dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 157
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 3134
  1. #1941
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ładne zdjęcie wkleiłeś tego sitka.
    Podoba mi się ten separator, bo na sitko można nałożyć jakąś kombinację z materiału filtrującego a nawet pewnie hepa jakoś da się wpasować. No i jest w baniaku dużo miejsca. Powiem szczerze, że lotne pyły łykało poprawnie, a gdy zabrałem się do sadzy, to się zakleiło. Oba sitka okręciłem przed pracą materiałem podobnym do tych z Twoich zdjęć i była na nich też spora warstwa pyłów po pracy. Pyły lotne trafiły do pierwszego separatora a w drugim była tylko sadza na ściankach i pył.
    Myślę,że ten "porządny odkurzacz", o którym wspominasz, zakleiłby się w podobnym czasie lub nawet szybciej, ponieważ ma gorsze parametry od mojego składaka. Sam hepa zakleja się szybko a chroniące go ewentualnie jeden dwa worki, które jeśli się nie zakleją, to przepuszczą do hepa i tamten się zaklei. W składaku jest zaś dużo miejsca(powierzchni), gdzie ta sadza może się dodatkowo ulokować.
    Jutro drugie podejście i planowane zmiany to lepsza ochrona na sitko z drugiego separatora i wypełnienie baniaka sianem.
    Posiadam jeszcze "profesjonalny" do sprzątania na budowie, który ma worek papierowy a potem jeszcze hepa, ale nie chcę go na razie w to angażować, gdyż używam jako "małej sprężarki" do odpylania. No ale jeśli drugie podejście nie wyjdzie to wepnę. Podejrzewam ze zapcha w nim wtedy worek jak to bywa na budowie gdy jest zbyt dużo lekkich pyłów.

  2. #1942
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Dopracowałem nakładki filtrujące na sitka w separatorach na tyle, że sadza nie przeszła do odkurzacza a ciąg był na tyle mocny, że mógł wciągać sadzę i pyły
    Jednak filtr w pierwszym separatorze szybko się oblepiał i musiałem go przedmuchiwać. Zeszło mi tak 3 razy. Po trzecim razie filtr w drugim separatorze zrobiony z gąbki z podłużnymi rowkami na wzór hepa też już był oblepiony.
    Muszę więc poszukać w przyszłości innego sposobu na wyjmowanie "towaru z odbiorników, a te separatory przydadzą się do pyłów budowlanych.
    Poszukiwania wiec trwają i jakby ktoś widział coś co jest skuteczne, niech się podzieli
    Pozdrawiam.

  3. #1943
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Dopracowałem nakładki filtrujące na sitka w separatorach na tyle, że sadza nie przeszła do odkurzacza a ciąg był na tyle mocny, że mógł wciągać sadzę i pyły
    Jednak filtr w pierwszym separatorze szybko się oblepiał i musiałem go przedmuchiwać. Zeszło mi tak 3 razy. Po trzecim razie filtr w drugim separatorze zrobiony z gąbki z podłużnymi rowkami na wzór hepa też już był oblepiony.
    Muszę więc poszukać w przyszłości innego sposobu na wyjmowanie "towaru z odbiorników, a te separatory przydadzą się do pyłów budowlanych.
    Poszukiwania wiec trwają i jakby ktoś widział coś co jest skuteczne, niech się podzieli
    Pozdrawiam.
    Chyba zbyt wielu mądrych w tym temacie nie znajdziesz. Problemem jest wielkość cząstek sadzy które bywają pięciokrotnie mniejsze niż popiół. Znalazłem takie rozmiary - popił lotny 1-1000um, sadza 0,2-10um i tutaj widać problem, praktycznie każdy filtr zostanie dość szybko zalepiony. Ciekawe jak by sobie poradził cyklon, pewnie skuteczność też nie rewelacyjna.

  4. #1944
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Tak, dobrze ująłeś ten problem.
    Można więc próbować zwiększyć o kilka razy powierzchnię filtru.
    Problem sadzy zaczyna być dotkliwy, gdy otwiera się drzwiczki wyczystki. Coś tam na nich zawsze wisi i dobrze byłoby to zgarnąć odkurzaczem. No i teraz jeśli będziemy wyjmować szufelką do jakiegoś pojemnika to też się trochę pyli. Aż korci, by to wybierać przez "wysysanie" lub jakoś inaczej ale żeby było bardziej elegancko niż szufelką

  5. #1945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    a może jakiś wodny odkurzacz da radę?

  6. #1946
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Przejrzałem już stare fora na ten temat i chyba rewelacji nie ma.
    No ale jeśli znajdzie się wolontariusz z wodnym odkurzaczem, to niech się dzieli spostrzeżeniami.
    Pozdrawiam.

  7. #1947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie będzie użycie odkurzacza bez żadnych filtrów. Tylko jako jednostki wyciągowej + baaaaaardzo długa rura, np od odkurzacza centralnego. Wywalać to na zewnątrz budynku...

  8. #1948
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł.
    Rozumiem że sadza nie dojdzie do odkurzacza ale się rozłoży w róże.
    Kiedyś praktykowałem czyszczenie podczas wichury .
    Czyściłem piec przez zrzucenie na sam dół, a gdy zaczynało wiać, to ostro paliłem , a potem otwierałem drzwiczki wyczystki i było żegnaj sadzo

  9. #1949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zrobiłem próbę. Działa! Cały pic polega na dużej ilości rur. Stary odkurzacz pseudo przemysłowy z Lidla pozbawiłem wszelkich filtrów, sitek i gąbek. 6 mb rury przed odkurzaczem, 8 za. Na podwórku zadyma, ale w domu czyściutko. Musze zdobyć więcej starych rur "odkurzaczowych" i dopracuję temat...

  10. #1950
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Dociągnij tę rurę do Wiejskiej.

  11. #1951
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zrobiłem próbę. Działa! Cały pic polega na dużej ilości rur. Stary odkurzacz pseudo przemysłowy z Lidla pozbawiłem wszelkich filtrów, sitek i gąbek. 6 mb rury przed odkurzaczem, 8 za. Na podwórku zadyma, ale w domu czyściutko. Musze zdobyć więcej starych rur "odkurzaczowych" i dopracuję temat...
    Działa, działa ciekawe jak długo no i nie każdy odkurzacz do tego pomysłu się nadaje. I co na to sąsiedzi

  12. #1952
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Rury "z metra" nie są drogie. Jeśli odkurzacz da radę tak pracować wielokrotnie, to końcówkę można włożyć do jakiegoś dużego przewiewnego worka(beczki) i złapie większość sadzy. Pomysł jest więc do zaakceptowania jeśli nie pojawi się lepszy. Gratuluję.
    Pozdrawiam.

  13. #1953
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sala

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań, Środa Wlkp
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem posiadaczem kominka/pieca ceramicznego wykonanego przez jednego z forumowiczów.
    Bardzo ciekawi mnie trwałość takiego kominka?
    Palenisko jest wykonane z płyt/cegieł szamotowych, palone jest w nim codziennie przez cały okres grzewczy. Jest to jeden załadunek drewna/brykietu ok. 10 kg i palone bez przymykania dopływu powietrza. Drewno suche sezonowane, liściaste.
    Czy z upływem czasu można spodziewać się zużycia, zniszczenia lub zmiany własności szamotu??
    Projekt Z19, 117 m2 + 40 m2 garaż z pomieszczeniem gospodarczym
    Ściany Porotherm 25 + 20 cm styro, Podłoga 20 cm styro, Strop 20 cm styro (będzie więcej), WM, podłogówka 70% powierzchni, reszta grzejniki

  14. #1954
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    To zależy co jest tam włożone.
    Chodzi o zawartość Al2O3 w szamocie.
    Ma to też związek z ceną

  15. #1955
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sala Zobacz post
    Witam,
    Jestem posiadaczem kominka/pieca ceramicznego wykonanego przez jednego z forumowiczów.
    Bardzo ciekawi mnie trwałość takiego kominka?
    Palenisko jest wykonane z płyt/cegieł szamotowych, palone jest w nim codziennie przez cały okres grzewczy. Jest to jeden załadunek drewna/brykietu ok. 10 kg i palone bez przymykania dopływu powietrza. Drewno suche sezonowane, liściaste.
    Czy z upływem czasu można spodziewać się zużycia, zniszczenia lub zmiany własności szamotu??
    Jeżeli palenisko ma elementy osłonowe z płytek, należy ja co jakiś czas wymienić, lub skleić

  16. #1956
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeżeli palenisko ma elementy osłonowe z płytek, należy ja co jakiś czas wymienić, lub skleić
    Znaczy że jak nie ma elementów osłonowych należy wymieniać co jakiś czas palenisko?

  17. #1957
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie. Jak nie ma elementów osłonowych , wystarczy majzel, młotek i grube rękawice ochronne...
    No i wiedziałem że o czymś zapomniałem w moim palenisku

  18. #1958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Znaczy że jak nie ma elementów osłonowych należy wymieniać co jakiś czas palenisko?
    Nie. Jak nie ma elementów osłonowych , wystarczy majzel, młotek i grube rękawice ochronne...

    http://blog.kominki-batura.pl/troche-zdjec/

  19. #1959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.406
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No i wiedziałem że o czymś zapomniałem w moim palenisku
    Możesz wstawić w każdej chwili...

  20. #1960
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Możesz wstawić w każdej chwili...
    Fajne (te Twoje piecyki), dam radę z tym co mam, troszkę żartowałem sobie. Przewidziana wymiana płytek w samym palenisku jak i całość paleniska bez demolki pozostałości Za to drzwiczki masz zdecydowanie fajniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 17-10-2015 o 20:02

Strona 98 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony