dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 15
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 294
  1. #241
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Fakt
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Na przyszlosc nie pisz Arturo, ze czegos nie masz jak masz, bo to nie ladnie, nie waze gdzie i po co ta kabina stoi, mogles napisac, ze owszem masz ale nie w lazience i nie bedziesz czesto uzywal bylo by zgodnie z prawda tak?
    Fakt,ona nawet nie była w planie ale jak było miejsce to za 250zł z brodzikiem grzech było nie skorzystać.W łazience jest tylko wanna.

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Boli sprzedawcę pomp,że doradzam nie po myśli i psuje biznes ? Kabina stoi w pomieszczeniu gospodarczym gdzie raczej kąpać się nie będziemy.Można sprzedawać ale doradzac rzetelnie a nie tylko patrząc na swoją kieszeń...
    witam

    my montujemy różne systemy
    kotły gazowe, węglowe, elektryczne, pompy ciepła i kable grzejne też

    każdy ma u nas wybór

    wstydu oszczędź - stałeś się pośmiewiskiem forum, warto to sobie już uswiadomić

    pozdrawiam

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Bez stresu... zaraz zaproponuje Meetinga za 7900:- bez zbiornika CWU
    witam

    no chyba nie 7900
    zaokrągli do przecież do 7000

    pozdrawiam

  4. #244
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Bez stresu... zaraz zaproponuje Meetinga za 7900:- bez zbiornika CWU
    Na pewno do domu 80m2,bo o takim mowa nie będę pisał o Daikinie HT za 40tys.zł.Panowie sprzedawcy pomp,wy się osmieszacie proponując takie rozwiązania do takiego domu...

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Edit: Sugerowanie do tak malego domu dodatkowo kominka z DGP to juz przerost formy nad trescia. Wezcie sie ludzie ogarnijcie i przemyslcie rozsadnosc takich inwestycji.

    Pozdrawiam
    Sugeruję kominek jako awaryjne źródło ciepła na wypadek długotrwałego braku prądu.
    jak ktoś nie chce moze się bawic w agregaty prądotwórcze lub inne cuda.
    dgp przy tak małym domu może byc grawitacyjne nie musi byc wspomagane mechanicznie a i tak spełni swoją rolę.

    co do całej reszty Twojego postu zgadzam się w 90%
    niezależnie od wyboru sposobu grzania jakaś kotłownia w planie domu zazwyczaj jest
    kosztem w pzypadku wyboru ekogroszku może być jedynie zmniejszenie któregoś z przylegajacych pomieszczeń o kilka m2. natomiast ściany i tak postawić trzeba tyle że w innym miejscu. było to już wałkowane tyle razy że nie ma sensu po raz kolejny.

    najważniejsze jest to co piszesz czyli policzyć i odpowiedzieć sobie na pytanie czego ja chcę a nie co chcą mi inni do domu wcisnąć
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Boli sprzedawcę pomp,że doradzam nie po myśli i psuje biznes ? Kabina stoi w pomieszczeniu gospodarczym gdzie raczej kąpać się nie będziemy.Można sprzedawać ale doradzac rzetelnie a nie tylko patrząc na swoją kieszeń...
    Myślę ,że każdy sprzedawca PC sprzedaje jeszcze coś .
    Doradzaj cokolwiek ,zawsze ktoś zarobi
    Tu była reklama....

  7. #247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja szukajac na szybko widzę 13950.Ceny z allegro raczej do wielkiej negocjacji nie są, mało tego, ktoś tu pisał, że u jednego ze sprzedawców faktycznie jest atrakcyjna cena, tyle że tylko na 8% VAT, w pakiecie z montażem, który już tak atrakcyjnie nie wygląda.Dolicz sobie montaż (albo przynajmniej materiał) , dolicz sobie zbiornik CWU.
    jest 1 myk na to - można czasami kupic u kogos z 2 końca polski cos na 8% vat bez montażu - kwestia negocjacji

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wiem, tylko, że w przypadku super okazji sprzedający nie chce już tego sprzedać za wystawioną wczaśniej kwotę, bo nie zarobi na montażu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #249
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jest 1 myk na to - można czasami kupic u kogos z 2 końca polski cos na 8% vat bez montażu - kwestia negocjacji
    Z ciekawości.

    PC zewnętrzną powietrzną, czy też z kolektorem ziemnym lub montaż samego kolektora można sprzedać z 8% VAT?

  10. #250
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Dlatego pytam.
    Wg. mnie jeśli jednostka centralna umieszczona jest wewnątrz budynku to 8%, ale kolektor już 23%.
    Jeśli PCi na zewnątrz to całość na 23%, bo jest to nic innego jak zewnętrzna kotłownia.

    Przez analogię z instalacją gazową.
    Projekt - 23%.
    Kocioł - 8%.
    Zbiornik z instalacją zewnętrzną - 23% mimo, iż kocioł bez gazu nie ma sensu, podobnie jak PCi bez kolektora.


    Dylemat 8 czy 23% umieściłem tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...46#post6042946
    ale niestety nie cieszy się zainteresowaniem.
    Tamże zamieściłem również jedną z interpretacji.
    Uważam, że temat wart zastanowienia, gdyż potyczka z US o VAT może być bardzo przykra.
    Co by nie zaśmiecać tego wątku zainteresowanych zapraszam do dyskusji pod link powyżej.

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ejwi
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Jakie ogrzewanie do starego domu?

    Witam serdecznie!

    Mieszkam obecnie w starym, nieocieplonym domu. Zbliża się zima...niestety ...i czas zacząć myśleć o tym żeby było w domu ciepło. Poniżej wrzucę mały plan rozmieszczenia pomieszczeń. W każdym pomieszczeniu są piece kaflowe, jednak zimą korzystamy z jednego pokoju "sypialni", kuchni i łazienki (ze względu na brak czasu na palenie we wszystkich piecach...i na oszczędność opału). Nie chcemy inwestować dużo pieniędzy w zmiany, ponieważ nie wiemy jak długo będziemy tu mieszkać (majątek rodzinny-mała mażliwość dojścia do porozumienia). Chciałabym na zimę "uruchomić" jeszcze jeden pokój "SALON". Ponieważ wspólnie z mężem pracujemy czasem do późnych godzin, po powrocie zimą do domu jest czasem 8stopni...zanim piece kaflowe się nagrzeją zajmuje to trochę czasu (a nie chcę wstawać o 4 rano żeby palić w piecach...). Chciałabym wprowadzić niedrogie w założeniu i eksploatacji rozwiązanie, które w szybkim tempie nagrzeje pomieszczenia lub utrzyma w nich temperaturę do czasu rozpalenia w piecach kaflowych, które przejmą później funkcję utrzymania temperatury. Zastanawiam się nad panelami grzewczymi na podczerwień (np. INFRAPANEL), nie wymagają przerabiania instalacji grzewczej a do tego w każdej chwili można je zabrać ze sobą i przenieść do innego miejsca zamieszkania...lub odsprzedać po prostu. Co Wy na to? W kuchni mamy żeliwny "cyganek", który szybko nagrzewa pomieszczenie, jednak piece kaflowe potrzebują kilku godzin by ogrzać wnętrze. Dodatkowo nad pomieszczeniami jest nieużywane piętro,bez ocieplenia dachu, gdzie ucieka dużo ciepła, plus stare drewniane nieszczelne okna).Proszę o pomoc i pomysły w rozwiązaniu ogrzania niskim kosztem ok 50m2 (sypialni, salonu, kuchni i łazienki).

    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan dom.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	200624

  12. #252

    Domyślnie

    Teraz ludzie budując dom,nie stawiają na piece do c.o. - wiadomo ekologia się kłania. Są przecież inne metody ogrzewania domu.

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdyla Zobacz post
    Teraz ludzie budując dom,nie stawiają na piece do c.o. - wiadomo ekologia się kłania. Są przecież inne metody ogrzewania domu.
    jakie na przykład? kolektory w polsce nie mają racji bytu. ja mam kociol kellera na ekogroszek, w ktorym zastosowano takie rozwiązania, zeby byl ekonomiczny i ekologiczny

  14. #254

    Domyślnie

    W wielu kamienicach i starych domach piece przebudowywano i montowano w nich grzałki elektryczne, które kumulowały i utrzymywały ciepło przez dłuższy czas. ale piece bardzo wolno ogrzewają pomieszczenia, temperatura długo się potem utrzymuje, ale najbardziej w pobliżu samego pieca. najlepsza byłaby podlogówka, ja mam keller pex w pokojach, które są wysokie, bo w starym poniemieckim dworku. ale skoro nie chcecie dużo inwestować to może warto zamontować kocioł grzewczy - gazowy lub elektryczny. i grzejniki płytowe?

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Przeciez juz po nazwie wiadomo ze "tak jest"... "Ekogroszek"
    Masz naprawdę subtelne poczucie humoru.Idąc tym tropem - ekonomia jest ekologiczna a ekologia jest ekonomiczna
    Ostatnio edytowane przez Wivaldi ; 15-07-2013 o 16:50 Powód: Bo zupa była za słona...

  16. #256
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ejwi
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz.

    Co prawda nad gazowym z butlą się zastanawialiśmy ale do naszego domu nie bardzo pasuje ze względu na produkcję wilgoci (podobno).
    Panele na podczerwień kształtują sie w różnych cenach np. taki podstawowy o parametrach:


    Moc: 700 W
    Wydajność: 15-17 m2
    Wysokość: 119,2 cm
    Szerokość: 59,2 cm
    Grubość: 5 cm
    Waga: 10,7kg
    kosztuje 899zl brutto (http://www.infrasystem.com.pl/index.php?p=oferta)

    kupując dwa takie, koszt ok.200zł z regulatorami temperatury.

    Na podstawie kosztów wyliczonych na w/w stronie dla 70m2 dobrze zaizolowanych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyliczenie.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	13,0 KB
ID:	200869
    przypuszczam,ze w naszym przypadku rachunek za prąd mógłby wynieść też koło 300zł góra przy dodatkowym paleniu w piecach kaflowych. Nie potrafię sama tego wyliczyć...ale tak na "chłopski" rozum mogłoby tak wyjść...a w domu byłoby ciepło http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wiggle.gif

    Co do klimatyzacji..też o tym myślałam,ale boję się,że powietrze będzie bardzo suche...zazwyczaj po kilku godzinach spędzonych w pomieszczeniu klimatyzowanym łapie mnie katar.:/

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ejwi
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    kocioł grzewczy to za duża inwestycja póki co...duuużo przebudowy instalcjii, kucia ścian....a dom jest jeszcze ocieplany słomą i czego się nie ruszy to się sypie. To nie jest zły pomysł tylko z perspektywą na dłuższy czas, a my tu może zostaniemy rok...może dwa i zależy nam na tym żeby przetrwać zimę, jak temperatura na dworze wyniesie koło 15 stopni nie potrzebujemy żadnego ogrzewania. A do zasypiania przy 15stopniach się przyzwyczaiłam z poprzedniej zimy...jednak nie chcę żeby to się powtórzyło.

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ejwi
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jest to PC P/P... a wiec do grzania pomieszczenia.
    okej, okej...trochę udało mi się znaleźć już informacji na temat tego rozwiązania...jakieś propozycje co do firmy lub modelu?

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tu sie boisz wilgoci a tu suchoty
    Ani to ani to nie jest dobre. W starym budownictwie wilgoć nie jest zbyt porządana...a suche powietrze mi nie służy. Dlatego szukam czegoś co zadowoli i mnie i moje konto. Nie mam kompletnie pojęcia o możliwościch ogrzewania (ta umiejętność ogranczała się przez ostatnie 25 lat do rozkręcania kaloryfera,a teraz poszerzyła się do palenia w piecach kaflowych) dlatego znalazłam się tu na forum prosząc o pomoc...a sezon grzewczy już niedługo.

  19. #259
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    solary

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-07-2013 o 05:45

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    proszę nie komentować spamu tylko od razu zgłaszać do moderacji.
    Po usunięciu posta spamera, komentarz jest oderwany od kontekstu.

Strona 13 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony