dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pietiak30

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    17

    Domyślnie Gdzie zrobić wyczystkę?

    Witam.Czy ktoś może doradzić ,podpowiedzieć na taki oto problem.Jedynym kominem spalinowym(dymowym) będzie komin od kominka.Kominek zaprojektowany jest pomiedzy otwartą kuchnią ,a salonem.Dom jest parterowy.Znajomy murzarz doradza,żeby zrobic wyczystkę z tyłu,czyli w kuchni.Tam będzie stał stół w kuchni.Moje obawy dotyczą tego,czy czasem nie będzie przez tą wyczystkę wydobywał sie dym?Nie mam pojęcia i wiedzy na temat aktualnych rozwiazań dotyczacych tych drzwiczek do wyczystek,czy są bardzo szczelne itd.Zdaje sobie sprawę,że pewnie raz na rok trzeba będzie do komina zajrzeć ,zresztą kominiarz też nie podpisze się pewnie ,jak nie będzie wyczystki.Jestem ciekaw,gdzie forumowicze majacy domy parterowe mają zrobione wyczystki i jak z ich obsługą,co by zmienili,poprawili.Mam jeszcze możliwośc drobnych korekt,przesunięć dotyczących położenia komina spalinowego.Dodam,że komin jest w jednej linii z wentylacyjnymi,więc mogę je przestaić w kolejności.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Temat właśnie "wałkuję" w wątku "Kominek-jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka"

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Kominek - jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wyczystka na dole komina w dostępnym miejscu.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pietiak30

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie moim poste.Bardziej mi chodziło o to,żebyście napisali,czy np ."nie rób wyczystki w korytarzu,bo będzie smierdziało,albo cos w tym stylu".Wiem gdzie bedzie wg projektu,ale chodzi mi o jej funkconalnosc,bo wygląd mnie nie intetresuje,bo drzwiczki zasłoni pewnie jakaś bambusowa roleta itd.Ale dzieki za wpisy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietiak30 Zobacz post
    Bardziej mi chodziło o to,żebyście napisali,czy np ."nie rób wyczystki w korytarzu,bo będzie smierdziało,albo cos w tym stylu".Wiem gdzie bedzie wg projektu,ale chodzi mi o jej funkconalnosc,bo wygląd mnie nie intetresuje,bo drzwiczki zasłoni pewnie jakaś bambusowa roleta itd.Ale dzieki za wpisy.
    Bambusową roletę to daj gdzieś indziej. Wyczystka to jest dość istotny element komina, powinna być mocna i szczelna a w jej pobliżu lepiej żeby nie było materiałów łatwo palnych.
    Ostatnio edytowane przez M K ; 21-01-2011 o 22:50

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietiak30 Zobacz post
    Dzięki za zainteresowanie moim poste.Bardziej mi chodziło o to,żebyście napisali,czy np ."nie rób wyczystki w korytarzu,bo będzie smierdziało,albo cos w tym stylu".Wiem gdzie bedzie wg projektu,ale chodzi mi o jej funkconalnosc,bo wygląd mnie nie intetresuje,bo drzwiczki zasłoni pewnie jakaś bambusowa roleta itd.Ale dzieki za wpisy.
    pirtiak30 nie dawaj mi satysfakcji - lubię mówić "a nie mówiłem" ,lecz nie w przypadku spalonych budynków i usmażonych dzieciaków . Nie bądż leniwy ,rusz tyłek i zapoznaj sie ze wskazanym wątkiem (alb nie zawracaj gitary!)

  8. #8

    Domyślnie

    Drzwi wyczystne mogą być gdzieś pod stołem w kuchni. Należy zwrócić uwagę na klasę drzwiczek - powinny być szczelne i ze stali nierdzewnej. Dolna krawędź drzwiczek powinna być około 20 cm od dna komina. Zgdonie z normami kominy dymowe należy czyścić 4 razy w roku, choć w praktyce czyści się je raz w roku. Pozdrawiam.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Hrehorecki Zobacz post
    Drzwi wyczystne mogą być gdzieś pod stołem w kuchni. Należy zwrócić uwagę na klasę drzwiczek - powinny być szczelne i ze stali nierdzewnej. Dolna krawędź drzwiczek powinna być około 20 cm od dna komina. Zgdonie z normami kominy dymowe należy czyścić 4 razy w roku, choć w praktyce czyści się je raz w roku. Pozdrawiam.
    Ktoś sie nudzil i cos skrobnął...

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam wyczystkę na "plecach" kominka, w korytażyku. nic się nie dymi i nie śmierdzi. może to raczej kwestia komina i kominka i właściwego montażu? no i oczywiście dbania o właściwe urzytkowanie.
    tak swoją drogą to kominek montował mi Pan Daniel Hrehorecki i wszystko działa super, a już któryś raz czytam jakieś uczypliwe i niemiłe uwagi skierowane w Jego kierunku. o co tu chodzi? oświecicie mnie?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka Zobacz post
    ...tak swoją drogą to kominek montował mi Pan Daniel Hrehorecki i wszystko działa super, a już któryś raz czytam jakieś uczypliwe i niemiłe uwagi skierowane w Jego kierunku. o co tu chodzi? oświecicie mnie?
    Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, ze chodzi o pieniadze Konkurencja uwaza, ze Pan Daniel zaniza ceny i psuje rynek

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka Zobacz post
    ja mam wyczystkę na "plecach" kominka, w korytażyku. nic się nie dymi i nie śmierdzi. może to raczej kwestia komina i kominka i właściwego montażu? no i oczywiście dbania o właściwe urzytkowanie.
    tak swoją drogą to kominek montował mi Pan Daniel Hrehorecki i wszystko działa super, a już któryś raz czytam jakieś uczypliwe i niemiłe uwagi skierowane w Jego kierunku. o co tu chodzi? oświecicie mnie?
    Wpadałem wielokrotnie na wypowiedzi Daniela , i większość przeczytałem z zaciekawieniem (były interesujące i merytoryczne). Tu "wleciał" pokazać tylko reklamę ,i tyle go było.
    Stąd moja reakcja (być może niepotrzebna). Po prostu uważam ,że jak już nie ma się nic do powiedzenia ,wystarczy pozdrowić , bużkę wkleić ,i już reklamę widzimy
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 25-01-2011 o 08:31

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    .... Tu "wleciał" pokazać tylko reklamę ,i tyle go było.
    ...
    Ha - dobre To co powiesz o wczesniejszej wypowiedzi Bohusza?
    Jest bardziej rozbudowana i merytorycznie lepsza?

  14. #14

    Domyślnie

    dzięki za oświecenie. szkoda...

  15. #15

    Domyślnie

    a jeśli chodzi o drzwiczki wyczystki, a głównie o ten element zewnętrzny i jego wygląd, to można wybrać, są i proste ultranowoczesne, ale też piękne mosięzne(chyba, bo cięzkie), generalnie nawiedzający uznają te drzwiczki za ozdobę

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka Zobacz post
    a jeśli chodzi o drzwiczki wyczystki, a głównie o ten element zewnętrzny i jego wygląd, to można wybrać, są i proste ultranowoczesne, ale też piękne mosięzne(chyba, bo cięzkie), generalnie nawiedzający uznają te drzwiczki za ozdobę
    Proszę tylko nie zapomnieć ,by walory estetyczne nie stały się ważniejsze od funkcji ,jaką drzwiczki spełniają . Jeśli już są ,trzeba o nich nieustannie pamiętać (tik tak,tik tak - czytałaś ?)

  17. #17

    Domyślnie

    czujnik czadu jest na tej samej ścianie tak z 1,5m-2m od drzwiczek na wysokości 1,5m. czy to ok? no i komin czyścić zamierzam (kominiarzem) a drzewo do kominka ściełam(drwalem) 1,5roku temu30m3(jeszcze mokre kurde). poza tym nie wiem co by tu jeszcze... podpowiedz

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka Zobacz post
    czujnik czadu jest na tej samej ścianie tak z 1,5m-2m od drzwiczek na wysokości 1,5m. czy to ok? no i komin czyścić zamierzam (kominiarzem) a drzewo do kominka ściełam(drwalem) 1,5roku temu30m3(jeszcze mokre kurde). poza tym nie wiem co by tu jeszcze... podpowiedz
    Ten czad z drewna jest mocno przereklamowany (po to byście czujniki kupowali ) .Pożaru sadzy należy unikać ,ale naprawdę jest niebezpieczny ,gdy sadza zalega już jakiś czas.Nie stawiaj nic łatwopalnego w pobliżu wyczystki -NIGDY .Metalowe drzwiczki to szajs . Z atestem,z dwoma złotymi medalami, z laurem klienta, mosiężnym uchwytem ,
    z pomponikiem zielonym i ogonkiem zakręconym -szajs. Zamień na ceramiczne + ochrona ogniowa lub pamiętaj że są .......

  19. #19

    Domyślnie

    jak tylko znajdę zamienię! uwielbiam ceramikę

  20. #20

    Domyślnie

    misiakulka czas schnięcie drewna zależy też od jego rodzaju.
    Poniżej podany jest czas schnięcia poszczególnych rodzajów drewna w warunkach naturalnych:
    - topola, świerk - 1 rok,
    - lipa, olcha, brzoza - 1,5 roku,
    - buk, jesion, drzewa owocowe -2 lata,
    - dąb - 2,5 do 3 lat.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony