dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 606 z 625
Pokaż wyniki od 12.101 do 12.120 z 12494
  1. #12101

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ale gdyby miał te dwie opcje to i tak z czystością nie miałoby to znaczenia.Z jednego i z drugiego nieporządek.
    Widzę, że wątek stracił temat. Jeżeli chcemy wybudować tanio i dobrze, to musimy przy budowie zrezygnować z pewnych rzeczy. Nie da się wybudować dużego domu z full wypasem za 200 tyś. Każdy m2 budowy domu kosztuje i nikt tego nie przeskoczy. Jeżeli ktoś buduje dom po podłodze 100 m2 to płąci za 100 m2, jeżeli jest piętro i garaż z bryle, to po podłodze wydzie z 150 m2 więc płacimy za 150 m2. Proste. Są oszczędności, albo części wspólne np dach, fundament, piec, ale są też dodatkowe rzeczy, więcej ścian, więcej elektryki, więcej posadzek, więcej ocieplenia itp itd. złotówka do złotówki i kwota budowy rośnie. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, niektórym wystarczy własny kąt i kuchnia Castoramy, a inny musi mieć meble za 40 tyś.

    Jak słyszę od znajomych, dlaczego nie zrobiłeś ścianki kolankowej przecież to grosze kosztuje... Wcale nie grosze, bo później dochodzą do tego - schody, tynki, elektryka, wykończenie, ocieplanie, karton gips, dodatkowa łazienka, posadzki, itp itd

  2. #12102

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Jak słyszę od znajomych, dlaczego nie zrobiłeś ścianki kolankowej przecież to grosze kosztuje... Wcale nie grosze, bo później dochodzą do tego - schody, tynki, elektryka, wykończenie, ocieplanie, karton gips, dodatkowa łazienka, posadzki, itp itd
    Ale przecież nikt nie zmusi Cię abyś to wszystko wykańczał od razu - można zostawić w stanie surowym i traktować jak strych/piwnicę przez lata. A gdyby w przyszłości pojawiło się więcej domowników, trzeba było wsiąść rodziców do opieki na starę lata itp to zawsze można wykończyć górę. Oczywiście w domu za 200tyś każdą złotówkę trzeba oglądać 2 razy, ale ja zamiast domu 100m2 parterowego wolałbym dom 85m2 z dodatkowo 85m2 poddaszem w stanie surowym.
    Oczywiście jeśli ktoś jest pewien, że 100m2 mu w zupełności starczą to na siłę góry nie ma co robić.

  3. #12103
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ale przecież nikt nie zmusi Cię abyś to wszystko wykańczał od razu - można zostawić w stanie surowym i traktować jak strych/piwnicę przez lata.
    I to jest największa głupota i bezmyślność.
    W jakim celu ?
    Dom ma być tylko i wyłącznie dla nas czy dla kogoś ?
    Jak potrzebujemy MY piwnice to robimy ją od razu a jak MY jej nie potrzebujemy to chyba logicznym jest,że rezygnujemy z niej ?
    Strych czy poddasze MY potrzebujemy to musimy to zrobić ale jak MY strychu czy poddasza nie potrzebujemy to czemu udajemy debili,że kiedyś może dla kogoś się przyda a nie zrezygnujemy z niego ?

    Czy ktoś normalny kupuje od razu dwa auta po to tylko,żeby drugie stało i czekało na okazję użycia go ?
    Chyba tylko debil
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-06-2016 o 21:46

  4. #12104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Oczywiście w domu za 200tyś każdą złotówkę trzeba oglądać 2 razy, ale ja zamiast domu 100m2 parterowego wolałbym dom 85m2 z dodatkowo 85m2 poddaszem w stanie surowym.
    Oczywiście jeśli ktoś jest pewien, że 100m2 mu w zupełności starczą to na siłę góry nie ma co robić.
    W przypadku takiego domu z "przyszłością" musisz gdzieś wcisnąć klatkę schodową, jak się uprzesz to zrobisz salon, kuchnie dwa pokoje, łazienkę i gospodarczy, w miejscu jednego pokoju robisz schody, instalacje woda, prąd musisz pociągnąć , ocieplić musisz strop porządnie + wylać posadzkę na górze. Ogólnie przez to jesteś stratny jednego pokoju a do góry "może" zyskasz jeszcze 3 pokoje jak będzie taka potrzeba w przyszłości.
    A prawda jest taka, że dzieci dorosną i się wyprowadzą a Ty zostaniesz z górą nieużytkową.

  5. #12105

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post

    Np tynkowałem dom tynkiem gopsowym ja, bracia + kuzyn - 4 dni pracy i dom otynkowany - koszt zakupu tynku niecałe 2000 zł także da się.
    Podaj ile masz w m2 ścian i jaka grubość tynku daleś. Podaj jaki to tynk i dlaczego nie dawaleś naroznik9lów, listew przy okiennych, podaj jak masz położone kable. Bo za 2/tys złote na tynk gipsowy, to masz dom znacznie poniżej 100m lub sufity z KG. U mnie na same poddasze wyjdzie 60/worków tynku 30kg po około 18zl za worek. Do tego listwy ptzyokienne, narożniki, podkład za 210zl. A parter to 3k na sam materiał bez robocizny. Dom z poddaszem 108m2 użytkowej.

    Wedle cen w mojej okolicy, to co piszesz, jest niemożliwe.
    Podaj dane.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 21-06-2016 o 22:32
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #12106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I to jest największa głupota i bezmyślność.
    W jakim celu ?
    Dom ma być tylko i wyłącznie dla nas czy dla kogoś ?
    Jak potrzebujemy MY piwnice to robimy ją od razu a jak MY jej nie potrzebujemy to chyba logicznym jest,że rezygnujemy z niej ?
    Strych czy poddasze MY potrzebujemy to musimy to zrobić ale jak MY strychu czy poddasza nie potrzebujemy to czemu udajemy debili,że kiedyś może dla kogoś się przyda a nie zrezygnujemy z niego ?

    Czy ktoś normalny kupuje od razu dwa auta po to tylko,żeby drugie stało i czekało na okazję użycia go ?
    Chyba tylko debil
    Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś nie dublował moich postów, napisałem: "Oczywiście jeśli ktoś jest pewien, że 100m2 mu w zupełności starczą to na siłę góry nie ma co robić." Generalnie napisałeś to samo tylko zamiast 1 zdania, wyszło Ci 7 - gratulacje.

    Źle robię, że traktuję tutaj wszystkich ludzi za przynajmniej przeciętnie inteligentnych i zakładam błędnie, że niektóre rzeczy są oczywiste i nie wypada obrażać intelektu czytelników moich postów. Jednak dla Ciebie Arturo postaram się robić wyjątki.

    Otóż zazwyczaj gdy człowiek buduje dom za 200tyś to musi iść na wiele kompromisów. Może dajmy na to wybudować małą parterówkę lub jeszcze mniejszy parter + poddasze na później. To oczywiste, że jeśli ktoś tego poddasza nie będzie w przyszłości potrzebować to go nie wybuduje (dobra Arturo - wiem, że dla Ciebie to już nie takie oczywiste). Ale są ludzie, którzy powiedzmy jeszcze nie mają dzieci a chcą mieć i starczy im teraz mały parter + 3 pokoje w przyszłości gdy będą na to środki - wówczas można się zdecydować na rozwiązanie o którym piszę.

    Wiem, że piszę tutaj o rzeczach oczywistych, ale przecież nie chcę aby ktoś kto nie potrzebuje poddasza sobie je wybudował

  7. #12107
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś nie dublował moich postów, napisałem: "Oczywiście jeśli ktoś jest pewien, że 100m2 mu w zupełności starczą to na siłę góry nie ma co robić." Generalnie napisałeś to samo tylko zamiast 1 zdania, wyszło Ci 7 - gratulacje.

    Źle robię, że traktuję tutaj wszystkich ludzi za przynajmniej przeciętnie inteligentnych i zakładam błędnie, że niektóre rzeczy są oczywiste i nie wypada obrażać intelektu czytelników moich postów. Jednak dla Ciebie Arturo postaram się robić wyjątki.

    Otóż zazwyczaj gdy człowiek buduje dom za 200tyś to musi iść na wiele kompromisów. Może dajmy na to wybudować małą parterówkę lub jeszcze mniejszy parter + poddasze na później. To oczywiste, że jeśli ktoś tego poddasza nie będzie w przyszłości potrzebować to go nie wybuduje (dobra Arturo - wiem, że dla Ciebie to już nie takie oczywiste). Ale są ludzie, którzy powiedzmy jeszcze nie mają dzieci a chcą mieć i starczy im teraz mały parter + 3 pokoje w przyszłości gdy będą na to środki - wówczas można się zdecydować na rozwiązanie o którym piszę.

    Wiem, że piszę tutaj o rzeczach oczywistych, ale przecież nie chcę aby ktoś kto nie potrzebuje poddasza sobie je wybudował
    A no własnie,to jest temat dla inteligentnych tak sądziłem ale po Tobie widzę,że się mylę bo masz fiu bździu w głowie a nie realny świat.
    Czy naprawdę jesteś tak naiwny,że sądzisz,że zbudujesz w tej kwocie dom familok dla rodziny 2+2 i więcej ?
    Za 200 klocków wybudujesz dom dla max.2+1 a jak ktoś zamierza mieć przedszkole w przyszłości tudzież poddasze,saunę czy piwnicę to nie ten watek lub musi się obudzić lub zmądrzeć.

  8. #12108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A no własnie,to jest temat dla inteligentnych tak sądziłem ale po Tobie widzę,że się mylę bo masz fiu bździu w głowie a nie realny świat.
    Czy naprawdę jesteś tak naiwny,że sądzisz,że zbudujesz w tej kwocie dom familok dla rodziny 2+2 i więcej ?
    Za 200 klocków wybudujesz dom dla max.2+1 a jak ktoś zamierza mieć przedszkole w przyszłości tudzież poddasze,saunę czy piwnicę to nie ten watek lub musi się obudzić lub zmądrzeć.
    No to może mi to jakoś wyliczysz, że te kilka pustaków więcej na ścianę kolankową, kilka okien i schody żelbetowe to koszt większy niż 15m2 WYKOŃCZONEGO domu? Przecież ja cały czas piszę o górze w stanie surowym do zrobienia na później. Jak się człowiek uprze to nawet okien i schodów robić nie musi. Ważne aby strop był przystosowany do obciążeń, które będą w przyszłości.

  9. #12109
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    No to może mi to jakoś wyliczysz, że te kilka pustaków więcej na ścianę kolankową, kilka okien i schody żelbetowe to koszt większy niż 15m2 WYKOŃCZONEGO domu? Przecież ja cały czas piszę o górze w stanie surowym do zrobienia na później. Jak się człowiek uprze to nawet okien i schodów robić nie musi. Ważne aby strop był przystosowany do obciążeń, które będą w przyszłości.
    A czy to jest wątek domu w SSZ do wykończenia czy gotowego domu wg potrzeb ?
    Za 200tys.zł nie wybudujesz domu gotowego większego niż 100m2.
    To nie temat "buduje narazie dla dwóch osób ale chcę mieć w przyszłości przedszkole z tego domu" bo wtedy temat wchodzi na 400tys.zł i więcej.
    Chcesz i planujesz mieć przedszkole to zmień temat.

    A wykończenie poddasza na gotowo ? O wiele więcej niż parteru.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-06-2016 o 23:20

  10. #12110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czy to jest wątek domu w SSZ do wykończenia czy gotowego domu wg potrzeb ?
    Za 200tys.zł nie wybudujesz domu gotowego większego niż 100m2.
    To nie temat "buduje narazie dla dwóch osób ale chcę mieć w przyszłości przedszkole z tego domu" bo wtedy temat wchodzi na 400tys.zł i więcej.
    Chcesz i planujesz mieć przedszkole to zmień temat.

    A wykończenie poddasza na gotowo ? Tyle samo co parteru.
    To załóż tematy: dom do 200tyś na gotowo, dom do 200tyś parter skończony a góra w stanie surowym, dom do 200tyś góra skończona a parter tylko salon....

    Zabawny jesteś Podaję tutaj jedną z możliwości dla osób, które potrzebują mieć większy dom ale nie mają na to środków na chwilę obecną a Ty się czepiasz nie wiem czego. Jeśli masz jakieś problemy natury emocjonalnej to czepialstwo na forum nic nie pomoże.

    To chyba logiczne, że jeden sobie zrobi domek 50m2 o ile mu taki wystarczy z roletami elektrycznymi i pompą ciepła za 200tyś
    Inny sobie zrobi 100m2 tanimi materiałami bez fajerwerków i z pracą własną za 200tyś
    A jeszcze ktoś inny zrobi sobie 80m2 dołu i górę w stanie surowym za 200tyś o ile uzna, że takie rozwiązanie jest dla niego lepsze i bardziej opłacalne. Forum jest po to aby przedstawić różne możliwości i różne punkty widzenia. Ja wiem, że najlepiej w każdym poście tutaj pisać "nie wybudujesz za tyle", lub "wybierz prostszy projekt" itd (pewnie takich postów są tu setki), ale czasami myślę, że inne "światło" również można rzucić i każdy sobie z tym zrobi co zechce. Ja "popełniłem" jeden podst, który wnosi coś do tematu a przez czepianie się inni będą musieli kilka bezwartościowych postów przerobić, które już niewiele wnoszą do tematu.

  11. #12111
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    To załóż tematy: dom do 200tyś na gotowo, dom do 200tyś parter skończony a góra w stanie surowym, dom do 200tyś góra skończona a parter tylko salon....
    Temat brzmi:
    "Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć?"
    Sądzisz,że założyciel był idiotą i myślał jedynie o garażu i jednym pokoju gdzie mógłby mieszkać a resztę 500m2 chcialby na potem do wykończenia ?
    Nie sadzę,żeby był takim idiotą jak co poniektórzy...

    Dom do 200tys.zł to jest dom do max.100m2 i choćbyś się skupał nie zrobisz z niego dalszych 500m2 wykończonych później w tej cenie bo wtedy przechodzisz na wątek 600m2 i domu za 2mln.zł
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-06-2016 o 23:47

  12. #12112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Temat brzmi:
    "Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć?"
    Sądzisz,że założyciel był idiotą i myślał jedynie o garażu i jednym pokoju gdzie mógłby mieszkać a resztę 500m2 chcialby na potem do wykończenia ?
    Nie sadzę,żeby był takim idiotą jak co poniektórzy...

    Dom do 200tys.zł to jest dom do max.100m2 i choćbyś się skupał nie zrobisz z niego dalszych 500m2 wykończonych później w tej cenie bo wtedy przechodzisz na wątek 600m2 i domu za 2mln.zł
    Czyli jeśli ktoś sobie wybuduje dom za 200tyś a po 2 latach dobuduje garaż za 50tyś to już ten wątek nie jest dla niego? Człowieku Ty idź na jakąś terapię grupową radzenia sobie ze stresem, ewentualnie do szkoły nauki czytania i rozumienia.

    Jeśli wybuduje sobie za około 200tyś dom ze strychem do wykończenia na później to będzie to dom za około 200tyś i tego nie zmienisz niewiadomo jakbyś tutaj czarował. Natomiast czy później wymieni się ogrzewanie z czystego prądu na pompę ciepła, czy zamontuje lepsze okna, czy właśnie wykończy strych, dobuduje garaż to inna para kaloszy. Dom za 200tyś można wybudować a ile się w niego włoży w ciągu 20 następnych lat to przecież zależy od indywidualnych potrzeb mieszkańców - jak można tego nie rozumieć?
    Ja tutaj rzucam koncepcję a Ty piszesz jakieś głupoty i jeszcze usilnie ze mnie robisz idiotę - niestety ale skoro w ogóle się nie rozumiemy to jeden z nas jest zapewne idiotą, lecz niekoniecznie jestem to ja.

    Napiszę specjalnie dla Ciebie Arturu przykład (bo może jest szansa, że zrozumiesz). Jeśli kupisz sobie samochód z silnikiem benzynowym za 50tyś to masz auto za 50tyś. A jeśli w ciągu 5 lat eksploatacji założysz sobie do niego gaz, kupisz lodówkę turystyczną i przetwornice napięcia - to masz samochód, który kupiłeś za 50tyś i w który z czasem wrzuciłeś dodatkowe tysiące złotych, lecz fakt jest taki, że go kupiłeś właśnie za 50tyś. Za skomplikowane? Wiedziałem

  13. #12113

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Podaj ile masz w m2 ścian i jaka grubość tynku daleś. Podaj jaki to tynk i dlaczego nie dawaleś naroznik9lów, listew przy okiennych, podaj jak masz położone kable. Bo za 2/tys złote na tynk gipsowy, to masz dom znacznie poniżej 100m lub sufity z KG. U mnie na same poddasze wyjdzie 60/worków tynku 30kg po około 18zl za worek. Do tego listwy ptzyokienne, narożniki, podkład za 210zl. A parter to 3k na sam materiał bez robocizny. Dom z poddaszem 108m2 użytkowej.

    Wedle cen w mojej okolicy, to co piszesz, jest niemożliwe.
    Podaj dane.
    Kable były ciągnięte w przeszlach w posadzce, a ściany były bruzdowane, sufity masz racje podwieszane, łazienka tynkowana tynkiem cem-wap. Za worek płaciłem 17,50 zł 30 kg. Dawałem narożniki i listy prowadzące 6 mm, tynku było ok 8-10 mm czasami 12mm. Poszło ponad 90 worków + narożniki i listy prowadzące. Listew przyokiennych nie dawałem, bo musiałbym tam bardzo grubo otynkować. Jak kable masz na wieszczku to musisz dać +30% tynku więcej

  14. #12114
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Czyli jeśli ktoś sobie wybuduje dom za 200tyś a po 2 latach dobuduje garaż za 50tyś to już ten wątek nie jest dla niego? Człowieku Ty idź na jakąś terapię grupową radzenia sobie ze stresem, ewentualnie do szkoły nauki czytania i rozumienia.

    Jeśli wybuduje sobie za około 200tyś dom ze strychem do wykończenia na później to będzie to dom za około 200tyś i tego nie zmienisz niewiadomo jakbyś tutaj czarował. Natomiast czy później wymieni się ogrzewanie z czystego prądu na pompę ciepła, czy zamontuje lepsze okna, czy właśnie wykończy strych, dobuduje garaż to inna para kaloszy. Dom za 200tyś można wybudować a ile się w niego włoży w ciągu 20 następnych lat to przecież zależy od indywidualnych potrzeb mieszkańców - jak można tego nie rozumieć?
    No widocznie tego nie rozumiesz,bo dom to jest projekt,dom z projektu który ma 100m2 wybudujesz za 200tys.zł ale domu z projektu,który ma 200m2 nie wybudujesz za 200tys.zł i nikogo nie obchodzi czy 50m2 na parterze wykończysz teraz w tej kwocie,żeby się dla siebie uszczęśliwić,że można,a resztę póżniej.
    Takiego domu nie wybudujesz za 200tys.zl i prosta piłka.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-06-2016 o 07:19

  15. #12115
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Froto007, masz już kupiony projekt? Na stronach biur.projektowych są całe kolekcje projektów z możliwością adaptacji poddasza, czy dwuetapowych. Schodów nie musisz robić od razu, zrobisz jak bedziesz potrzebował drewniane czy metalowe, okien dachowych też od razu nie muszisz montować, dziurę w stropie na schody możesz zasłonić płytą k-g i mieszkać jak w parterowce. W przyszłości jak będziesz miał kasę i potrzebę większej ilości pomieszczeń to ten strych zaadaptujesz. A już w samej kwestii technicznej adaptacji i obawy o syf i kurz widziałem taki patent w znajomego znajowych: gość stawiając dom w jednej ze ścian szczytowych zamurowal dlugie nadproże - potem podczas wykańczania poddasza wybił dużą dziurę i z niej korzystali fachowcy do wnoszenia materiałów. Oczywiście dziurę w stropie na schody miał zaslepiona i remont nie był jakoś bardzo kłopotliwy.
    Także Twój pomysł na budowę nie jest bez sensu i pewnie gdybym był w analogicznej sytuacji życiowej i ekonomicznej postąpił bym bardzo podobnie.

  16. #12116

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Kable były ciągnięte w przeszlach w posadzce, a ściany były bruzdowane, sufity masz racje podwieszane, łazienka tynkowana tynkiem cem-wap. Za worek płaciłem 17,50 zł 30 kg. Dawałem narożniki i listy prowadzące 6 mm, tynku było ok 8-10 mm czasami 12mm. Poszło ponad 90 worków + narożniki i listy prowadzące. Listew przyokiennych nie dawałem, bo musiałbym tam bardzo grubo otynkować. Jak kable masz na wieszczku to musisz dać +30% tynku więcej
    U mnie na poddasze pójdzie około 60 worków 30kg.
    Tynk na listwach podtynkowych 10mm. Kable w bruzdach.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #12117

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie na poddasze pójdzie około 60 worków 30kg.
    Tynk na listwach podtynkowych 10mm. Kable w bruzdach.
    Skoro kable masz w bruzdach to dlaczego zamontowałeś listwy 10 mm? Tuż też masz odpowiedz dlaczego pójdzie ci 60 a nie np 40 worków. Przecież listwy osadza się na gipsie, masz dodatkowe mm + ewentualne nierówności. Chyba, że listwy masz jeszcze nie pomontowane i wymienisz na 6 mm

  18. #12118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paoli

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-637
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chciałam dołączyć do forum, przebrnęłam przez pół wątku i mocno dziwią mnie bezsensowne kłótnie.
    Frofo-zacznij budować swój dom, wg swoich marzeń, potrzeb i planów. Kredyt z mojego punktu widzenia to ostateczność-ja mam i powiem szczerze -nie polecam. Lepiej budować dłużej za własne środki niż pożyczać od banków...Wg mnie to co piszesz brzmi naprawdę sensownie, jesteś młody, masz czas, pracę. Nie rozumiem oburzonych osób, które twierdzą że ci się nie uda. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz
    Sama jestem na etapie wybierania projektu domu. Zebrałam masę kosztorysów od osób, które budowały podobne domy do tych, które mnie się podobają. Zauważyłam dużą rozpiętość cenową zarówno w materiałach jak i kosztach robocizny. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi-czy ja wybuduję za 200 czy 300 tys.
    Wydaje mi się, że najważniejsze są chęci i minimum środków finansowych, które pozwolą ci na kontynuowanie poszczególnych etapów budowy w wyznaczonym sobie czasie. Jeden potrzebuje zamieszkać w nowym domu w 3 miesiące, inny zaplanuje sobie przeprowadzkę za 5 lat

    Zarejestrowała się na tym forum aby podpytać co będzie bardziej ekonomiczne na przyszłość-ogrzanie domu parterowego ok. 100 metrowego czy piętrowego o takim samym metrażu. Ale z tego co dzisiaj przeczytałam wynika, że nie uzyskam jednoznacznej odpowiedzi. Odpowiedzi zawsze będą subiektywne, dla jednego lepszym rozwiązaniem będzie jedno, dla innego drugie. W dodatku rodzaj użytych w budowie materiałów znacznie wpływa na ostateczny wynik.
    Jeżeli jednak jest na tym forum ktoś, kto będzie chciał się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie, chętnie poczytam.

  19. #12119

    Domyślnie

    Paoli według teorii poarterowy bedzie droższy w ogrzewaniu ale to bardzo zależy od źrodła ciepła. Za to budowa pietrowego jest droższa i tej różnicy nie zwroci ci nawet kilka lat tanszego ogrzewania. Oczywiście parterowy wchodzi w gre tylko jesli twoja działa na to pozwoli. Ale to nie jest przedmiotem tego wątku...

  20. #12120
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał paoli Zobacz post
    Nie rozumiem oburzonych osób, które twierdzą że ci się nie uda. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz
    Trzeba mierzyć siły na zamiary,gotowy dom,budowany systemem gospodarczym to kwota 2000-2500zł/m2 pow.użytkowej.
    Nie sztuka wybrać projekt 200m2 i całe życie mieć go nie wykończony bo nie ma kasy czy całe życie chodzić po błocie wokół domu bo się wybrało projekt ponad siły finansowe.
    Cytat Napisał paoli Zobacz post
    Kredyt z mojego punktu widzenia to ostateczność-ja mam i powiem szczerze -nie polecam. Lepiej budować dłużej za własne środki niż pożyczać od banków...
    Zależy dla kogo,dla mnie kredyt hipoteczny to super sprawa.
    Budowa domu przez kilka lat mija się z celem,wg mnie optymalnie to max.2 lata,inaczej życie nam przechodzi przez palce i nic z tego życia przez te ileś tam lat nie będzie bo bedzie jedyny temat na tapecie czyli dom.
    Podobnie zresztą z budową domu na raty a nie po całosci.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-06-2016 o 12:39

Strona 606 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony