dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 520 z 625
Pokaż wyniki od 10.381 do 10.400 z 12494
  1. #10381

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    Ogrzewający prądem liczą tylko jedną rzecz: koszt ogrzewania rocznego, nie liczbą podstawowej rzeczy, ile najpierw trzeba wyłożyć na dom (izolację, okna, wentylację), aby różnica w grzaniu między węglem a prądem była te 800zł. Ktoś jak przeczyta Twój post naprawdę może uwierzyć, że jak wybuduje domek i zastosuje standard ocieplenia, okien jaki jest w projekcie to może prądem grzać kilkaset zł taniej w roku niż węglem.

    Oczywiście oprócz kosztów zgodzę się, że ogrzewanie prądem to same zalety.
    Napisałem, że mam ocieplony dom. Im mniejszy dom, tym taniej wychodzi ocieplenie a drożej kotłownia
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #10382

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post

    Dużo z budujących ma super ocieplone domy, bardzo dobre okna, często wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i dopiero wtedy rachunki za prąd są znośne. Tylko jaki jest koszt takiej modernizacji? Moim zdaniem duży.

    Trzeba dużo zainwestować najpierw, aby prądem w miarę tanio ogrzewać. Ludzie budujący za 200 tys. zł nie mają gotówki na takie inwestycje poza tym czas zwrotu kosztów ogrzewania jest długi.

    Czy dolozenie 10 cm styro z kazdej strony to super ocieplony dom? A ile dzis trzeba dac zeby spelnil normy:15?

    Wentylacje mechaniczna samoroby robia ponizej 5 tys PLN. Pokaz mi wentylacje grawitacyjna z wykonczonymi kominami w tej cenie.

    A okna jakie zalozysz? Doplacisz zeby byly cieple i poprosisz o podziurawienie nawiewnikami? Na samym ich braku oraz stalych niektorych szkleniach mozesz urwac dobry 1000 zl.

    Czy te 10 tys. z 200 do wydania to tak duzo zeby miec dom troche lepszy od takiego, ktory ledwo spelni dzisiejsze normy?

    A ile bedziecie mieszkac? Bo jak za pare lat wegiel podrozeje (wiecej go raczej na rynku nie bedzie) to co dolozysz tego styropianu?

    Ja mam klimatyzator ktory moze nie grzeje wszystkich pomieszczen ale za to taniej niz weglem
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #10383

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    p.s
    Do portaga.
    Zachowujesz się tak jak i oni.

    Ale w taki sposób jak Ci to naświetlą.
    Naświetlić to przydałoby się przede wszystkim to zdjęcie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jeszcze jeno bardziej widoczne i przejrzystsze.


    , bo ciemność... widzę ciemność, jak na zdjęcie zrobione przedwczoraj około godziny 18-stej, To Prima Aprylis? Bo:
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak Ty biedaku skumasz ,że to moja chata???Fotka robiona kilkanaście minut temu.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-04-2014 o 18:26
    A teraz możesz rozwiać wszelkie wątpliwości i wrzucić jutro zdjęcie tego samego domu, robione z tej samej perspektywy, ale w dzień.
    Domek, owszem, ładnie się prezentuje nocą, ale w świetle słonecznym będzie pewnie jeszcze ładniej wyglądał! Zobaczymy dachówkę oraz zagospodarowanie działki.
    Czekamy...



    EDIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Sorry, coś mi się popierdzieliło podczas edytowania wątku!!!!!!!!!!!!!
    Proszę o usunięcie dubla poprzedniego mojego posta.
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 03-04-2014 o 19:24

  4. #10384

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czy dolozenie 10 cm styro z kazdej strony to super ocieplony dom? A ile dzis trzeba dac zeby spelnil normy:15?

    Wentylacje mechaniczna samoroby robia ponizej 5 tys PLN. Pokaz mi wentylacje grawitacyjna z wykonczonymi kominami w tej cenie.

    A okna jakie zalozysz? Doplacisz zeby byly cieple i poprosisz o podziurawienie nawiewnikami? Na samym ich braku oraz stalych niektorych szkleniach mozesz urwac dobry 1000 zl.

    Czy te 10 tys. z 200 do wydania to tak duzo zeby miec dom troche lepszy od takiego, ktory ledwo spelni dzisiejsze normy?

    A ile bedziecie mieszkac? Bo jak za pare lat wegiel podrozeje (wiecej go raczej na rynku nie bedzie) to co dolozysz tego styropianu?

    Ja mam klimatyzator ktory moze nie grzeje wszystkich pomieszczen ale za to taniej niz weglem
    Jak zdrożeje węgiel zdrożeje też prąd.

    Mała dygresja:

    Obecnie mieszkam w domu ok. 125m2, parterówka, 40-letnim, mur pustak + luft + cegła, nieocieplony, okna dako, półka średnia niższa, strop monolit + 5cm styropian + beton, dach nieocieplony, grzejemy miałem, piec z automatyką, rozpalanie raz na 24h. Zastanawialiśmy się, czy ocieplić dom, koszt oscyluje w granicach 15-20 tys. zł. Znajomi co identyczne domy poocieplali styropianem 10-15cm przy grzaniu też miałem oszczędzają na rok ok. 1-1,5 tony miału, czyli 400-600zł rocznie. Liczę średnio 500zł oszczędności, czyli zwrot ocieplenia zwróci się po minimum 30 latach. I sobie darowaliśmy ocieplenie.

  5. #10385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AMI***

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Dzielnica
    ul. Wojska Polskiego 158
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czy dolozenie 10 cm styro z kazdej strony to super ocieplony dom? A ile dzis trzeba dac zeby spelnil normy:15?

    Wentylacje mechaniczna samoroby robia ponizej 5 tys PLN. Pokaz mi wentylacje grawitacyjna z wykonczonymi kominami w tej cenie.

    A okna jakie zalozysz? Doplacisz zeby byly cieple i poprosisz o podziurawienie nawiewnikami? Na samym ich braku oraz stalych niektorych szkleniach mozesz urwac dobry 1000 zl.

    Czy te 10 tys. z 200 do wydania to tak duzo zeby miec dom troche lepszy od takiego, ktory ledwo spelni dzisiejsze normy?

    A ile bedziecie mieszkac? Bo jak za pare lat wegiel podrozeje (wiecej go raczej na rynku nie bedzie) to co dolozysz tego styropianu?

    Ja mam klimatyzator ktory moze nie grzeje wszystkich pomieszczen ale za to taniej niz weglem

    No właśnie. Rację masz stuprocentową. Nie wiem skąd jakaś panika z tym megadocieplaniem, kiedy to jest standard. Np. w szkielecie 200 mm iso w konstrukcji + 50 mm styropianu na elewacji oraz 200 mm iso w dachu jest wystarczające. Ciepłe okna (np. Iglo Energy Drutexu) i brak komina I jest ciepełko jak ta lala. A latem chłodek miły.

  6. #10386
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AMI***

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Dzielnica
    ul. Wojska Polskiego 158
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    Jak zdrożeje węgiel zdrożeje też prąd.

    Mała dygresja:

    Obecnie mieszkam w domu ok. 125m2, parterówka, 40-letnim, mur pustak + luft + cegła, nieocieplony, okna dako, półka średnia niższa, strop monolit + 5cm styropian + beton, dach nieocieplony, grzejemy miałem, piec z automatyką, rozpalanie raz na 24h. Zastanawialiśmy się, czy ocieplić dom, koszt oscyluje w granicach 15-20 tys. zł. Znajomi co identyczne domy poocieplali styropianem 10-15cm przy grzaniu też miałem oszczędzają na rok ok. 1-1,5 tony miału, czyli 400-600zł rocznie. Liczę średnio 500zł oszczędności, czyli zwrot ocieplenia zwróci się po minimum 30 latach. I sobie darowaliśmy ocieplenie.
    Ale generalnie rozmawiamy o tym, żeby BUDUJĄC dom wybudować energooszczędny, bo Ty już z piasku bicza nie ukręcisz - masz żużel w ścianach i pozamiatane. Tobie ciepło idzie w ogrzewanie murów. Ty mówisz o wydatku 15-20 tys dodatkowych kosztów, podczas gdy przy budowie domu to nie są dodatkowe koszty Inaczej się wszystko kalkuluje.

  7. #10387

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    Jak zdrożeje węgiel zdrożeje też prąd.

    Mała dygresja:

    Obecnie mieszkam w domu ok. 125m2, parterówka, 40-letnim, mur pustak + luft + cegła, nieocieplony, okna dako, półka średnia niższa, strop monolit + 5cm styropian + beton, dach nieocieplony, grzejemy miałem, piec z automatyką, rozpalanie raz na 24h. Zastanawialiśmy się, czy ocieplić dom, koszt oscyluje w granicach 15-20 tys. zł. Znajomi co identyczne domy poocieplali styropianem 10-15cm przy grzaniu też miałem oszczędzają na rok ok. 1-1,5 tony miału, czyli 400-600zł rocznie. Liczę średnio 500zł oszczędności, czyli zwrot ocieplenia zwróci się po minimum 30 latach. I sobie darowaliśmy ocieplenie.
    nie porównuj termomodernizacji z budową nowego domu. w nowym domu i tak płacisz za klej, tynk, robociznę, jedyny koszt to trochę więcej styropianu
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #10388

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    nie porównuj termomodernizacji z budową nowego domu. w nowym domu i tak płacisz za klej, tynk, robociznę, jedyny koszt to trochę więcej styropianu
    Generalnie to należało by w tym wątku nie wciskać budującym kitu, że ogrzewanie prądem jest tanie, bo jest najdroższe ze wszystkich źródeł ciepła.

  9. #10389

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    Generalnie to należało by w tym wątku nie wciskać budującym kitu, że ogrzewanie prądem jest tanie, bo jest najdroższe ze wszystkich źródeł ciepła.
    za to kotłownia kilkanaście razy tańsza a to jest wątek o tanim budowaniu

    EDIT: poza tym ogrzewanie gazem na dzień dzisiejszy wcale jakoś specjalnie tańsze nie jest

    EDIT2: co do izolacji - zobacz w tym roku projekty Archon albo Muratora, większość domów ma 20 cm styropianu, więc izolować i tak trzeba
    Ostatnio edytowane przez imrahil ; 03-04-2014 o 19:54
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #10390

    Domyślnie

    Szkoda, ze nadal ciezko tak zrozumiec, ze nie kwota koncowa za dom tylko koszty i wygoda jego utrzymania sa istotne.

    Jesli by mnie srodki ograniczaly, wolalbym uciac powierzchni salonu i miec CO bezobslugowe niz paprac sie z weglem jak 100 lat temu...

    Poza tym prosze pamietac, ze np w takim Krakowie palic weglem juz za chwile nie bedzie mozna..., natomiast do pradu zawsze mozna dolozyc fotoogniwa czy klimatyzator z opcja grzania i rahcunki beda mniejsze niz prad bytowy czy dowolny inny staly element domowego budzetu...

    Uwierzcie, ze mozna dzisiaj grzac pradem i placic za to malo.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #10391

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    za to kotłownia kilkanaście razy tańsza a to jest wątek o tanim budowaniu
    No właśnie wątek o tanim budowaniu a tutaj ogrzewanie prądem + dom energooszczędny, dobrze, że jeszcze niektórzy pasywnych tu nie polecają

  12. #10392

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Uwierzcie, ze mozna dzisiaj grzac pradem i placic za to malo.
    To czemu sam masz ogrzewanie gazowe z tego co widzę w podpisie a nie prąd ?
    Poza tym napisz jak możesz ile wydajesz na drzewo do do kominka i jak dużo nim palisz ?

    Pamiętajcie w jakim wątku piszemy, domy do 200 tys. zł czy jest sens marzyć. Sama nazwa mówi za siebie, ludzie szukają tutaj inspiracji i zachęty do budowy tanich domów, których utrzymanie potem ich nie wykończy finansowo, często budują na kredyt, żyją od wypłaty do wypłaty a co niektórzy próbują ich przekonać do prądu.

    Wiadomo o wygodnie przy węglu tradycyjnym czy miale można zapomnieć, ale liczy się cena ogrzewania.

  13. #10393

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    No właśnie wątek o tanim budowaniu a tutaj ogrzewanie prądem + dom energooszczędny, dobrze, że jeszcze niektórzy pasywnych tu nie polecają
    według przepisów, które sam przytoczyłeś, za kilka lat wszystkie domy będą energooszczędne. nadal będzie warto wg Ciebie pchać do nich kotłownie za dziesiątki tysięcy, często na kredyt?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #10394

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    Możesz podać link do takiego grzejnika, który zamierasz zakupić
    Nie mogę bo nie wiem jeszcze jaki wybiorę Są takie po 50 zł i takie po kilkaset. Planuje wydać nie więcej jak 150 za sztukę.

    Ot taki link z googla: http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne/konwektory,a1338.html

    A energooszczędny niekoniecznie znaczy drogi. Drogi jak stawiany przez firmę - bo marketing kosztuje. Jeśli samemu - może być tańszy od zwykłego murowańca stawianego ekipami.

  15. #10395

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    według przepisów, które sam przytoczyłeś, za kilka lat wszystkie domy będą energooszczędne. nadal będzie warto wg Ciebie pchać do nich kotłownie za dziesiątki tysięcy, często na kredyt?
    Nie twórzmy mitów, że w małym domku kotłownia na paliwo stałe kosztuje dziesiątki tysięcy złotych. Wg mnie to wydatek max 20 000zł z montażem.

  16. #10396

    Domyślnie

    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...f6e52ca0d,2706 lub coś podobnego - jak myślicie, ile może kosztować budowa takiego domu? zakłada się ekipami:
    - SSO bez działówek
    - tynki
    - wylewki
    - okna i drzwi zewnętrzne
    - elewacja (może jednak samodzielne przyklejenie styropianu)
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #10397

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    Nie twórzmy mitów, że w małym domku kotłownia na paliwo stałe kosztuje dziesiątki tysięcy złotych. Wg mnie to wydatek max 20 000zł z montażem.
    co wliczasz w koszt tej kotłowni? bo kocioł elektryczny można mieć za 2500 zł
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #10398

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    co wliczasz w koszt tej kotłowni? bo kocioł elektryczny można mieć za 2500 zł
    1. Kotłownia 6m2 - 1000zł/1m2 pomieszczenia gospodarczego - 6000zł
    2. Komin systemowy z wkładem - 2000zł
    3. Piec 14Kw miałowy - 2500zł
    4. Zasobnik CWU - 600zł
    5. Grzejniki - 4000zł
    6. Robocizna, przewody, rozdzielacz, itp - ze 5000zł

  19. #10399

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    1. Kotłownia 6m2 - 1000zł/1m2 pomieszczenia gospodarczego - 6000zł
    2. Komin systemowy z wkładem - 2000zł
    3. Piec 14Kw miałowy - 2500zł
    4. Zasobnik CWU - 600zł
    5. Grzejniki - 4000zł
    6. Robocizna, przewody, rozdzielacz, itp - ze 5000zł
    a opał gdzie trzymać? coś tanio ten komin, gdzie koszt robocizny, obróbki dachowe? otynkowany jest ponad dachem? tak z ciekawości pytam, nie mam komina, więc może nie wiem ile to kosztuje. chodzi mi raczej o to, żeby ludzie nie szli bezwarunkowo w węgiel.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #10400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    A energooszczędny niekoniecznie znaczy drogi. Drogi jak stawiany przez firmę - bo marketing kosztuje. Jeśli samemu - może być tańszy od zwykłego murowańca stawianego ekipami.
    Racja. Można się spierać czy opłaca się dołożyć trochę więcej ocieplenia czy nie i kiedy to sie zwróci. Nawet się nad tym nie zastanawiałem budując mój dom. Od samego początku nastawiłem się na maksymalne ograniczenie strat ciepła, wszystko w granicach rozsądku oczywiście. Kiedy to się zwróci? Nie mam pojęcia i nawet mnie to nie interesuje. Targetem było jak najmniejsze zapotrzebowanie na ciepło. Niestety jeszcze w trakcie budowy myślałem o super ekegroszku i stąd komin w kotłowni, drugi jest tylko do kominka (pow. doprowadzone z zew.). W miarę "mielenia" tematu ogrzewania, ekogroszek zupełnie mi zbrzydł. Zdecydowałem sie na PC powietrze-woda + grzejniki niskotemperaturowe, nie specjalnie jestem zwolennikiem podłogówki ze wzgledu na bezwładność. Dom jest dobrze ocieplony, maksymalnie szczelny. Wg OZC asolta, projektowe obciążenie cieplne budynku wynosi 4139W. Pow. całkowita z garażem 136m2 (też ogrzewany). Czy jest sens budować energooszczędnie? Tak myślę. Nie stać mnie na tradycyjne budowanie. Jak na razie koszt 220tys. bez PC i reku. Mogę być palaczem ale tylko kominka w salonie, strasznie leniwy się zrobiłem .
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

Strona 520 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony