dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 19
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 361
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysunia108 Zobacz post
    Proszę o nieużywanie obraźliwych epitetów pod moim adresem, i nie wiązanie mnie z firmami występującymi na tym forum. Nie mam nic wspólnego z dystrybucją kotłów ani pelet (jak sugerowano wcześniej...).

    W ten właśnie sposób zniechęca się użytkowników kotłów od korzystania z forum, pozostaje na nim konkurencja wymieniająca złośliwe docinki.

    Taaa a Yeti są różowe.

  2. #102
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysunia108 Zobacz post
    Proszę o nieużywanie obraźliwych epitetów pod moim adresem, i nie wiązanie mnie z firmami występującymi na tym forum. Nie mam nic wspólnego z dystrybucją kotłów ani pelet (jak sugerowano wcześniej...).

    W ten właśnie sposób zniechęca się użytkowników kotłów od korzystania z forum, pozostaje na nim konkurencja wymieniająca złośliwe docinki.
    sysunia 108 jeżeli dostałeś odłamkiem to przepraszam ale nie ma innych wniosków jak się poczyta twoje posty natym i innych forach ale skoro popierasz kłamstwo?
    napisz poprostu skąd twój udział w tej tematyce na róznych forach, sprzedawać takie czy inne piece lub pelety to nie przestępstwo Kroitz tego nie ukrywa i trudno mieć do niego pretensje, że popiera to czym się zajmuje.
    i jeszcze jedno jakąż to konkurencje mają użytkownicy kotłów? chyba że masz na mysli konkurencję Kostrzewy ale przecież nikt nikomu nie broni być fanem pieców Kostrzewa ale każdemu należy się rzetelna informacja na temat wyrobu jeżeli wiesz coś więcej niż inni uzytkownicy to pisz chetnie przeczytam może mnie przekonasz do tego pieca jestem w tej komfortowej sytuacji, że jeszcze nie kupiłem pieca i mam czas na wybór i zastanowienie.
    .............................................

    Ładne rysunki - konkretna odpowiedź na konkrtne pytanie
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 22-02-2011 o 14:10

  3. #103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Do Technicznego Kostrzewa - dzięki za rysunki, to wiele wyjaśnia. Myślę że umieszczenie ich na Waszej stronie może skutkować tym że potencjalni Klienci nie popełnią błędów przy projektowaniu instalacji a po drugie będą mieli ułatwione zadanie z doborem poszczególnych elementów systemu u siebie, takich konkretnych rzeczy mi brakuje właśnie, a nie e-marketingu który dla mnie jest widoczny jak goła dupa w krzakach, nie tylko dla mnie zresztą.
    A zdanie :
    " W ten właśnie sposób zniechęca się użytkowników kotłów od korzystania z forum, pozostaje na nim konkurencja wymieniająca złośliwe docinki."
    to chyba sobie wydrukuję i powieszę na ścianie bo dawno już mnie nikt tak nie rozbroił.
    Proszę aby więcej nikt z "grupy trzymającej marketing Kostrzewy" mi tutaj nie pisał śmieciomarketingu bo zwrócę się gdzie trzeba o ustalenie adresów IP i je tutaj podam publicznie.
    Zmartwiła mnie informacja o dodatkowych modułach, w ich opisach można się doszukać wielości zastosowań a tu taka dupa zimna wyszła że wstyd.

    Dołożyłem u siebie czujnik do ogrzewania i teraz wszystko się w miarę steruje. Choć bywa że kocioł załącza się nie wiem czemu w okresie poza zadanym czasem pracy to jakoś daje radę. Przy obecnych temperaturach rzędu 15-19 na minusie w nocy spala 20-30 kg na dobę a w domciu ciepło. Czasówka ustawiona na pracę w godzinach 6-8 i 18-20 , te cztery godziny kocioł chodzi na nastawie PODAWANIE MAX na 5 kg, więc spala 20 kg + trochę na wygaszeniu, bo nawet jeśli czasówka kończy się np o 20-ej to kocioł potrzebuje jakieś 15 min żeby się wygasić a w tym czasie paliwo się dosypuje. Wygaszanie pracuje w taki sposób że moc spada powoli po kilka procent a nie gwałtownie do zera.
    Ostatnio edytowane przez jacekh ; 23-02-2011 o 21:00
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  4. #104
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Czy techniczny kostrzewa to jeszcze techniczny kostrzewa czy już Dyrektor Marketingu http://biopal.com.pl/index.php/downl...le/-/view/559/
    a może wash&go

  5. #105
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekh Zobacz post

    Dołożyłem u siebie czujnik do ogrzewania i teraz wszystko się w miarę steruje. Choć bywa że kocioł załącza się nie wiem czemu w okresie poza zadanym czasem pracy to jakoś daje radę. Przy obecnych temperaturach rzędu 15-19 na minusie w nocy spala 20-30 kg na dobę a w domciu ciepło. Czasówka ustawiona na pracę w godzinach 6-8 i 18-20 , te cztery godziny kocioł chodzi na nastawie PODAWANIE MAX na 5 kg, więc spala 20 kg + trochę na wygaszeniu, bo nawet jeśli czasówka kończy się np o 20-ej to kocioł potrzebuje jakieś 15 min żeby się wygasić a w tym czasie paliwo się dosypuje. Wygaszanie pracuje w taki sposób że moc spada powoli po kilka procent a nie gwałtownie do zera.
    To znaczy że przejada 20 -30kg przez 4godz., ten czujnik co dołożyłeś to pokojowy czy temp c.o. - jaka temperatura w domu?
    To podawanie max 5kg to jest na godzinę? -to wychodzi na to że na wygaszaniu jeszcz przesypie 5kg i ten czas wygaszania trochę długo i co z tych 5kg co przesypie czy to chociaz już jest przygotowana porcja paliwa do następnego rozruchu?

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    To znaczy że przejada 20 -30kg przez 4godz., ten czujnik co dołożyłeś to pokojowy czy temp c.o. - jaka temperatura w domu?
    To podawanie max 5kg to jest na godzinę? -to wychodzi na to że na wygaszaniu jeszcz przesypie 5kg i ten czas wygaszania trochę długo i co z tych 5kg co przesypie czy to chociaz już jest przygotowana porcja paliwa do następnego rozruchu?
    Dokładnie w te 4 godziny wg nastawu ( 5 kg /h - to można na sterowniku dowolnie zmieniać, przy mocy 16 kw trzeba zadać 7,8 czy 7,9 kg pelletu bodajże, ja to celowo zmieniłem na 5 kg bo to wystarcza do moich obecnych potrzeb ) to powinien wciągać 20 kg i ani grama więcej, tyle że kiedy kocioł się wygasza to trwa od 12 do 15 minut , w tym czasie pellet się dosypuje i kocioł pracuje na coraz mniejszej mocy zmniejszając moc o 5-10 % stąd te dodatkowe kilogramy. Pellet spala się momentalnie, to nie węgiel i nic nie zostaje na potem. Pracuję na modulacji płynnej i dlatego tak wolno się wygasza, nie próbowałem modulacji stopniowej bo pewnie szybciej by reagował na koniec czasówki.
    Na "początek" nic nie zostaje bo dopala do końca, przedmuchuje żeby wyczyścić palnik i gasi się na "pusto". Do rozpalenia palnik potrzebuje kupki pelletu wielkości pudełka zapałek i tyle sobie podaje ślimakiem podczas procedury rozpalania. Jeśli z jakichś przyczyn ilość paliwa jest znacznie większa ( kiedyś grzebałem w sterowniku podczas rozpalania i podał sobie chyba z pięć razy większą kupkę niż potrzeba ) to był problem z rozpaleniem i dowiedziałem się jak to jest kiedy dojdzie do wybuchu podczas rozpalania. Huk i kurz ze szpar w wyczystkach. Więcej podczas rozpalania już zaglądać nie będę bo mi brwi szkoda. Tuż przed wybuchem zaglądałem do kotła sprawdzić czemu nie włączył rozżarzania i było kupę dymu. Ja to rozumiem tak - grzałka zrobiła swoje i spowodowała że pelet na spodzie tej dużej kupki już był zapalony ale że nie miał porządnego nadmuchu powietrza ( ten się włącza podczas rozżarzania ) to gazy się mocno wydzielały ( fotokomórka nie widziała płomienia który się tlił na spodzie kupki ) i kiedy już płomień się przebił na wierzch to walnęło.
    Ja w tym widzę swoją winę bo podczas normalnego rozpalania bez grzebania w ustawieniach palnika nigdy coś podobnego się nie stało.

    Temperatura w domu jest odczuwalnie wysoka, spróbuję zmierzyć, pracuję w podkoszulku. Nie mam czujnika pokojowego, tzn prawdziwego pokojowego. Ten który podłączyłem ostatnio działa jako pokojowy (wg sterownika) a umieściłem go w rozdzielaczu podłogówki na zasileniu dolnych pętli. Pompa ogrzewania załącza się kiedy temperatura z tego czujnika spada poniżej 25 st. w okresie komfortowym i 20 st w pozostałym czasie.
    Chyba pobawię się w dokładne opisanie mojej instalacji ze zdjęciami bo hydraulik wszystko tak uprościł że już się bardziej nie da. Jak patrzę na proponowane instalacje i liczbę pomp, zaworów mieszających itp to przestaje mnie dziwić że trzeba dokupić tyle modułów do sterownika.

    Nastawiłem na 4 godziny dziennie bo to w zupełności wystarcza do podgrzania bufora do potrzebnej mi temperatury, gdyby kocioł miał cały czas pracować ( tzw PRACA STAŁA ) nawet na minimalnej mocy ( 20 % mocy to może być X kg paliwa na godzinę, zależy ile się ustawi na sterowniku ) to przy moich obecnych ustawieniach ( MAX 5 kg/h ) daje 1 kg na godzinę, więc nie ma szans na spalanie 20 kg na dobę, minimum to 24 kg na dobę. Przy nastawie rzędu 7-8 kg na godzinę spalanie 30 kg na dobę to minimum.
    Gdyby była możliwość nastawić moc minimalną mniejszą niż 20 % to bym się nie obraził, ma ktoś pomysł jak to zmienić na sterowniku ? Wtedy możnaby dać mu większe dawki paliwa dopuszczalne a na podtrzymaniu wciągałby sobie jakieś gramy zamiast kilogramów na godzinę.
    Mnie się nie opłaca trzymać kotła na chodzie, lepiej żeby popracował na wysokiej mocy, zrobił co ma zrobić i spać.
    Ostatnio edytowane przez jacekh ; 24-02-2011 o 20:57
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Mam ciekawostkę


    ...?
    Zakres temperatur jaki można ustawić zaczyna się od 20 st a tutaj widać trochę mniej... nic nie grzebałem w oprogramowaniu choć mnie bardzo korci...
    Dzieje się tak jeśli podczas nastawiania temperatury c.o. wyjdzie się bez zapisu, wtedy czasem wskakuje 2,4 st. Trzeba ręcznie wtedy przestawić w zakres 20-30 i znowu działa.
    Techniczny Kostrzewa - wzywać serwis czy macie jakiś pomysł ? Zrobiło mi się tak już z 5 razy.

    To że pompa c.o. może się załączyć dopiero powyżej temperatury 20 uważam że jest trochę nie ok. No bo co można zrobić jeśli temperatura "pokojowa" spadnie np do 16 stopni ? Przecież wtedy pompa się nie załączy. Rozumie to ktoś ? Zawsze można ręcznie wymusić obieg ale co kiedy dom zostanie np na parę dni bez opieki ?
    Chyba że w jakiś sposób którego nie odkryłem jeszcze można zakres przestawić poniżej 20 st. ?
    Ostatnio edytowane przez jacekh ; 26-02-2011 o 22:48
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  8. #108

    Domyślnie

    Witam
    No i jak ten piec się sprawuje. Właśnie stoję przed dylematem - czym ogrzewać dom i wczoraj trafiłam na ten kociołek. Do mojej mikrokotłowni - idealny.
    Tylko niezbyt zachęcająco wygląda to co przeczytałam w tym temacie. Spalanie chyba dość duże. I jakieś problemy do tego...

  9. #109

    Domyślnie MiniBio

    Coś ucichło o kotle. Skończył się okres grzewczy - może jakieś podsumowanie?
    Przymierzam się do tego kotła niędzy innymi z uwagi na małą kotłownię.

  10. #110
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    ucichło bo już chyba wszystko wiadomo w tym temacie. Od technnicznego kostrzewa nowych danych S-F nikt już nie potrzebuje, certyfikatu jak nie ma tak nie ma badania w BRNIE dalej trwają jedyne czym chcą zainteresować to zmiana ceny tylko się jakoś nie chwalą głośno że podwyższono cenę o 1000zł hu hu ha....

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał morys Zobacz post
    Coś ucichło o kotle. Skończył się okres grzewczy - może jakieś podsumowanie?
    Przymierzam się do tego kotła niędzy innymi z uwagi na małą kotłownię.
    warto oglądnąć 2 krótkie filmy przed dokonaniem wyboru:

    http://www.youtube.com/watch?v=MZLEskc_18E

    http://www.youtube.com/watch?v=PgZaQp5gB4E

  12. #112

    Domyślnie Compact Bio

    Widzę, że Kostrzewa prezentuje nowy kocioł - Compact Bio. Kiedy / czy w ogóle trafi do sprzedaży?
    Coś więcej na jego temat???

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    ucichło bo już chyba wszystko wiadomo w tym temacie. Od technnicznego kostrzewa nowych danych S-F nikt już nie potrzebuje, certyfikatu jak nie ma tak nie ma badania w BRNIE dalej trwają jedyne czym chcą zainteresować to zmiana ceny tylko się jakoś nie chwalą głośno że podwyższono cenę o 1000zł hu hu ha....
    wysyłam certyfikaty i wynik badań







    keteimj - proszę spojrzeć na datę wystawienia
    Ostatnio edytowane przez techniczny kostrzewa ; 25-07-2011 o 16:21

  14. #114

    Domyślnie

    A co dopiero teraz im zapłaciliście za badania?
    Słyszałem ostatnio "na mieście" że Kostrzewa bardzo źle stoi finansowo, to prawda?

  15. #115
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Do techniczny kostrzewa

    nie chce mi sie z tobą gadać,

    tym bardziej po czesku

    czeskie to ja lubie komedie mogę wypić piwo no i przedewszystkim bajki ale się nie wysilaj bo z KRECIKIEM nie masz szans

    To co przez pół roku ręcznie ten certyfikat drukowali?
    Dla jakiego paliwa te dane? przecież piec jest sprzedawany jako piec na pellet i owies

    gdzie ta sprawność ok 90% co to znaczy przy mocy nominalnej ?
    skoro sterownik działa jak kalkulator w zależności od wpisanych danych taką wykazuje moc, to co za wartość mu podano do przeliczenia w czasie testów - jak na kalkulator to troche za drogi

    gdzie wcześniejsze badania i wyniki ? wszak w Brnie to już były kolejne ( w 2010r klienci robili za króliki doświadczalne i słono za to płacili)

    co z tym hucznym hasłem hu hu ha my się vatu nie boimy i z jakich to przyczyn cichaczem cenę podniesiono o 1kPLN ciiiiiiiiiiiiiii

    na 2011r kolejne niespodzianki do przetestowania na klientach ?

    i wprowadzanie pomysłów innowacyjnych opisywanych przez użytkowników na forach ( gdzie to ja czytałem o tych płytach ceramicznych w mini bio chyba na forum Kostrzewa. To już chociaż było do tego Luxury włożyć jakąś schludną kształtkę w postaci walca )
    no i ta lambda wiadomo PIONIERZY i te zawirowywacze też PIONIERZY

    ale się nie wysilaj z KRECIKIEM nie masz szans i basta
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 30-07-2011 o 23:31

  16. #116

    Domyślnie

    Pytanie do właścicieli kotła: jak jest z hałaśliwością? Czy po domu niesie się chrobotanie podajnika? Zastanawiam sie nad Mini Bio do małej parterówki, ale jeśli mam go słuchać po nocach, to podzięĸuje

  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    techniczny kostrzewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    28

    Domyślnie nowa strona Kostrzewa kotły c.o.

    Zespół pracowników firmy KOSTRZEWA przez długi czas dążył do tego, aby stworzyć narzędzie przyjazne użytkownikowi, pozwalające w szybki i łatwy sposób wyszukać potrzebne informacje- zaprezentowane w przejrzysty i atrakcyjny sposób.


    Zapraszamy na nową stronę produktów firmy KOSTRZEWA.

    http://www.kostrzewa.com.pl/#-1




    Zapraszamy do zapoznania się z nowym produktem Compact Bio 10 kW do spalania peletu i drewna:

    http://www.kostrzewa.com.pl/#71

  18. #118

    Domyślnie

    Witam!!!
    Chce ponowić temat kotła MINI BIO ponieważ też planuje zakup .
    Proszę o opinie jak sprawują się te urządzenia .

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dawno tutaj nie zaglądałem a widzę że kilka osób zapytało o opinie nt tego kotła.
    Od razu zaznaczę że nie mam nic wspólnego z żadnym producentem, dystrybutorem, monterem, producentem czegokolwiek dotyczącego kotłów, ogrzewania i generalnie budowlanki.
    Ja ze swojego kotła jestem zadowolony choć nie jest on bez wad albo jak kto woli niedogodności.
    Zacznę od tego że u mnie powinna być inna wersja drzwiczek i aktualnie żeby wyczyścić kocioł wyciorem demontuję palnik. To akurat hydraulik ( i ja także, do głowy mi nie przyszło że to może mieć jakieś znaczenie ) tematu dobrze nie przemyślał i teraz dostęp do kotła nie jest w pełni komfortowy.

    Sterowanie - są problemy, bardzo duże możliwości ustawień, ale jak dla mnie niektóre parametry które można zdefiniować są za silnie powiązane i bywa że jakiś nastaw mimo że wydaje się że jest prawidłowy i powinien działać - nie działa, dlatego że w zupełnie innej części trzeba do tego inny parametr zawrzeć w jakichś tam widełkach i dopiero rusza. Nie chce mi się tutaj wdawać w szczegóły bo jak ktoś nie ma tego sterownika przed oczami to nie załapie o co mi chodzi.
    Jeśli ktoś będzie chciał tym sterownikiem obsługiwać CWU, i ogrzewanie jednocześnie to tylko w przypadku zastosowania instalacji jaką zaleca producent ( schematy były gdzieś wcześniej i na stronie kostrzewy też można znaleźć - dziękuję technicznemu kostrzewa za ich umieszczenie ) się to uda, inaczej czeka użytkownika zabawa z ustawieniami
    Moja instalacja jest uproszczona, bez zaworów mieszających i jej dostosowanie do sterownika sobie odpuściłem. Obecnie kocioł mam nastawiony na stałe utrzymanie cwu na poziomie 50 st ( u mnie to jest bufor ) i z bufora zasilam sobie bojler z cwu i ogrzewanie ( podłogówka )
    Nie ma sensu żebym się tutaj rozpisywał jak mi się to udało połączyć ale jeśli ktoś będzie miał podobną konfigurację ( bufor, bojler , dwa rozdzielacze podłogówki - 8 pętli i 4 pętle ) to służę informacjami co i jak mam u siebie, proszę tylko zapytać.

    Wróćmy do kotła - sterowanie - jak już pisałem niesie ze sobą możliwości bardzo duże i tyle na ten temat.
    Głośność - przy pellecie 6 mm podajnik nie strzela i jest względnie cicho, czadu daje tylko wiatrak , przy 8 mm jest torba i strzela, choć to nie jest petarda to w parterowym domu odradzam. To samo jeśli kotłownia jest na parterze a sypialnia nad nią i strop typu terriva. Będzie słychać.
    Co do samego spalania, nie mam żadnych zastrzeżeń, spala ładnie i popiołu tyle co kot napłakał. U mnie tona paliwa wystarcza na jakieś 9-10 tygodni w sezonie grzewczym. Teraz kiedy były temperatury na poziomie -5 spalanie mam właściwie bez zmian w porównaniu do tego co na początku października i myślę że po zamontowaniu termostatów ( tydzień temu ) powinno się udać to jeszcze zbić. Pożyjemy zobaczymy.

    Obudowa palnika jest u mnie źle dopasowana, powiedziałbym że zostały niechlujnie nawiercone otwory na śruby mocujące tę blachę co skutkuje tym że blacha styka się z drzwiami kotła i kiedy dmuchawa zaczyna działać wszystko bardzo głośno wibruje. Kwestia dopasowania i ścięcia 2-3 mm blachy, nie chce mi się tego teraz robić ale kiedyś jak będzie pora i nastrój to to zrobię. Aktualnie podkładki z pianki izolacyjnej załatwiły sprawę i jest cichutko.
    Palnik jest banalnie prosty w budowie i wyczyszczenie każdego elementu to pikuś, składanie i rozkładanie także. Wymieniałem już raz grzałkę ceramiczną ( kupiłem od razu dwie ) i wymiana też jest łatwa. Pewnie to powinienem oddać w ręce serwisu ale jakoś tak mam że nie chce mi się czekać i takie rzeczy robię sam. Grzałka padła kiedy eksperymentowałem z minimalną ilością paliwa i wsadem z drewna , kocioł rozpalał się co kilkanaście minut i to wykończyło grzałkę.

    Dopłatę za przedłużoną gwarancję mam w nosie, podobnie jak i ponoszenie opłaty za wizytę serwisanta co roku, wiem że wiąże się to utratą gwarancji ale nie zamierzam płacić za to i już. Dawno temu zdecydowałem że nie będę płacił ruskim za gaz i za wizyty serwisanta do kotła też płacił nie będę. Choć to zdaje się standard wśród producentów kotłów. Co to za gwarancja za która trzeba zapłacić.

    Nie podoba mi się zdecydowanie że za dodatkowe opcje w sterowaniu trzeba słono zabulić. Ceny dla mnie z kosmosu, lub jak kto woli dla jeleni. Za ułamek kwoty jaką musiałbym zapłacić w Kostrzewie dokupiłem i poskładałem sobie sam sterowniki i termostaty z innych firm. Jestem laikiem a dałem radę - zachęcam do poszukiwania rozwiązań - ONE TAM GDZIEŚ SĄ

    Z drobiazgów - czujniki temperatury jakie są na wyposażeniu są kiepściutkie - przy byle upadku końcówki czujnika liczcie się z tym że ulegnie on uszkodzeniu, rozlutowują się styki. Jeśli ktoś ma dobre oko i lutownicę to da rade to łatwo naprawić albo wezwać serwis.

    Podsumowując - mały, sprytny kocioł, eko nie tylko z nazwy, palnik solidny i bardzo dobrze sobie radzi z pelletem, owsa nie próbowałem jeśli nie liczyć paru garstek. Za pieniądze które zapłaciłem zdecydowanie uważam że jestem zadowolony. Obecnie cena jest wyższa i już każdy musi sobie odpowiedzieć czy warto.
    Macie pytania - walić śmiało.

    I proszę mi tutaj nie wrzucać komentarzy w stylu - "Kostrzewa znowy dała du**", "techniczny kostrzewa to taki to a taki " - gość się stara
    Krytyka konstruktywna - bardzo proszę
    Złośliwości - proszę sobie znaleźć inne miejsce.

    Pozdrawiam wszystkich.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  20. #120

    Domyślnie

    Witam !!!
    Ja mam w planach wymienić piec węglowy na mini bio ponieważ brat zakupił i jest zadowolony .
    Moje pytanie to czy 10kw wystarczy na 170 m .
    Myślę o zakupie modułu do bufora i solarów bo mam bufor do tego przystosowany.
    Martwi mnie że jest głośny.
    A mój bufor to 1000 litrów z dwiema wężownicami jedna do cwu druga do solarów.

Strona 6 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony