dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 34
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 677
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    po godzinie postoju, to ja mam 20/20, bo PC stoi w piwnicy i taką mam tam temperaturę
    U mnie tez w piwnicy....niezaizolowane rury masz?? U mnie tak szybko nie nabiera temperatury

  2. #202
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    mam zaizolowane...w PC też mam dołożone wełny - może z tą godzinę przesadziłem,ale szybko rosnie...
    EDIT - na koniec pracy było 13,5/7,5 - 2 godziny pozniej było 18/16
    Ostatnio edytowane przez Gosc*** ; 27-10-2011 o 18:23

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Dla ciekawskich - pompa ciepła firmy Ecopol - System bez obudowy :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4972570 .

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Dla ciekawskich - pompa ciepła firmy Ecopol - System bez obudowy :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4972570 .
    Przeklejam tamtego posta tutaj - tam rzeczywiscie moze zginac w tlumie a to przeciez ecopolowy sprzet

    Widok ogolny na pompencje (waga 140kg wiec luzik - w dwoch mozna ja wniesc bez zadnych problemow nawet po schodach, a po sciagnieciu obudowy nawet nikt sie nie zasapie :


    Widok ogolny na uklad elektryczny / sterowania:


    Widok szczegolowy na uklad elektryczny. Od lewej przekazniki RELPOL, stycznik AEG, czujnik kolejnosci i zaniku fazy F&F, zabezpieczenia B10 i wylacznik silnikowy legranda, stycznik moellera:


    Sterownik pompy:


    Zgladamy do srodka Zeby to zobaczyc trzeba odkrecic ze 30 srub i wyciagnac tone scinkow z welny mineralnej - robia m.in. za wygluszenie. Z tylu po lewej i po prawej (dlugie czarne) to wymienniki ciepla - pieknie opakowane styropianem i obklejone centymetrowa pianka izolacyjna. Naprawde solidnie - tak solidnie ze zal mi tego bylo rozbierac i w koncu nie wiem jaki to typ (chcialem sprawdzic jakie bedzie mial opory zeby dobrze dobrac pompke obiegowa). Widac tam tez cztery pary kabelkow (czujki temperatur wejsc/wyjsc obu zrodel) i cienki miedziany przewod do kontroli cisnienia (podlaczony do presostatu). W centrum oczywiscie sprezarka scroll copeland - opakowana w jakis filc


    Jedziem ze szczegolami. Filterek ALCO. Alco wspolnie z copelandem tworza grupe EMERSON - pierwsza liga jezeli chodzi o chlodnictwo.


    Presostat (czyli czujnik roznicy cisnien ktory czuwa nad prawidlowa praca ukladu - w razie gdyby po ktorejs stronie ulecial czynnik - wylaczy sprezarke zapobiegajac jej uszkodzeniu).


    Wziernik ALCO (do kontroli przeplywu czynnika i stopnia jego zawilgocenia):


    Zawor rozprezny ALCO:


    Tu szczerze mowiac nie jestem pewien co to ale ma logo EMERSON na sobie z boku


    I to wszystko! Ot cala pompa. Bardzo mi sie to podoba - kazdy element mozna kupic nawet na allegro, a w razie awarii wymieni to kazdy chlodnik. Najdrozsza jest oczywiscie sprezarka - ok 3k pln. Filtr, wziernik, presostat - ponizej 100 pln za element. Skraplacz i parownik sa obudowane i zakryte wiec niestety ich nie sfocilem ale producent deklaruje ze to "danfoss, alfaco lub honeywell" i ja tam mu wierze Prostota tego urzadzenia poraza. Ale to wielki plus bo tutaj nie ma sie co zepsuc, jedyny zuzywajacy sie element to sprezarka ktora bez najmniejszej awarii powinna pociagnac minimum 25 lat, a przypuszczam ze pociagnie dwa razy tyle przy prawidlowo wykonanej instalacji i sterowaniu

    Podsumowujac - kawal solidnego sprzetu opartego o elementy z najwyzszych polek firm chlodniczych. Podoba mi sie

  5. #205
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Temat zamarł - wszyscy nadal pod wrażeniem wnętrza ich pompki

    Kilka dni obserwacji i wygląda na to, że u mnie problem "uciekania" wody z GZ jest jedynie podczas wygrzewania CWU grzałką - z układu uciekają mi wówczas jakie 4 litry wody, puszcza zaworek bezp. na zbiorniku CWU. Grzałka wygrzewa natomiast wodę w zbiorniku do jedynie 61C - to odczyt z PC.
    Niestety nie udało mi się dokładnie zaobserwować jak rośnie ciśnienie i kiedy dokładnie puszcza zaworek przy wygrzewaniu CWU, kiedy jednak dolewam wody ponad 1,5 bara wszystko leci przez zawór kiedy ciśnienie jest w okolicy 1,5 - może ciut mniej 1,4.

    No więc koledzy co to może być - zaworek bezp. czy coś jeszcze jest nie tak?

  6. #206
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forsa80 Zobacz post
    Temat zamarł - wszyscy nadal pod wrażeniem wnętrza ich pompki

    Kilka dni obserwacji i wygląda na to, że u mnie problem "uciekania" wody z GZ jest jedynie podczas wygrzewania CWU grzałką - z układu uciekają mi wówczas jakie 4 litry wody, puszcza zaworek bezp. na zbiorniku CWU. Grzałka wygrzewa natomiast wodę w zbiorniku do jedynie 61C - to odczyt z PC.
    Niestety nie udało mi się dokładnie zaobserwować jak rośnie ciśnienie i kiedy dokładnie puszcza zaworek przy wygrzewaniu CWU, kiedy jednak dolewam wody ponad 1,5 bara wszystko leci przez zawór kiedy ciśnienie jest w okolicy 1,5 - może ciut mniej 1,4.

    No więc koledzy co to może być - zaworek bezp. czy coś jeszcze jest nie tak?
    też miałem problem z zaworkiem - sprężynka padła - od wymiany jest ok.
    Też miałem wahania ciśnienia - od czasu nabicia odpowiedniego ciśnienia w naczyniu wzbiorczym - wahania ciśnienia mam minimalne i żadnych problemów

  7. #207

    Domyślnie

    cześć,
    możesz mieć jeszcze zapowietrzoną podłogówkę, u mnie również na początku były spore różnice w ciśnieniu jak wygrzewałem grzałką. Teraz może z 0,2 bara. Poprostu napełniłem do 1,5 bara, po wygrzaniu trochę wywaliło wody (może z 200 ml) i już tak zostawiłem, nie dolewałem. Wygrzewanie również mam w okolice 60 C, wtedy dochodzi do 1,5, w tygodniu tak między 1,3-1,4 bara jest.
    Pozdrawiam - Daniel

  8. #208
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    hej, ile metrów musi byc odwiertów pionowych przy pompie PSPC-08 - mozna sie zamknąc w stu metrach ???

  9. #209
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    hej, ile metrów musi byc odwiertów pionowych przy pompie PSPC-08 - mozna sie zamknąc w stu metrach ???
    zapomnij
    proponuję lekturę
    http://www.blog.karbon.com.pl/ogrzew...-dolne-zrodlo/
    http://www.synergiadladomu.pl/ogrzew...zrodla-ciepla/

    przy 100m będziesz mieć problemy na bank...

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orzechot
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Jaktorów
    Posty
    202

    Domyślnie

    Wygląda na to, że naszej pompie "przekręcił" się licznik czasu pracy (dla CO). Poprzednio sprawdzany pokazywał 146:45, ostatnio już 08:20.
    Czy ktoś wie przy jakiej wartości ten licznik się przekręca? 164 (163:59)? W instrukcji nie widzę. Do "wsparcia technicznego" jeszcze nie dzwoniłem...
    Ostatnio edytowane przez orzechot ; 01-12-2011 o 13:06 Powód: bardziej po polsku

  11. #211
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzechot Zobacz post
    Wygląda na to, że naszej pompie "przekręcił" się licznik czasu pracy (dla CO). Poprzednio sprawdzany pokazywał 146:45, ostatnio już 08:20.
    Czy ktoś wie przy jakiej wartości ten licznik się przekręca? 164 (163:59)? W instrukcji nie widzę. Do "wsparcia technicznego" jeszcze nie dzwoniłem...
    nic się nie przekręciło - musiał być chwilowy zanik napięcia....
    ja zauważyłem że się zresetował licznik CO po wyłączeniu prądu - o dziwo CWU pamięta...pewnie CO się nie zapisuje w epromie
    pewnie będzie poprawione w kolejnej wersji sterownika

  12. #212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orzechot
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Jaktorów
    Posty
    202

    Domyślnie

    Weekendowe wichury i przerwy w zasilaniu... No właśnie CWU się zachowało, więc myślałem że licznik się przekręcił...

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzechot Zobacz post
    Weekendowe wichury i przerwy w zasilaniu... No właśnie CWU się zachowało, więc myślałem że licznik się przekręcił...
    Jezeli to licznik 16-to bitowy i trzyma tylko liczbe minut to przekreci sie po ok. 1092 godzin dzialania

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    nic się nie przekręciło - musiał być chwilowy zanik napięcia....
    ja zauważyłem że się zresetował licznik CO po wyłączeniu prądu - o dziwo CWU pamięta...pewnie CO się nie zapisuje w epromie
    pewnie będzie poprawione w kolejnej wersji sterownika
    zaraz po montażu zgłosiłem chłopakom tą małą niedogodność i w ostatnią niedzielę przejeżdżali obok mnie i wgrali nowy skorygowany soft w którym dodatkowo można ustawiać przerywaną pracę pompki cyrkulacyjnej.
    Ostatnio edytowane przez PiotrTok ; 01-12-2011 o 20:13

  15. #215

    Domyślnie

    Szanowni użytkowicy PC, mam taką zagadkę odnośnie pionowych odwiertów.
    1. Otóż zgodnie z projektem i Fakturą wykonano 200 mb odwiertów ( 4 razy po 50 mb).
    2. Jak sprawdzić czy rzeczywiście mam 4 po 50 mb a nie np po 45 metrów lub 40 mb?
    3. Zaniepokoiła mnie zbyt mała różnica (tylko ok. 2,5 stopnia) między glikolem na wejściu do pompy i wyjściu z pompy (powiedzmy 2,5 stopnia na wejściu, ok. 0 lub - 0,2 stopnia na wyjściu czyynika)

  16. #216

    Domyślnie

    Różnica wynika z tego że obiegówka Dolnego źródła chodzi pewnie na 3 Biegu. Jak zrobisz drugi będzie koło 4. Ale nie wiem czy możesz zrobić, chodzi o to żeby przepływ był nie za mały. Teraz za bardzo nie sprawdzisz długości. Podczas napełniania można mniej więcej określić ile litrów weszło i matematycznie wyliczyć.

  17. #217

    Domyślnie

    jedyne co możesz sprawdzić to po zdjęciu pianki z rur wchodzących do budynku, napisy na rurze na których może będzie widać kolejny metr rury (rury mają nadruk kolejnego metra). U mnie wg wskazań na pompie mam różnice 2,5 stopnia ale po umieszczeniu czujników temperatury na każdym powrocie z DZ (3szt) i na wejściu do DZ różnica wychodzi ok 3,5 stopnia

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrTok Zobacz post
    jedyne co możesz sprawdzić to po zdjęciu pianki z rur wchodzących do budynku, napisy na rurze na których może będzie widać kolejny metr rury (rury mają nadruk kolejnego metra). U mnie wg wskazań na pompie mam różnice 2,5 stopnia ale po umieszczeniu czujników temperatury na każdym powrocie z DZ (3szt) i na wejściu do DZ różnica wychodzi ok 3,5 stopnia
    U mnie jest identycznie. Wskaźniki na pompie zawsze pokazywały deltę 2 stopnie a czujniki na rurach około 4,5 na drugim biegu

  19. #219

    Domyślnie

    Reasumując mam conajmniej kilka tematów:
    1) Sprawdzić temp. na we/DZ oraz wy/DZ w miarę precyzyjnym... czymś (czym?),
    sprawdzić w pompie szybkość przepływu- muszę poczytać instrukcje dla serwisanta buderusa,
    porównać wartości ze spotkanymi na Forum
    lub
    2) wysłać tresowaną rybkę tam i z powrotem z prędkościomierzem, zmierzyć czas i wyjdzie droga jaka przebyła
    Ale na poważnie: myślę, że problem głębokości otworów i sprawdzenia tej głębokości dotyczy wszystkich uzytkowników pionowych odwiertów. Nie stałem przy odwiertach i teraz muszę "uwierzyć" w ich głębokość- może są jakieś metody przepływowe? jest z nami jakiś fizyk od mechaniki płynów? Pozdrawiam,

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Nie musisz męczyć rybek. Wystarczy wykorzystać taki przyrząd : http://allegro.pl/wlokno-szklane-do-...985240625.html . Bez problemu dojdzie do głowicy. Oczywiście najpierw musisz zdemontować rozdzielacz .
    Prosciej pozyczyc kompresor, wypompowac glikol i zmierzyc ilosc litrow, a potem ponownie napelnic W kolektorze pionowym to szybka i latwa robota.. Ja swoj poziomy najpierw plukalem woda, potem robilem probe cisnieniowa, a potem podpialem kompresor - a zeby byc pewnym ze wypompowalem cala wode - liczylem na wiadra. Wyszlo dokladnie tyle ile bylo wyliczone, praktycznie co do litra

    Po krotkim przemysleniu stwierdzam, ze wypompowanie pionowego moze byc jednak trudniejsze, jak nie niemozliwe

Strona 11 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony