Cytat Napisał dachu Zobacz post
ta droga jest wytyczona przez działkę właściciela, który chce mi sprzedać swoją drugą działkę On po prostu jest zgodny żeby dojazd zrobić,, bo na tej całej polnej na jednym odcinku nie zgodził się1 właściciel na służebność, dlatego myślałem o zrobieniu tej drogi i łaski bez... jak jednemu szkoda mnie puścić ... A NIkt nie bedzie miał prawa do tej drogi zrobionej, chyba że ja i właściciel...
WIdać obecny włąsciciel to swój chłop skorozgadza się poprowadzić drogę po swojej posesji tylko:

- po pierwsze czy masz pewność że mu się "nie odmieni" jak już sprzeda wam działkę ?
- po drugie czy masz pewność że za jakiś czas swojej działki nie sprzeda a nowy właściciel każe ci się "bujać" ?

Dlatego masz 2 opcje - w akcie notarialnym przy kupnie działki ustanowić służebność gruntową przechodu i przejazdu przez działkę "miłego dzisiaj" właściciela i później ta drogę utwardzić tak jak pisałeś lub wystąpić do sądu o ustalenie służebności drogi koniecznej. Przy wytyczniu drogi koniecznej sąd musi uwzględnić potrzeby nieruchomości niemającej dostępu do drogi publicznej tak by jak najmniej obciążyć grunty, przez które droga ma prowadzić. Co oznacza że jest jest b. duża szansa iż usatnowi służebność drogi koniecznej na już istniejącej polnej drodze,

Powodzenia

Browar