dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 26
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 506
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No tak, przed 22 jest oczywiscie 18mm...
    22mm, to w przypadku takich instalacji, jak nasza minimum.
    Tą 18-stkę masz wszędzie na wierzchu, czy np jest zalana w posadzce w drodze do rozdzielacza ?
    Ta 18 mm jest tylko w pionie tak jak widać na zdjęciu, później mam poziom do rozdzielacza 22m ale też jest na wierzchu, nic na szczęście nie jest zalane.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli dostarczali Ci takze mateial, to pewnie jakias resztowkę fi18 chcieli "zutylizować"
    Ale, jesli wszystko masz na wierzchu, to nie ma problemu. Poprawią.

  3. #183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K*herm

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok - Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Tak z ciekawości są jakieś przeciwwskazania do tego żeby w instalacji była woda zmieszana z glikolem ?
    Przeciwskazań nie ma a w niektórych sytuacjach takie mieszaniny są nawet zalecane, ale należy bezwzględnie wziąć pod uwagę większe straty ciśnienia z uwagi na większą gęstość mieszaniny (w stosunku do wody czystej) oraz sprawa najważniejsza, sprawdzić czy przepływomierze mają dopuszczenie do pracy w instalacjach glikolowych (także z uwagi na większą gęstość mieszaniny i oddziaływanie na materiał konstrukcji, problemy z regulacją/prawidłową pracą przepływomierza), część producentów nie dopuszcza do takich zastosowań.

    Ale jak dobrze pamiętam przepływomierze w rozdzielaczu Capr... mają takie dopuszczenie.

  4. #184
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K*herm

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok - Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Mam różne przepływy na jednych 1,5 l/min na innych małych pętlach 2l/min ale większość jest poniżej 1,5l/min a na dwóch pętlach z salonu gdzie mam panele powinienem mieć nastawy 1,69l/min (według projektu) a tego osiągnąć nie mogę - niestety.
    Rur mam około 650 m.
    Jak poprzednicy pisali, 22 mm to minimalna średnica podłączenia twojego rozdzielacza, oczywiście na cały odcinku kocioł-rozdzielacz.

    Po drugie, moim zdaniem masz za duże przepływomierze na rozdzielaczach, 0-5 l/min.
    W sytuacji gdzie twój największy przepływ to 2 l/min a rozpiętość regulacji masz od 1,0 l/min do 2,0 l/min, ustawienie ich w skali 0-5 l/min na pewno będzie trudne (choć nie niemożliwe).

    W Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie przepływomierzy o zakresie regulacji 0,6 - 2,4 l/min.
    Mieliśmy kiedyś rozdzielacze z przepływomierzami 0-5 l/min, po zmianie na 0,6-2,4 l/min znacznie poprawiły się możliwości i dokładność regulacji hydraulicznej. Przepływomierze 0-5 l/min wykorzystywane są dla większych przepływów - zastosowania przemysłowe (hale, magazyny, lodowiska).

    Przy okazji poprawek zapytaj fachowców czy jest możliwość zamiany rozdzielacza (na model z mniejszymi przepływomierzami).


    Może się czepiam ale napisałeś też że "przepływy na jednych 1,5 l/min na innych małych pętlach 2l/min ale większość jest poniżej 1,5l/min a na dwóch pętlach z salonu gdzie mam panele powinienem mieć nastawy 1,69l/min"

    Czy przypadkiem na małych pętlach te przepływy nie powinny być mniejsze, moim zdaniem tak - odzyskasz trochę ciśnienia.
    Skonsultuj się z asolt-em.

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie w malych pomieszczeniach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło przeplywy powinny wynosić około 0.9-1.1 l/min, co pozwala uzyskac 2 l/min w łazience, która tego wymaga
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #186

    Domyślnie

    Tu podłącze pytanie Zakupiłem domek z podłogówką, więc nie mam pojęcia ile mają pętle. W każdym razie jest 5 obwodów (korytarz, przedpokój, kuchnia i łazienka) przedpokój jest długi więc myślę, że tam są dwa obwody. Rotametry mam poustawiane na ok 1,1 l/min. Problem z nią mam taki, że za mocno grzeje Jest na oddzielnej pompie niż kaloryfery i cwu. Nad pompką jest zawór (chyba 3-drożny) na którym jest zakres temperatury do 40 st. Chyba fotka będzie niezbędna do oceny tej instalacji?
    W każdym razie moje pytanie jest takie - jak można realizować ustawienie temperatury dla podłogówki? Tylko regulatorem pokojowym? Niestety nie mam takowego - znaczy mam ale pozostały po poprzednim piecu - olejaku i nie wiem czy do mojego ekogroszkowego by pasował
    Jak w wekend zakręciłem kaloryfery i włączyłem podłogówkę to mi się w domu 26 st. zrobiło i podłoga była wyraźnie ciepła pod nogami:

    (Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inst.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	286552
    Ostatnio edytowane przez grzech25 ; 28-10-2014 o 11:04

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał K*herm Zobacz post
    Jak poprzednicy pisali, 22 mm to minimalna średnica podłączenia twojego rozdzielacza, oczywiście na cały odcinku kocioł-rozdzielacz.

    Po drugie, moim zdaniem masz za duże przepływomierze na rozdzielaczach, 0-5 l/min.
    W sytuacji gdzie twój największy przepływ to 2 l/min a rozpiętość regulacji masz od 1,0 l/min do 2,0 l/min, ustawienie ich w skali 0-5 l/min na pewno będzie trudne (choć nie niemożliwe).

    W Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie przepływomierzy o zakresie regulacji 0,6 - 2,4 l/min.
    Mieliśmy kiedyś rozdzielacze z przepływomierzami 0-5 l/min, po zmianie na 0,6-2,4 l/min znacznie poprawiły się możliwości i dokładność regulacji hydraulicznej. Przepływomierze 0-5 l/min wykorzystywane są dla większych przepływów - zastosowania przemysłowe (hale, magazyny, lodowiska).

    Przy okazji poprawek zapytaj fachowców czy jest możliwość zamiany rozdzielacza (na model z mniejszymi przepływomierzami).


    Może się czepiam ale napisałeś też że "przepływy na jednych 1,5 l/min na innych małych pętlach 2l/min ale większość jest poniżej 1,5l/min a na dwóch pętlach z salonu gdzie mam panele powinienem mieć nastawy 1,69l/min"

    Czy przypadkiem na małych pętlach te przepływy nie powinny być mniejsze, moim zdaniem tak - odzyskasz trochę ciśnienia.
    Skonsultuj się z asolt-em.
    Rozdzielacza nie wymienię bo kupowałem we własnym zakresie i było to około roku temu. Jeśli chodzi o przepływy to napisałem, że są takie jeśli otworzę przepływy na maxa, przy skręceniu małych pętli nadal przepływy w salonie są dla mnie nie osiągalne.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Rozdzielacza nie wymienię bo kupowałem we własnym zakresie i było to około roku temu. Jeśli chodzi o przepływy to napisałem, że są takie jeśli otworzę przepływy na maxa, przy skręceniu małych pętli nadal przepływy w salonie są dla mnie nie osiągalne.
    Przykręcaj w ten sposób.
    Tam gdzie masz najcieplej przykręć o jeden obrót. (później będzie o pół obrotu i o ćwierć). Jeżeli po dwóch dniach temperatura w tym pomieszczeniu nie spadnie, przykręć ponownie. Jeżeli temperatura spadnie poniżej tej jaką chcesz mieć, podnieś temperaturę zasilania lub wydłuż czas grzania żeby temperatura w tym pomieszczeniu wróciła do żądanej. I tym sposobem powinno się udać.

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Tu podłącze pytanie Zakupiłem domek z podłogówką, więc nie mam pojęcia ile mają pętle. W każdym razie jest 5 obwodów (korytarz, przedpokój, kuchnia i łazienka) przedpokój jest długi więc myślę, że tam są dwa obwody. Rotametry mam poustawiane na ok 1,1 l/min. Problem z nią mam taki, że za mocno grzeje Jest na oddzielnej pompie niż kaloryfery i cwu. Nad pompką jest zawór (chyba 3-drożny) na którym jest zakres temperatury do 40 st. Chyba fotka będzie niezbędna do oceny tej instalacji?
    W każdym razie moje pytanie jest takie - jak można realizować ustawienie temperatury dla podłogówki? Tylko regulatorem pokojowym? Niestety nie mam takowego - znaczy mam ale pozostały po poprzednim piecu - olejaku i nie wiem czy do mojego ekogroszkowego by pasował
    Jak w wekend zakręciłem kaloryfery i włączyłem podłogówkę to mi się w domu 26 st. zrobiło i podłoga była wyraźnie ciepła pod nogami

    Zbyt wysoka temperatura wody zasilającej podłogówkę. Ustaw sobie niższą za pomocą zaworu 3-dr
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #190

    Domyślnie

    Byli dzisiaj hydraulicy poprawili na rure fi 22 i co?? I nic. Nadal tak samo, przeplywy wgl sie nie zmienily i gdzie teraz szukac? Czy ktos moze wkleic zdjecie jak wyglada nasz kociol od dolu bez podlaczenia czy ktos ma takie zdjecie. Chodzi mi jaki sa zlaczki od razu przy kotle bez zadnych dodatkowych zestawow podlaczeniowych.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  11. #191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K*herm

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok - Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    39

    Domyślnie

    mest a co z temperaturami w pomieszczeniach, jakie są, jest ciepło? Pamiętaj że dobrze zaprojektowane ogrzewanie podłogowe powinno być nawet nie ciepłe a lekko ciepłe.

    Czy zgłaszałeś ten problem hydraulikom, co powiedzieli?

    Coraz bardziej zastanawiam się czy przypadkiem średnica 22 mm do zasilania Twojego 12-obwodowego rozdzielacza wystarcza - może tu jednak tracisz zbyt dużo ciśnienia?

    Nie wiem jakie masz obciążenie cieplne pomieszczeń (parter + piętro) i jak długie są pętle.

    Jaki rozmiar ma rozdzielacz 1", 5/4" a może 1,5"?

    Z moich szybkich bardzo szacunkowych obliczeń wynika że do zasilenia takiego rozdzielacza najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie średnicy 28 mm a może nawet i 35 mm.

  12. #192

    Domyślnie

    W pomieszczeniach jest ok, przynajmniej na razie. Dałem teraz rurki 22mm bo fotohobby ma taki sam kocioł i długość rurek i jemu starcza na większe przepływy. Jasne, że mogłem dać 28mm, ale teraz nie będę kolejny raz przerabiał. Najgorsze przepływy mam na grzejniku w łazience i na pętlach w salonie, taki sobie jest na jednej sypialni, ale ogólnie temp wszędzie bardzo zbliżona. Jak mierzycie temperaturę w pokojach? Przy podłodze czy stawiacie gdzieś na meblach?

    Pętle mają do 80 m. Ogólnie koło 650m. Gdyby fotohobby przy takich samych pętlach osiągał takie przepływy to ok, coś u nas dwóch nie gra, ale tak to chyba tylko u mnie. Nie wiem też ile ma podpiętych pętli, bo wystarczą dwie mniej i już jest inaczej.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  13. #193
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K*herm

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok - Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    39

    Domyślnie

    Czujniki temperatury powinny być montowane mniej więcej na wysokości głowy (około 1,5 - 1,8 m od powierzchni podłogi), w miejscu gdzie na czujnik nie będzie działać słońce (najlepiej w miejscu zacienionym ale otwartym), czujnik nie może być zakrywany przez meble i inne elementy wyposażenia pokoju, nie może też znajdować się w miejscach gdzie występują przeciągi.

    Musi to być miejsce gdzie czujnik będzie swobodnie omywany przez powietrze znajdujące się w pomieszczeniu.

  14. #194

    Domyślnie

    K*therm jakoś uciekło mi pytanie o rozdzielacz. Mam 1". Różnica między pokojami a miejscem gdzie jest Car wynosi około 1 stopnia, może trochę mniej ( nie mam dokładnego termometru ze skalą po przecinku). Jak spada mi w pokojach to na Car jeszcze mam trochę czasu do grzania. Pętlę gdzi jest car skręciłem prawie do końca, jeśli nie na maxa. W innych pomieszczeniach mam ustawione przepływy takie jak w projekcie, no może oprócz salonu, gdzie trochę go brakuje. Zastanawiam się co dalej robić.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał K*herm Zobacz post
    mest a co z temperaturami w pomieszczeniach, jakie są, jest ciepło? Pamiętaj że dobrze zaprojektowane ogrzewanie podłogowe powinno być nawet nie ciepłe a lekko ciepłe.

    Czy zgłaszałeś ten problem hydraulikom, co powiedzieli?

    Coraz bardziej zastanawiam się czy przypadkiem średnica 22 mm do zasilania Twojego 12-obwodowego rozdzielacza wystarcza - może tu jednak tracisz zbyt dużo ciśnienia?

    Nie wiem jakie masz obciążenie cieplne pomieszczeń (parter + piętro) i jak długie są pętle.

    Jaki rozmiar ma rozdzielacz 1", 5/4" a może 1,5"?

    Z moich szybkich bardzo szacunkowych obliczeń wynika że do zasilenia takiego rozdzielacza najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie średnicy 28 mm a może nawet i 35 mm.
    Nie przesadzaj, dom mesta jest identyczny jak gorbaga, projekty podłogówki w obu przypadkach są prawie identyczne. Powierzchnia grzelników podłogowych to ok 96 m2. Zasilanie rozdzielaczy u gorbaga wykonane jest miedzią 28 do wiekszego rozdzielacza i 22 do mniejszego, kocioł gazowy nie wiem czy ten sam typ. Instalację u gorbaga sam wykonywałem, u mesta lokalni hydraulicy. U gorbaga jest wszystko w porządku, u mesta nie. Sam nie wiem o co chodzi. Projektowe obciązenie cieplne domu mesta to 3792 W, rozdzielacz 12 obw. Suma przepływów 0,82 m3/h. Po co rozdzielacz 5/4 lub 6/4' i zasilanie 35. Nie popadajmy w paranoję.
    Wystarczy go zasilic miedzią 28. Nie wiem tez czy były otuliny na dobiegach do poszczegolnych pętli. Moze kol. Sebastian (mysle ze sie obrazi ze podałem imie) wstawi zdjecia z wykonania podłogówki. Bedzie wtedy jaśniej i łatwiej pomóc. Co pomoze najlepszy projekt jezeli wykonawca jest mądrzejszy od projektanta i robi po swojemu, przykład z zasilaniem miedzią 18 rozdzielacza wrecz pokazowy.

  16. #196

    Domyślnie

    asolt pewnie, że się nie obrazi zaraz poszukam i wstawię zdjęcia. Chyba nawet gdzieś w dzienniku mam to prześlę link będzie łatwiej.

    Cholera nie ma tam za dużo zdjęć http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka
    Ostatnio edytowane przez mest ; 15-11-2014 o 11:38
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    asolt pewnie, że się nie obrazi zaraz poszukam i wstawię zdjęcia. Chyba nawet gdzieś w dzienniku mam to prześlę link będzie łatwiej.

    Cholera nie ma tam za dużo zdjęć http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka
    Jest tak jak mysłałem, juz raz miałem taki przypadek ze nie było otulin na dobiegach do poszczegolnych pętli ale na szczescie zauważyłem na zdjeciach z DB i zostało to poprawione, tu nie dojrzałem i hydraulik zrobił po swojemu, po co co czytac opis w projekcie jak sie jest samemu najmądrzejszym. Brak otulin w przypadku odległych pomieszczeń zwiekszeniem mocy grzewczej w korytarzu czyli tam gdzie to niepotrzebne a zmniejszeniem w tych konkretnych pomieszczeniach. Było to w opisie, było na rzucie (inny kolor). Byłem pod telefonem, nikt nie zadzwonił, a szkoda, byłoby mniej problemów. Jak widac i taką prostą instalację mając dokładny projekt mozna s..ć.
    Cóż mozna teraz poprawic, zmniejszyc przepływ na pętli korytarza i pomieszczen o małych stratach zwiekszyc dla pomieszczeń o wiekszych stratach. Zestawienie tych strat w jest w projekcie.

  18. #198

    Domyślnie

    A no jak widać można ahh no czasami słów brak. Dałem projekt, powiedziałem, że ma być wszystko wedle projektu i nie dopilnowałem. Codziennie też nie mogłem być na budowie. No właśnie tutaj pojawia się problem, skręciłem w korytarzu prawie do końca pętle, ale już brakuje przepływu na salon, w północnym pokoju tez jest rotametr na maxa i choć chciałbym coś jeszcze popuścić to nie ma z czego. Tam przepływ wynosi coś koło 1,3 czy 1,4 nie ma mnie w domu teraz ale ustawione zgodnie z projektem bo tam jeszcze starczyło. Ogólnie klapa z tymi hydraulikami.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    A no jak widać można ahh no czasami słów brak. Dałem projekt, powiedziałem, że ma być wszystko wedle projektu i nie dopilnowałem. Codziennie też nie mogłem być na budowie. No właśnie tutaj pojawia się problem, skręciłem w korytarzu prawie do końca pętle, ale już brakuje przepływu na salon, w północnym pokoju tez jest rotametr na maxa i choć chciałbym coś jeszcze popuścić to nie ma z czego. Tam przepływ wynosi coś koło 1,3 czy 1,4 nie ma mnie w domu teraz ale ustawione zgodnie z projektem bo tam jeszcze starczyło. Ogólnie klapa z tymi hydraulikami.
    Na początek musi byc zasilanie rozdzielacza miedzią 28 lub pex 32 (chociaz to nie to samo), gdy to nie zwiekszy przepływów to trzeba zwiekszyc temp. zasilania. Na brak otulin nie poradzisz juz nic.

  20. #200

    Domyślnie

    Hmm powoli mam dosyć tego swojego ogrzewania. Mam sterownik w tej sypialni i nie mogę osiągnąć temp. 21,3 przecież to jest jakieś chore. Zasilanie na kotle 30 stopni. Czy to normalne? Kocioł chodzi cały dzień wcześniej była głównie temp 28 stopni. Przepływu zwiększyć już nie mogę jest na maxa, chyba że poskręcam inne pętle jesli to od tego zależy? Proszę o pomoc.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

Strona 10 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony