dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 599 z 625
Pokaż wyniki od 11.961 do 11.980 z 12494
  1. #11961

    Domyślnie

    Udało mi się dobrnąć do połowy tego tematu. Jednakże początek pochodzi z dość odległych czasów (sporo od tego momentu się zmieniło).
    Aktualnie poszukuje z żoną projektu domu (budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku).
    W oko wpadł nam ten projekt:
    http://archon.pl/projekty-domow/proj...m9491f8409a40a
    Uprzejmie proszę o informacje doświadczonych użytkowników, czy uda nam się ten mały domek wybudować do stanu deweloperskiego w granicach 200 tyś złotych? Jak szacujecie ile może (orientacyjnie) wynieść budowa do SSZ i ostatecznie deweloperskiego?

  2. #11962

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek_r Zobacz post
    Udało mi się dobrnąć do połowy tego tematu. Jednakże początek pochodzi z dość odległych czasów (sporo od tego momentu się zmieniło).
    Aktualnie poszukuje z żoną projektu domu (budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku).
    W oko wpadł nam ten projekt:
    http://archon.pl/projekty-domow/proj...m9491f8409a40a
    Uprzejmie proszę o informacje doświadczonych użytkowników, czy uda nam się ten mały domek wybudować do stanu deweloperskiego w granicach 200 tyś złotych? Jak szacujecie ile może (orientacyjnie) wynieść budowa do SSZ i ostatecznie deweloperskiego?
    Przeczytałeś 300 stron tego tematu i pytasz się, czy za 200tyś wybudujesz 131m2 domu (po podłogach)? Licz minimum 2000zł za 1m2. Powinno tu być podpiętę 2000-2500zł za m2 do stanu deweloperskiego.

  3. #11963

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Przeczytałeś 300 stron tego tematu i pytasz się, czy za 200tyś wybudujesz 131m2 domu (po podłogach)? Licz minimum 2000zł za 1m2. Powinno tu być podpiętę 2000-2500zł za m2 do stanu deweloperskiego.
    Czyli bez 350000 zł nie ma co podchodzić do takiego domu?
    Kurdę to ekstremalnie dużo...

  4. #11964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej powiedziałbym, że to przeciętna stawka za taki dom.
    200 tyś to ekstremum dla tych, co prawie wszystko budują własnymi rękoma. I z każdym rokiem dotyczy mniejszej powierzchni, z powodu inflacji.
    Ale da się - pod warunkiem, że ograniczy się apetyty i zrezygnuje z marzeń (spiżarnie, garaże, pralnie, wykusze, balkony) na rzecz absolutnej konieczności (kuchnia, łazienka, salon, sypialnia, pom. gospodarcze).

  5. #11965
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek_r Zobacz post
    Czyli bez 350000 zł nie ma co podchodzić do takiego domu?
    Kurdę to ekstremalnie dużo...
    Bardzo dobrze, że pytasz i robisz rozeznanie. Wielu ludzi pakuje się na życiową minę rozpoczynając budowę bez zadania podobnych pytań. Niestety budowa domu to SPORE wydatki. Buduję stodołę z dwuspadowym dachem, ale na płycie, średniej jakości ekipy, dobre materiały i SSO wyniosło 150tyś zł. Można było zejść taniej, ale trzeba się znać, mieć doświadczenie, czas, kogoś do pomocy itd itp. Licz realnie 400 tyś zł za taki dom bez działki przy budowie firmami.

    Koszty są na każdym kroku - przykład - dom ma wykrusz i garaż, samo wytyczenie przez geodetę będzie kosztować ponad tysiąc złotych ze względu na wiele boków do wyznaczenia. Garaż - dodatkowe koszty, balkony, lukarny, okna dachowe etc etc. Takich szczegółów są dziesiątki na budowie i generują finalną cenę.

    Budowa to sztuka przemyśleń i trafnych decyzji.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 07-06-2016 o 19:24

  6. #11966
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek_r Zobacz post
    http://archon.pl/projekty-domow/proj...m9491f8409a40a
    Uprzejmie proszę o informacje doświadczonych użytkowników, czy uda nam się ten mały domek wybudować do stanu deweloperskiego w granicach 200 tyś złotych? Jak szacujecie ile może (orientacyjnie) wynieść budowa do SSZ i ostatecznie deweloperskiego?
    Jeżeli myślisz o oszczędniościach to musisz wybrać w miarę prostą bryłę. Lukarny może i fajnie wyglądają, ale kosztują. Może wystarczą okna dachowe? Kwestia przemyślenia.
    Te 200 tys. wydaje mi się mało. Rzuć okiem na mój post #11969 (zginął w gąszczu pyskówek) i masz tam podane ceny robocizny za którą nasz dom się buduje. Na chwilę obecną jestem etapie ścianek fundamentowych i zagęszczania płyty bez rozliczenia z wykonawcą, więc o kosztach jeszcze niewiele mogę powiedzieć
    PC SDC09H3E8

  7. #11967

    Domyślnie

    hej

    jestem na etapie wybierania projektu domu na działkę 550 m2. Parterowe raczej nie wchodzą w grę, bo zajmą sporą część działki, niektóre nawet się nie mieszczą, a inne są po prostu brzydkie (na takie głównie trafiałem). Dlatego najpoważniejszy kandydat jest piętrowy i jest nim "Dom w jabłonkach 9": http://archon.pl/projekty-domow/proj...m760217f459c24

    Metraż jak dla mnie idealny, pomieszczenia też. Mam zamiar wprowadzić kilka zmian - wyrzucenie tego drewna z elewacji, podłogówki, kominka, okien ze strony z garażem (pojawią się okna dachowe - chyba, że to bardzo podroży koszt budowy, to zostanę przy zwykłych i najwyżej odsunę dom o ten dodatkowy jeden metr), rezygnacja z okien aż do ziemi na piętrze na rzecz zwykłych okien. Jeśli będzie duża różnica w cenie, to mogę wziąć blachę na rąbek zamiast dachówki. Jeśli chodzi o jakieś rury to mogę liczyć na dobre ceny bo osoba z rodziny pracuje w hurtowni z właśnie rurami, piecami itp. Plan jest taki, żeby dom wybudować, z zewnątrz skończyć i wprowadzić się na parter - górę zostawić niewykończoną, bez zrobionej łazienki i pralni. Ile myślicie będzie coś takiego kosztować? Jest szansa na zmieszczenie się w 200 tys. do takiego stanu? Czy może 250 i 300 są bardziej realne? Albo inaczej - na co wystarczy 200 tys w takim przypadku Pewnie część rzeczy spróbuję zrobić sam i małą pomocą, ale poważniejsze to jednak ekipa. Dodam, że mam zamiar budować w pobliżu Białegostoku.

  8. #11968
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antymateria Zobacz post
    Bardzo dobrze, że pytasz i robisz rozeznanie. Wielu ludzi pakuje się na życiową minę rozpoczynając budowę bez zadania podobnych pytań. Niestety budowa domu to SPORE wydatki. Buduję stodołę z dwuspadowym dachem, ale na płycie, średniej jakości ekipy, dobre materiały i SSO wyniosło 150tyś zł. Można było zejść taniej, ale trzeba się znać, mieć doświadczenie, czas, kogoś do pomocy itd itp. Licz realnie 400 tyś zł za taki dom bez działki przy budowie firmami.

    Koszty są na każdym kroku - przykład - dom ma wykrusz i garaż, samo wytyczenie przez geodetę będzie kosztować ponad tysiąc złotych ze względu na wiele boków do wyznaczenia. Garaż - dodatkowe koszty, balkony, lukarny, okna dachowe etc etc. Takich szczegółów są dziesiątki na budowie i generują finalną cenę.

    Budowa to sztuka przemyśleń i trafnych decyzji.
    W skali jeden do 5 ................5.Jak to wbić ludziskom w głowę by spadli na ziemię i realnie popatrzyli na np.130 mkw. ,które mają tyle nazwę to po swojemu
    bocznych wydatków
    . Rozumiem tych ,którym się udało.Ilu ich jest tu na FM.Tu w tym topiku???.Co wybudował chałupę z jej otoczką ,papirologią itp za 200 tyś.Pytam ilu.???Choć marzenia nie można odbierać ponieważ jest to niesprawiedliwe .....każdy może marzyć....m.a.rz.y.ć!!!

  9. #11969
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał empiet Zobacz post
    hej

    jestem na etapie wybierania projektu domu na działkę 550 m2. Parterowe raczej nie wchodzą w grę, bo zajmą sporą część działki, niektóre nawet się nie mieszczą, a inne są po prostu brzydkie (na takie głównie trafiałem). Dlatego najpoważniejszy kandydat jest piętrowy i jest nim "Dom w jabłonkach 9": http://archon.pl/projekty-domow/proj...m760217f459c24

    Metraż jak dla mnie idealny, pomieszczenia też. Mam zamiar wprowadzić kilka zmian - wyrzucenie tego drewna z elewacji, podłogówki, kominka, okien ze strony z garażem (pojawią się okna dachowe - chyba, że to bardzo podroży koszt budowy, to zostanę przy zwykłych i najwyżej odsunę dom o ten dodatkowy jeden metr), rezygnacja z okien aż do ziemi na piętrze na rzecz zwykłych okien. Jeśli będzie duża różnica w cenie, to mogę wziąć blachę na rąbek zamiast dachówki. Jeśli chodzi o jakieś rury to mogę liczyć na dobre ceny bo osoba z rodziny pracuje w hurtowni z właśnie rurami, piecami itp. Plan jest taki, żeby dom wybudować, z zewnątrz skończyć i wprowadzić się na parter - górę zostawić niewykończoną, bez zrobionej łazienki i pralni. Ile myślicie będzie coś takiego kosztować? Jest szansa na zmieszczenie się w 200 tys. do takiego stanu? Czy może 250 i 300 są bardziej realne? Albo inaczej - na co wystarczy 200 tys w takim przypadku Pewnie część rzeczy spróbuję zrobić sam i małą pomocą, ale poważniejsze to jednak ekipa. Dodam, że mam zamiar budować w pobliżu Białegostoku.
    bryła prosta, choć można przemyśleć trochę dół i górę.Powinien być tani w budowie.

  10. #11970
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Bryłę oraz materiały - szczególnie strop w zależności od dostępności tańszej stali i betonu.
    A co do znajomego w hurtowni z rurami.... to będą groszowe oszczędności, no może poza piecem. Nie w rurach bym ich szukał....
    PC SDC09H3E8

  11. #11971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdzie szukać oszczędności - w oknach. Nie połaciowe, nie narożne, nie suwanki.

  12. #11972

    Domyślnie

    Co do spiżarni - można zrobić pod kuchnią. Jak się ma szkielet

  13. #11973

    Domyślnie

    Cytat Napisał empiet Zobacz post
    hej

    jestem na etapie wybierania projektu domu na działkę 550 m2. Parterowe raczej nie wchodzą w grę, bo zajmą sporą część działki, niektóre nawet się nie mieszczą, a inne są po prostu brzydkie (na takie głównie trafiałem). Dlatego najpoważniejszy kandydat jest piętrowy i jest nim "Dom w jabłonkach 9": http://archon.pl/projekty-domow/proj...m760217f459c24

    Metraż jak dla mnie idealny, pomieszczenia też. Mam zamiar wprowadzić kilka zmian - wyrzucenie tego drewna z elewacji, podłogówki, kominka, okien ze strony z garażem (pojawią się okna dachowe - chyba, że to bardzo podroży koszt budowy, to zostanę przy zwykłych i najwyżej odsunę dom o ten dodatkowy jeden metr), rezygnacja z okien aż do ziemi na piętrze na rzecz zwykłych okien. Jeśli będzie duża różnica w cenie, to mogę wziąć blachę na rąbek zamiast dachówki. Jeśli chodzi o jakieś rury to mogę liczyć na dobre ceny bo osoba z rodziny pracuje w hurtowni z właśnie rurami, piecami itp. Plan jest taki, żeby dom wybudować, z zewnątrz skończyć i wprowadzić się na parter - górę zostawić niewykończoną, bez zrobionej łazienki i pralni. Ile myślicie będzie coś takiego kosztować? Jest szansa na zmieszczenie się w 200 tys. do takiego stanu? Czy może 250 i 300 są bardziej realne? Albo inaczej - na co wystarczy 200 tys w takim przypadku Pewnie część rzeczy spróbuję zrobić sam i małą pomocą, ale poważniejsze to jednak ekipa. Dodam, że mam zamiar budować w pobliżu Białegostoku.
    Hej, ja będę budował 'dom w idaredach 5' - to są bardzo podobne domy, różnią się głównie rozkładem wnętrza i powierzchnią.
    Widziałem ten dom z małymi oknami na żywo - nie wygląda już to tak ładnie. Narożne okno dodaje nowoczesnego wyglądu - ja z niego rezygnować nie będę.

    Mój plan jest taki aby góry nie robić i zmieścić się w 300tyś za stan deweloperski na dole i wykończony z zewnątrz. Z wstępnych szacunków powinno to się udać. Jednak sam wykonam instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, rekuperacji, ocieplenia wewnątrz między garażem a domem, ocieplenie dachu i co tam jeszcze dam radę tak aby się zmieścić w okolicach 300tyś. Później zrobię podłogi, pomaluję ściany i gdy będzie toaleta i prowizoryczna kuchnia planuje się już wprowadzić i powoli wykańczać.

  14. #11974

    Domyślnie

    Prawie 200m2 podłóg za 300k? Wątpie...

  15. #11975

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Prawie 200m2 podłóg za 300k? Wątpie...
    Dlaczego wątpisz? Dom jest prosty jak konstrukcja cepa Licz 94m2 + stop + wyższe ściany poddasz + schody lane + okna.

  16. #11976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zbuduj i udowodnij
    Bo na razie to teoretyczne wyliczanki

  17. #11977

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Hej, ja będę budował 'dom w idaredach 5' - to są bardzo podobne domy, różnią się głównie rozkładem wnętrza i powierzchnią.
    Widziałem ten dom z małymi oknami na żywo - nie wygląda już to tak ładnie. Narożne okno dodaje nowoczesnego wyglądu - ja z niego rezygnować nie będę.

    Mój plan jest taki aby góry nie robić i zmieścić się w 300tyś za stan deweloperski na dole i wykończony z zewnątrz. Z wstępnych szacunków powinno to się udać. Jednak sam wykonam instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, rekuperacji, ocieplenia wewnątrz między garażem a domem, ocieplenie dachu i co tam jeszcze dam radę tak aby się zmieścić w okolicach 300tyś. Później zrobię podłogi, pomaluję ściany i gdy będzie toaleta i prowizoryczna kuchnia planuje się już wprowadzić i powoli wykańczać.
    Marzyć każdy może , nie ma szans - chyba że zdecydowanie wiecej samemu ( prawie wszystko ).

  18. #11978

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Marzyć każdy może , nie ma szans - chyba że zdecydowanie wiecej samemu ( prawie wszystko ).
    Dom 186m2, ale górę zostawiam w stanie surowym.

    Także na dole będzie: 93m2 * 2500zł = 232500zł

    Do tego dojdzie:

    Strop ze schodami - 25tyś
    Wyższe ściany poddasza z ociepleniem - 10tyś
    Okna na poddaszu - 15tyś
    Ocieplenie dachu, wyższe kominy i inne pierdoły - 15tyś

    Daje to: 232500 + 25000 + 10000 + 15000 + 15000 = 297500zł - tyle liczę wydać z górą pozostawioną w stanie surowym.

    Projekt jest prosty, dach 2-spadowy, bez lukarn, wykuszy itp. Co tutaj źle liczę? Warto zauważyć ponadto, że czym większy dom tym niższa cena za m2.

  19. #11979
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zbuduj i udowodnij
    Bo na razie to teoretyczne wyliczanki

    Nie możesz ryknąć ,krzyknąć jak np . mod....................Takiej chałupy nie da się wybudować i nie ma zmiłuj.

  20. #11980

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie możesz ryknąć ,krzyknąć jak np . mod....................Takiej chałupy nie da się wybudować i nie ma zmiłuj.
    No ale może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego niby się nie da? Co w szacunkach, które podaje jest niedoszacowane?

    PŁYTA FUNDAMENTOWA GRZEWCZA - 50000 / FIRMA, koszt z wyceny
    SSO - 130000 / FIRMA, koszt z wyceny
    OKNA - 40000 / FIRMA, koszt szacunkowy
    POMPA CIEPŁA Z KOTŁOWNIĄ - 25000 / FIRMA, koszt szacunkowy
    INSTALACJA ELEKTRYCZNA I WODNO-KANALIZACYJNA - 5000 PRACA WŁASNA, koszt szacunkowy
    WENTYLACJA MECHANICZNA Z REKUPERACJĄ - 8000 PRACA WŁASNA, koszt szacunkowy
    ELEWACJA - 25000 / FIRMA, koszt szacunkowy
    TYNKI - 10000 FIRMA, koszt szacunkowy
    OCIEPLENIE DACHU - 5000 / PRACA WŁASNA, koszt szacunkowy

    Razem: 297000zł

    Ja nie twierdzę, że na 100% się da, ale się pytam gdzie popełniam błąd w kalkulacjach.

Strona 599 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony