dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 292

Temat: Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

    Ja posiadam wlasnie taki model z kolektorem poziomym . Ogrzewam nowy dom o powierzchni uzytkowej 150m2 plus garaz20m2 zas po podlogach 202m2.
    Dom 30cm pustak +15cm styro ,dach 25cm welna. Caly dom podlogowki + 2 drabinki na lazienki +1 grzejnik garaz gdzie mam PC .
    Temperatura ustawiona na 21 C i dowolna ilosc c.w.u w kazdej chwili nigdy nie uzywalem grzalek nawet w najwiekszy mrozy gdy bylo -21C rewelacja !!
    Pompa ma wbudowany licznik kwh no i na sprezarce mozna podniesc do 65 C zeby wykurzyc legionelle.
    Jesli ktos posiada ten model prosze o opinie jesli ktos poszukuje dobrej Pc to polecam !!!!!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  2. #2

    Domyślnie

    ile kosztowała oraz ile pobiera prądu przy jaki COP???

  3. #3

    Domyślnie

    Pobor 1,6 kw moc 7,3kw zas COP 4,6 tak napisano w instrukcji.
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  4. #4

    Domyślnie

    coś skąpo dane podajesz, jak długo z niej korzystasz, ile kWh w tym czasie pobrała? Nie pamiętasz ile kosztowała?? Sprawdź na fakturze.

  5. #5

    Domyślnie

    Korzystam od poczatku wrzesnia ubr. m-cny koszt to 370 zl lacznie z c.w.u na taryfie budowlanej.
    Calosc robot od A-Z ( hydraulka caly dom,podlogowki,kolektory,pc ,bufor,montaz 63000zl ) . Sprawdzilem dla Ciebie kbab !!!!!!!!!!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  6. #6

    Domyślnie

    ciężko, ale próbujmy dalej, ile kWh, może podaj więcej odczytów ze sterownika, może coś o COP, cieple dostarczonym, godzinach pracy pompy do ogrzewania, cwu, przecież to wszystko jest podane w tym sprzęcie. Kolektor poziomy czy pionowy, ile metrów?

  7. #7

    Domyślnie

    CIEZKO to z toba napisalem Ci jaki koszt miesieczny i jaki kolektor !!!!!!!!!!!!!!!
    Masz taki model czy nie ????!!! I nie pisz ze jest Ci ciezko nikt nie zmusza do pisania !
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  8. #8

    Domyślnie

    znów zapytam o te kWh - przecież w 1 poście napisałeś "Pompa ma wbudowany licznik kwh" - nie możesz podać odczytu??? ja nie mam taryfy budowlanej, dlatego Twój miesięczny koszt dla mnie ma znikome znaczenie, do tego piszesz, że "COP 4,6 tak napisano w instrukcji" - chciałbym wiedzieć czy tak droga pc nie ma w oprogramowaniu chociaż bieżącego cop? Już nie mówię o średnim, najniższym i maksymalnym - ten podany w instrukcji może nawet bardzo odbiegać od rzeczywistego.

  9. #9

    Domyślnie

    Zuzycie kwh od godz. 23.00 do 12.00 dzis to 14,4 kwh po 0.61 groszy = 8,78 zl . Pompa nie pokazuje Cop !!! Ja jestem zadowolony bo to jest urzadzenie z gornej polki markowego producenta wykonane w Szwecji. Jak uwazasz ze drogo coz .... jak mniemam nie posiadasz tego modelu a jesli inny to opisz !! Dolne zrodlo mam na 1,4 m w ziemi
    na dwoch petlach po 260 mb kazda .Stan wod gruntowych to na glebokosci od 80 cm do 1 m stoi woda gruntowa. Wejscie dolnego zrodla krztaltuje sie od + 1 C do +3,2 C dzis
    mam 2,2 C na wyjsciu od -1 do 0, 4 dzis +0, 2 a temperatura zewnetrzna -5C. Dodam jeszcze ze nie mam reku a zona czest i dlugo wietrzy pokoje w ktorych sa duze okna!!
    Mam nadzieje ze zadowolilem odpowiedzia . Czekam na info jaka instalacje posiada kbab ?
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    znów zapytam o te kWh - przecież w 1 poście napisałeś "Pompa ma wbudowany licznik kwh" - nie możesz podać odczytu??? ja nie mam taryfy budowlanej, dlatego Twój miesięczny koszt dla mnie ma znikome znaczenie, do tego piszesz, że "COP 4,6 tak napisano w instrukcji" - chciałbym wiedzieć czy tak droga pc nie ma w oprogramowaniu chociaż bieżącego cop? Już nie mówię o średnim, najniższym i maksymalnym - ten podany w instrukcji może nawet bardzo odbiegać od rzeczywistego.
    Nie wiem, dlaczego uważasz, że na Twoje życzenie ktoś ma robić jakieś obliczenia. Sabina i Grzegorz założyli ten wątek w konkretnym celu. Ty im w żaden sposób nie pomogłeś. Potrzebna była Ci tylko cena instalacji z pompą ciepła. Zinterpretowałeś ją po swojemu i wykorzystałeś w innym wątku nie bacząc na to, że niekoniecznie odpowiada ona przyjętym tam założeniom.
    O zużyciu energii przez tą pompę ciepła, mocno skażonym, bo dotyczącym m.in. wygrzewania podłogówki możesz przeczytać tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4518325

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    powtórzony post .

  12. #12

    Domyślnie

    Fajnie podałeś zużycie prądu, równie dobrze mogłeś podać 0 kWh od godz 15:00 do 19:00 jak pompa miała przestój. Nie możesz podać ile ci bierze pompa na miesiąc?
    Widzę, że jesteś niesamowicie zafascynowany, że boisz się podać obiektywne dane.
    Ciekawe jak kolektor będzie się zachowywał po przepracowanym pełnym sezonie grzewczym i jakie temperatury będą pod jego koniec...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Fajnie podałeś zużycie prądu, równie dobrze mogłeś podać 0 kWh od godz 15:00 do 19:00 jak pompa miała przestój. Nie możesz podać ile ci bierze pompa na miesiąc?
    Widzę, że jesteś niesamowicie zafascynowany, że boisz się podać obiektywne dane.
    Ciekawe jak kolektor będzie się zachowywał po przepracowanym pełnym sezonie grzewczym i jakie temperatury będą pod jego koniec...
    Sprawdzilem od 03.01 - 07.02 zuzycie 440 kwh. Co sugerujesz odnosnie kolektora ........ze zdechnie czy rozpusci sie w gruncie !!!!!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Fajnie podałeś zużycie prądu, równie dobrze mogłeś podać 0 kWh od godz 15:00 do 19:00 jak pompa miała przestój. Nie możesz podać ile ci bierze pompa na miesiąc?
    Widzę, że jesteś niesamowicie zafascynowany, że boisz się podać obiektywne dane.
    Ciekawe jak kolektor będzie się zachowywał po przepracowanym pełnym sezonie grzewczym i jakie temperatury będą pod jego koniec...
    Kolejny "obrażony". Nie każdy biega codziennie i spisuje stany licznika, notuje temperatury, itp.
    Wcześniej podałem, gdzie możesz znaleźć zużycie energii przez tą PCi w dłuższym okresie.
    Przy takich warunkach jakie opisał Sabina i Grzegorz (kolektor poziomy praktycznie w wodzie), do końca sezonu do PCi będzie dochodziła temperatura dodatnia, pomimo pierwszego sezonu.

  15. #15

    Domyślnie

    Henkok dzieki . Szukalem uzytkownikow Buderusa a tu widze znalezli mnie chyba przeciwnicy PC co sami chyba nie maja i szukaja dziury w calym.
    Zrobilem ta przyjemnosc i udzielilem odpowiedzi i jestem zafascynowany zaje...iscie !!! Kiedys uzytkowalem piec na ekogroch ale to jest jak Mercedes do malucha .
    Jeszcze raz zrobil bym tak samo PC jest super.
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Kiedys uzytkowalem piec na ekogroch ale to jest jak Mercedes do malucha .
    Nie zgodzę się z tym maluchem. On też przecież sam jedzie. Piec na groch porównałbym do roweru, trzeba pedałować

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabina i Grzegorz Zobacz post
    Czekam na info jaka instalacje posiada kbab ?
    jedyna pc z jakiej korzystam to - mały przenośny klimatyzator, dom swój ogrzewam od ponad 7 lat gazem GZ50 i kominkiem z pw. Pc interesuje mnie pod kątem ewentualnej modernizacji swojego systemu (oczywiście decyzja taka musi być ekonomicznie uzasadniona). Trochę dziwię się, że przy tak drogim sprzęcie jest tak słabe oprogramowanie (chodzi o cop), są użytkownicy innych pc, którzy mają bezpośredni wgląd do danych o aktualnym, średnim, min i max cop.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Trochę dziwię się, że przy tak drogim sprzęcie jest tak słabe oprogramowanie (chodzi o cop), są użytkownicy innych pc, którzy mają bezpośredni wgląd do danych o aktualnym, średnim, min i max cop.
    Podaj przykłady taki pomp ciepła.
    Wyznaczanie COP jest oczywiście możliwe, ale do tego celu z reguły stosuje się osobny ciepłomierz. Dla "normalnego" użytkownika COP nie ma żadnego znaczenia. Interesuje go aby dom był ogrzany, aby była dostateczna ilość ciepłej wody i aby rachunek za energię elektryczną był do zaakceptowania.
    Czy w Twoim kotle gazowym jest wskaźnik zawartości tlenku węgla, czy tlenków azotu w spalinach? Czy Twój kocioł pokazuje aktualna sprawność i kaloryczność spalanego gazu?
    To też jest możliwe do wykonania, tylko komu byłoby to przydatne? Kto chciałby za to dodatkowo zapłacić?

  19. #19

    Domyślnie

    nie pamiętam kto, ale w arkuszu kalkulacyjnym kosztów użytkowania pc, ktoś na końcu listy podaje ten odczyt. Przy gazie najważniejsze to zużyte m3, temperatura, kaloryczność gazu można zakwestionować i zgłosić dostawcy na odpowiednim druku (są takie w necie), ale i tak w końcu jest najważniejsza kwota na rachunku i otrzymany za nią komfort. Z tym, że "Dla "normalnego" użytkownika COP nie ma żadnego znaczenia" się nie zgodzę, przecież tylko dobrodziejstwo cop jest powodem dla którego ludzie są skłonni wydać sporo kasy za ten piec. Odpowiedz proszę w temacie Kolektor poziomy co miałeś na myśli o wpływie taryfy budowlanej i G12 na cop, bo nijak tego rozgryźć nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 20-02-2011 o 15:48

  20. #20

    Domyślnie

    HENKOK popieram powyzsze . Gaz bedzie drozal jak wszystko inne rowniez prad . Ale suma zyskow jest wieksza na korzysc PC bo przeciez dostajemy czesc energi za free.

    Liwko dokladnie jak porownales do roweru.
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony