dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 541 z 625
Pokaż wyniki od 10.801 do 10.820 z 12494
  1. #10801

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    Popadacie w skrajności,zbyt mały dom jest niewygodny,zbyt duży może być nieekonomiczny w utrzymaniu,dlatego dla czteroosobowej rodziny dom 120-140m jest w sam raz,nie za duży,nie za mały.
    Też jestem zdania, że taki dom jest w sam raz dla 4 osobowej rodziny, ale świadomie będę stawiał mniejszy - 100m. Trochę może będzie za ciasno, ale dzieci rosną i duże szanse, że kiedyś się wyprowadzą. Nie wyobrażam sobie aby dzieci po założeniu rodziny mieszkały "na kupie" ze "starymi". Znam za dużo przypadków konfliktów rodzinnych gdy 2 rodziny mieszkają pod jednym dachem i znam za dużo przypadków kiedy dzieci już poszły w świat i 2 ludzi zostaje na np. 200 metrach powierzchni mieszkalnej. Dlatego będę stawiał nie za duży dom, (i tak prawie 2 razy większy od mieszkania w którym teraz mieszkamy), mieszkanie zostaje dla dzieci (drugie prawdopodobnie oddziedziczymy, więc będą miały jakiś start w życiu), a dom ma mnie stać utrzymać nawet na tej emeryturze jeśli dożyję. Dodatkowo będzie parterówka, bo na starość to może dla mnie lub żony nawet parę schodów będzie nie lada wyzwaniem (oby tak nie było...)
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 27-07-2014 o 12:10

  2. #10802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalkulatory Budowlane Zobacz post
    Czy ta wycena dotyczy wyłącznie stropu, czy też wszystkich elementów konstrukcyjnych? Bo jeżeli mówimy o stropie żelbetonowym razem ze wszystkimi elementami konstrukcji jak podciągi, słupy i wieńce to w przeliczeniu na m2 mówimy o cenach kilkukrotnie wyższych
    http://kalkulatorybudowlane.pl/budow...piwnica/strop/
    Oczywiście ceny już z VAT
    Cena dotyczy stropu monolitycznego w calosci ,czyli wience i podciagi . Slupow w domu nie mam

  3. #10803

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Dla jednego buda dla kogoś innego mały domek, kawalerka. Fajnie rozplanowana przestrzeń, przyjemna kolorystyka, spora ilość okien powieksza optycznie pomieszczenie. Nie jest to willa dla czteroosobowej rodziny to pewne, chociaż i takie często żyją na podobnym metrażu. Jednego stać, drugiego nie. Normalny dom tylko powyżej 150m2 (niektórzy tak twierdzą), reszta to budy i składy na rupiecie. Teraz wnioski, lepszy mniejszy metraż niż sporo za duży i w związku z tym problemy z wykończeniem chałupiska plus koszty utrzymania. Życie prędzej czy później zweryfikuje fantazje i marzenia inwestorów. No ale czego sie nie robi dla prestiżu.
    Zgadzam sie z Toba , nie znamy dnia przed nami , znamy tylko te , ktore minely.Przyjemnosc mieszkania w kilka osob na 20m2 poznali na pewno niejedni z nas, akademiki, kawalerki i.t.p. Nie mozna porownac wygody mieszkania w domku parterowym 100m2 do tego prezentowanego powyzej 19m2. Ja osobiscie nie widze sensu budowania takiego , gdzie ogrzewanie , gdzie pranie , prasowanie ,gdzie posadzic gosci . Tym bardziej , ze przy tych 19m2 na tani nie wyglada.Na starosc sie nie nadaje , bo kto bedzie sie wspinal po tej drabinie, dla mlodej osoby rowniez odpada , no chyba ,ze jest samotnikiem . Dlatego napisalam , ze wybralabym meszkanie w przyczepie kempingowej , nawet uzywanej, Mialam kiedys kontener mieszkalny na dzialce , caly obudowany okolo 120 metrowym zadaszonym tarasem drewnianym , byly w nim 2 sypialnie ,salonik , kuchnia , wc , osobny prysznic, dosc spory przedpokoj,ogrzewanie gazowe. Zajadalismy sie winogronami prosto z tarasu. Bylo wygodnie , milo ,bardzo przyjemnie wspominam czas tam spedzony.

  4. #10804

    Domyślnie

    Fakt , ze z metrazem przesadzilam, ale to nie dla prestizu,badz udowodnienia komukolwiek na co mnie stac.W moim przypadku jest to ciezka praca i duzo wyrzeczen , brak urlopu od kilkunastu lat .Nie kazdy w taki sposob chce budowac i stawiac dom ponad wszystko .Niektorzy ludzie pragna podrozowac , modnie sie ubierac , czyli korzystac z zycia . Ja jednak zdecydowalam budowac moj dom i zrezygnowac z przyjemnosci.W trakcie projektowania wszystkie pomieszczenia wydawaly sie byc rozsadne wymiarowo ,ale jak mury juz stoja to dopiero widze, ze sporo przesadzilam . Moj przyszly dom bedzie prawie niewidoczny , budowany jest pod lasem na zadupiu,500m od wsi. Prosta bryla na planie prostokata z dachem dwuspadowym bez scianki kolankowej i czesciowo plaskim. Mam obawy ,czy zdaze go wybudowac , czy nie zachoruje w miedzy czasie , czy nie zejde. Zbyt pozno by sie wycofac , zbyt wczesnie by zalowac . Wydaje mi sie , ze podczas budowy jakiegokolwiek domu wiekszosc inwestorow zmaga sie z roznymi watpliwosciami.Czy nie zbyt ciasny , malo pomieszczen gospodarczych ,badz nadmiar malych nieustawnych pokoikow gdzie dzwi wchodza na drzwi, strome niewygodne schody. Jest tez druga grupa do ktorej ja przynaleze , za duzy ,ale wygodny , malo przytulny , bo rozlazly.Wchodzac na ten watek szukam oszczednosci jak kazden z nas tu budujacy , nie wazne czy dom 100m , czy 250m.Naszym marzeniem jest go wybudowac i troche jeszcze pomieszkac , ale czy sie uda to zycie pokaze.
    Czytalam na forum bodajze na grupie Glogow , ze kobiecie za prosty dach , dom okolo 90m2 policzono ponad 50tys, jest przerazona , bo wydawalo jej sie ,ze budujac maly dom to niskie koszty,widac nie zawsze tak jest .
    Koszty utrzymania domow o roznym metrazu moga byc bardzo zblizone ,to zalezy od ilosci zamieszkujacych w nim osob ,bo kazdy potrzebuje do zycia wody , pradu i ciepla.

  5. #10805
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    ...
    Czytalam na forum bodajze na grupie Glogow , ze kobiecie za prosty dach , dom okolo 90m2 policzono ponad 50tys, jest przerazona , bo wydawalo jej sie ,ze budujac maly dom to niskie koszty,widac nie zawsze tak jest .
    Koszty utrzymania domow o roznym metrazu moga byc bardzo zblizone ,to zalezy od ilosci zamieszkujacych w nim osob ,bo kazdy potrzebuje do zycia wody , pradu i ciepla.
    A to dlatego że jest coś takiego jak koszty stałe które są praktycznie niezależne od metrażu. Więc nie wolno przeginac w jedną i w drugą stronę.

  6. #10806

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    A to dlatego że jest coś takiego jak koszty stałe które są praktycznie niezależne od metrażu. Więc nie wolno przeginac w jedną i w drugą stronę.
    Wiem , wiem to dzisiaj ,ale koszty robocizny to duzy rozrzut cenowy, koszty materialow tez nie pokrywaja sie we wszystkich miejscowosciach, no i przegiecia daja po d..pie.

  7. #10807

    Domyślnie

    Napisał Kalkulatory Budowlane

    Czy ta wycena dotyczy wyłącznie stropu, czy też wszystkich elementów konstrukcyjnych? Bo jeżeli mówimy o stropie żelbetonowym razem ze wszystkimi elementami konstrukcji jak podciągi, słupy i wieńce to w przeliczeniu na m2 mówimy o cenach kilkukrotnie wyższych
    http://kalkulatorybudowlane.pl/budow...piwnica/strop/
    Oczywiście ceny już z VAT

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Cena dotyczy stropu monolitycznego w calosci ,czyli wience i podciagi . Slupow w domu nie mam
    Sprawdzilam,i tak mniej wiecej wychodzi u mnie ,czyli okolo 42tys monolit,materialy plus robocizna.
    Dzieki za odnosnik.

  8. #10808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    możecie pisać co chcecie o małej powierzchni tego domku - ale jedno jest pewne: świadczy on o dobrym guście i klasie właścicieli. bardzo chciałabym poznać takich ludzi, muszą być niezwykli. i w końcu o to w tym krótkim życiu chodzi.
    Zielony ogrodku
    Posiadasz przepiekny domek w uroczej okolicy ,co tylko mozesz zawdzieczac swojej wrodzonej wyobrazni i poczuciu estetyki.Ciesz sie jego urokiem, dosadzaj ogrod ,korzystaj z zycia .Nie sadze ,ze bylo by Ci z mezem wygodniej w chatce na kolkach na 19m2.

  9. #10809
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    =vze;6563953 Czytalam na forum bodajze na grupie Glogow , ze kobiecie za prosty dach , dom okolo 90m2 policzono ponad 50tys, jest przerazona , bo wydawalo jej sie ,ze budujac maly dom to niskie koszty,widac nie zawsze tak jest .
    Koszty utrzymania domow o roznym metrazu moga byc bardzo zblizone ,to zalezy od ilosci zamieszkujacych w nim osob ,bo kazdy potrzebuje do zycia wody , pradu i ciepla.
    Zależy, co sobie ta pani na ten dach pragnie położyć. Moje ok.230m2 dachu z wiązarami kosztowało ok.46k (prawie w całości praca własna przy dachu). Za 90m2 chyba ktoś przesadził z ceną.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #10810

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Zależy, co sobie ta pani na ten dach pragnie położyć. Moje ok.230m2 dachu z wiązarami kosztowało ok.46k (prawie w całości praca własna przy dachu). Za 90m2 chyba ktoś przesadził z ceną.
    Cytuje:
    asta11

    ''Potrzebuję namiary na firmę, która zajmuje się wiązarami. Mam je niestety i po pierwszej wycenie jestem załamana;( Domek mały 90 m kąt 37 st nie wiem po co? ) i kwota za wiązar 21000 ; dachówka 23000 ; robocizna ok 8000 . Szukam dalej fakt pierwsza wycena!! Może ktoś poratuje i może chociaż poleci taniego i dobrego ( nie zawsze dwa sprzeczne stwierdzenia) ekipę do położenia dachówki. Pozdrawiam ''
    Koniec cytatu

  11. #10811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Budujący Radom
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    Popadacie w skrajności,zbyt mały dom jest niewygodny,zbyt duży może być nieekonomiczny w utrzymaniu,dlatego dla czteroosobowej rodziny dom 120-140m jest w sam raz,nie za duży,nie za mały,oczywiscie z p.u. o zwartej bryle,taki mam i po ponad dwóch latach mieszkania stwierdzam,że roczne utrzymanie mojego domu kosztuje mnie mniej niż mieszkania w którym mieszkałam w bloku o pow. niespełna 50m.
    Żona namawia mnie na budowę 82m2 (Z7) , ja jestem za opcją 92m2 (z241) , 4 osobowa rodzina. Wydziwiam trochę że bedzie ciasno ale jak zona mówi że te dodatkowe 10m2 bedzie nas kosztowało ok.25tyś zł. dodatkowych pieniędzy co przy budowie na kredyt na 30 lat powoduje ze te 10m2 bedzie kosztowało ok. 50tyś. to szybko jakoś mnie taki argument sprowadza na ziemię. Szybciutko wtedy juz mi wąski salon nie przeszkadza i miejsce na kibelek znajduję. No nic zobaczymy co czas pokaże czy bedzie ciasno czy nie. Napewno zostałbym tylko przy swoim zdaniu co do kąta dachu (z7) 30st. aby było trochę poddasza na kartony i stare ubrania np.Nie wiem czy słusznie robimy ale mogę powiedziec tylko ze teraz jestesmy w mieszkaniu 38m2 i własnie mam temp. 31st.

  12. #10812

    Domyślnie

    Jesli chcesz w Z7 podnosic dach do 30st, to buduj Z241 bez przerobek. Ten pierwszy straci na uroku i zwiekszysz koszty budowy, a tego chcesz uniknac.Wydaje mi sie , ze w Z7 na stryszku wygospodarujesz troche miejsca na kartony i.t.p.
    Aha i licz sie z kubatura w Z7 jest to 229,59 m³ ,natomiast w Z241 246,03 m³ i dochodzi Ci scianka kolankowa prawie 0,70cm i dach 30m2 wiekszy.
    Ostatnio edytowane przez vze ; 27-07-2014 o 18:58

  13. #10813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Budujący Radom
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Jesli chcesz w Z7 podnosic dach do 30st, to buduj Z241 bez przerobek. Ten pierwszy straci na uroku i zwiekszysz koszty budowy, a tego chcesz uniknac.Wydaje mi sie , ze w Z7 na stryszku wygospodarujesz troche miejsca na kartony i.t.p.
    Aha i licz powierzchnie zabudowy,nie uzytkowa w Z7 jest to 100,9m2 ,natomiast w Z241 115,3m2 i dach 30m2 wiekszy.
    W z7 nie chce ponosic dachu tylko wybrac poprostu wariant z 30st. Kilka osób w realizacjach ma własnie takie dachy i jakos bardziej przypadła mi bryła budynku do gustu. Czyli do wykonczenia nie m2 uzytkowe tylko zabudowy?? A czy do m2 zabudowy nie wchodzą tarasy?

  14. #10814

    Domyślnie

    A taras nie bedziesz wykanczal?

  15. #10815

    Domyślnie

    Post wyzej poprawilam sie z kubatura , ktora to nieznacznie podnosi koszty budowy, Osobiscie wybralabym wariant B , bez przerobek.

  16. #10816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Budujący Radom
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Post wyzej poprawilam sie z kubatura , ktora to nieznacznie podnosi koszty budowy, Osobiscie wybralabym wariant B , bez przerobek.
    Mówisz o z7?. Ktory to wariant b bo niemogę znalezc., mozesz wkleic link?

  17. #10817

    Domyślnie

    Mam na mysli projekt Z241 w dziewiczej postaci bez ulepszen.

  18. #10818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Budujący Radom
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Mam na mysli projekt Z241 w dziewiczej postaci bez ulepszen.
    Chyba z241 jest juz wykluczony ale moze się jeszcze cos zmieni. Tak jak rozmawiamy to jednak roznica w kosztach napewno bedzie "spora"

  19. #10819

    Domyślnie

    Obstawialabym wersje Z7 kat nachylenia 22st . , murowany .To moj faworyt.Wersja z dachem 30st , mniej interesujaca tym bardziej , ze jest to szkielet drewniany i chcesz dorabiac kibelek,. Kup Z 241 i nie stosuj przerobek.

  20. #10820
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Cytuje:
    asta11

    ''Potrzebuję namiary na firmę, która zajmuje się wiązarami. Mam je niestety i po pierwszej wycenie jestem załamana;( Domek mały 90 m kąt 37 st nie wiem po co? ) i kwota za wiązar 21000 ; dachówka 23000 ; robocizna ok 8000 . Szukam dalej fakt pierwsza wycena!! Może ktoś poratuje i może chociaż poleci taniego i dobrego ( nie zawsze dwa sprzeczne stwierdzenia) ekipę do położenia dachówki. Pozdrawiam ''
    Koniec cytatu
    Podaj, jeśli możesz link do tego wątku. Dom 90m2, to nie 90m2 dachu, a tak to wcześniej odczytałem.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 541 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony