dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie projekt NEPTUN pracownia DOMOWE KLIMATY

    Dzień dobry,
    Chciałbym żebyście wypowiedzieli się na temat projektu, ktory nas interesuje, będę wdzięczny za każdą uwagę, również negatywną

    http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/18958-0-neptun-nf40.html

    Projekt spełnia nasze wymagania:
    Parterowy, cztery pokoje, garaż dwustanowiskowy, kuchnia otwarta na salon, dwie łazienki.
    Do tego mieści się na działce na styk.

    Chciałbym dokonać zmian:
    1. Duża łazienka z dostępem tylko przez sypialnie
    2. Wydłużenie garażu kosztem kotłowni
    3. Spiżarka na lewą stronę kuchni, a w jej miejscu wyspa
    4. Zlikwidować wykurz i zamiast drzwi okno.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie likwidowałabym tego wyjścia na taras z jadalni - w lato docenicie to rozwiązanie, nie trzeba latać z garami przez pół domu, żeby sobie na tarasie obiad zjeść czy kawkę wypić.
    Te dwa pokoje po niecałe 11 metrów - wydaje mi się, że metraż delikatnie mały jak na całą powierzchnię domu.
    Kuchnia ma 9,5 m2 - czy na pewno zmieści się tam wolnostojąca wyspa i będzie się z niej wygodnie korzystać?
    Niezbyt szczęśliwe jest też usytuowanie mniejszej łazienki - goście, chcąc z niej skorzystać, wchodzą praktycznie do całego domu.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Do łazienki można wstawić drzwi z innej strony i problem się rozwiąże. Mnie raczej nie podoba się to, że część gospodarcza wcina się w część mieszkalną. Kotłownia jest jak usytuowana, że żeby do niej wejść, musisz iść przez pół domu. O ile zamierzacie grzać gazem, to nie ma problemu, jeśli jednak paliwem stałym... to wszystko będzie się nosić. No i instalacje rzucone są wszędzie. Co do spiżarni, ja tu bym ją w ogóle zlikwidowała, bo moim zdaniem i tak nie wiele daje. Raczej zrobiłabym szafki na całej ścianie. I starałabym się zamienić miejscami pokój z kotłownią. Pokój powiększyłabym kosztem łazienki, bo moim zdaniem nie jest potrzebny prysznic i wanna w jednej łazience, skoro prysznic jest w drugiej. Poza tym, jak się zamieni pokój z kotłownią, to z instalacjami będzie łatwiej, i będzie można prosto z wejścia do domu wejść do kotłowni, a potem do garażu. I ten dziwny korytarzyk do pokoju można będzie zlikwidować, bo nie wiadomo po co to to jest, a tylko miejsce zajmuje. Tylko nic nie napisałeś o stronach świata. Przyjmuję jednak, że okna tarasowe nie będą wychodziły na północ. Rozmiar pokoi? Moim zdaniem jest ok, zależy, do czego kto się przyzwyczaił, ja pół życia mieszkałam na 8m2 z siostrą, więc dla mnie 10m2 na jedną osobę wystarczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Zaszła mała pomyłka, ten projekt nas interesuje:
    http://www.domoweklimaty.pl/pl/proje...neptun-ii-nf40
    Różnica jest właśnie w łazience i do niej dostęp chcielibyśmy mieć tylko z sypialni.
    Druga łazienka mniejsza ogólnie dostępna, między innymi dla gości.
    Jeśli chodzi o wyspe: myślałem żeby ją połaczyć z jednej strony, czyli nie byłaby to typowa wolnostojąca wyspa a taki bar.
    Kotłownia ma wejście z garażu i będzie tam kocioł gazowy.
    Okna tarasowe i taras będą na południe
    Korzystałem chyba ze wszystkich wyszukiwarek i nie ma wiecej takich projektów://

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Jak widzę w domku pokoje po 10m2 to mi ręce opadają. Ten projekt to wg mnie zbiór małych klitek na 140m2 ktoś upakował 10 pomieszczeń i labirynt korytarzy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jak widzę w domku pokoje po 10m2 to mi ręce opadają. Ten projekt to wg mnie zbiór małych klitek na 140m2 ktoś upakował 10 pomieszczeń i labirynt korytarzy.
    Podeślij zatem coś dla porównania, bo ja znam już cały internet na pamięć

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Pytałeś o opinie na temt projektu napisałem. Pokoje po 10-11m2 to klitki, kuchnia 11m2 w ktorej planuesz wyspę to też nieprozumienie. Najwygodniej w tym domu będą miały auta. Co kto lubi. Nie możesz trafic projektu takiego jak Ci sie podoba zawsze możesz zlecić indywidulany.

  8. #8

    Domyślnie

    Jakby nie patrzeć, garaż większy od salonu+jadalni... Ale każdy ma trochę inne priorytety, ja nie krytykuję Sam mam pojedynczy garaż i jedno autko musi marznąć na zewnątrz, ale za to wszystkie pokoje mają od 15-25 m2. Tak chcieliśmy i nie oddałbym tych metrów do garażu.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Jakby nie patrzeć, garaż większy od salonu+jadalni... Ale każdy ma trochę inne priorytety, ja nie krytykuję Sam mam pojedynczy garaż i jedno autko musi marznąć na zewnątrz, ale za to wszystkie pokoje mają od 15-25 m2. Tak chcieliśmy i nie oddałbym tych metrów do garażu.
    Garaż większy ponieważ mamy dwa duże samochody i motocykl. A nie chcę ich trzymać pod chmurką.
    Przerobiłem już projekt narazie po swojemu i tak patrze, że pokoje zyskają kilka metrów kosztem tych korytarzy.

  10. #10

    Domyślnie

    ja osobiscie mam zreczny bardzo podobna bryła http://projekty.muratordom.pl/projek...ii,346,0,0.htm jest kilka wariantów tego projektu
    przeczytaj forum o zrecznym jest tu watek zrecznego
    jesli chodzi o moja opinie to
    1) bardzo duza powierzchnia do ogrzania i bedzie wysoki koszt a pomieszczenia klity
    2) i zrezygnowała bym z garazu w ryle domu; garaz obok z pomieszczeniem na ogrodowe przyrzady narty i rowery oraz drewno do kominka i takie tam inne badziewia
    3) dach tego domu co wybrałes bedzie bardzo drogi

    zreczny polecam super projekt i utrzymanie roczne( komplet opłat i gazem ogrzewamy) wynosi tylesamo co roczne utrzymanie mieszkania 40m2 w bloku

  11. #11

    Domyślnie

    Tak tylko chcemy mieć dom parterowy decyzja zapadła. Co do wielkości pomieszczeń to rzeczywiście można je delikatnie powiększyć kosztem korytarzy czy zbędnych pomieszczeń. Zrobiłem sobie już nawet szkic. Kwestia porady projektanta. Co do dachu, rzeczywiście on taki masywny sie wydaje i wysoki. Ciekawe jak bardzo idzie to w parze z ceną.
    Garaż w bryle to dla nas duży komfort, musimy go mieć))

  12. #12

    Domyślnie

    ok człowiek chce dobrze i pokazać gdzie błędy których po latach się żałuje no ale ok skoro chcesz mieć wszystko to co inni już wiedza ze są złe no trudno.....kiedyś zrozumiesz.....albo i nie........tylko po co pytać o opinię innych jak już się decyzje podjęło i się wie lepiej?????
    ten projekt który ty wybrałeś ma więcej minusów niż plusów ......ale to twój wybór ...życzę zadowolenia po 5 lub 10 latach od zamieszkania ))

  13. #13

    Domyślnie

    Posłuchaj co piszą,ten projekt to porażka pod względem funkcjonalnym natomiast wizualnym ok,ale ty chyba nie budujesz domu na pokaz tylko dla siebie.Ja bym nie chciała żeby moje dzieci ściskały się w 10m pokoju,każdy wie ile trzeba tam pomieścić dupereli a one spędzają tam 3/4 swojego czasu ucząc się i bawiąc.Komunikacja i te korytarzyki to pomyłka,do tego dom cholernie drogi w budowie.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    To co mi się rzuciło w oczy i co mi bardzo by przeszkadzało to usytuowanie wejścia z garażu. Wejście z garażu powinno być do głównego wiatrołapu, albo tuż obok. Inaczej będziesz musiał przemierzyć cały dom, żeby zostawić brudne buty i okrycie wierzchnie. Chyba wiesz co po cobie zostawisz w korytarzu. Dla mnie to porażka. Jeśli chodzi o ilość i wielkość pomieszczeń to zgadzam się z jajmar
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Według mnie ten dom w stosunku do poniesionych na budowę kosztów (znacznie powyżej średniej ceny metra), daje wnętrza takie sobie. Wszystkie sypialnie ciasne, trzy pomieszczenia w środku domu bez okien i długi, łamany korytarz. Sypialnia na froncie domu ma okno w głębokim podcieniu - będzie ciemnawo, zwłaszcza, że o ile dobrze rozumiem, z tej strony północ.
    Takie połączenie garażu z domem będzie ok, pod warunkiem, że dla osób korzystających z samochodu wieszak i szafka na buty znajdą się w przejściu, które będzie takim drugim wiatrołapem.
    Moim zdaniem albo spiżarka albo półwysep. Wątpię, aby sensownej wielkości spiżarka zmieściła się po lewej stronie kuchni.

    Koszty budowy wysokie bo:
    - duża powierzchnia zabudowy i dużo ścian nośnych = drogi stan zero,
    - od licha i trochę ścian,
    - prawdopodobnie około 190-200m2 ciężkiego stropu (po cóż to w parterówce?),
    - więźba i pokrycie dachu pociągną nieźle, żeby nie straszyć na stronie projektu nie podano powierzchni dachu (ze 270m2 będzie albo i więcej).
    Czy na 100% chcesz dom parterowy, który po pierwsze zajmie (przynajmniej na szerokość) całą działkę, po drugie jest drogi w budowie, a po trzecie ma ciasne sypialnie?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  16. #16

    Domyślnie

    Wreszcie mam chwilę...
    Żeby zachować spokój i porządek napiszę tylko że zrezygnowaliśmy z tego projektu
    Uwagi mieliście trafne i rzeczywiście przydatne!
    Pozdrawiamy
    A. i J.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak dla mnie dyskwalifikuje ten projekt połączenie garażu z domem. Długie, niepotrzebne korytarzyki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony