dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 110
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2188
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ner0n
    Nie można porównywać kosztów podpiwniczania na działce płaskiej z podpiwniczaniem na działce pochyłej i uzasadniać tym celowości takiego podpiwniczenia. Koszt podpiwniczenia w obu przypadkach niechby i był taki sam - ale budowanie domu niepodpiwniczonego na działce pochyłej będzie droższe niż takiego samego na działce płaskiej. Po prostu do wykonania jest więcej prac ziemnych. Dodatkowo trzeba pamiętać o konieczności zasypania fundamentu gdy nie robi się piwnicy - jeżeli na działce jest glina może to sporo kosztować, bo nie zasypiesz tym, co wykopałeś. A wtedy może się okazać, że różnica to nie 30-40 tys. a 10-15tys - za ładnych kilkadziesiąt metrów powierzchni.
    poniekąd się zgadza, dlatego najlepiej jest wyrównać działkę przed przystąpieniem do budowy w miejscu gdzie będzie stal dom, u mnie kosztowało to ok 800 zl.
    Jeżeli ktoś chce mieć piwnice, to na pewno łatwiej jest ja zrobić na pochyłym terenie (mniej problemów z izolacja) tylko ze nikt mi nie powie, ze będzie to niewielkim kosztem, ale jeżeli ktoś jej nie potrzebuje to nie musi ładować się w koszty tylko dlatego, że ma pochyłą działkę.
    Jeżeli komuś zależy na paru metrach równie dobrze możną powiedzieć: to dobuduj sobie piętro będziesz miął parę dodatkowych metrów niewielkim kosztem (mniejszym niż piwnica)

  2. #1002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Szukaliśmy szukalismy i znalezliśmy......
    Jesteśmy juz prawie pewni ze bedziemy budować domek wg projektu C110a w wersji lustrzanej. Na papierze wyglada wszystko pieknie ale mimo wszystko nie potrafimy do końca sobie tego wszystkiego wyobrazić choć niewatpliwie zdjecia zamieszczone przez forumowiczów sa bardzo przydatne, wielkie dzieki wszystkim którzy tworza ten watek, dzielac sie wiedza i osiagnieciami na placu boju. Jesteśmy z Koszalina i tu zamierzamy podjać wyzwanie budowy tego niewatpliwie pieknego domku. Mysle ze najpowazniejsza zmiana która wprowadzimy bedzie podwyzszenie scianki kolankowej nad garazem, troszke wieksze przeszklenia i byćmoze wentylacja mechaniczna. Wiem ze sa tu sami zyczliwi ludzie i jesli ktoś byłby tak dobry by poświecić nam swój czas i pokazać domek w realu bedziemy dozgonnie wdzięczni.

  3. #1003

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jeszcze dwa słowa w kwestii zmian w projekcie. Podwyzszenie scianki kolankowej wymaga pisemnej zgody autora projektu zatem pytanie do wszystkich którzy ta zmane wprowadzili kedy sie o nia ubiegać? Podobnie sprawa ma sie z wentylacja mechaniczna i zwracam sie do mariusze iwalimar, czy Wy dopełnialiście tych formalności i zgode pisemna otrzymaliście? Naatomiast zmiana wielkości okien moze być dokonana wpisem do dziennika budowy podczas realizacji inwestycji.... Czy sie zgadza?

  5. #1005

    Domyślnie

    Z tego co wiem to ściankę kolankową może podnieść architek w momencie adaptacji, nam tak zrobił.

    Pozdrawiam

  6. #1006

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Mam nadzieję, że przyjmiecie do swojego grona nowych budowniczych "Domu za rogiem" w wersji stereo.
    Tak spodobał się nam projekt domu, że postanowiliśmy go zbliźniaczyć

    Nie wiem, czy ktoś przed nami podjął się takiego przedsięwzięcia.

    Pod koniec grudnia otrzymaliśmy więc pozwolenie na budowę.
    Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowaliśmy na koniec marca.

    Ponieważ nasz dom będzie służył dwóm rodzinom musieliśmy dokonać pewnych zmian, aby każdy był zadowolony ze swojej części.

    pavo: zamawiając projekt z muratora od razu wystąpiliśmy o zgodę na zmiany w projekcie. Wypisaliśmy te wszystkie zmiany, które chcielibyśmy wprowadzić.
    Odbierając projekt mieliśmy już tę zgodę ze strony "twórców" projektu. Nasz architekt adaptujący przeniósł tylko nasze pomysły na papier (podnosząc między innymi ściankę kolankową na garażem).

    Pozdrawiam wszystkich w imieniu inwestorów budowy "bliźniaka Za rogiem"

  7. #1007

    Domyślnie Parę pytań...

    Witam wszystkich
    Przestudiowałem forum dotyczące "Domu za rogiem".Jestem aktualnie na etapie wyboru projektu i prawie na 100% będzie to c110a.
    1. Mam prośbę czy mógłby ktoś z osób budujących pokazać ten domek w realu?.Mieszkam w Białogardzie i z tego co wyczytałem to najbliżej domek ten jest stawiany pod Stargardem Szczecińskim, czy może bliżej? (chętnie bym zobaczył)
    2.Mam pytanie dotyczące kosztorysu w muratorze:
    c110 - ok 290 tyś
    c110a - ok 390 tyś
    Czy ta różnica wynika z większego garażu czy innej techn. budowy?
    3.Czy może ktoś zeskanowac art. z muratora o tym domku? (o ile zgodne to jest z prawem)
    4.Czy ktoś ma już łazienke wykonana (zamiast pom gosp. nr 8, ktos wczesniej pisal ze tam w srodku beda przeszkadzaly schody? (moze jakies zdjecia?
    5. Czy te wąskie schody nie są za wąskie? (90 cm), można je poszerzyć?
    To na razie tyle
    Pozdrawiam

  8. #1008
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kiper71

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie podziękowania dla Xzbyszka

    Witam,

    dołączyliśmy wraz z mężem do grona fanów Domu za Rogiem. Chcielibyśmy oficjalnie podziękować serdecznie Xzbyszkowi za możliwość obejrzenia jego domu w "realu".

    Jeszcze raz dziękujemy i życzymy owocnych prac budowlanych.

    Pozdrawiamy,
    Aga i Piotrek z Kielc

  9. #1009
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AS_Bar

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    hej

    bardzo nam sie spodobal ten projekt i jestesmy juz prawie zdecydowani na niego

    co myslicie o takich zmianach????
    Parter

    1. kominek przeniesc na sciane kuchenna (nie potrafie tego ladnie namalowac), komin bylby w kuchni, kosztem tego miejsca na szafki, tak by byl, zeby obok niego weszla duza lodowka, moze jakas wysoka szafa
    2. baaardzo nam zalezy na lazience przy dolnym pokoju (naszej sypialni) takiej tylko dla nas dlatego sciana bylaby przesunieta w strone sypialni, a w tej wnece miedzi schodami bylaby sama toaleta dla gosci (musi byc na parterze)
    3. wieksze okno w salonie
    4. okna na scianie bocznej, te pod balkonem na wys ok 50cm

    Pietro

    1. w pokojach ze wspolnym balkonem dodac okna przy drzwiach balkonowych
    2. przesunac w dachu to okno (nie wiem jka to sie fachowo zwie) to z lazienki, byloby wtedy jakos nad kuchnia
    3. lazienke podzielic na lazienke, tak jak na schemacie i poddasze/schowek na rozne roznosci
    4. w sypialni 19 zrobic balkonik z podwojnymi drzwiami
    5. dwa okna w pokoju nad garazem (w scianie)

    mam prosbe czy ktos moze mi naniesc na ten rzut gdzie by byl komin i gory, jakby na dole byl w kuchni?? nie potrafie tego na oko okreslic

    jaka jest wysokosc scianki kolankowej??? w projekcie

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał AS_Bar
    hej

    bardzo nam sie spodobal ten projekt i jestesmy juz prawie zdecydowani na niego

    co myslicie o takich zmianach????
    Parter

    1. kominek przeniesc na sciane kuchenna (nie potrafie tego ladnie namalowac), komin bylby w kuchni, kosztem tego miejsca na szafki, tak by byl, zeby obok niego weszla duza lodowka, moze jakas wysoka szafa

    Myśmy też tak kompinowali ale niestety komin wychodzi w bliżej nieokreślonym miejscu w hallu na górze

    2. baaardzo nam zalezy na lazience przy dolnym pokoju (naszej sypialni) takiej tylko dla nas dlatego sciana bylaby przesunieta w strone sypialni, a w tej wnece miedzi schodami bylaby sama toaleta dla gosci (musi byc na parterze)

    nie głupi pomysł, da się zrobić - tak bodajże ma Viki24

    3. wieksze okno w salonie - jak najbardziej
    4. okna na scianie bocznej, te pod balkonem na wys ok 50cm - Krupiarz ma obniżone i powiększone wygląda to bardzo dobrze

    Pietro

    1. w pokojach ze wspolnym balkonem dodac okna przy drzwiach balkonowych - jeżeli dodasz je zamiast okien dachowych będzie o.k.
    2. przesunac w dachu to okno (nie wiem jka to sie fachowo zwie) to z lazienki, byloby wtedy jakos nad kuchnia
    3. lazienke podzielic na lazienke, tak jak na schemacie i poddasze/schowek na rozne roznosci

    Nie wiem jak dużą macie rodzinę ale miejsca na graty jest tam wystarczająco dużo, szkoda rezygnować z dużej łazienki

    4. w sypialni 19 zrobic balkonik z podwojnymi drzwiam - jak Wam się podoba to zróbcie, my nie robimy ponieważ będziemy mieć ogród i nie wiem czy ktokolwiek będzie siedział na zaprojektowanym balkonie a co dopiero dodatkowym

    5. dwa okna w pokoju nad garazem (w scianie) - tak ma chyba Agniecha1 i pa-ma wygląda to dobrze. My to pomieszczenie chcemy przedzielić na pół i wykorzystać pomysł Krupiarza w jednym garderoba a w drugim pralnia także dajemy dwa okna dachowe na przeciw siebie.

    mam prosbe czy ktos moze mi naniesc na ten rzut gdzie by byl komin i gory, jakby na dole byl w kuchni?? nie potrafie tego na oko okreslic

    jaka jest wysokosc scianki kolankowej??? w projekcie
    - 115 cm

    Pozdrawiam.

  11. #1011
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AS_Bar

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    mruva dziekuje za odpowiedz
    wielkosc naszej rodziny to 2+2 dla nas sypialnia na dole, dla dzieci dwie sypialnie na gorze ze wspolnym balkonem
    odnosnie lazienki, to myslimy ze taka by dla dzieci wystarczyla, a czesc z niej wygosodarowac na graciarnie, ktorej nam brakuje, np na namioty, za male rzeczy po dzieciach, ciuchy zimowe, narty i inne wynalazki...
    w kotlowni tego nie bedziemy trzymac, bo tam bedzie miejsce na opal, rowery narzedzia meza, sprzety ogrodowe
    nad garazem bedzie tenis, wiec odpada na graciarnie, czy garderobe obecnie nie uzywana
    pokoik chcialibysmy tym balkonem powiekszyc, to pokoj dla gosci

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał AS_Bar
    mruva
    odnosnie lazienki, to myslimy ze taka by dla dzieci wystarczyla, a czesc z niej wygosodarowac na graciarnie, ktorej nam brakuje, np na namioty, za male rzeczy po dzieciach, ciuchy zimowe, narty i inne wynalazki...
    w kotlowni tego nie bedziemy trzymac, bo tam bedzie miejsce na opal, rowery narzedzia meza, sprzety ogrodowe
    nad garazem bedzie tenis, wiec odpada na graciarnie, czy garderobe obecnie nie uzywana
    pokoik chcialibysmy tym balkonem powiekszyc, to pokoj dla gosci
    a ja myślę, że na taką graciarnię doskonale będzie nadawał się stryszek, który jest na prawdę bardzo duży
    można tam spokojnie się poruszać, a nawet stół do tenisa się zmieści
    chyba tylko Krupiarz miał go na zdjęciach, jak znajdę gdzieś w archiwum to zamieszczę, albo może uda mi się zrobić zdjęcie naszego stryszku
    pomyslcie o tym, szkoda pięknej łazienki
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  13. #1013

    Domyślnie

    Hej,

    Witam nowych miłośników zmagających się z Domem za Rogiem.
    Ja tu w wątku widzę nowe pokolenie budujących. Ja, Agniecha, Mariusze czy Anstak to już stare zgredy.
    Mariusze i Agniecha - GRATULUJĘ ZAMIESZKANIA W NOWYM DOMU.

    Czas mija a ja dalej twierdzę, że to był dobry wybór, wierzę że wasza opinia będzie podobna po wybudowaniu tej chałupki. Życzę wytrwałości i powodzenia.
    Na forum zaglądam coraz rzadziej, coraz więcej się z czasem zapomina z przebiegu budowy.

    Co niektórzy mocno nalegali by zamieszczać zdjęcia (nalegali słusznie zresztą).
    No i kompleksowo zrobiła to Agniecha.
    Ja parę razy obiecałem, ale Agniecha mnie zmobilizowała ostatecznie

    Na dole link, w którym zamieściłem trochę fotek wnętrza i album z paroma zdjęciami elewacji (trochę stare, z wiosny, bez podbitki i tarasów wyłożonych terakotą, ale poza tym wielkich zmian nie ma)

    Jeżeli chodzi o wnętrze - to jest ono urządzone nieco inaczej niż u większości z Was (przestrzeń: hall-salon-kuchnia-spiżarnia). Zobaczcie, oceńcie.
    Środek nie jest jeszcze wykończony. Dlatego m.in. nie zamieszczałem do tej pory fotek.
    Kominek ma być jeszcze raz pomalowany, nie pomalowana jest klatka na górze, łazienki, hall na dole ...., brak żyrandoli, halogenów, wystroju docelowego wnętrz (obrazki, zdjęcia na ścianach ...), kaloryferów w łazienkach. No ale by to skończyć to trzebaby jeszcze trochę was przetrzymać.
    Teraz po przeprowadzce czas płynie wolniej ...

    Pozdrawiam
    Zgred
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupiarz
    Hej,

    Co niektórzy mocno nalegali by zamieszczać zdjęcia (nalegali słusznie zresztą).
    No i kompleksowo zrobiła to Agniecha.
    Ja parę razy obiecałem, ale Agniecha mnie zmobilizowała ostatecznie
    Zgred
    Krupiarz
    w koncu się odezwałeś i podwójne dzięki: za to że udało mi się ciebie zmobilizować orazza umieszczenie zdjęć, na które wszyscy tak długo czekaliśmy

    Cytat Napisał Krupiarz
    Jeżeli chodzi o wnętrze - to jest ono urządzone nieco inaczej niż u większości z Was (przestrzeń: hall-salon-kuchnia-spiżarnia). Zobaczcie, oceńcie.
    Środek nie jest jeszcze wykończony. Dlatego m.in. nie zamieszczałem do tej pory fotek.
    Kominek ma być jeszcze raz pomalowany, nie pomalowana jest klatka na górze, łazienki, hall na dole ...., brak żyrandoli, halogenów, wystroju docelowego wnętrz (obrazki, zdjęcia na ścianach ...), kaloryferów w łazienkach. No ale by to skończyć to trzebaby jeszcze trochę was przetrzymać.
    Teraz po przeprowadzce czas płynie wolniej ...
    Pozdrawiam
    Zgred
    Jeśli chodzi o wnętrze to u mnie jeszcze nic nie wygląda tak jak ma wyglądać i jeszcze długo nie będzie niestety (skarbonka jest już pusta).
    Malowanie, żyrandole, halogeny to dla nas kosmiczna odległość, ale mieszka się super i potwierdzam, że wybór domku był doskonały

    Oj jak ten czas teraz wolno płynie
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  15. #1015
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Dawno mnie tu nie było, ale ze wzgl. na ciążę dużo leżę i nie spędzam przed kompem tyle czasu , ile bym chciała.
    Krupiarz- piękny domek i ładne zdjęcia- ciekawe rozwiązanie- warto było czekać
    Agniecha- czytam o Twoich zdjęciach, ale ich nie widziałam- z linku w podpisie wchodzi mi 7 albumów z 2006 roku z budowy i działki- nie wiem gdzie są wnętrza???
    Zazdroszczę już mieszkającym, budującym, zaczynającym budowę- my dopiero czekamy na działkę
    Agniecha piszesz, ze wiatrołap jest mały- czy Twoja wersja domu, to ta pierwsza, bez dodatkowych 30 cm, czy już poprawiona i ciągle mała??
    Pozdrawiam

  16. #1016

    Domyślnie

    artmag

    moje zdjęcia wnętrz sa w albumie "W środku"

    a wiatrołap mamy wg pierwszej, niezmienionej wersji, zgodnie z projektem, bez wydłużenia o 30 cm

    pozdrawiam
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał AS_Bar
    hej

    bardzo nam sie spodobal ten projekt i jestesmy juz prawie zdecydowani na niego

    co myslicie o takich zmianach????
    Parter

    1. kominek przeniesc na sciane kuchenna (nie potrafie tego ladnie namalowac), komin bylby w kuchni, kosztem tego miejsca na szafki, tak by byl, zeby obok niego weszla duza lodowka, moze jakas wysoka szafa

    Nie polecam koło kominka umieszczać zbyt wiele mebli,gratów, to jest mebel sam w sobie i daje urok. Poza tym jak napisał mruva - na górze na halu wyjdzie komin, co pomniejszy znacznie hal i go zniekształci - nie polecam.
    2. baaardzo nam zalezy na lazience przy dolnym pokoju (naszej sypialni) takiej tylko dla nas dlatego sciana bylaby przesunieta w strone sypialni, a w tej wnece miedzi schodami bylaby sama toaleta dla gosci (musi byc na parterze)

    skoro juz chcecie miec wasza sypialnie na dole to to da sie zrobic, w tym WC co zostanie powinien zmiescic sie wc oraz mala umywalka
    3. wieksze okno w salonie
    4. okna na scianie bocznej, te pod balkonem na wys ok 50cm
    ja tak mam - jest ok, pod parapet wchodza grzejniki 30 cm.

    Pietro

    1. w pokojach ze wspolnym balkonem dodac okna przy drzwiach balkonowych

    Jezeli sa okna dachowe to ten ruch jest zbedny. Podraza koszty,a swiatla jest dosc z okien dachowych i tego okna balkonowego, choc my i tak te okna poszerzalismy do chyba 105 cm - duza jest ta sciana i male okna gina na elewacji, poza tym zona chciala duzo swiatla i po powiekszeniu jest ok
    2. przesunac w dachu to okno (nie wiem jka to sie fachowo zwie) to z lazienki, byloby wtedy jakos nad kuchnia
    3. lazienke podzielic na lazienke, tak jak na schemacie i poddasze/schowek na rozne roznosci
    Nie polecam. Jednym z elementow charakterystycznych tego domu jest ta lazienka. Jest duza i piekna. Nie wszystko robi sie tylko po to by bylo funkcjonalne (wtedy mozna by postawic dom - kostke). A tak jest duza, ladna, wygodna i kazdy ja chwali i pamieta ten dom zobaczywszy go przez lazienke. Pomieszczen na graty i pierdoly jest na prawde dosc, do tego jak napisal mruva jest strych, tam sie zmiesci od cholery gratow -nie rezygnuj z duzej lazienki
    4. w sypialni 19 zrobic balkonik z podwojnymi drzwiami

    Powiem tak - od momentu zamieszkania tak wyjsc na balkon i tam posiedziec to nie bylem, wyszedlem ot tak pare razy na chwile, glownie z goscmi (poki co nie mam balustrady). Na balkonie sie nie siedzi gdy masz podworko i taras.
    Balkon do dodatkowe spore koszty (drzwi, plytki,balustrada, ocieplenie balkonu, specjalne kleje ... )
    Nie mowie tu o zmianie wygladu domu, balkon bedzie z boku - moze to nie wygladac za ciekawie.

    5. dwa okna w pokoju nad garazem (w scianie)

    Nie wiem o jakim projekcie mowisz - z garazem jednostanowiskowym czy dwu. W kazdym razie jezeli w tym pomieszczenu ma byc normalny pokoj to jedno okno to za malo. Mozna dolozyc okno w dachu lub w ścianie.
    My mamy z jednej strony garderobe - jest jedno okno dachowe, a z drugiej pralnię - bez okna.
    W garderobie jest ok. Jedno okno wystarczy. Czasu tam sie i tak nie spedza, ale żałuję że nie daliśmy okna w pralni, od podwórka. Może w przyszłości się kiedyś dorobi.

    Moze troche krytycznie wobec twoich pomyslow, ale my "stare zgdedy" nie jestesmy tu po to by sie przypodobac, nie od tego by klepac zawsze po ramieniu i mowic ze jest ok.
    Za to nam nikt nie placi , pensja nie zalezy od tego czy opinia spodoba sie pytajacemu, a wiec opinie sa szczere (choć należy wziąć poprawkę, ze każdy jest inny, ma jednak inne gusta, potrzeby i dom trzeba zrobić pod siebie; mnie łojciec zawsze powtarzali "słuchaj innych - swój rozum miej i tą zasadą się kieruję
    Pozdrawiam


    mam prosbe czy ktos moze mi naniesc na ten rzut gdzie by byl komin i gory, jakby na dole byl w kuchni?? nie potrafie tego na oko okreslic

    jaka jest wysokosc scianki kolankowej??? w projekcie
    [color=red]
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  18. #1018
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniecha1
    artmag

    moje zdjęcia wnętrz sa w albumie "W środku"

    a wiatrołap mamy wg pierwszej, niezmienionej wersji, zgodnie z projektem, bez wydłużenia o 30 cm

    pozdrawiam
    Teraz już widzę - moja wina - nie spojrzałam na ilość zdjęć w albumach

    Mogłabyś dorzucić więcej zdjęć łazienki dolnej? Gratuluję pracowitego Pana Domu i Pomocnika- widać , ze fachowa ekipa

  19. #1019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Re: Parę pytań...

    Cytat Napisał Alfzmelmack
    Witam wszystkich
    Przestudiowałem forum dotyczące "Domu za rogiem".Jestem aktualnie na etapie wyboru projektu i prawie na 100% będzie to c110a.
    1. Mam prośbę czy mógłby ktoś z osób budujących pokazać ten domek w realu?.Mieszkam w Białogardzie i z tego co wyczytałem to najbliżej domek ten jest stawiany pod Stargardem Szczecińskim, czy może bliżej? (chętnie bym zobaczył)
    Witam sąsiada, zatem bedziemy budować wg tego samego projektu, my w wersji lustrzanego odbicia. Warto nawiazać kontakt, pozdrawiam
    Również jesteśmy w trakcie ubiegania sie o pozwolenie na budowe. Także mazymy by zobaczyć domek w realu , już nawet bez względu na kolometry konieczne do przebycia. Pozdrawiam i uśmiecham sie do wszystkich życzliwych na tym forum

  20. #1020
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AS_Bar

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Krupiarz dzieki za odpowiedz o to nam chodzi, zeby ktos kto juz wybudowal podzielil sie swoja wiedza, pomyslami na zmiany itp....widzialam fotki i wyglada domek naprawde slicznie pomysl ze spizarka jest super, musimy go rozwazyc ....mowa jest o wersji z garazem na dwa samochody...nad garazem chcialibysmy zrobic taki pokoj do gry w tenisa, a teraz maz wpadl na pomysl ze moze to byc pokoj do bilarda z kominkiem i nini barem nie chcielibysmy tam robic graciarni, dlatego zrodzil sie pomysl zabrania z lazienki kawalka na schowek....ten dodatkowy balkon to moze rzeczywiscie byc nie wypal gdzies to widzialam ze caly ten "pas" od pateru az po dach byl z kamienia, bardzo mi sie to podobalo i byl tam wlasnie balkonik ....zastanawiamy sie tez gdzie umiescic pralke, bo nie bardzo chcemy w lazience i to pomieszczecie gdzie jest u Ciebie pralnia tez odpada
    Krytyka nas apsolutnie nie zraza!!! wiadomo kazdy robi pod siebie a my jeszcze zieloni w temacie jestesmy otwarci na wszelkie sugestie

Strona 51 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony