dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie TYNKI czy Karton-Gips na POROTHERM PROFI na klej ?

    Teraz się zastanawiam nad wyborem: Tynki, czy płyty karton-gipsowe? Co radzicie?
    Tynki są niby trwalsze i niby wówczas ściany "oddychają", ale wychodzi to drożej no i są mokre i muszą schnąć. Natomiast płyty karton-gips, robi się je na sucho, co w moim wypadku byłoby ok, bo mam zamiar robić ściany jeszcze w luty, więc odpadłby problem z wilgocią, byłby też postęp na budowie no i chyba najważniejsze, byłoby taniej. DORADŹCIE PROSZĘ. Jak zrobiliście lub zrobicie u siebie? Jakie jest przenikanie ciepła?

  2. #2

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na czasie, prostocie wykonania to klej płyty. Tak jak mówisz wychodzą trochę taniej.
    Jestem w trakcie budowy swojego domu, u mnie będą jednak tynki gipsowe...
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Kibicuje tynkom tradycyjnym Jeżeli w lutym to myślę tak sobie że cement-wapno tylko w workach z agregatu. Agregat wewnątrz budynku będzie a przy tradycyjnych w ujemnych temperaturach może marznąć na łopacie No chyba, że betoniara/agregat wewnątrz budynku, piasek też - skomplikowane ale możliwe. Kilka razy tak tynkowałem
    Tynkowałem gipsem i cement-wapno z worków ale jakoś sercem i duszą jestem za tradycyjnymi. U siebie robię tradycyjne na 100% a co do przenikania ciepła hmmm jakoś się nad tym nie zastanawiałem, myślę że to ma małe znaczenie dla całej przegrody.

  5. #5

    Domyślnie

    Także myślę nad takim rozwiązaniem tyle że na beton komórkowy. Klejąc płyty na grzebień płyta i ściana. Jeżeli jest to tańsze rozwiązanie to pewnie starczyło by na płaską tapetę z włókna szklanego i wykończenie ściany będzie na pewno super i prace szybciej pójdą do przodu.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Archi twoj domek nie jest w formie by obkladac sciany plytami. nie zima.
    A co to dokładnie oznacza, że nie jest w formie? Można jaśniej?

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    ja radzę poczekać,bez okien i ogrzewania robić tynki to jak strzał w kolano.W marcu bądż kwietniu -tradycyjne,cementowo wapienne.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    okna obowiązkowo

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia polecam tynki cementowo-wapienne, ale robione na gładko (gąbkowane). Potrzebna dobra ekipa która zrobi to precyzyjnie.

    Dlaczego nie kartongipsy i nie tynki gipsowe?
    1 - Przy gładkich ścianach każdy błąd malowania jest widoczny (na lekko chropowatych ginie)
    2 - Tam gdzie mam gładzie (bo musiałem w paru miejscach) miałem problemy z przyklejaniem listew przypodłogowych (listwy odrywały się razem z gładzią)
    3 - Gips jest miękki i każdą drobna ryskę widać
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #11

    Domyślnie

    jaka jest różnica w cenie tynki a g-k ???

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cenowo podobno korzystniej wyjdzie K-G, ale podobno lepiej jednak robić tynki tradycyjne, czyli cem-wap.

  13. #13

    Domyślnie

    Płyty jak ma być tanio i ważne ROBISZ SAM! Inaczej nie wiem gdzie widzisz taniej. Dodam, że u siebie będę kleił płyty, bo ma być tanio i szybko. Klejenie na grzebień ma sens gdy masz równo wymurowany gazobeton, a instalacje są pochowane w bruzdach. Jednak wg mnie ilość kleju i tak wzrasta.

  14. #14

    Domyślnie

    Ilość kleju na pewno wzrośnie, dlatego zastanawiam się także czy nie spróbować na tańszy klej do glazury powiedzmy worek za 25zł. klejenie na grzebień wyeleminuję ,, pustkę ,, jaka powstaje przy klejeniu na placki, poza tym wydaje mi się to trochę łatwiejsze. Mi najbardziej zależy na szybkości pracy z płytami, a 2 sprawa podczas mieszkania przez kilka lat kto tak naprawdę zwraca uwagę czy to tynk czy k-g na ścianach?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik bfc Zobacz post
    Ilość kleju na pewno wzrośnie, dlatego zastanawiam się także czy nie spróbować na tańszy klej do glazury powiedzmy worek za 25zł. klejenie na grzebień wyeleminuję ,, pustkę ,, jaka powstaje przy klejeniu na placki, poza tym wydaje mi się to trochę łatwiejsze. Mi najbardziej zależy na szybkości pracy z płytami, a 2 sprawa podczas mieszkania przez kilka lat kto tak naprawdę zwraca uwagę czy to tynk czy k-g na ścianach?
    za 25zł to kupisz klej gipsowy, po co kombinować, a to klejenie na grzebień to chyba poroniony pomysł, jakoś tego nie widzę aby tą metodą dobrze przykleić płytę a zarazem prosto(to nie są płytki)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony