dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 267
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 5332

Temat: rekuperator

  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał majki
    Cytat Napisał majki
    Cześć

    Czy można w każdym pomieszczeniu wentylowanym dać anemostaty nawiewne i wywiewne ? Chodzi mi o fakt, że jedym jest nawiewane powietrze ciepłe-czyste, drugim odysane ciepłe-"brudne".
    Na pewno więcej rur spiro ocieplanych, ale czy ma to sens ?

    dzięki, pozdrawiam, majki
    Mógłby ktoś się wypowiedzieć ... ? Z góry dzięki.

    pozdrawiam, majki
    Można, np w pomieszczeniu które wymaga z przepisów, zamkniętych szczelnie (drzwi bez szpar), oddalonych itp.
    Jednak dawanie wszędzie to niepotrzebne koszty.
    OK, dzięki za info. Wiem, że koszty wyższe, choć pewno nie strasznie. Ideą moją jest wdmuchiwanie do każdego pomieszczenia powietrza świeżego-ogrzanego i odsysanie ciepłego-zużytego...

    Co do zasady podstawowej - typowej : wdmuchujemy powietrze świeże-ciepłe do pokoi, odsysamy z łazienek i kuchni ?

    Pytanie podchwytliwe : próbował ktoś sam zrobić nagrzewnice wodną ?

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Chodzi mi o fakt, że jedym jest nawiewane powietrze ciepłe-czyste, drugim odysane ciepłe-"brudne".
    Na pewno więcej rur spiro ocieplanych, ale czy ma to sens ?
    A obie dziury beda w odleglosci 3 metrow od siebie, nie ?
    Na moj gust to 50-70% powietrza ci sie zmiesza razem czyli polowa brudnego zostanie w pokoju.

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał derifter
    Cytat Napisał majki
    Chodzi mi o fakt, że jedym jest nawiewane powietrze ciepłe-czyste, drugim odysane ciepłe-"brudne".
    Na pewno więcej rur spiro ocieplanych, ale czy ma to sens ?
    A obie dziury beda w odleglosci 3 metrow od siebie, nie ?
    Na moj gust to 50-70% powietrza ci sie zmiesza razem czyli polowa brudnego zostanie w pokoju.
    Hmmm..., też o tym myślałem ... Dziury będą może od siebie o około 4m, ale mieszać się pewno jakoś będzie ...
    Choć teraz w pracy np. w pokoju w którym siedzę mam nawiew i wywiew wentylacji o około 2 m od siebie ...

    dzięki, pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi doradzić producenta reku do domu 1500m3???

    Pozdrawiam.

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeM
    Cytat Napisał st_x
    Krótka ANKIETA (dla posiadaczy REKU):
    - Ilu z nas/was ma reku i dom z kanałami (kominami) wentylacyjnymi?


    (bez rozważań i tłumaczenia dlaczego i jak to stało)

    Pozdrawiam
    Chyba prawie wszyscy mają... w kotłowni i garażu (ja tak mam)

    Garaż+kotłownia i kominek.

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia
    Czy ktoś mógłby mi doradzić producenta reku do domu 1500m3???
    A podaj lepiej metry kwadratowe powierzchni wentylowanej (np. bez kotłowni) i wysokość pomieszczeń.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał rasia
    Czy ktoś mógłby mi doradzić producenta reku do domu 1500m3???
    A podaj lepiej metry kwadratowe powierzchni wentylowanej (np. bez kotłowni) i wysokość pomieszczeń.
    200 m2 - wysokość 340 cm, na 20 m2 wysokość 700 cm
    250 m2 - poddasze - wysokość od 140 cm do 400 cm

    nie wliczam garażu i kotłowni

    pozdrawiam

  8. #1008

    Domyślnie

    no to chyba tak wychodzi ok 1500m3

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Czy są jakieś reku wydolne na taką kubaturę, czy faktycznie muszę kupić reku jak do przemysłu???

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    No domów jak ten to raczej nie buduje się wiele. Wiem, że Bartosz robi seryjnie reku o takiej wydajności. Ekozefir też ma pare dużych modeli

    Pozostaje ew. opcja moja - skroić sobie urządzenie dokładnie na swój wymiar.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #1011

    Domyślnie

    ja rowniez proponuje Bartosza.
    cenowo przy takich parametrach nie ma lepszej opcji- z pozotslych firm ceny ponad 14k
    zastanow sie tylko czy rzeczywiscie bedziesz musial wykorzystywac cale 1500m3?. wydaje sie,ze w czesci pomieszcen mozesz zmniejszyc wentylacje.zastosowac reku np. 900 m3 (kanal 250).kanaly dostosowac do mozliwosci 1500m3. do reku 900 zastosowac ewentulanie mocniejsze wentylatory np. 1500-1800m3.masz mozliwosc szczytowej wymiany 1/h kosztem zmniejszenia skutecznosci reku.
    przy reku 1500 ponosisz bardzo duzy koszt samej centrali, kanaly glowne chyba 350.co najwazniejsze w takim reku zazwyczaj sa wentylatory standardowe ,ktore na najnizszym biegu beda pobieraly 400W.
    proponuje 900m3 ( ok. 7000zł) z wymiana wentylatorow np. EBM 1300 lub 1800 (ok. 400 euro x 2 szt.)
    w wiekszosci bedziesz wykorzystywal wymiane 0,2-0,5.
    musisz uwzglednic tylko odpowiednio duzo miejsca na Bartosza

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ogólnie zgadzam się z przedmówcą z tym zastrzeżeniem, że wymiennik Bartosza będzie stawiam b. duży opór jak sie przez niego puści większy strumień, niż taki, na który jest zaprojektowany. I tak ma duże opory.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  13. #1013

    Domyślnie

    Ja tylko tak na marginesie - jeśli masz 1500m3 kubatury i chcesz wymianiać 100% w ciągu godziny i przyjmijmy teoretycznie, że połowa tej kubatury to tzw. pomieszczenia czyste a druga połowa brune to do wymiany masz 750m3/h a nie 1500. Jest to oczywiste ale z jakiś względów wszyscy o tym zapominają.

  14. #1014
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    czyli przez reku przejdzie... 750+750 = 750?
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ewentualnie 1500+1500=750
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    czyli przez reku przejdzie... 750+750 = 750?
    Ile wyniesie wywiew tyle musi wyniesc nawiew, stad 750 m3/h (wywiew) = 750 m3/h (nawiew)
    Razem daje 1500 m3/h, owszem ale nie dla wymiany 1500 m3/h tylko w "ruchu dwustronnym"

    Pzdr.

  17. #1017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma 1500m3 i jedną wymianę na godzinę to nawiewa 1500m3 do pomieszczeń tzw czystych i wywciąga 1500 m3 z pomieszczeń tzw. brudnych.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Jeśli ktoś ma 1500m3 i jedną wymianę na godzinę to nawiewa 1500m3 do pomieszczeń tzw czystych i wywciąga 1500 m3 z pomieszczeń tzw. brudnych.
    Nie. Jeśli pomieszczenia czyste mają kubaturę 750m3 i brudne 750m3 to musimy nawiewać 750m3/h w czystych i wywiewac 750 m3/h w brudnych.

    Jeśli do pomieszczeń czystych o kubaturze 750m3 będziemy nawiewali 1500m3/h to wymianę będziemy mieli na poziomie 200% a nie 100%.

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia
    Czy są jakieś reku wydolne na taką kubaturę, czy faktycznie muszę kupić reku jak do przemysłu???
    Sprawdz jaka misisz miec ilosc powietrza usuwanego (kuchnie, lazienki etc.) i jaka musi byc ilosc powietrza swiezego -dla jednej osoby przyjac mozesz 30m3/h

    Zobacz sobie (dla porownania i sprawdzenia) http://www.pro-vent.pl/pliki/forum.pdf

    Pzdr.

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    Cytat Napisał Jezier
    Jeśli ktoś ma 1500m3 i jedną wymianę na godzinę to nawiewa 1500m3 do pomieszczeń tzw czystych i wywciąga 1500 m3 z pomieszczeń tzw. brudnych.
    Nie. Jeśli pomieszczenia czyste mają kubaturę 750m3 i brudne 750m3 to musimy nawiewać 750m3/h w czystych i wywiewac 750 m3/h w brudnych.

    Jeśli do pomieszczeń czystych o kubaturze 750m3 będziemy nawiewali 1500m3/h to wymianę będziemy mieli na poziomie 200% a nie 100%.
    Strasznie pokrętne to twoje rozumowanie Bo jeśli pomieszczeń czystych mamy 1000m3 a brudnych 500 to wyciągając 750m3 uważać powinieneś, źe masz 1,5 krotną wymianę. Albo jeśli salon ma 200 m3 kubatury i tam nawiewasz 100m3 a wyciągasz te 100 m3 w kuchni obok która ma powiedzmy 40 m3 kubatury to masz krotność 2,5?
    Nnie jest jednak tak jak wymyśliłeś. Krotność wymiany odnosi się do kubatury całego domu. Jednokrotna wymiana powietrza w domu o całkowitej kubaturze 1500 m3 to 1500 m3 powietrza na godzinę.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

Strona 51 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony