dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 625
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 12494
  1. #961
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Ciekawa dyskusja, tyle, że w zasadzie nie widzę pomocy w odpowiedzi na zasadnicze pytanie. Pracuję i po pracy buduję- długo to wychodzi, ale kasy nie ma, wyrabiam materiał , który kupiłem wcześniej. Pracodawca jakoś nie chce mi dać więcej z racji tego , że zacząłem budowanie Myślę, że w 250 tys. się zamknę, daj Boziu, żeby mniej
    o budujecie irysa z horyzontu, bardzo go chciałam ale w końcu wyszło, że jest dla nas za drogi o 24m2 x 2 tys. czyli o 50 tys., i zrezygnowalismy, bo te 50 tys to juz by była krwawica, a aż tak mi nie zależy. niedaleko mnie ktoś go wybudował, wygląda pieknie, przytulnie, jest pieknie wykończony i połączony z ogrodem.

  2. #962

    Domyślnie

    ktos mi wutłumaczy co to jest pow. użytkowa a mierzona po podłodze?

  3. #963

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej27 Zobacz post
    ktos mi wutłumaczy co to jest pow. użytkowa a mierzona po podłodze?

    Użytkowa to taka, gdzie nad powierzchnią podłogi masz przynajmniej 1,9 metra. czyli wszystko poniżej (skosy) odpada
    desmear

  4. #964
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    tu jest parę optymistycznych postów na ten sam temat:
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,217,1...00_m2.html?v=2

  5. #965

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    dokładnie. i ciekawy jestem kto taniej postawił dom:

    - ten co wydał 100 tys i przepracował przy chałupie 1000 godzin wraz ze szwagrem
    - ten co wydał 200 tys i przepracował gdzie indziej 1000 godzin zarabiając 120 tys.

    i żeby nie było, podziwiam ludzi którzy potrafią "tymi ręcami" i sam staram się robić ile potrafię (rozsądnie bo czasem wolę zapłacić). ale taka licytacja przestaje mieć sens, poważnie.
    albo ten kto byl wtedy studentem,nie zarabial ani nie placil

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    Użytkowa to taka, gdzie nad powierzchnią podłogi masz przynajmniej 1,9 metra. czyli wszystko poniżej (skosy) odpada
    roznie jest z tym liczeniem

    zalezy kto liczy i na co liczy - tak wlasnie deweloper zawsze zawyza bo za to ma pieniadze(prawo zezwala), ten kto ma zaplacic podatek zaniza bo od tego placi(prawo zezwala)

    generalnie powierzchnia podlogi przy wysokosci ponizej 1,4 czy 1,5m jest powierzchnia martwa i jej nie wliczamy
    powierzchnia pomiedzy 1,4 czy 1,5 a 2,2 m wysokosci liczymy jako 0,5 x powierzchnia podlog
    a wszystko powyzej 2,2 to juz 100% powierzchni

    odliczamy od tej powierzchni powierzchnie klatki schodowej, korytarza, garazu itp

    to jest po budowlanemu, jednak ekonomia sie mocno za budownictwo wziela bo to kawal rynku przeciez, i wyglada to tak

    sposobow liczenia sa dziesiatki i co najlepsze kazda prawidlowa w zaleznosci dla jakiego celu (zyskow) liczona
    Ostatnio edytowane przez face ; 27-01-2011 o 20:50

  7. #967

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    Użytkowa to taka, gdzie nad powierzchnią podłogi masz przynajmniej 1,9 metra. czyli wszystko poniżej (skosy) odpada
    dzięki co myslisz a wątku domu za 200tys?

  8. #968
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Definicja powierzchni użytkowej wg GUS :
    Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu lub budynku mieszkalnym, w którym znajduje się tylko jedno mieszkanie, tj. pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alkow, holi, korytarzy, łazienek, ubikacji, obudowanej werandy, ganku, garderoby oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom mieszkańców bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania (m. in. pracownie artystyczne, pomieszczenia rekreacyjne itp.).

    Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:
    1. Do powierzchni użytkowej mieszkań nie zalicza się powierzchni: balkonów, tarasów, loggi, antresoli, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych na przechowywanie opału, a także garaży, hydroforni i kotłowni.
    2. W budynkach typu wiejskiego do powierzchni użytkowej mieszkania z reguły wlicza się powierzchnię sieni. Nie uznaje się sieni za część składową mieszkania i nie wlicza się jej powierzchni do powierzchni użytkowej mieszkania tylko wówczas, gdy:
    - sień łączy część mieszkalną budynku z częścią inwentarską lub gospodarczą,
    - oprócz sieni znajduje się na tej samej kondygnacji przedpokój,
    - w budynku znajduje się więcej niż jedno mieszkanie, a sień użytkowana jest wspólnie jako ogólnodostępny korytarz.
    3. Powierzchnię schodów znajdujących się w budynku indywidualnym wlicza się do powierzchni użytkowej mieszkania jeżeli w budynku znajduje się tylko jedno mieszkanie, nie wlicza się zaś, gdy w budynku znajduje się dwa lub więcej mieszkań; schody i powierzchnie pod nimi uznaje się wówczas za część ogólnokomunikacyjną.
    4. W budynkach indywidualnych będących w budowie, ale już w części zamieszkanych, w powierzchni użytkowej mieszkania uwzględnia się tylko powierzchnię pokoi i pomieszczeń pomocniczych wykończonych.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #969

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    Użytkowa to taka, gdzie nad powierzchnią podłogi masz przynajmniej 1,9 metra. czyli wszystko poniżej (skosy) odpada
    dzięki co myslisz a wątku domu za 200tys?

  10. #970
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    OBliczenie pow. użytkowej stosowało się wg 2 norm. Podstawowe różnice pomiędzy normami to:

    * obmiar według PN-70/B-02365 (do 1999r) wykonuje się na poziomie 1 m nad podłogą i w stanie surowym (tzn. bez tynków i okładzin), natomiast wg PN-ISO 9836 na poziomie podłogi i w stanie całkowicie wykończonym,
    * wg PN-70/B-02365 wnęki w ścianach o powierzchni powyżej 0,1 mkw dolicza się do powierzchni pomieszczenia, natomiast wg PN-ISO 9836 - nie dolicza się,
    * powierzchnię ze skośnym sufitem: według PN-70/B-02365 oblicza się zależnie od wysokości - o wysokości pow. 2,20 m i większej liczy się w 100%, o wysokości od 1,40 m do 2,20 m liczy się w 50%, poniżej 1,4 m nie wlicza się; natomiast według PN-ISO 9836 liczy się w całości zgodnie z powierzchnią podłogi, ale dzieli się na dwie części: część o wysokości 1,9 m i więcej oraz na część o wysokości poniżej 1,9 m, którą można zaliczyć wyłącznie do powierzchni pomocniczej,
    * powierzchnie zewnętrzne nie zamknięte ze wszystkich stron, dostępne z danego pomieszczenia (balkony, loggie, tarasy itp.) według PN-70/B-02365 nie wlicza się do powierzchni pomieszczenia (ani mieszkania ani lokalu użytkowego), natomiast według PN-ISO 9836 dolicza się do powierzchni pomieszczenia (mieszkania, lokalu użytkowego), wykazując oddzielnie: powierzchnie nie nakryte (balkony, tarasy) i powierzchnie nakryte (loggie).

    Powyższe zaczerpnąłem z informacji dostępnych w internecie.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  11. #971
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej27 Zobacz post
    dzięki co myslisz a wątku domu za 200tys?
    Ja myślę, że może się to udać, ale czynników jest dużo. Mając obecnie SSZ trudno mi określić czy zamknę budowę w 200-220tys. Wolę troszkę dodać do tej kwoty i mieć lepsze materiały i to co mogę robię sam- oszczędzam na robociźnie- stawki są z nieba.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #972

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    stawki są z nieba.
    teraz stawki sa z nieba??

    z nieba to byly w latach 2006-2009 w trakcie boomu budowlanego bo podskoczyly o 20-30% w stosunku do roku 2005

    a teraz sa na poziomie roku 2005 badz wyzsze o moze 10%

    podobnie z materialami teraz sa tansze o ok 5-10% do tego dostepne od reki nie jak w trakcie boomu budowlanego

    rynek i producenci wszystko reguluja
    Ostatnio edytowane przez face ; 27-01-2011 o 21:03

  13. #973

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Ja myślę, że może się to udać, ale czynników jest dużo. Mając obecnie SSZ trudno mi określić czy zamknę budowę w 200-220tys. Wolę troszkę dodać do tej kwoty i mieć lepsze materiały i to co mogę robię sam- oszczędzam na robociźnie- stawki są z nieba.
    tez sie zgadasz że ssz to 50% kosztów?

  14. #974

    Domyślnie

    Na powierzchnię użytkową nie ma co patrzeć ! To wymysł dla kupujących(płacą za użytkową),a nie budujących (płacą za wszystko).
    Trzeba liczyć po podłodze. Bo jak się buduje to płaci się za całość.
    Widzę że jest tu trochę teoretyków-optymistów. Naprawdę życzę powodzenia
    Ja wybudowałem dom. Dokładnie Z56 ze studia Z500.pl
    Ok 140 000PLN (materiał+robocizna) stan surowy zamknięty z oknami (w tym 9 Fakro dachowych),drzwiami zewnętrznymi,orynnowaniem+ przyłącze wody i elektryczne.
    I z tego jestem dumny, ale wykończenie pochłania znacznie więcej. 150 tyś jak do tej pory(w tym 100m2 kostki przed domem), a jeszcze trochę brakuje.
    Za 200 000PLN to 100m2 po podłodze, bez poddasza i w niskim standardzie. A i tak nie jestem przekonany czy się uda w tym zmieścić. Chyba,że jest się właścicielem firmy wykończeniówki lub samemu dłubie się przez 5 lat popołudniami.
    W każdym razie powodzenia.

    ps. DEZET nie przywołuj normy PN-70/B-02365 gdyż została wycofana, teraz obowiązuje PN-ISO 9836:1997
    -powierzchnię pomieszczenia liczy się w całości, zgodnie z powierzchnią jego podłogi, ale dzieli się ją na dwie części: część o wysokości 1,90 m i więcej oraz część o wysokości poniżej 1,90 m, która może być zaliczona tylko do powierzchni pomocniczej.
    Ostatnio edytowane przez Monti2008 ; 27-01-2011 o 22:08
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  15. #975

    Domyślnie

    powierzhnia netto 217 metrow...140 tys to swietny wynik jak na ssz!
    ile z tego pracy wlasnej?

  16. #976

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monti2008 Zobacz post
    Na powierzchnię użytkową nie ma co patrzeć ! To wymysł dla kupujących(płacą za użytkową),a nie budujących (płacą za wszystko).
    Trzeba liczyć po podłodze. Bo jak się buduje to płaci się za całość.
    Widzę że jest tu trochę teoretyków-optymistów. Naprawdę życzę powodzenia
    Ja wybudowałem dom. Dokładnie Z56 ze studia Z500.pl
    Ok 140 000PLN (materiał+robocizna) stan surowy zamknięty z oknami (w tym 9 Fakro dachowych),drzwiami zewnętrznymi,orynnowaniem+ przyłącze wody i elektryczne.
    I z tego jestem dumny, ale wykończenie pochłania znacznie więcej. 150 tyś jak do tej pory(w tym 100m2 kostki przed domem), a jeszcze trochę brakuje.
    Za 200 000PLN to 100m2 po podłodze, bez poddasza i w niskim standardzie. A i tak nie jestem przekonany czy się uda w tym zmieścić. Chyba,że jest się właścicielem firmy wykończeniówki lub samemu dłubie się przez 5 lat popołudniami.
    W każdym razie powodzenia.

    do tego SSZ o polowe mniej niz w ich kosztorysie, wiec w czym problem?? i niedrogo, a mnie sie czepiali ze za darmo

    wykonczeniowka to jest kwestia zalezna od upodoban i kombinacji inwestora

    ps- 100m2 kostki betonowej to ok 15-16 tys z material z robocizna

    trzeba bylo wybrac prostszy projekt - chociaz ten i tak Cie zaskakujaco tanio wychodzi

    poki co Ci co nie wierza to udowadniaja ze jednak spokojnie 130 a nawet 150m2 po podlogach nieskomplikowanego (bez fikusnych dachow i podcieni) domku sie da wybudowac - zaczynam sie zastanawiac czy aby nie przeplacilismy za nasz
    Ostatnio edytowane przez face ; 27-01-2011 o 22:15

  17. #977

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    powierzhnia netto 217 metrow...140 tys to swietny wynik jak na ssz!
    ile z tego pracy wlasnej?
    MÓJ BŁĄD- nie 140 tyś. A ok 150tyś PLN (zapomniałem o jednym wydatku)

    I to najciekawsze,że praca własna zaczęła się teraz przy wykończeniu.
    Przy SSZ robiłem za logistyka, załatwiałem materiał i wszystko koordynowałem (materiały chyba z każdej strony Polski). 3 miesiące i 10 kg mniej
    Fundamenty,murowanie,więźba,dach,okna,rynny-wszystko robiły ekipy budowlane.
    Budowa zaczęta w sierpniu 2009.

    ps. 100m2 kostki LIbet nostalit kolor z ułożeniem 9500zł. I ekipa była porządna(sprawdzona).
    Ostatnio edytowane przez Monti2008 ; 27-01-2011 o 22:29 Powód: błąd w kwocie za SSZ
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  18. #978
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ann i pawel
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Ja myślę, że może się to udać, ale czynników jest dużo. Mając obecnie SSZ trudno mi określić czy zamknę budowę w 200-220tys. Wolę troszkę dodać do tej kwoty i mieć lepsze materiały i to co mogę robię sam- oszczędzam na robociźnie- stawki są z nieba.
    a mogę zapytać ile ci wyszło za to ssz?ile zakładasz, że starczy ci do wprowadzenia... tak porównuję swoją sytuację... muszę się jakoś nastawić do tych przyszłych wydatków

  19. #979

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monti2008 Zobacz post

    ps. 100m2 kostki LIbet nostalit kolor z ułożeniem 9500zł. I ekipa była porządna(sprawdzona).
    to zajebiaszczo tanio, bo w maloposlce sama kostka i robocizna tyle wychodzi

    kostka ok 35-40zl/m2 a robocizna to ok 40-50zl/m2, do tego kruszywo na podbudowe, krawezniki, koparka, cement itp....
    zaplaciles cene minimalna

  20. #980

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    to zajebiaszczo tanio, bo w maloposlce sama kostka i robocizna tyle wychodzi

    kostka ok 35-40zl/m2 a robocizna to ok 40-50zl/m2, do tego kruszywo na podbudowe, krawezniki, koparka, cement itp....
    zaplaciles cene minimalna
    kostka 36/m2, robociznę ustaliłem z góry, gdyż robili też schody i taras,beton B2,5 i B5 na podjazd z betoniarni. Koparka za free, gdyż robiła co innego,a pod kostkę to wyrównała przy okazji. Po prostu się udało.
    Załatwiając wszystko sam wyszedłem ok 20-25zł taniej na gotowym metrze niż w przypadku zlecenia wszystkiego ekipie.
    Ostatnio edytowane przez Monti2008 ; 27-01-2011 o 22:39
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

Strona 49 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony