dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 161
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3215
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    pionan a masz rozpiskę co na jakim etapie ile Cię kosztowało? Nie przeczę, że z garażem można się zmieścić ale to już naprawdę trudna sztuka.

  2. #222

    Domyślnie

    mam w zeszycie spisane wszystkie wydatki od początku do dnia dzisiejszego. Jak będe miał dostep do skanera, to postaram sie zeskanować. jak będziesz chciał puszcze Ci mailem. Z tym, że nie ma tam rozbicia na częśc mieszkalną i garaż.
    piotr

  3. #223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    lepiej by było dla potomnych zebrać to w jakieś działy p.t. fundament materiał tyle + robocizna tyle, ściany parteru, strop itd o ile to możliwe

  4. #224

    Domyślnie

    ok, po świętach, jak już się wprowadzimy, to siądę, zliczę i umieszcze tutaj. Pzdr.
    piotr

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    wątek zmarł

  6. #226

    Domyślnie

    To ja się (i wątek też) trochę ożywię

    Jak myślicie - uda się takie cudo postawić do stanu zamieszkiwalnego do 300k?

    http://www.domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html

    Podoba mi się ten projekt bo:
    - ma prostą bryłę na planie prostokąta z doklejonym garażem,
    - mało udziwnień i fajerwerków - tylko jedna lukarna
    - jest na planie prostokąta - małe komplikacje przy fundamentach i murarce generalnie
    - prosty dwuspadowy dach
    - ma przejście z garażu do domu i oddzielną kotłownię za garażem
    - wygodne dwubiegowe schody
    - spiżarnię i sporą kuchnię
    - dobrze wykorzystana przestrzeń - z tych m2 całkiem sporo pomieszczeń udało się wykroić.
    - salon i jadalnie od południa (u nas), taras od zachodu a garaż i ściana bez okien od północy.

    Nie podoba mi się:
    - mało miejsca na jadalnię (?)
    - trochę za wąski garaż
    - to, że nie ma nikogo kto buduje ten domek... (jeszcze)

    Co wy na to >?

  7. #227
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    To ja napiszę o minusach:
    - dwda balkony szkoda pieniędzy i tak się nie korzysta
    - garaż - pokoik dla samochodu za 50 tys zł - aż tak kochasz auto?
    - piętro (to minus dla mnie ale rozumiem, że komuś może się podobać)
    - 180m2 po podłogach - za duży dom jak na 300 tys
    - lukarna - dodatkowe koszty

    Ja mam swój osobisty miernik "czy da się". Moim zdaniem "da się" ale w domu do 120m po podłogach a nie jakimiś tam użytkowymi czy innymi

  8. #228

    Domyślnie

    ok - a znajdziesz mi 6 pokoi na 120m2 ?

    Idac twoim tokiem rozumowania nie kazdy ma $ zeby fundowac samochodowi dodatkowe metry kwadratowe dzialki... U nas taniej wyjdzie zbudowac garaz jednostanowiskowy w bryle domu (i wykorzystac pomieszczenie nad nim niz budowac osobny garaz (plus koszty jego budowy).

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Istnieje opcja : zamiast garażu zrobić pokój , a na górze nad nim - drugi.A samochód stoi na zewnątrz.
    Ten dom po podłogach ma ile - 230 metrów ? 135 użytkowej bez garażu i strychu. Na oko na poddaszu 90 mkw, garaż 16 to już kolejne 106 m2 (nie chce mi się dokładnie liczyć)
    230 m2 za 300k - mooooocno wątpię. Raczej za 500k z dużą ilością pracy własnej.
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 09-04-2012 o 16:06
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #230

    Domyślnie

    parter z garażem 95,22
    poddasze 98,7

    jak na taki metraż wydaje mi się to być mega-kompaktowy i przy tym całkiem dobrze pomyślany projekt.

    Jeśli chodzi o koszty - to tak jak w każdym projekcie gdzie jest poddasze i skosy w dachu część tej nieużytkowej powierzchni nie będzie wymagała kładzenia, płytek, malowania, ogrzewania itp, itd....

    Oczywiście, że garaż podnosi koszty - tu nie ma się o co spierać - pytanie, na które każdy musi znaleźć odpowiedź brzmi jaki poziom "komfortu" go satysfakcjonuje. W skrajnym przypadku przecież można nie stawiać nawet wiaty - tylko parkować na ulicy. Albo wogóle nie jeździć samochodem - bo benzyna droga a ruch to zdrowie....

    Zarówno garaż w bryle domu jak i sam samochód to przecież jakieś udogodnienia...

    Mam nadzieję, że nam będzie bliżej 300 niż 500k - nawet jeśli rzucimy się na ten projekt
    pozdrawiam serdecznie

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    200 x 2500 = ...........
    jeśli umiecie kłaść płytki, malować, robić instalację elektryczną/wode/kanalizę, teść robi dachy, a szwagier jest murarzem, macie na działce wszystkie media ....
    200 x 2000 =............

    To nie w kwestia nadziei tylko matematyki. Ale każdy jest kowalem swojego losu.

    P.s. nie zachwycają mnie projekty, w których wc na parterze otwiera się wprost na jadalnię w salonie (smacznego) - co gorsza po otwarciu drzwi widzi się kibel. To szkolny błąd. uczą tego na pierwszym roku studiów. Zadziwiające,że jeszcze takie babole przechodzą ...
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 09-04-2012 o 21:04
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #232

    Domyślnie

    Jaalicja oczywiście ze masz racje z tym samochodem chodzeniem itp. ale wszystko wyglada niestety na to że masz już mocno wyrobione zdanie na ten temat. Podane przez innych argumenty są bardzo prawidłowe, ja jak zacząłem budować oliwke z hb to tez patrzalem się na dana 123 m2 pow użytkowej, teraz wiem ze mam ok 220 m2 podłogi. To na ta powierzchnie robiłem wylewki płytki strop itp Jeśli uważasz ze to jest dom dla was to super ale nie oszukuj siebie ze wybudujesz go za 300k Nie ma szans.

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaalicja Zobacz post
    Jeśli chodzi o koszty - to tak jak w każdym projekcie gdzie jest poddasze i skosy w dachu część tej nieużytkowej powierzchni nie będzie wymagała kładzenia, płytek, malowania, ogrzewania itp, itd....
    ??
    Nie wiem, czy dobrze rozumiesz pojęcie nieużytkowa część poddasza...
    Tak w projektach jest ujęta ta część pomieszczeń, która jest niższa, niż 1,90.
    Jak więc masz zamiar jej nie wykańczać i nie ogrzewać ??

    W tym projekcie masz 193m2 powierzchni podłóg ze ścianami wokół i dachem nad tą powierzchnią.
    Jeśli chcesz sie zmieścić w 300tyś, to oznacza niewiele ponad 1500 za m2... Niewykonalne.

  14. #234
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaalicja Zobacz post
    jak na taki metraż wydaje mi się to być mega-kompaktowy i przy tym całkiem dobrze pomyślany projekt.(...)
    Jeśli oczekiwałaś, że na forum zostaniesz poklepana po plecach i forumowicze napiszą Ci "dalej, bierz się za to, na pewno dasz radę, uda Ci się", to wybrałaś złe forum.

    Oswój się z myślą, że jeśli masz 300k PLN to Cię na taki dom nie stać i tyle. Poszukaj mniejszego, prostszego, tańszego w budowie.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    jaalicja pamiętam jak pisałaś o projektach Dijon II czy Pogodny. Już udało Ci się bardzo "potanić" przyszłą budowę. Jeszcze raz przemyśl priorytety. Nawet najpiękniejszy na wizualce dom z różnymi udogodnieniami nie będzie cieszył, kiedy budowa zacznie się ciągnąć latami, bo ciągle trzeba będzie zaciskać pasa i "dozbierywać" kasę na wykończenie czegoś, bez czego spokojnie można by się obyć. Wnioskuję, że mieszkać mają w tym domu również dziadkowie. Zwróć w takim wypadku uwagę na łazienkę na parterze - niech będzie wygodna dla starszych osób.

    Co do kryteriów - w wyszukiwarce projektów zaznaczyłam do 120m2 i 5 pokoi - znalazło się 206 projektów. Po zaznaczeniu jeszcze garażu jednostanowiskowego - 61. Bez garażu byłoby znacznie łatwiej, zarówno znaleźć projekt z 4 sypialniami, jak i dopiąć kosztorys. Wygoda korzystania z samochodu to jedno, ale dokończenie domu jednak ważniejsze. Zresztą mam po sąsiedzku sporo przykładów parkowania pod chmurką pomimo posiadania garażu w bryle - a to nie ma kasy na automatykę, a wysiadanie i otwieranie bram niewygodne, a to nie ma podjazdu, a to garaż pełni funkcje składu. Ogólny wniosek - kasa na budowę poszła, a funkcji swojej nie spełnia. Mam nadzieję, że jeżeli się zdecydujesz na garaż, to uwzględnisz takie detale i będzie Ci dobrze służył.

    Jeszcze pytanie jedno. Czy planujecie jakiś wkład własnej robocizny? Jeżeli tak, to w jakim zakresie?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo zostałam sprowadzona na ziemię, gdy kilka lat temu zapytałam o swój projekt.
    Na stronie został wyceniony na 350k. Dom 300mkw.
    Forumowicze mnie wyśmiali. I mieli rację.
    Osobiście - bardzo im za to dziękuję. Bo nie dołączyłam do grona sprzedających stan surowy zamknięty poniżej kosztów,bo "nie starczyło".
    Ale każdy decyduje sam co zrobi.

    Żeby nie było : tu temat, który założyłam w 2005 roku z pytaniem o to czy mi się uda

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...788#post935788
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 10-04-2012 o 18:28
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #237

    Domyślnie

    Witam.

    I ja coś dodam od siebie w tym temacie.
    Ja także zostałem wyśmiany na tym forum, no ale..... Wszystko zależy jakiego standardu wykończenia się planuje (oczekuje).
    Co umiesz i możesz zrobić samemu (malowanie, kładzenie paneli, kładzenie płytek), ja z budową ruszam ok. połowy maja i myślę że dam radę w ok. 370 tyś. (o projekcie już pisałem i zostałem wgnieciony w ziemię) tyle tylko, że jak napisałem ile zapłacę za robociznę bez dachu to wszyscy mówią "jak za darmo" na szczęście pochodzę z prawie "wioski" i nie ma u nas cen działek oraz robocizny z kosmosu!!!

    A tak za zakończenie, ten projekt:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...or,557,1,0.htm

    mój przełożony z pracy postawiał za ok. 380 tyś - wszystko, w tym koszty działki, media, papiery itp. ok. 50 tyś. zł, czyli budowa ok. 330 tyś. (z loggiami oczywiście)

    Także się da, jak się nie wymaga marmurów w domu oraz nie idzie się w wynalazki, które i tak nigdy się nie zwrócą.
    Pozdrawiam.

    Darek

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nikt nikogo nie wyśmiewa i nie wdeptuje w ziemię. Jak zapewne zauważyłeś (o ile przeczytałeś powyżej) jeśli inwestor zamierza zakasać rękawy i robić samemu/ze szwagrem/z teściem i znajomymi to koszt metra wyjdzie ok. 1500 pln (przy duuuużym udziale pracy własnej).
    Bez takiego udziału zejście poniżej 2.500 za metr graniczy z cudem. Oczywiście - można wszystko co najtańsze - tylko po co wykańczać badziewiem ... nie lepiej zbudować mniejszy dom, ale wyposażyć go tak, że się będzie chciało do niego wracać ? Można się wprowadzić na goły beton i bez ocieplenia i twierdzić, że się zbudowało tanio. Tylko i tak wprzyszłości te pieniądze trzeba będzie wydać. Można wszystko.
    Cóż - każdy ma swoje priorytety - byle nie oszczędzać tam, gdzie nie trzeba, bo potem się pojawiają wątki o opadającej podłodze ..

    P.s. plazma też się nie zwraca, a jakoś ludzie kupują. Dom to inwestycja - ale tylko jak ktoś buduje na sprzedaż Więc nie wiem co się ma w nim zwracać.
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 10-04-2012 o 20:11
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    [...] Dom to inwestycja - ale tylko jak ktoś buduje na sprzedaż Więc nie wiem co się ma w nim zwracać.
    Dom "dla siebie" to też inwestycja. Inwestycja w własne dobre samopoczucie, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nie zawsze inwestując pieniądze zysk mamy też w pieniądzach, czasami chodzi o dobra niematerialne. Przynajmniej ja tak to rozumuję

    PS. Witam Wszystkich

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja tam wolę zrezygnować z 10m2, czy droższej dachówki, na rzecz bezobsługowego źródła ogrzewania i lepszego ocieplenia... Bo to nie kwestia "zwracania się", co mojego komfortu, czasu i sił.

Strona 12 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony