dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 889 z 915
Pokaż wyniki od 17.761 do 17.780 z 18293
  1. #17761
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gspdibbler Zobacz post
    Ja wiem że hejtowanie jest modne ale można trochę na tym forum.
    Pompa ciepła, jaka by nie była, potrafi pobrać z sieci określoną moc i "przemnożyć" ją przez COP (zależny m.in. od temperatury) oddając do domu określoną ilość ciepła.
    Jeśli jest za zimno, to cop jest na tyle mały, że pompa 9kW pobierając tyle prądu ile może (czyli działając z pełną mocą) nie odda 9kW ciepła bez włączania grzałek (zależnie od pompy i temperatury może to być np. COP 1,6 przy -15C - wtedy pompa odda tylko około 5kW ciepła) i wszyscy o tym wiecie, że grzałki są po to, żeby pomóc pompie w takiej sytuacji.
    Jeśli ktoś myśli, że pompa w normalnych warunkach bierze 3kW i oddaje 9kW a kiedy jest zimno to bierze sobie więcej (np. 5 kW) i dalej oddaje 9kW ciepła to jest w błędzie - może tak zrobić tylko kiedy załączy grzałki, prawda?
    .
    Opowiadasz takie brednie,że się w pale nie mieści albo jesteś tak zacofany jak Ci,którzy pakują węgiel do nowych domów.

    Wyobraź sobie,że Panas T-CAP 9kW niezależnie od temperatury zewnętrznej do -15st.C utrzymuje moc grzewczą 9kW.Podobnie mają inne pompy p-w.
    Poniżej mam pod ręką wykres charakterystyki technicznej Atlantica 11kW. Naucz się,zrozum i nie opowiadaj już więcej bzdur:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180220-205938.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	407894

  2. #17762
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Opowiadasz takie brednie,że się w pale nie mieści albo jesteś tak zacofany jak Ci,którzy pakują węgiel do nowych domów.

    Wyobraź sobie,że Panas T-CAP 9kW niezależnie od temperatury zewnętrznej do -15st.C utrzymuje moc grzewczą 9kW.Podobnie mają inne pompy p-w.
    Poniżej mam pod ręką wykres charakterystyki technicznej Atlantica 11kW. Naucz się,zrozum i nie opowiadaj już więcej bzdur:
    Nie zastanawiają Cię te "schodki" na wykresie??

    No to może wycinek z "nominal performance tables" Atlantica

    Extensa 10
    7C Moc na wyjściu 10,87kW Pobór prądu 2,49 kW COP 4,37
    -15C Moc na wyjściu 7,3kW Pobór prądu 2,93 kW COP 2,49

    kicha co? taki spadek mocy ...

    Excelia 11
    7C Moc na wyjściu 11,15kW Pobór prądu 2,34 kW COP 4,76
    -15C Moc na wyjściu 11,15kW Pobór prądu 4,86 kW COP 2,29

    a tu miód malina ? tak ślicznie utrzymuje moc wyjściową.... tylko jakim kosztem

    w porównaniu z Extensą 10 bierze 2 kW prądu więcej żeby utrzymać tą moc przy -15

    Teraz też Cię to nie zastanawia?

    Sprawdź jak to jest w panasie - jakim kosztem on utrzymuje tą moc na wyjściu do -15 C .

    Uwaga teraz walnę teorią za którą możecie mnie pojechać -
    gdyby te 2kW w Extensie 10 przeznaczyć na najzwyklejszą grzałkę to byśmy już mieli 9,3 kW (i slaby COP oczywiście)?
    ale gdyby ogrzać ... coś w jednostce zewnętrznej , bo nie wiem czy możliwe jest przekazanie tej energii do powietrza które zasysa (i na pewno nie da się przekazać całości energii 1 do 1), to przy COP 2,49 mamy 4-5kW dodatkowej energii na wyjściu? I sumaryczny wynik 11,3 ?
    [[Pewnie bardziej realnie będzie przyjąć 60%-80% tej wartości]]

  3. #17763
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gspdibbler Zobacz post
    Nie zastanawiają Cię te "schodki" na wykresie??

    No to może wycinek z "nominal performance tables" Atlantica

    Extensa 10
    7C Moc na wyjściu 10,87kW Pobór prądu 2,49 kW COP 4,37
    -15C Moc na wyjściu 7,3kW Pobór prądu 2,93 kW COP 2,49

    kicha co? taki spadek mocy ...

    Excelia 11
    7C Moc na wyjściu 11,15kW Pobór prądu 2,34 kW COP 4,76
    -15C Moc na wyjściu 11,15kW Pobór prądu 4,86 kW COP 2,29

    a tu miód malina ? tak ślicznie utrzymuje moc wyjściową.... tylko jakim kosztem

    w porównaniu z Extensą 10 bierze 2 kW prądu więcej żeby utrzymać tą moc przy -15

    Teraz też Cię to nie zastanawia?

    Sprawdź jak to jest w panasie - jakim kosztem on utrzymuje tą moc na wyjściu do -15 C .

    Uwaga teraz walnę teorią za którą możecie mnie pojechać -
    gdyby te 2kW w Extensie 10 przeznaczyć na najzwyklejszą grzałkę to byśmy już mieli 9,3 kW (i slaby COP oczywiście)?
    ale gdyby ogrzać ... coś w jednostce zewnętrznej , bo nie wiem czy możliwe jest przekazanie tej energii do powietrza które zasysa (i na pewno nie da się przekazać całości energii 1 do 1), to przy COP 2,49 mamy 4-5kW dodatkowej energii na wyjściu? I sumaryczny wynik 11,3 ?
    [[Pewnie bardziej realnie będzie przyjąć 60%-80% tej wartości]]
    Nie dziwi mnie nic,na forum jest sporo opomiarowanych pomp p-w z cieplomierzami i np.moc grzewcza z tego co jarze u bobrow-a w T-CAP 9kW przy -15st.C wyszła większa niż deklarowal to Panas czyli ponad 9kW.

    Czemu kicha nazywasz spadek mocy ?
    Zależnie od technologii uzytej w pompach,nawet tego samego producenta jedne mają spadek mocy inny typ nie ma tego spadku i to jest normalne i naturalne ale COP-y pozostają na tych samych poziomach.
    Moc grzewcza jest mało ważna jeśli zaspokaja potrzeby domu a o tym czy zaspokaja to sam inwestor powinien wiedzieć bo każdy producent takie dane podaje.
    A że spada COP przy niższych temperaturach to jest oczywiste i naturalne.

  4. #17764
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A żebyś nie opowiadał już głupot i herezji poniżej masz wykres wydajności też Atlantica ale 8kW ze "spadajaca" mocą grzewczą. Przeanalizuj sobie moc,pobór prądu,COP itp to może się czegoś nauczysz..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180222-123645.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	407914

  5. #17765

    Domyślnie

    Cytat Napisał gspdibbler Zobacz post
    Ja wiem że hejtowanie jest modne ale można trochę na tym forum przystopować.
    wiem, że liczenie czegokolwiek jest dzisiaj niemodne, a do tego trudne , ale na tym forum warto przystopować i poszukać informacji które już wcześniej X razy były omawiane ??
    Piszę to z życzliwości, bo tylko się kompromitujesz....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #17766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Chciałem otrzymać konkretną odpowiedź, każdy sprzedawca jak o to pytam przewraca oczami i zaczyna mi mówić o kominkach.
    Jeżeli mamy pompę która według instrukcji działa w temperaturach -20 do +35 co będzie się działo jeżeli temperatura spadnie poniżej wartości -20??

    Wiem że do -20 z grzałkami mi wydoli a co poniżej. Czy pompa całkiem się wyłącza, czy mam np z pompy 2kw + z grzałek 3kw i np zamknę ze dwa obiegi w najmniej uczęszczanych pomieszczeniach i jakoś te kilka dni przezimuję??

  7. #17767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Chciałem otrzymać konkretną odpowiedź, każdy sprzedawca jak o to pytam przewraca oczami i zaczyna mi mówić o kominkach.
    Jeżeli mamy pompę która według instrukcji działa w temperaturach -20 do +35 co będzie się działo jeżeli temperatura spadnie poniżej wartości -20??

    Wiem że do -20 z grzałkami mi wydoli a co poniżej. Czy pompa całkiem się wyłącza, czy mam np z pompy 2kw + z grzałek 3kw i np zamknę ze dwa obiegi w najmniej uczęszczanych pomieszczeniach i jakoś te kilka dni przezimuję??
    Hej Ziomalu,
    umknęło Ci parę postów dot Twojego pytania- to jeszcze raz i szybko :
    -zależy jaka PC
    Np Panas T-cap ( bo użytkuję) wyłącza sprężarkę przy -28 st. W zeszłym roku było u nas -23 st , a moja PC grzała bez grzałek z mocą ok 7.5 kW.
    Ten mróz to kilka godzin nad ranem- możesz nawet wyłączyć wtedy PC i dom się nie wychłodzi (spadnie temp z 23 na 22.5 st ?)
    Jeszcze raz : nie dni , godziny masz mega mroźne ( pamiętasz min temp dzienną -15 st , bo ja nie )
    Grzałki włączą się jak będziesz tego chciał.Generalnie przy ekstremalnych mrozach PC działa z mniejszym COP i mniejszą mocą.
    Tak jest w T-capach , w innych PC jak jest -nie wiem.
    Każdy instalator powinien Ci te informacje podać
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #17768
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Chciałem otrzymać konkretną odpowiedź, każdy sprzedawca jak o to pytam przewraca oczami i zaczyna mi mówić o kominkach.
    Jeżeli mamy pompę która według instrukcji działa w temperaturach -20 do +35 co będzie się działo jeżeli temperatura spadnie poniżej wartości -20??

    Wiem że do -20 z grzałkami mi wydoli a co poniżej. Czy pompa całkiem się wyłącza, czy mam np z pompy 2kw + z grzałek 3kw i np zamknę ze dwa obiegi w najmniej uczęszczanych pomieszczeniach i jakoś te kilka dni przezimuję??
    To czy wydoli czy nie wydoli zależy tylko od Ciebie czy kupisz pompę o odpowiedniej mocy grzewczej w stosunku do potrzeb domu.
    Ile Twój dom potrzebuje mocy przy -20st.C to sprzedawca nie będzie wiedział bo to Twój dom a nie jego.
    W przypadku mojego domu czyli z obciążeniem 3,5kW przy -20st.C T-CAP 9kW bez grzałki pracuje nawet przy -26st.C

  9. #17769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Wiem że do -20 z grzałkami mi wydoli a co poniżej. Czy pompa całkiem się wyłącza, czy mam np z pompy 2kw + z grzałek 3kw i np zamknę ze dwa obiegi w najmniej uczęszczanych pomieszczeniach i jakoś te kilka dni przezimuję??
    Wg. CNC_POMPY_CIEPLA pompa Panasonic PC/PW uzyskują ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...95#post7463195
    Panasonic T-CAP 9 kW 3 /1 faz przy - 20 st.C / 35 C ....... ma 8,9 kW
    Panasonic SDC 9 kW / 3 faz przy - 20 st.C / 35 C ............ ma 7,1 kW
    Panasonic SDC 9 kW / 1 faz przy - 20 st.C / 35 C ............ ma 5,5 kW

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zależność  mocy.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	407929

    Teoretycznie pompa 9 kW/1f powinna bez problemu pokryć Twoją moc cieplna budynku ( 5,8 kW ) do temperatury - 20 C
    Pompy 9 kW mają do dyspozycji grzałkę 3 kW.
    Istotne jaką będziesz miał grubą wylewkę z betonu aby b.wykorzystać II taryfę.
    Im grubsza wylewka > 10 cm tym pompa powinna być mocniejsza.
    Zrób profesjonalne OZC a dużo kwestii się Tobie wyjaśni.
    Autor OZC dużo istotnych kwestii Tobie rozwiąże.
    Istotne dla eksploatacji pompy PC/PW jest ; kumaty serwisant, blisko domu.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #17770
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    andrzej5101 myślę że w twoim wykresie krzywa zapotrzebowania mocy dla budynku powinna osiągać "0" w 20stC (bo wtedy nie będzie strat do otoczenia) więc nachylenie będzie trochę inne

  11. #17771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    andrzej5101 myślę że w twoim wykresie krzywa zapotrzebowania mocy dla budynku powinna osiągać "0" w 20stC (bo wtedy nie będzie strat do otoczenia) więc nachylenie będzie trochę inne
    Gdyby nie było zysków słonecznych i bytowych, to tak. A przy zyskach - ten wykres dla mnie wygląda realistycznie.

  12. #17772
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czemu kicha nazywasz spadek mocy ?
    Zależnie od technologii uzytej w pompach,nawet tego samego producenta jedne mają spadek mocy inny typ nie ma tego spadku i to jest normalne i naturalne ale COP-y pozostają na tych samych poziomach.
    Moc grzewcza jest mało ważna jeśli zaspokaja potrzeby domu a o tym czy zaspokaja to sam inwestor powinien wiedzieć bo każdy producent takie dane podaje.
    A że spada COP przy niższych temperaturach to jest oczywiste i naturalne.
    To była ironia z tą "kichą"

    Spadek wydajności wraz z temperaturą (i spadek COP) jest naturalny co oznacza, że jeżeli pompa trzyma moc wyjściową na jednym poziomie kosztem zwiększającego się poboru prądu przy spadającej temperaturze to jest to osiągnięte sztucznie - jak napisałem, że to włączenie grzałki to się zrobiła wielka awantura , no to nazwij to sobie inaczej

  13. #17773
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gspdibbler Zobacz post
    To była ironia z tą "kichą"

    Spadek wydajności wraz z temperaturą (i spadek COP) jest naturalny co oznacza, że jeżeli pompa trzyma moc wyjściową na jednym poziomie kosztem zwiększającego się poboru prądu przy spadającej temperaturze to jest to osiągnięte sztucznie - jak napisałem, że to włączenie grzałki to się zrobiła wielka awantura , no to nazwij to sobie inaczej
    Kolejna bzdura i idiotyzm.
    Moc grzewczą pompy dobiera się tak,żeby była zdolna wytworzyć ją bez wspomagania grzałki do zapotrzebowania domu na energię,która wylicza się wg stref zamieszkania.
    BEZ GRZAŁKI,rozumiesz to pojęcie czy nie ?
    Czyli ??

    Jak dla przedszkolaka Ci wyjaśnię bo widzę,że to Twój poziom myślenia.
    Jeśli obciążenie cieplne domu przy -20st.C wynosi 5kW to kupuje się pompę,która przy -20st.C te 5kW wytwarza,bez wspomagania się grzalka.
    Proste ?

    W moim przypadku przy -20st.C dom potrzebuje 3,5kW i ta 8kW Atlantica byłaby w sam raz pomimo,ze jej moc spada ale i tak z COP2 przy tej temperaturze.Jak zauważysz bez grzałki.
    Wniosek ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-02-2018 o 22:21

  14. #17774
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kolejna bzdura i idiotyzm.
    Moc grzewczą pompy dobiera się tak,żeby była zdolna wytworzyć ją bez wspomagania grzałki do zapotrzebowania domu na energię,która wylicza się wg stref zamieszkania.
    BEZ GRZAŁKI,rozumiesz to pojęcie czy nie ?
    Czyli ??

    Jak dla przedszkolaka Ci wyjaśnię bo widzę,że to Twój poziom myślenia.
    Jeśli obciążenie cieplne domu przy -20st.C wynosi 5kW to kupuje się pompę,która przy -20st.C te 5kW wytwarza,bez wspomagania się grzalka.
    Proste ?

    W moim przypadku przy -20st.C dom potrzebuje 3,5kW i ta 8kW Atlantica byłaby w sam raz pomimo,ze jej moc spada ale i tak z COP2 przy tej temperaturze.Jak zauważysz bez grzałki.
    Wniosek ?
    Rzeczywiście jest o co walczyć cop 2.0 vs 1.0 dla kilkunastu/ dziesięciu godzin w roku. Niedługo zaczniesz namawiać na pompe ciepła na CO2 zamiast czajnika w kuchni.
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  15. #17775
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Rzeczywiście jest o co walczyć cop 2.0 vs 1.0 dla kilkunastu/ dziesięciu godzin w roku. Niedługo zaczniesz namawiać na pompe ciepła na CO2 zamiast czajnika w kuchni.
    Nie jarze. Konkretniej proszę.

  16. #17776
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie jarze. Konkretniej proszę.
    ok powiem Ci prawdę - Twój czajnik ma grzałkę...mam nadzieję, że to przeżyjesz.
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  17. #17777
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    ok powiem Ci prawdę - Twój czajnik ma grzałkę...mam nadzieję, że to przeżyjesz.
    Mój czajnik ma grzalke ale bez jej użycia żyje już 5 lat z tym moim czajnikiem.

  18. #17778
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    ok powiem Ci prawdę - Twój czajnik ma grzałkę...mam nadzieję, że to przeżyjesz.
    Odwiedzasz wątki o temp DZ z gruntówek?

  19. #17779
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Odwiedzasz wątki o temp DZ z gruntówek?
    Tak, ile masz teraz na DZ tak dla porównania?
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  20. #17780
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Tak, ile masz teraz na DZ tak dla porównania?
    Na wątku powyżej,zapytałem o to samo.
    te pierdoły ,że po 3h to tyle i tyle.
    A po dobie to ile masz na DZ,he?

Strona 889 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony