dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 915
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 18293
  1. #2701

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Co innego montować pompy ciepła(masz klienta pod opieką) , a co innego np. budowa gazociągu w terenie otwartym(zasypujesz i zapominasz)
    No niestety ale nie działam w branży "wykonaj i zapomnij" Też mam na karku klienta z wieloletnią gwarancją (nawet 10 lat).
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  2. #2702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    PS.
    Wg mnie firmie nie wypada mieć strony www na darmowym hostingu z reklamami...
    Moim zdaniem jest to zenujace. Powiem tak, mam wykupiony serwer + wlasna domena ...com.pl to koszt ok 200zl na rok.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #2703
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Nie zapłaciłem za reklamę (telefon w stopce) ,więc mnie wygwiazdkowali Bez żadnego sygnału i propozycji.
    Ale na pytania odpowiadać będę chyba ,ze mnie wytną całkiem
    Tu była reklama....

  4. #2704
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nieładnie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #2705
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    E*x**M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    60

    Domyślnie

    tak to jest , w Polsce jest szara strefa i będzie bo zawsze ktoś chce coś dostać " za darmo". Rynek jest zniszczony sloganami o darmowych prezentach czy fikcyjnych dotacjach . Pewna firma obwieściła " dotacja 4000zł .." i instalatorzy przestali zarabiać bo teraz każdy klient żąda takiej obniżki. A tu się okazuje , że to nie dotacja, a ostra obniżka ceny bo nie mogą już sprzedawać w takich cenach, a za towar w magazynie trzeba dostawcy zapłacić.

    Pozdrawiam pompy ciepła Exotherm
    http://exotherm.pl/
    Tu była reklama...

  6. #2706
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.680

    Domyślnie

    Cytat Napisał EXOTHERM Zobacz post
    (....)Pewna firma obwieściła " dotacja 4000zł .." i instalatorzy przestali zarabiać (....)
    NIBE, powiedzmy wprost
    ...A instalatorzy wcale nie przestali zarabiać, bzdury jakieś Kolega sieje
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  7. #2707

    Domyślnie

    fiur fiur. chwile czlowiek nie ma a tu takie kwiatki .... to ja tez chce 'dotacje'
    --> da rade 'w tyl' ?
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  8. #2708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    Bzdury chłopie wypisujesz.
    Jestem ciekaw jak przy takiej sprzedaży udzielać gwarancji i zapewniać usługę serwisową.
    Już nie wspomnę o kosztach pracowniczych, samochodach, dojazdach etc.
    Trafi się kilkumiesięczny kiepski okres i taki cudowny instalator zwija firmę i zwalnia pracowników.
    Masa klientów pozostaje na lodzie.
    hmm. mam gwarancje Atlantica czy instalatora ?
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  9. #2709

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    opinie można pisać, ale chciałbym poobserwować, jak to działa, zobaczyć jakiś wykresik na przestrzeni miesiąca lub więcej.
    to jest coś więcej niż opinia jednego klienta, który jest dziś a za pół roku już się nie udziela na forum
    maj
    CWU + 2 dni co pizgalo to grzalem do 22* w domu bo bylo zimnawo - 243kW zuzyte co daje nieco ponad 120pln - mam 2 taryfy. 5 twarzy, zasobnik 300l. Pisze jak jest bo po co mam sciemniac ? Mam grzejniki bez podlogowki i w zimie tez bede podawal ze place ponad 1K miesiecznie ( tak zakladam - obym sie nie mylil ;/ )
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  10. #2710
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał EXOTHERM Zobacz post
    tak to jest , w Polsce jest szara strefa i będzie bo zawsze ktoś chce coś dostać " za darmo".
    http://exotherm.pl/
    Czy podanie telefonu w stopce jest reklamą ,a na priv nie jest reklamą?
    Nic nie chcę za darmo, Po prostu nie dostałem Oferty Współpracy.
    Tu była reklama....

  11. #2711
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    maj
    CWU + 2 dni co pizgalo to grzalem do 22* w domu bo bylo zimnawo - 243kW zuzyte co daje nieco ponad 120pln - mam 2 taryfy. 5 twarzy, zasobnik 300l. Pisze jak jest bo po co mam sciemniac ? Mam grzejniki bez podlogowki i w zimie tez bede podawal ze place ponad 1K miesiecznie ( tak zakladam - obym sie nie mylil ;/ )
    1k na miesiac ..??? czyzby sporo ..??

  12. #2712

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    1k na miesiac ..??? czyzby sporo ..??
    Magnolia już to wyjaśniał. Wydaje się dużo... Ale jeżeli jest to tyle co było za "eko"groszek to już okazuje się całkiem tanio.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  13. #2713

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    1k na miesiac ..??? czyzby sporo ..??
    230m2 starego domu z 1930r do grzania, same grzejniki + specyficzne upodobania mieszkancow ... te 1K to jak bedzie dosc mocno zimno, przy 'normalnej' zimie sadze, ze bedzie mniej. Eko spalalem ( tzn. wrzucalem ) 1-1.5 T miesiecznie. Srednia cena ~ 800,00 pln/T
    Inna rzecz, ze jak zacznie robic sie zimno jesienia bede mogl pokombinowac z ustawieniami i dobrac te wlasciwe. Eko nie grzal mi CWU.
    Natenczas jestem na TAK
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  14. #2714

    Domyślnie

    Daikin Altherma 8,43kW zbiornik 300l, 4 os rodzina, duża wanna, nie chodzimy brudni
    Zużycie prądu za maj za ok 80zł - na początku maja jeszcze trochę CO chodziło.
    Ostatnie 2 tygodnie CWU to 57,6kW czyli ok 27,45 zł

    Najlepsze jest to, że po blisko 6 mies już widzę, że pomimo kiepskiej podłogówki realne jest zejście za rok za CO i CWU poniżej 4000zł może nawet 3500zł, a poprzednio było na oleju ok 11000 zł

  15. #2715
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    E*x**M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    60

    Domyślnie

    to dość spore zużycie prądu , powinno się sprawdzić wydajność pompy. Daikin Altherma ma dość wysokie średnie COP, a jeśli zużywa ok. 4000zł ,a oleju ok. 11000zł ( a olej praktycznie wychodzi wręcz identycznie jak prąd ) to COP średnie ledwo przekracza 2,75 . Na tą pompę COP średnie powinno być wyższe.
    Tu była reklama...

  16. #2716
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał primi Zobacz post
    Daikin Altherma 8,43kW zbiornik 300l, 4 os rodzina, duża wanna, nie chodzimy brudni
    Zużycie prądu za maj za ok 80zł - na początku maja jeszcze trochę CO chodziło.
    Ostatnie 2 tygodnie CWU to 57,6kW czyli ok 27,45 zł


    Najlepsze jest to, że po blisko 6 mies już widzę, że pomimo kiepskiej podłogówki realne jest zejście za rok za CO i CWU poniżej 4000zł może nawet 3500zł, a poprzednio było na oleju ok 11000 zł
    jest ok
    W wielu przypadkach mam podobnie.
    Tu była reklama....

  17. #2717

    Domyślnie

    No właśnie, dla jednego dużo dla innego mało
    Jak podpisywałem umowę to brałem w ciemno każdy wynik poniżej 5000zł, a jak na razie za 5 mies PC zużyła prądu za 1600 zł
    Nie chcę nawet myśleć ile bym wydał na olej.
    Mojego domu nie można porównywać z nowymi budynkami, to dom budowany w połowie lat 90 i podłogówka jest znacznie rzadziej rozłożona i pompa musi pracować z wyższą temp, poza tym PC jest delikatnie niedowymiarowana.
    Jeżeli dobrze pamiętam to w ofercie było podane COP lub SCOP (nie jestem pewien) 2,9 i najważniejsze dla mnie jest to, że symulacja Daikina pokrywa się z realnym zużyciem prądu To dobrze świadczy o produkcie i instalatorze wg mnie, a że mogłoby być taniej.....cóż zawsze można osiągnąć lepszy wynik

    Ja jestem mega zadowolony, a pomyśleć, że rozważałem solary, a później gruntową PC i rycie ogródka

  18. #2718
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał primi Zobacz post
    Ostatnie 2 tygodnie CWU to 57,6kW czyli ok 27,45 zł
    dlaczego tak duzo liczysz za prad?
    nie masz 2 taryf?

    u mnie za ostatni tydzien podlicznik wskazal 30kWh x 0,345zł = 10,35PLN

    edit : p.s cos poprzestawialem ze zaczela mi sie wlaczac grzalka w zasobniku - i wynik jest zbyt wysoki
    Ostatnio edytowane przez QQQQ ; 31-05-2012 o 20:21
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  19. #2719

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    dlaczego tak duzo liczysz za prad?
    nie masz 2 taryf?

    u mnie za ostatni tydzien podlicznik wskazal 30kWh x 0,345zł = 10,35PLN

    edit : p.s cos poprzestawialem ze zaczela mi sie wlaczac grzalka w zasobniku - i wynik jest zbyt wysoki
    Mam 2 taryfy, ale z tych 57kW ok 35% jest w I tar i dlatego taki wynik.
    Mógłbym ustawić w sumie na próbę grzanie tylko w II, przynajmniej w lecie, ale ..... jakoś nie mam czasu

  20. #2720

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    wizualizacja pracy powietrznej pompy ciepła

    http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php
    Ponieważ z pozytywnymi efektami pracuję nad systemem monitoringu PC online to mam do ciebie pytanie... Jak to jest, że na twoich wykresach temperatura w zasobniku osiąga wyższą wartość niż temperatura wody z PC zasilającej zasobnik? Możliwości są dwie:
    1. Pracuje grzałka w zasobniku
    2. Monitoring jest niezbyt dokładny
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 136 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony