dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 915
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 18293
  1. #61

    Domyślnie

    HYdrauli parterówka i wodna podłogówka i pompa p/w jest fajnie,a poddasze użytkowe czyli podłogówka na dole i na górze co?Przewymiarowane grzejniki jedynie.Też ok ,czy jest problem ,jakiś spadek COP itp?

  2. #62

    Domyślnie

    Wyżej edytowałem mój post
    Ale i tak to zużycie mnie dziwi. Instalator wszystko sprawadzał i jest ponoć OK. W domu jest po prostu ciepło - 23 st.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał sti Zobacz post
    Wyżej edytowałem mój post
    Ale i tak to zużycie mnie dziwi. Instalator wszystko sprawadzał i jest ponoć OK. W domu jest po prostu ciepło - 23 st.
    co znaczy podłogówki 20 % ? masz jeszcze elektryczne grzanie?
    co do róznicy miedzy 21 a 23 stopnie... sory ale to nie 100% w poborze.
    I śmiało mogę powiedzieć że coś jest nie teges...
    zdecydowanie pompa bierze ci zadużo!
    popieram ZBYCHA!!

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bartosz-w
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Śląskie- JURA
    Posty
    281

    Domyślnie

    To grzejesz głównie grzejniki? 20% podłogówka, a 80% grzejniki. Jeśli tak to temperatura GZ robi takie wyniki w elektrowni.

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Ile to jest masakra?
    najwyzszy rachunek - calkowity - mialem 10kzł za 2 miechy w tamtym roku

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    ja mam PCi daikina - zuzycie - TAKIE SAMO JAK TWOJE - to zadziwiajace ale IDENTYCZNE
    dla zainteresowanych opis mojego domu w watku Altherma Daikin
    za ostatni tydzien do dzisiaj rano (14.02-21.02) - 260kWh - wiec trwa stabilizacja

    wydaje mi sie ze ktos liczył dokładnie cop dla daikina i wychodzilo nieco ponad 3
    pozdr
    Rozumiem że masz PC P - W jak ci się sprawuje przy dużych temperaturach minusowych, czy musisz dogrzewać grzałką. Jakiej mocy masz PC.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    najwyzszy rachunek - calkowity - mialem 10kzł za 2 miechy w tamtym roku
    Ja mam podobny układ u mnie i nigdy bym tyle prądu nie zużył, podaj jaki metraż moc i producenta klimy. 10tyś to przy g11 około 20tys kW przez 60 dni to wychodzi 333kW na dobę czyli prawie 14 kW na godzinę - czym ty grzejesz albo ile masz metróóóóóóów
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Rozumiem że masz PC P - W jak ci się sprawuje przy dużych temperaturach minusowych, czy musisz dogrzewać grzałką. Jakiej mocy masz PC.
    mam pc pow-woda
    krotko - jestem jak na razie zachwycony , a mam duuuze jeszcze przeciagi - sprawdz na watku altherma, jak chcesz
    przy obecnych temp -14/15 dziala grzalka sztuk 1 bo 2ga wylaczylem
    musze jeszcze ustawic cwu bo zabiera mi duzo pradu (ok 8kWh/dobe) w drogiej taryfie - jak mozna to ogranicze , ale i tak jest GUT!
    to moj 1wszy sezon i bezsensu stracilem ok 1500kWh - no coz jak zwykle frycowe i niedorobki

    pozdr

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Ja mam podobny układ u mnie i nigdy bym tyle prądu nie zużył, podaj jaki metraż moc i producenta klimy. 10tyś to przy g11 około 20tys kW przez 60 dni to wychodzi 333kW na dobę czyli prawie 14 kW na godzinę - czym ty grzejesz albo ile masz metróóóóóóów
    mam 500m2 - 3 x klime o mocy 4,5kw i zaczynam kazdy dzien grzaniem na maxa, koncze chlodzeniem
    McQuay
    i pomieszczenie jest caly czas wentylowane bez reku - niestety , ale reku na ta kubature to okolo 100kzl i nie mam gdzie postawic - wiec lipa

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To coś mi tu nie pasuje 3x4,5=13,5kW, mi wyszło że tyle to ty zużywasz cały czas, a tu napisałeś że grzejesze jak zaczynasz i kończysz chlodzeniem (tylko po co ) czyli nie grzejesz całą dobę, to jakim prawem zużywasz tyle prądu na grzanie ??
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 22-02-2011 o 06:31
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    To coś mi tu nie pasuje 3x4,5=14kW, mi wyszło że tyle to ty zużywasz cały czas, a tu napisałeś że grzejesze jak zaczynasz i kończysz chlodzeniem (tylko po co ) czyli nie grzejesz całą dobę, to jakim prawem zużywasz tyle prądu na grzanie ??
    napisalem tez ze mam wentylacje mechaniczna i b. duzo wywiewu - niestety - to nie dom szczelnie ocieplony
    a i dlugosc przewodow z czynnikiem dluga i urzadzenia na 100% nie maja takiej wydajnosci i COP jak pisze nie jest rawdziwe - moze u innych producentow jest ok
    fakt jest taki ze i tej zimy i poprzedniej dzialaly - czyli nie zamrozily sie na smierc

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no tak ale jakim prawem zuzyłeś tyle prądu skoro te 3 klimatyzacje tyle mogły by zużyć tylko wtedy jakby pracowały 24h na dobę non stop. chodzi mi żebyś napisał czy dogrzewałeś się czymś jeszcze czy masz licznik uszkodzony, bo to nie jest możliwe aby te 3 klimatyzatory tyle prądu zuzyły. Czy może do tej kwoty 10tys doliczyłeś również działalność firmy kompy itd.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    no tak ale jakim prawem zuzyłeś tyle prądu skoro te 3 klimatyzacje tyle mogły by zużyć tylko wtedy jakby pracowały 24h na dobę non stop. chodzi mi żebyś napisał czy dogrzewałeś się czymś jeszcze czy masz licznik uszkodzony, bo to nie jest możliwe aby te 3 klimatyzatory tyle prądu zuzyły. Czy może do tej kwoty 10tys doliczyłeś również działalność firmy kompy itd.
    to byl caly rachunek , ale i tak powalajacy - juz to napisalem
    wmojej firmie sa 3 kompy i pracuja od 18.00-05.00
    poza tym nagrywarka do monitoringu\
    obecnie dziala to tylko w piatek i sobote (kryzys)\
    moge ci napisac jak przyjdzie nowy racunek jak to wyglada - nie pamietam jaki byl poprzedni
    mysle ze sporo mniejszy od "najlepszego" bo wprowadzilem sporo zmian

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    mam 500m2 - 3 x klime o mocy 4,5kw i zaczynam kazdy dzien grzaniem na maxa, koncze chlodzeniem
    McQuay
    i pomieszczenie jest caly czas wentylowane bez reku - niestety , ale reku na ta kubature to okolo 100kzl i nie mam gdzie postawic - wiec lipa
    Twoje klimy o mocy 13,5 kW to za mało na 500m2 - to wypada zaledwie 27W/m2, dodatkowo masz duże straty na wentylacji, spróbuj chociaż skierować wywiew na skraplacze klimatyzatorów, to powinno radykalnie poprawić ich sprawność.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kbab, nie poprawi radykalnie ich sprawności bo one potrzebują między 2000 a 4000m3/h, to co on skieruje na skraplacz to bedzie co najwyżej 10% tego, nawet nie zauważy różnicy
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  16. #76

    Domyślnie

    skraplacze to czułe urządzenia, potrafią sporo kWh odebrać z wentylacji, jeśli taka innowacja byłaby mało kosztowna - to na pewno warto. Jeśli ktoś klimatyzator wykorzystuje do ogrzewania to powinien skraplacz montować na południowej nasłonecznionej stronie, jak również niezbyt dobrym pomysłem jest montaż ich na nasłonecznionych dachach krytych papą, jeśli mają służyć głównie do chłodzenia pomieszczeń.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    co znaczy podłogówki 20 % ? masz jeszcze elektryczne grzanie?
    co do róznicy miedzy 21 a 23 stopnie... sory ale to nie 100% w poborze.
    I śmiało mogę powiedzieć że coś jest nie teges...
    zdecydowanie pompa bierze ci zadużo!

    Wszystko jest opomiarowane i dokładnie widać co ile bierze. 20% to jest żuzycie prądu na podłogówki.
    Mnie sie też wydaje, że to za dużo, ale naprawdę nie mam żadnych argumentów, że coś pracuje źle.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    HYdrauli parterówka i wodna podłogówka i pompa p/w jest fajnie,a poddasze użytkowe czyli podłogówka na dole i na górze co?Przewymiarowane grzejniki jedynie.Też ok ,czy jest problem ,jakiś spadek COP itp?
    Im wyższa temperatura wody w układzie tym niższe COP .Czyli należy mocno przewymiarować lub inaczej dobrać grzejniki na jak najniższe parametry.
    Możesz zrobić podłogówkę pod drewnem . Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z tego ,że pompa prawie wcale nie pracuje w warunkach określonych w tabelach.
    NP +7/+35 i na pełnej mocy.Tak naprawdę to dla +7 temperatura wody to około+28 C i 30 % mocy znamionowej . COP jest wyższe
    Dla PC P-W przyjmuje sie COP średnioroczne powyżej 3 . dla gruntowej około 4
    Odpowiednik pompy gruntowej 10 kW można w wersji powietrznej wykonać za 30-35 tyś złotych.Dwa dni i po robocie.
    Jest to jakieś rozwiązanie ma wady i zalety , jak wszystko.

  19. #79

    Domyślnie

    ale ja mam pompę PW-PW, tyle że tam temp. zasilania tez jest taka jak przy grzejniakch - 40-50 st.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    mam 500m2 - 3 x klime o mocy 4,5kw i zaczynam kazdy dzien grzaniem na maxa, koncze chlodzeniem
    McQuay
    i pomieszczenie jest caly czas wentylowane bez reku - niestety , ale reku na ta kubature to okolo 100kzl i nie mam gdzie postawic - wiec lipa
    po pierwsze moc masz stanowczo za mało.
    Mam w biurze klimatyzację jako źródło ogrzewania temperatura ustawiona 20st i tyle jest, ogromne okna, pomieszczenie 72m2, dzisiaj płaciłam rachunek za energię 840zł w biurze chodzi non stop wielki serwer, 5-6 komputerów w godz 8-18, drukarka, lodówka. Klimatyzator kanałowy mitsubishi inverter. Normalnie rachunki za prąd są w granicach 500zł.

Strona 4 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony