dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54

Temat: Kacik gorala

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie Kacik gorala

    Postanowilem zalozyc kacik w ktorym bede staral sie pokazywac rzeczy zwiazane z budownictwem jak i nie tylko. Mam nadzieje ze bedzie ciekawie.

    Na poczatek pare fotek z miejscowosci o ktorej marze nocami aby powrocic na stale.

    Ostatnio edytowane przez gliczarowianin ; 18-02-2011 o 00:00

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie











    Pokoj jadalny zaprojektowany i zrobiony przeze mnie. Panele drewno i plyty MDF, sciany - wenecki plaster ( wysoki polysk, w dotyku podobienstwo do marmuru) sufit odlewy gipsowe.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ładny dobór kolorów, właściwe proporcje, dużo światła i staranne wykonanie. Może się podobać. Ten żyrandol to nie za nisko?

    Jeszcze dwie sprawy:
    1. Gliczarów Górny ze zdjęć nieodparcie kojarzy mi się z opowiastką o ukochanych Bieszczadach, śniegu i odśnieżaniu zamieszczoną tu gdzieś na forum.
    2. W "zrób to sam" jest wątek "stolarstwo moje hobby". Może zamieszczaj tam te zdjęcia bo tu to wygląda na reklamę a taka bezpłatna jest tu niemile widziana . No chyba że się nikt nie przyczepi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Serdeczne dzieki za info. Wracajac do watku, jesli chodzi o zyrandol to owszem mozna ustawic go wyzej lub nizej. O tym decyduje wlasciciel po zakupieniu odpowiedniego stolu. Generalnie zyrandol powinien byc wyzej o jakies 70 - 80 cm od blatu stolu, a wiec kiedy goscie siedza przy stole nie maja oni problemu z widzeniem sie nawzajem.

    Co do Gliczarowa to niestety przez ostatnie 10 lat naplynelo do niego wielu nowych gospodarzy jak i miejscowi rozbudowali strukture wioski z naprawde dziewiczej gdzies tam z boku sobie lezacej do rangi metropolii. Tak wiec pomimo fantastycznych widokow ktore natabene nie zostaly w tym filmiku ukazane czyli pisze o panoramie Tatr. pozostal u mnie zal i smutek za czasami kiedy zasypani sniegiem musielismy czekac 3-4 dni az nas odkopia majac ubaw przy tym po pachy. Zdjecia pstrykal znajomy lekarz z Francji ktory o dziwo zauwazyl inne aspekty godne uwienczenia anizeli sama panorama Tatr.

    Jesli pan moderator kaze tak tez uczynie, choc bardziej od reklamy raczej chec pokazania pewnych rzeczy innym osoba mna kierowala. Zreszta chcial bym tu poruszac rozne tematy i rozne kompozycje wklejac. na miejmy nadzieje ucieche wszystkich.

    Wracajac do kolorow i weneckiego plastra trzeba byc rozsadnym i dobrze znac efekt koncowy, kiedy ujrzalem go pierwszy raz byl to pomarancz, piekny !! U siebie poprosilem kolege i zrobil mi czerwony niestety juz nie ten sam efekt, zaluje do dzis.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dla mnie to żadna reklama. Czy jak wkleję zdjęcia Kielc, to będzie reklama, nawet jak powiem, że właśnie buduję wielki hotel? Nie dajmy sie zwariować.

    Ładnie ten pokój wykończyłeś. Podoba mi sie.

    Co do Gliczarowa, to wiem, że tam się wybiorę, bo bywałam w Białce, w Zębie, W Leszczynach. Na mieszkanie na stałe dla mnie by sie nie nadawało, bo mnie wysokie góry tak przytłaczają, że mam po kilku dniach coś w rodzaju uczucia klaustrofobii. W takich miejscowościach mogę przebywać tydzień. Zobaczcie, jak to jest, że każdy jest inny i każdemu co innego odpowiada. Chyba to fajnie?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Prosty sposob zrobienia lozka dla dzieci. W wiekszosci wykorzystano plyty MDF.









    a tu cos dla refleksji. Tylko prosze nie krytykowac


  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Jako ze pisalem ze lubie czytac ( obecnie Biblia oraz Malowany ptak - Kosinskiego) wkleje pare zdjec z pomieszczenia biblioteczno - biurowego. Zaluje jednego - koloru. Za ciemny, z czasem poprostu czlowiek zmienia gusta i dzis polozylbym inny lakier ( bardziej wpadajacy w braz i ciut jasniejszy)










    Chcac taki pokoj potrzebujemy okolo 15 plyt o grubosci 1/4 cala i wymiarach 4X8 stop. Ramki sa robione ze zwyczajnych desek 2,5 cm grubosci na 8.5 cm szerokosci, dlugosc- najlepiej zdobyc listwy o wymiarze pokoju w ten sposob unikamy "zlacz" ktore sa pod lakierem widzialne. Ramki mozna ozdobic listwami ozdobnymi ktore robi sie samemu uzywajac specjalnych nozy, tyczy sie to listw dolnich jak i sufitowych. Rodzaj drzewa - najtaniej topola ( tylko ciemne lakiery) - moze byc dab i tutaj wachlarz kolorystyki jst wiekszy no i moga byc materialy szlachetne do ktorych zalicza sie czeresnie, mahon czy orzech. Nie wspominam o egzotycznych ze zrozumialych powodow.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Wlasnie wrocilem z proby choru i tak mnie jakos nabralo na przemyslenia ....... budowlane Szkoda ze temat zostal przeniesiony bo pewnie bedzie narzekanie ze nie w temacie a tak cos o teologii mozna by bylo po gdybac.

    Pierwsza czesc piekna jak dla mnie






    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Co do Gliczarowa, to wiem, że tam się wybiorę, bo bywałam w Białce, w Zębie, W Leszczynach.
    Zapraszam za 2 lata.
    Ostatnio edytowane przez gliczarowianin ; 25-02-2011 o 03:17

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Długo ten chór macie ....

    pieśni piękne , zarówno dla wierzących jak i nie .....


    po gdybać wszędzie można

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał gliczarowianin Zobacz post
    Piękne rzeczy robisz.

    Zaintrygowało mnie jednak, Czy wnęka za łóżkiem została jakoś wykorzystana?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    Piękne rzeczy robisz.

    Zaintrygowało mnie jednak, Czy wnęka za łóżkiem została jakoś wykorzystana?
    Na barek
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    Piękne rzeczy robisz.

    Zaintrygowało mnie jednak, Czy wnęka za łóżkiem została jakoś wykorzystana?
    1 Dziekuje

    2 Sa dwie polki, na dole i na gorze. Z tylu sa gniazdka sieciowe aby mozna bylo podlaczyc mala lamke czy tez budzik, pare ksiazek czy maskotki.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie














    Okap ktory zaprojektowalem i wykonalismy. Koszt zaskakujaco niski, zwazywszy na ceny miedzi.
    Ostatnio edytowane przez gliczarowianin ; 01-03-2011 o 19:23

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A w środku okapu to coś gotowego, czy też sami składaliście?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    W srodku jest gotowy wentylator ktory wyciaga pare i zapachy na zewnatrz. Oryginalnie byl on w budowany w panelu w kolorze kuchni jednak bardzo niefunkcjonalnie zaprojektowany. Stad tez ta zmiana.



    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Długo ten chór macie ....

    Dla wyjasnienia mieszkam w innej przesczeni czasowej Kiedy u Was 4 rano u mnie jest 9 wieczorem
    Ostatnio edytowane przez gliczarowianin ; 02-03-2011 o 00:13

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    "Dla wyjasnienia mieszkam w innej przesczeni czasowej Kiedy u Was 4 rano u mnie jest 9 wieczorem "


    no to trochę wody między nami....

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Usłyszałem własnie w radiu że do Gliczarowa nie dojedzie żaden cięższy samochód niz 10 ton. Jest tam stary, drewniany zdaje się most ktorego remont przekracza mozliwości ogólno- gminne. To taka mniej więcej była relacja jak z jakiejś zagubionej w dżungli wioski w Afryce w której zerwał sie jedyny most wiszący. Egzotyka ten Gliczarów ale to ma swój urok.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Pewnie mowili o Gliczarowie Dolnym, my planujemy budowe w Gliczarowie Gornym ( najpierw dom mial powstac w Gliczarowie Dolnym ) Z tymi samochodami to poniekad prawda jednak zaraz nad mostem jest utwardzona droga w rzece tak wiec samochody ciezarowe jezdza. Jesli juz to problemem jest droga ktora w wyzszej czesci Gliczarowa ma szerokosc malucha

    P.S. znalazlem akurat zdjecie mostu jakie pstryknolem 3 lata temu


    a tu juz widok prawie z dzialki obecnej z Gliczarowa Gornego








    Wracajac do budownictwa przesylam kilka kolejnych zdjec :










    Ostatnio edytowane przez gliczarowianin ; 14-03-2011 o 02:23

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060007.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	47820
    Cudnie!!!
    Nie dziwię sie że chcesz tam mieszkać.
    Te twoje mebelki do złudzenia przypominają stylem meble innego forumowicza - dziobaka. On też założył o tym wątek "stolarstwo moje hobby" W Ameryce taki styl widać jest najbardziej popularny. Co kraj ...
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie

    Zauwazylem ze wszystko idzie jak fala. Kiedy zamawialem swoje meble wiekszosc robila je z czeresni. panowaly ciemne kolory. Teraz widze ze trend zawrocil w strone jasnych palet z domieszka cakowiecie powiedzmy innego ciemnego koloru wyspy lub okapu. Tak wiec coraz czesiej widac 2 lub trzy kolory w dzisiejszych kuchniach. Osobiscie jestesmy z zona nastawieni tylko na jasny kremowy kolor.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony