dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 126
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 2520
  1. #841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tasha
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    U nas dzisiaj płytkarz właśnie układał i nie wiem czy to nagminne czy to ja ma szczęście ale jedna paczka miała ciemniejszy odcień (oczywiście stwierdzone dopiero po położeniu ) Na szczęście schowa pod stołem a reszta...być musi. Teraz muszę wybrać fugę, no i wcześniej zaimpregnować. Fuga 1,5 i Pan FachMan nic nie mówił że krzywe. Tylko twarde jak...

  2. #842

    Domyślnie

    Boze czemu wczesniej nie znalazłam tego wątku
    wszystkie wasze płytki sa przepiekne
    własnie tego szukałam do salonu i korytarzy
    coz juz po sprawie mam cos a'la Arkesia
    ale do kuchni juz kupiłam arkesie grys
    i juz sie ciesze-no choc troche
    tylko mam jeden problem
    co jest u was ciemniejsze fuga czy kafle
    w korytarzu przy salonie mam 1,5mm fuge morelowa i jest to koszmar
    czyścić trzeba na kolanach jak w kamieniołomach szczoteczka do zębów
    i to na niedługo jest czysta
    wiec zastanawiam sie nad epoksydowa i to tę z dodatkiem brokatu
    dałam taką do bialych kafli na scianie i wyglada to super subtelnie i intrygujaco
    tylko czy ona faktycznie mniej sie brudzi bo cenowo to jest "lepsza"

  3. #843

    Domyślnie

    Ja tez mam problem z dobraniem fugi ...

    szukam do grys poler

    czyli cos w szarosci ale nic mi nie pasuje

    ktos juz dobral do tej plyty ?

  4. #844
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iluzja1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Delicate touch

    U mnie też w lazience będzie krolowala seria paradyża (postaram się na początku przyszłego tygodnia wkleic zdjęcia. Szczerze miałam delikatne wątpliwości co do tych płytek... Lubię nowoczesne i modernistyczne łazienki i bałam się że ta będzię taka "babcina". Nauczona jednak doświadczeniem że nowoczesne zestawienia dość szybko mi się nudzą (od wcześniejszego remontu minęły dwa lata,a ja już patrzeć nie mogę na poprzednie kafle). Postanowiłam tym razem postawić na klasykę i wybrałam Delicate Touch z firmy Paradyż. Projekt łazienki wykonałam sama, konsultowałam go tylko z architektem wnętrz, poszerzył on brązowy pasek ktory zaistniał na podłodze. Pozostałe jego sugestie niestety trafiły do kosza... Postaram się jak najszybciej wstawić zdjęcia

  5. #845

    Domyślnie Re: Delicate touch

    Cytat Napisał iluzja1
    U mnie też w lazience będzie krolowala seria paradyża (postaram się na początku przyszłego tygodnia wkleic zdjęcia. Szczerze miałam delikatne wątpliwości co do tych płytek... Lubię nowoczesne i modernistyczne łazienki i bałam się że ta będzię taka "babcina". Nauczona jednak doświadczeniem że nowoczesne zestawienia dość szybko mi się nudzą (od wcześniejszego remontu minęły dwa lata,a ja już patrzeć nie mogę na poprzednie kafle). Postanowiłam tym razem postawić na klasykę i wybrałam Delicate Touch z firmy Paradyż. Projekt łazienki wykonałam sama, konsultowałam go tylko z architektem wnętrz, poszerzył on brązowy pasek ktory zaistniał na podłodze. Pozostałe jego sugestie niestety trafiły do kosza... Postaram się jak najszybciej wstawić zdjęcia
    witam
    ja rowniez kupilam delikate plytki
    w przyszlym tygodniu beda kladzione
    wczesniej architekt zrobila mi projekt z innymi plytkami podobaly mi sie ale nie do mojej lazienki /plytki w pionie bo tego wymagal dekor/ rozne cuda powymyslala i cos nie czulam lazienki wiec zaplacialm i podziekowalam za wspolprace
    a teraz sama kombinuje z projektem
    u mnie beda jasne plytki tylko geberit i wanna obudowany ciemna plytka plus arabeska brazowa
    mysle ze bedzie to lazienka na wiele lat
    pozdrawiam
    beata marek

  6. #846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pavulon
    Ja tez mam problem z dobraniem fugi ...

    szukam do grys poler

    czyli cos w szarosci ale nic mi nie pasuje

    ktos juz dobral do tej plyty ?
    035 Atlas o ile dobrze pamietam

  7. #847

    Domyślnie

    A jak wam się myhe te płytki? Ja na razie umyłam z pierwszego brudu i zrobiło się sporo zacieków, mam nadzieję, że przy nastęnym myciu będzie lepszy efekt

  8. #848
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iluzja1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziewczyny to koniecznie wklejcie zdjęcia swoich łazienek, ciekawa jestem jakie inne koncepty mozna miec na rozmieszczenie tych plytek Pozdrawiam

  9. #849

    Domyślnie

    A wie juz ktos moze
    czy na podłogowke mozna klasc fuge epoksydowa
    i czy ja taz trzeba impregnowac

  10. #850

    Domyślnie

    Jutro kafelkarz zaczyna przygodę z naszą Arkesią. I nadal nie wiem-cokoły czy listwy? Chyba nie zasnę w nocy, bo będę myśleć. Ma ktoś może zdjęcie Arkesii Beige poler z listwami?

  11. #851

    Domyślnie

    Cytat Napisał elzinia70
    A wie juz ktos moze
    czy na podłogowke mozna klasc fuge epoksydowa
    i czy ja taz trzeba impregnowac
    witam my rowniez chcielismy dac epoksydowa na ogrzewanie podlogowe
    rozmawialam z przedstawicielem producenta fugi i i poiwiedzial mi ze mozna ale warunek fuga conajmniej 3 mm a to mi nie pasowalo wiec polozylam zwykla z sopro jak sie nie myle pozdrawiam
    beata marek

  12. #852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Iwona25
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Witam serdecznie!!!
    Przeczytalam fragment tego watku,i widze,ze wiekszosc ma problem z wyborem fug do jasnych plytek..a moja znajoma do bezowych, ma ciemnobrazowa fuge i wyglada suuuuper.

  13. #853

    Domyślnie

    Ja kupiłam z Mapei kolor jaśmin - mam arkesię beige poler.

  14. #854

    Domyślnie

    Cytat Napisał iluzja1
    Nauczona jednak doświadczeniem że nowoczesne zestawienia dość szybko mi się nudzą (od wcześniejszego remontu minęły dwa lata,a ja już patrzeć nie mogę na poprzednie kafle). Postanowiłam tym razem postawić na klasykę i wybrałam Delicate Touch z firmy Paradyż. Projekt łazienki wykonałam sama, konsultowałam go tylko z architektem wnętrz, poszerzył on brązowy pasek ktory zaistniał na podłodze. Pozostałe jego sugestie niestety trafiły do kosza...
    Gratuluję odwagi. Większość osób nie zdecydowałaby się na stworzenie samemu projektu, a po konsultacji z architektem raczej na pewno potraktowałaby jego sugestie jako rozkaz. Można zaobserwować, że są ludzie bez doświadczenia w zawodzie, którzy potrafią zrobić fajne rzeczy (nie mam na myśli, że mogą od razu rozkręcać własny interes), bo mają do tego smykałkę. Sama zajmuję się tym hobbystycznie w CAD Kuchnie i Decorze i może kiedyś coś wyjdzie z dzisiejszego majstrowania.
    Jestem bardzo ciekawa jak prezentuje się ostateczny efekt Twoich pomysłów, tak więc czekam na fotki, o których wspominałaś.

  15. #855
    gmarcin
    Guest
    gmarcin

    Domyślnie

    Witam

    I ja dołącze do grona zachwyconych płytką affron. (raczej)
    Ale mam pytanie....
    Łazienka będzie w zestawieniu: podloga szara affron półpoler
    Sciany travena beige (na 100%)
    Dekor: kamolec fuji iris: http://www.cermag.com.pl/pl/l_geo_lanlun.php (na 100%)

    Myślicie że szary afronu zagra ze scianą travena beige? Obawy są ale szaleństwo jest silniejsze.

  16. #856
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Obecnie łączy się szary i beżowy- najlepszym tego przykładem są elewacje budynków.

    Przy podejmowaniu decyzji najlepiej zebrać wszystkie płytki koło siebie.

    PS ile kosztuje ten dekor?
    Architekt z powołania.

  17. #857
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akasia70

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Jestem lekko zdziwiona,ze nikt nie narzeka na te płytki ??

    Więc ja się wypowiem na temat naszysz spostrzeżeń \; opisuję płytkę 60x60 arkesia poler beige

    Płyteczki bardzo mi się spodobały - piękne.Wzięlismy z mężem jedną do domu na "próbe" oczywiście nie zaimpregnowaną.
    Nasza córka wykonała pierwszą próbę plamową - przejechała po powierzchni kredką świecową- kefelek natychmiast wchłonął (nie zdazylam wytrzec ) została okropna plama!
    Druga proba to herbata - r ównież paskudna plama nie do zmycia.

    Po tych wydarzenia kupiliśy impregnat- drugą płytkę zaimpregnowalismy.Odczekaliśmy odpowiednią ilość czasu (zgodnie z instrukcją na pudelku ). Po czym wykonaliśmy test :
    herbata,kawa,kredka świecowa,pasta do butów

    I NIESTETY pasta do butów zrobiła olbrzymią plamę , która wsiąkła na amen.
    Płytki miały iśc do kuchni i korytarza,ale po tej probie stwierdziłam,ze nie ma sensu się sresowac kazda plamą.

    Chcę nadmienic ,ze przetestowałam jeszcze kilka innych płytek innych producentów i uwazam,ze te z paradyza wypadaja najgorzej !!!

    Ostatecznie wybrałam niemalze identyczna plytke innego producenta,ktora po testowaniu nie "łykała " plam nawet przed impregnowaniem.

    POzdrawiam

  18. #858
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akasia70

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    wsiąknęła miało być

  19. #859
    gmarcin
    Guest
    gmarcin

    Domyślnie

    w cermagu ten dekor kosztuje okolo 10 zł za rozmiar 10cm x 10cm oraz ok 24 zł za dekor 30 cm x 5 cm. Na allegro troche taniej ale sprzedawca gdy pisze maila o te dekory natychmiast podnosi ceny do granic absurdu. Dziekuje Ci za słowo otuchy że jakos to do kupy będzie wyglądać

  20. #860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za informację i pozdrawiam
    Architekt z powołania.

Strona 43 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony