły mi na głowę.
    Ze swoimi szkodliwymi pomysłami.
    Żonie zapowiedziałem że nie wiedzę żadnej ekipy ! chyba tylko elektryk będzie tą ekipą.
    Na co mnie to, żeby nerwy zjeść ? Przyjadę po pracy czy jak i co zobaczę ? Argumentuje to jeszcze tak że ekip od budownictwa pasywnego nie ma, lub są bardzo daleko, gdzieś w Polsce i sprowadzenie ich koszt itp .

    Nie chcę słuchać porad takich jak wyżej wymieniona, nie będę się w wykładowcę bawił i tłumaczył why.
    To jest wina edukacji w Polsce, która wygląda niczym karmienie ptaszka przez rurkę.
    Aż się zadławi tą wiedzą, zero myślenia swojego, jak zdobywać wiedzę i pokazania drogi dlaczego ta wiedza jest przydatna.
    Może osiołkami lepiej się rządzi ?

    Ten wątek pewne osoby chcą sprowadzić do domu jako sztuki, nie ważnej jakiej byle by miała 100m^2 .
    Hola hola, a gdzie kształt ?
    Tu już paru Kolegów pisało o tym jak ważne są fundamenty.
    Pod domy promuję płytę fundamentową, robisz i masz już pewne etapy zakończone izolacja i podkład pod posadzki, przy dobrze zrobionej
    to jest równej powierzchni, można od razu kłaść materiały wykończeniowe.
    Fundamenty z ławami też można dać nawet tylko 50cm pod powierzchnią gruntu, jest na to norma.
    Co widać nie jest oczywiste bo nikt z tej normy nie korzysta przy projektowaniu, a szkoda
    Bo mniej betonu i lepsza izolacja/ wypadkowa płyty fu i zwykłego fu na ławach .
    Zbieżność tych rozwiązań z opaską przed wysadzinami.

  10. #9010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    No ja ostro pracuję nad jedną rzeczą, nie odpuszczać i argumentować, aby czereśniaki nie weszły mi na głowę.
    Ze swoimi szkodliwymi pomysłami.Żonie zapowiedziałem że nie wiedzę żadnej ekipy ! chyba tylko elektryk będzie tą ekipą.Na co mnie to, żeby nerwy zjeść ? Przyjadę po pracy czy jak i co zobaczę ? .
    . Chłopy bardzo starannie zazbroili i wymurowali ściany, dlatego ich wynająłem. Nie byłem w stanie w ciągu kilku tygodni sam zrbić SSO. Tutaj mucha nie siada ale staranność wykonania niektórych prac(zagęszczanie itp) oraz zrozumienie i wyobrażenie sobie pojęcia mostka termicznego przekraczało ich możliwości. Montażyści okien podczas ciepłego montażu w szczeliny 25mm wkleili taśmy rozprężne do szczelin 20mm. Taśmę docinali równo z narożnikiem ramy, po rozprężeniu powstał tam śliczny kwadratowy otwór. Mało mnie krew nie zalała, po krótkiej dyskusji wsiadłem do furki i z prędkością światła pędziłem na wojnę do producenta okien. Rozpętałem małe piekiełko(opis w dzienniku), na drugi dzień nastąpiło usunięcie taśm i wklejenie już właściwych. Panowie montażyści po szkoleniach tłumaczyli mi, że przecież się ramę zapianuje k...a. Ostatecznie wszystko było zrobione idealnie (stałem przy nich). Świadomości brak, robią coś ale nie wiedzą po co i dlaczego i jeszcze wołają za to sporo kasy Chcesz mieć zrobione dobrze, zrób to sam.
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 24-10-2013 o 22:12
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  11. #9011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja taką scysję miałam z montażystami drzwi. Jakaś podnajęta firma przez dystrybutora zamiast własnej. Dali drzwi bez listwy wzmacniajacej w progu. Próg z cieniutkiego aluminim, nijak nie wytrzyma jak się na niego stąpnie. Do tego tylko jedna kotwa pod słupkiem (drzwi z naświetlem) a drzwi szerokie. Już na początku montażu byłam zdziwiona, że drzwi wiszą na bocznych kotwach, niczym nie podparte od dołu. Okno tarasowe było montowane inaczej. Ekipa mi wmawiała że na drzwiach się tego nie robi. Przyszedł majster i kategorycznie zabrobnił odbierania drzwi. Cały dzień trwała kłótnia telefoniczna z dystrybutorem, twierdzili, że próg wzmocnienia nie wymaga, że zawsze tak robili i było dobrze. Aż w końcu wzięłam kartę montażową, którą nieopatrznie zostawili wraz z gwarancją i pokazałam palcem na rysunku, że producent wymaga listwy wzmacniajacej w montazu. Następnego dnia przyjechali i bez słowa listwę zamontowali. Kierbud i tak kręcił nosem. Jest dopuszczalnie a nie idealnie. Majster poprawi.

  12. #9012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Świadomości brak, robią coś ale nie wiedzą po co i dlaczego i jeszcze wołają za to sporo kasy Chcesz mieć zrobione dobrze, zrób to sam.
    Robią coś innego, puszczają ściemę że biedny EPS grubości 20 cm zamiast 10cm to główny sprawca kosztów będzie.
    Niech się przyznają ile biorą za robotę i ile kosztuje klejenie, kołkowanie itp chodzi o materiał.
    To każdy zobaczy że wyda tylko np 12-14 zł więcej za biały EPS i 18-20 zł więcej za grafitowy ... to tak dużo.
    Jak za pełne położenie 10cm biorą stówe!

    Ekipa jaka robiła teściów dom ... nawet pistoletu do piany nie miała !! ale przekonali ... że "robią" no i narożnik po 1,5 roku już się nie trzyma, tylko czekać silniejszego wiatru .. nie oczyszczone z starej farby elewacja, łuszczyła się itp .ogólnie, nie kład bym.
    Klejenie na placuszki i szczelina miejscami 1,5 -2 cm . cóż . Drażliwy temat .... bo dość gorzkich słów padło, nie wulgarnych ... na temat że książki, studia to nic ! bo to teoria ... tylko boleśnie ta teoria się sprawdza na każdym kroku.
    Trzeba mieć świadomość że to nie jest teoria tylko opis tego co empirycznie i namacalnie zostało potwierdzone.
    Teorią to jest praktyka takich czereśniaków, nie stawiać sobie pytań czemu, tylko pasuje im definicja "oddychanie" ścian i już
    od razu mają na to lekarstwa jak szczeliny i kratki.

    Zasadę wyznaję nie stać mnie na byle co, ponieważ czkawką się to będzie odbijać bardzo długo.
    Aby zbudować dowolny dom, potrzeba się mocno przeszkolić, na temat tego z czego będzie budowany ten dom.
    W końcu na to idą gigantyczne środki, często z kredytu.
    W pracy ścigają was za dłuższą przerwę na kawę, a tu sprawa rozbija się o grube tysi.

    Pierwszym błędem jest technologia, czepianie się "tradycji" robienie ław i fundamentów
    I już dom przykryty i powrót do wykonania wylewek na gruncie.

    Ściany już stan SSZ pasuje zrobić elewację ... następny koszt z 150 zł licząc około 20 -25 cm izolacji plus koszt samej ściany to 170 ..
    320 zł .
    W tej cenie mam ścianę szkieletową z 2x taką izolacja i jeszcze 50 zł zostaje.
    Krytyka możliwa od osób które nie mają drewna jako konstrukcji czegokolwiek.
    Panowie z poddaszami ... macie pół szkieletory, nawet nie będąc tego świadomymi.

  13. #9013

    Domyślnie

    Jeszcze nic nie wybudowałem, projekt się rysuje, powinien być wkrótce ale rok temu nie wiedziałem co to jest jętka - dziś to pikuś dzięki takim tematom jak ten. Nie wiem czy moja stodoła da się zrobić za 200 tys. Wybuduje to się dowiem ale już dziś wiem, że ekipa, nawet najbardziej rozchwytywana w okolicy, jeśli nie będzie się chciała zgodzić na dyktowanie co i jak (z odchyłką na moją niewiedzę) nie ma u mnie szans. Na razie nie potrafię jeszcze ogarnąć fundamentów i do tego chcę wziąć ekipę, reszta szkieletu raczej jest dla mnie jasna, ale jak szukam powoli i widzę podejście tych majstrów i pracowników, to szlag mnie trafia. Piwko na start, potem: "panie jakie pustaki, szalunek z desek i grucha, tak wszyscy robią", nic to że pod konstrukcje nie z pustaka czy innego ytonga, fundamenty to fundamenty. Ech, Podhale.

  14. #9014
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    jesteście właściwie pasjonatami, interesuje was to, więc możecie się uczyć i pilnować ekip. a co, jak ktoś po prostu nie chce się w to zagłębiać? im prościej, tym mniej błędów. dlatego u mnie ściana 1W(wiem, wiem, jest gorsza, nie w tym rzecz), ponieważ wolę gorszą izolacje w ciągłości niż najlepszą źle położoną. i boje się zwierząt w styropianie. czasami lepiej płacić 200-300 zł więcej za ogrzewanie w skali roku i się nie denerwować niż pchać się w technologie, których nie jesteśmy w stanie przypilnować.
    większość facetów jednak trochę się tym interesuje, mój mąż przysnął jak wybierałam projekt z nudów, kiedyś przypadkiem zerknął na wizualizację i rzuty, raz....trochę się rzucał o garaż, ale poprosiłam go o dodatkowe 30tysięcy to od razu zrezygnował. za to bardzo był zaangażowany w budowę piwniczki ziemnej i w jej zagospodarowanie.

  15. #9015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    A ile pszczelich rodzin proponowali do tego ula? Po jednej na kratkę, czy według przelicznika na metr kwadratowy ścian.
    Dawałem "delikatnie" do zrozumienia kilka stron wcześniej

    Znam troszkę realia naszego budownictwa Większość budowlańców jest z łapanki z wykształceniem zupełnie innym od budowlanego (przeszło 90%) a ci z wykształceniem zbliżonym do budowlanki zatrzymali się na szkolnym poziomie, do tego większość to moczymordy i naciągacze wkurzeni są na oczytanych w muratorze klientów itd. Więc trudno się dziwić że dużo ludzi bierze się za samodzielną budowę, ciut wiedzy i robią najważniejsze dokładnie..... może wolniej ale dokładniej bo dla siebie.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  16. #9016
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    מרכבה ja nie mam nic do szkieletu, murarki, ba, nie mam nic do słomy i gliny, mile widzę "bunkierek" schowany w ziemi. Nie broniłabym jednak żadnego z tych rozwiązań jak wilczyca młodych, bo to każdy powinien sobie przeliczyć biorąc pod uwagę też swoje możliwości i umiejętności, lokalną dostępność i cenę no i własne widzimisię trochę też.
    Nie mając możliwości włożenia na tym etapie własnej robocizny, to myślę, że płyta jest naprawdę fajnym i chyba na ten moment najlepszym rozwiązaniem. U siebie wszystko od wykopu po położenie podłogi robiliśmy sami, no i była wiedza i umiejętności ojca w tradycyjnej "metodyce" fundamentów, więc ponieśliśmy tylko koszt materiałów. Może zaczynając dziś to i płytę byśmy sami ogarnęli? Kto wie?
    CodeSnipper to u was ekipy leją ścianki fundamentowe w szalunki? U siebie tak zrobiliśmy i był to ewenement na skalę wszystkich prowadzonych w okolicy budów. Króluje murowanie z bloczka zdecydowanie.

    A mój mąż chociaż właściwie wszystko przeszło przez jego ręce, to teraz zapytany nie potrafi powiedzieć ani jaką mamy grubość ściany, ani jaki tynk na zewnątrz, a już jakąś nazwę producenta wymienić to bez szans.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  17. #9017

    Domyślnie

    Jeśli zatrudniacie ekipę to rozmawiajcie z nimi o technologii wykonania przed pracą, a nie podczas lub po : ). Oni niekoniecznie czytają to i inne fora i nie skończyli w ten sposób szybkiego kursu jak budować. Później również z Waszej winy pozostaje Wam jedynie wykłócanie się, klejenie łatek typu "czereśniak" (pewnie tani był to go wziąłem) i zdziwienie że ktoś ma inne postrzeganie świata. Gość całe życie kleił styro na placki, bo tak mu kiedyś pokazał przedstawiciel producenta, lub nikt nigdy nie wytłumaczył mu że teraz ściany nie oddychają(oprócz 3-warstwowych). Docieplanie szczytów, ciepły balkon, firmowe poszerzenie pod drzwiami tarasowymi czy choćby wspomniany wcześniej wzmocniony próg leżący na styrodurze to często pojęcia nieznane nawet dla ekip działających na rynku szmat czasu. Robiąc casting rozmawiacie z nimi na te tematy czy tylko kwota do zapłaty jest najważniejsza? Poza tym gdy się ma kierownika budowy tylko na papierze to trzeba przyjąć jego obowiązki dzielnie na klatę. Inaczej dupablada, hehe.
    I już mieszkamy !

  18. #9018

    Domyślnie

    Ja może nie do końca łapie się do tego tematu ale..
    Ktoś tu mądze napisał, że to temat dla ludzi, którzy chcą zbudować w miarę "tani" dom w przybliżeniu ok. 200 tyś.
    Skorzystają też z tego osboby z większym budżetem bo zauwazą pewne niuanse dzieki którym będzie można zaoszczędzić trochę grosza (myślę, że gdybym tu trafił wcześniej też bym w niektórych przypadkach inaczej postąpił).
    Ja na start miałem 300 tyś bez działki, z perspektywą zaoszczędzenia przez czas budowy( mieszkanie u rodziców przez 2,5-3 latana ich koszt ) ok 80 do 100 tyś . Na działkę wraz z formalnościami wydałem ok 100tyś więc na dom z wykończeniem i kompletnym wyposażeniem kuchni i pokoju dziecinnego (meble do pozostałych pomieszczeń miałem) zostało mi ok 300tyś.
    Dom to 175m2 dach dwuspadowy pokryty dachówką ceramiczną.
    Wynajęte ekipy to
    - fundamenty i mury
    -dach
    -wylewki
    -hydraulik
    -elewacja
    wszystkie pozostałe rzeczy robiłem z ojcem.
    Nie oszczędzałem na murach, elewacji, dachu, hydraulice, kuchni, łazience, podłogach na parterze i schodach (montaż wykonany samemu).
    Duże oszczędności po za pracą własną udało mi się osiągnąć kupując materiały budowlane w dobrych cenach (ojciec działa w tej branży więc po znajomości udawało mi się w wielu przypadkach bardzo fajne rabaty uzyskać), oraz fakt ze teścia mam geodetę więc wszystkie te koszty wziął na siebie. Działkę w większej części miałem ogrodzoną(oczywiście nie jest to opcja docelowa) zrobiłem tylko solidną tzn docelowa bramę wjazdową wraz z furtką.. Czego jeszcze nie zrobiłem to łazienka na górze, taras no i wjazd jest tylko utwardzony i wysypany żwirem, no i brakuje mi garażu. Plany na przyszłość optymistyczne łazienka zimą, taras na wiosnę jakiś garaż(może z płyt betonowych) w 2014, podwórko czyli jakaś kostka czy coś takiego czas bliżej a raczej dalej nieokreślony .
    Ktoś zapyta po co się tu udzielam skoro wydałem ponad 100 tyś więcej?, a no po to bo uważam ze się da pod paroma warunkami zbliżyć mocno do kwoty 200 tyś za dom. Mnie by się też udało gdybym (za to gdyby pewnie doczepi sie Pan nikt) obciął metraż o jakieś 25m2, zaoszczędził na dachówce, piecu i elewacji nie przesuwał bym słupa na działce, który wtedy mnie drażnił (teraz pewnie już by tego nie robił ) znacznie bym się zbliżył do kwoty 200tyś. Dodam, że na tych zmianach nie ucierpiała by moja godność

  19. #9019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Myślę, że ten wątek obecnie to raczej zbiór (jak do tej pory, nieusystematyzowany dokładnie ) warunków, które należy spełnić, aby przy skromnym budżecie do ww kwoty się zbliżyć lub nieznacznie ją przekroczyć,choćby ze względu na inflację i wzrost cen. Ten kto czyta powinien jednak odsiewać czytane informacje( typu: nie da się... bo nie). Są tu osoby, które zbudowały, czy właśnie budują i dla świeżego forumowicza ich posty dotyczące tych podrażaczy, które sobie "fundnęli" są cenną informację na co zwracać uwagę. Co można zrobić taniej, co można lepiej niż tradycyjnie i jaki wpływ na całość mają te zmiany. Jak rozmawiać z ekipami, na co zwracać uwagę, żeby nie było baboli. Posty wyżej dobitnie świadczą o braku wiedzy budowlanej tych, którzy nam domy stawiają. trzeba pamiętać, że naprawienie "szkody" kosztuje podwójnie. I podstawa - chcieć przynajmniej teoretycznie liznąć tematu budowlanego- bez tego wszystko powyższe się nie uda.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  20. #9020
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    W budowlance jak we fryzjerstwie na przykład. Jest nadal zapotrzebowanie na tradycyjną trwałą i niebieskawą płukankę i pani Zosia na tych usługach opiera swoje zarobkowanie. Nie pójdzie na kurs stylingu czy aplikowania nowoczesnych farb, bo jej klientki nie są tym zainteresowane. Od tego jest w miasteczku druga fryzjerka, pani Kasia, która też swoje klientki ma.

    Czasem trafi się majster, co robi tylko tak, bo tak się robi i już. Nie ma musu korzystać z jego usług. On zapewne jakiś czas temu przestał podążać za nowościami i nie ma świadomości, że parę rzeczy mocno się pozmieniało. Pomimo tego jest sobie w stanie zapełnić kalendarz, więc no problemo, nie musi rozszerzać swojej wiedzy ani wachlarza usług.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Strona 451 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony