dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 891 z 915
Pokaż wyniki od 17.801 do 17.820 z 18293
  1. #17801

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jesteś pewien, że osiągasz 11kWh z 1m3 gazu? Poza tym, to jest zgadywanie. Co da Ci odpowiedź 700-1000kWh?
    Po prostu spisałem te dane z faktury
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  2. #17802
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Temperatura w środku 10C to jest przyczyna. Pompa pracuje na grzałkach .

  3. #17803

    Domyślnie

    Byłem przy tym jak ten kto zakładał wyłączył grzałki. Sprawdzałem cęgami na zabezpieczeniu, że pobierały, a później po wyłączeniu już nic nie wykazywało. Może za krótko sprawdzałem. Może w sterowniku pompy pokazuje wyłączone, a mimo wszystko grzeją?

  4. #17804
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Pompa nie ma jak się rozmrozić i używa grzałek . Włącz grzałki w normalny tryb ustaw żeby w buforze było 30C .

  5. #17805

    Domyślnie

    Bufor ustawiony teraz na 35 stopni. 2 tyg temu było 45 stopni. Sprawdzałem przed chwilą woda w buforze 32. Kazde pomieszczenie ma czujnik temp. i elektrozawory na obiegach otwierają się jak temp. spadnie poniżej 10. Teraz pracuje 5 z 8 pomieszczeń. Będę musiał jeszcze sprawdzić te grzałki, ale są wyłączone. Agregat wolno się rozmraża. Jak są włączone to widziałem że u niektórych to aż paruje z niego.

  6. #17806
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Jaka pojemność bufora? Jak otworzą się pętle podłogówki do bufora wpada woda o temp. 10C . Praktycznie zaraz go wychłodzi do tego defrosty i masz efekty. Albo zwiększ temp. w buforze albo ustaw pomieszczenia na 15-17C

  7. #17807

    Domyślnie

    Bufor jest dość mały 300-400l. Sądząc po gabarytach podobnych do zb.cwu. Myślałem, że im niższa temperatura wewnątrz to mniej prądu będzie brać. Zastanawiające, że urządzenie z pompami może brać max 4700W, a po zuzyciu dobowym wychodzi, że musiało brać 6250W cały czas przez 24h.

  8. #17808

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    Po prostu spisałem te dane z faktury
    Na fakturze masz ciepło spalania gazu, za które płacisz. Nie oznacza to, że tyle ze spalenia w swoim kotle uzyskałeś. Tak jak napisałem wcześniej 700-1000kWh. Może mniej, może więcej...

  9. #17809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kisielllll

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    98-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam. Czy ma ktos u siebie zainstalowana powietrzna pompe ciepla LG Therma ? Chcialbym zasiegnac opini na temat tej pompy.

  10. #17810
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kisielllll

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    98-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    Druga spawa
    Proszę o porade przy doborze powietrznej pompy ciepla.
    3 lata temu wybudowałem dom z poddaszem uzytkowym.
    Powierzchnia użytkowa ok. 150m2.
    Mam zamontowany piec na ekogroszek ale planuje założyć powietrzną pompę ciepła.
    parametry domu:
    Mury z kratówki 30cm + styropian 20cm
    Poddasze-skosy ocieplone wełną 30 cm
    Posadzka ocieplona styropianem 10cm + wylewka 8cm.
    Posadzka na parterze ok.80m2 , ogrzewanie podłogowe , temp parteru ok. 23 stopnie
    Posadzka na poddaszu ok. 90m2, ogrzewanie - grzejniki , temp poddasza ok. 24 stopnie

    Piec na ekogroszek; temp. ustawiona na 58 stopnie
    Dwa obiegi do każdego zawór mieszający + siłownik elektryczny + regulator pokojowy + stacja pogodowa
    Obieg od podlogówki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 27-28 stopni przy temp na dworze - 5 do +6
    Obieg grzejniki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 32-35 stopni przy temp na dworze - 5 do +6
    Zastanawialem sie nad LG lub Panasoniciem.

  11. #17811
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irkov Zobacz post
    Bufor jest dość mały 300-400l. Sądząc po gabarytach podobnych do zb.cwu. Myślałem, że im niższa temperatura wewnątrz to mniej prądu będzie brać. Zastanawiające, że urządzenie z pompami może brać max 4700W, a po zuzyciu dobowym wychodzi, że musiało brać 6250W cały czas przez 24h.
    Jest modulacja mocy sprężarki czy tylko on/off ?

    Zobacz w papierach jaki jest pobór prądu w amperach - powinni podać maksymalny i normalny, spróbuj przeliczyć to na moc.

  12. #17812

    Domyślnie

    Cytat Napisał kisielllll Zobacz post
    Witam. Czy ma ktos u siebie zainstalowana powietrzna pompe ciepla LG Therma ? Chcialbym zasiegnac opini na temat tej pompy.
    Ja mam

    Pierwszą rzecz o jakiej pomyśl to wymiana grzejników na duuuuuużo większe tak aby ogrzały ci dom przy max 40 stopniach. Myślę że musza być 2x wieksze niż obecnie albo czeka Cię wymiana na klimakonwektory .

    Dodatkowo w Twoim przypadku raczej skłaniałbym się kup Panasonic T-CAP 9KW ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 05-03-2018 o 07:02
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #17813
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja mam

    Pierwszą rzecz o jakiej pomyśl to wymiana grzejników na duuuuuużo większe tak aby ogrzały ci dom przy max 40 stopniach. Myślę że musza być 2x wieksze niż obecnie albo czeka Cię wymiana na klimakonwektory .
    Nie zawsze jest konieczna wymiana grzejników. Ja również od paru lat czaję się na powietrzną pompę ciepła i nie wymieniałbym obecnych grzejników (chyba, że na klimakonwektory ale to już jest spory koszt). Mam piec na ekogroszek i przez 95% czasu temp. wody z kotła to 40 stopni Celsjusza (obecnie od kilku dni zwiększyłem na 42 stopnie) a dom chyba nie jest specjalnie dobrze ocieplony. Oczywiście oznacza to pogodzenie się z tym, że w domu nie będzie sauny...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  14. #17814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kisielllll Zobacz post
    Druga spawa
    Proszę o porade przy doborze powietrznej pompy ciepla.
    3 lata temu wybudowałem dom z poddaszem uzytkowym.
    Powierzchnia użytkowa ok. 150m2.
    Mam zamontowany piec na ekogroszek ale planuje założyć powietrzną pompę ciepła.
    parametry domu:
    Mury z kratówki 30cm + styropian 20cm
    Poddasze-skosy ocieplone wełną 30 cm
    Posadzka ocieplona styropianem 10cm + wylewka 8cm.
    Posadzka na parterze ok.80m2 , ogrzewanie podłogowe , temp parteru ok. 23 stopnie
    Posadzka na poddaszu ok. 90m2, ogrzewanie - grzejniki , temp poddasza ok. 24 stopnie

    Piec na ekogroszek; temp. ustawiona na 58 stopnie
    Dwa obiegi do każdego zawór mieszający + siłownik elektryczny + regulator pokojowy + stacja pogodowa
    Obieg od podlogówki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 27-28 stopni przy temp na dworze - 5 do +6
    Obieg grzejniki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 32-35 stopni przy temp na dworze - 5 do +6
    Zastanawialem sie nad LG lub Panasoniciem.
    Witam ,
    możesz porównać cenowo LG i Panasa zwykły model ale 3f (ma parametry praktycznie jak T-cap , a powinien być tańszy) ,ze względu na potwierdzone parametry polecam Panasa
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #17815

    Domyślnie

    Dobry,
    A taki temat:
    Mam duży kocioł na pellet, w kotłowni jest bardzo ciepło. Czy pompa powietrze- woda gdzie "powietrze" byłoby powietrzem z kotłowni a "woda" zasobnikiem cwu z dwoma wężownicami miałaby sens?
    Jestem laikiem, takie rozwiązanie przyszło mi do głowy.

  16. #17816

    Domyślnie

    yareck , uzupełnij wiedzę, bo pomysł jest na poziomie orłów z dobrej zmiany.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #17817
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareck Zobacz post
    Dobry,
    A taki temat:
    Mam duży kocioł na pellet, w kotłowni jest bardzo ciepło. Czy pompa powietrze- woda gdzie "powietrze" byłoby powietrzem z kotłowni a "woda" zasobnikiem cwu z dwoma wężownicami miałaby sens?
    Sprawdź zapotrzebowanie na powietrze takiej pompy ciepła. Ale jeśli Twoją kotłownią jest zadaszona Maracana...

    Cytat Napisał yareck Zobacz post
    Mam duży kocioł na pellet, w kotłowni jest bardzo ciepło. Czy pompa powietrze- woda gdzie "powietrze" byłoby powietrzem z kotłowni a "woda" zasobnikiem cwu z dwoma wężownicami miałaby sens?
    Sprawdź zapotrzebowanie na powietrze takiej pompy ciepła. Ale jeśli Twoją kotłownią jest zadaszona Maracana...
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-03-2018 o 17:13 Powód: Łączenie postów.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  18. #17818

    Domyślnie

    Andrzej5101: Właśnie próbuję. Porównanie do psujów było niepotrzebne- wystarczyło napisać "zły pomysł".
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez yareck ; 06-03-2018 o 21:08

  19. #17819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Sprawdź zapotrzebowanie na powietrze takiej pompy ciepła. Ale jeśli Twoją kotłownią jest zadaszona Maracana...
    Nie jest. Ale 100m^3 o temperaturze >= 28 stopni żal odpuścić. Tym bardziej, że czerpnie mam od strony południowej.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-03-2018 o 21:31 Powód: Korekta cytowanego linku.

  20. #17820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Twoja pompa będzie potrzebować 4000 a nie 100
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 891 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony