dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 161
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 3215
  1. #2661
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cactus, zagurski, dwiecegly - możecie napisać jakie macie domy, oraz z czego budowane i co w nich jest?
    Dom okolo 114m2, użytkowej bo to dom z pełnym piętrem bez skosow. nie ma w nim nic szczegolnego. Kosztować bedzie bardzo skromnie 450tyś, plus działka 150tys kupiona bardzo okazyjnie w mieście. Jakby wszystko robiły by mi ekipy koszt byłby jakieś 50tyś wyższy. Mogłbym zbudować parterówkę za jakieś 50tyś mniej ale musiałbym wydać w mieście conajmniej 70tyś więcej na dzialkę żeby taką parterówkę zmieścić.
    Pani projektant "obiecała" mi że ten dom wyjdzie mnie 360tyś. Nie wierzyłem jej ale i tak ze względu na działkę wybudowałem się. Dobrze że mam rezerwy finansowe bo większość ludzi nie ma i potem płaczą.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 06-05-2017 o 18:10

  2. #2662

    Domyślnie

    @dwiecegły - weź nie pisz tego samego co ja, bo jeszcze ludzie pomyślą, że ja i ty z tego samego komputera piszemy. No

  3. #2663
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Może jedyne budujemy ten sam dom korzystając z tych samych drakońskich cen

  4. #2664
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Komfort nie zawsze kosztuje. Tu akurat nie kosztuje. Bo koszty utrzymania pokrywasz z korzyści energetycznych.

    Przy wentylacji z odzyskiem ciepła o sprawności 85% mam straty ciepła na wentylację Hve=17,78W/K. Przy grawitacyjnej miałbym 83,63W/K.

    Przekładałoby się to na zmianę rocznego zużycia ciepła z 32,33kWh/m2 do 86,24kWh/m2. Taka rozrzutność ciepła kosztuje. Dużo - 54kWh/m2/r to nawet przy bardzo tanim źródle ciepła kosztuje 54kWh/m2/r*0,12zł/kWh 5,4zł na każdy metr kwadratowy domu. Jak kto woli 120m2 to 777,6 zł. A prąd do rekuperatora, licząc nawet 120W (jedna z najtańszych centrali, Luna za 2K zł tyle ciągnie maksymalnie i ma sprawność "do" 95%) non stop ciągnie rocznie 1051kWh co kosztuje przy cenie 0,54zł/kWh (średnia przy cenie droższej strefy G12 0,69 i tańszej 0,33zł/kWh) 567zł. Zostaje ponad 200zł na filtry, konserwację i naprawy.

    A i reku zużyje mniej prądu, sprawność będzie miał większą a i koszt kWh ciepła raczej będzie większy, niż mniejszy. Więc komfort jest nie tylko gratis, ale jeszcze pieniądze w kieszeni zostają.

    Pewnie, że można przy grawitacyjnej oszczędzać tłumiąc zimą przepływy. Tylko to trochę nieprzyjemne (czuć zwłaszcza, jak się wchodzi do takiego oszczędnego gospodarza z zewnątrz) a i może skończyć się pleśnią i grzybem. Wielu to robi nie koniecznie z oszczędności - wpadające mroźne powietrze jest mało przyjemne.
    Oczywiście można też tak oszczędzać przy mechanicznej. Tylko, że wtedy to nie ma sensu jak oszczędność jest rzędu 10% tego, co oszczędzasz przy grawitacyjnej.
    Jakie wartości wymiany powietrza przyjmuje twój program dla WM i WG? Do względnego komfortu przy WG wystarczy zazwyczaj 1/3 wydajności WM - więc raczej oszczędności nie będzie.

  5. #2665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Jakie wartości wymiany powietrza przyjmuje twój program dla WM i WG? Do względnego komfortu przy WG wystarczy zazwyczaj 1/3 wydajności WM - więc raczej oszczędności nie będzie.
    Przyjąłem 1/h. Czemu rodzaj wentylacji wpływa na ilość nawiewanego powietrza potrzebną do komfortu? Normy są te same dla grawitacyjnej i mechanicznej.

  6. #2666

    Domyślnie

    Zagurski, dwiecegly napiszcie co macie w tych domach, a nie co jeszcze będziecie mieć i ile to będzie kosztowało. Po wartości działek domyślam się, że budujecie się w miastach.
    Proszę napisać z jakich materiałów dom, jakie ocieplenie, jakie okna, drzwi, jaki piec na CO i cwu, jaka Wentylacja, jaki fundament.

  7. #2667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Nadciśnienie to mają ci, którzy gloryfikują WM i pierdolą głupoty, że wentylacja grawitacyjna do niczego się nie nadaje.
    Zawsze możesz niegloryfikować. Ja mam porównanie, szczególnie latem. Wtedy bardzo WM gloryfikuję na wspomnienie tego co miałem poprzednio. Stary forumowy kominkowy wyjadacz wróżył mi, że będę w przeciągu dwóch lat musiał sufit malować, ze względu na anemostat wywiewny, usytuowany nad wkładem ( tak miałem zasilać rwku cieplejszym powietrzem). Na razie remontu nie planuje po 6 latach . Widzisz, to taka sama dyskusja jak ogrzewanie podłogowe kontra grzejniki. Zawsze znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że ten komfort ciepłej podłogi to pierdolenie. Tak więc jeśli ktoś woli dziurawić dach wywietrzakami, kominami, płacić za ich obróbki, i nie mieć wpływu na to co się dzieje z przepływem powietrza w swoim domu, to jego wybór. Tym bardziej w niskiej parterówce, gdzie niski komin aż huczy, taki ma ciąg.
    I już mieszkamy !

  8. #2668
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przyjąłem 1/h. Czemu rodzaj wentylacji wpływa na ilość nawiewanego powietrza potrzebną do komfortu? Normy są te same dla grawitacyjnej i mechanicznej.
    Nikt nie wietrzy WG 1/h , 0.5/h to raczej norma, komfort wiadomo mniejszy. Jak wtedy wychodzą ci oszczędności na WM? Rozumiem WM to komfort w domu ale nie przesadzaj z tymi oszczędnościami. Inwestycja nie zwróci się nigdy - ale nie o to tu chodzi.

  9. #2669
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Napisałem przecież że zupełnie standardowo, fundament ławy + bloczki, porotherm, dwa stropy monolityczne, plaski dach więc tani, za okna dalem 15tyś, ocieplenie zupelnie przecietne 18cm grafit, WM, za PC dalem 22 tys z czego miasto mi zwróci 5 do 8tyś. Inaczej byłby gaz.
    Buduje w mieście, co jest zwykle tansze niż na wsi, dowóz z hurtowni budowlanych jest tańszy, wykonawcy mniej liczą za robotę bo mają blisko, nie musze budować szamba, mam kanalize sanitarną i deszczową, sam bywajac z 10 razy w tygodniu na budowie wydaje na benzyne z 5 razy mniej niż jakbym budował sie 20km od miasta.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 06-05-2017 o 21:33

  10. #2670

    Domyślnie

    Wiec można wybudować taniej niż Ty, bo nie jest to przeciętny standard. Zamiast PC będzie śmierdziuch - 15 tys w kieszeni. Zamiast WM będzie WG. Kolejne Kilka groszy patrząc na materiał plus robocizne. Masz dwa stropy i płaski dach, a budując parterowe jest jeden strop i dach, wiec podejrzewam ceny porównywalne. Okna pewnie masz 3 szyby, ocieplenie tez masz lepsze i droższe, wiec jest z czego oszczędzić. Masz większy dom, bo ja planuje max 100m. No i materiał na budowę domu też nie masz tani, bo np.solbet tańszy.
    Ludzie z miasta mają dziwne wyobrażenie o ludziach ze wsi... Mieszkam w kilku tysięcznym miasteczku, a budować się będę niecały kilometr dalej, wiec mogę z buta iść, albo zajechac rowerem. Uwierz mi, że w promieniu 15km jest kilka hurtowni, w tym najbliższy 800m.
    Myślę, że jednak fachowcy z miasta biorą więcej, niż regionalni z powiatu czy miasteczka.

  11. #2671
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    [email protected] - Wszystko fajnie, ale ten "śmierdziuch" do nowego domu to już raczej nie oszczędność. Przy obecnych standardach ocieplenia to najgorszy wybór. No i 3 szybowe okna to też już raczej standard niż fanaberia, tym bardziej, że różnica w cenie żadna (oczywiście na tym samym profilu).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #2672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jeden budowlaniec zrobił "dom za 150 tysięcy". Jest seria na YT. Jest taka strona. Trochę ściemy w tym jest (i krytyki na FM), trochę wiedzy też (na YT głównie IMO). 150K zł mają kosztować materiały do domu zbudowanego wg tego projektu. Wiadomo, że ceny się istotnie zmieniają i sezonowo, i ciągle też rosną. Więc warto wziąć to pod uwagę. Do tego trochę zależy od warunków lokalnych. Ale dokładając trochę zapasu można to przyjąć za realną wycenę materiałów.

    Co do cen, to w mieście wykończeniówka jest IMVHO droższa. Bo jest duży popyt, a "projekt" nie na tyle duży, żeby szukać klienta daleko. Do SSO czy dojeżdżać godzinę, czy dwie - nie ma większej różnicy, boekipa zamieszka na budowie. Więc czy z bliższej, czy z dalszej okolicy jak wracają tylko na weekend do domu, to mieszczuchy raczej policzą drożej za rozłąkę więc biorąc ekipę "z prowincji" wyjdzie to samo, albo i taniej poza lokalny "city".

    Transport materiałów - temat rzeka. Jak to liczyć i jak ktoś podzieli koszt materiału/załadunku/transportu.
    Mój "lokalny" skład ma na budowę niewiele ponad 10km. Za transport HDS zazwyczaj liczą 100 albo 120zł. Za dłużycę 150 zł. Jak przeliczymy na kilometr, to wychodzi drożyzna. Miałem oferty z 40km transportem HDS za podobną cenę (więźba natenprzykład). Ale jak policzymy, że na pakę wrzucają różne rzeczy i potem rozładują HDSem, to (a za "konfekcjonowanie" "załadunek" i "rozładunek" nie liczą osobno) to IMO nie jest to drogo. Zwłaszcza, że bez problemu przyjmują zwroty.

  13. #2673

    Domyślnie

    Przemo - dlaczego nie oszczędność?
    U nas lokalni budowlańcy wracają do domów po robocie, nie śpią w barakach, wiec będzie taniej.
    Dużo materiałów tez można przywieźć samemu, jak się ma np. przyczepke.
    W okolicy deweloperzy w tamtym roku sprzedawali domy za 250 tys za 100m plus działka 1000. Wiec nie wiem z czego i jak budowali, że jeszcze mieli z tego zysk, bo do interesu pewnie nie doplacali. A 10 arów działki chodzi u nas za 40-50 tys.

  14. #2674

    Domyślnie

    Wszystko się da ...

    Koło mnie deweloper buduje domy z działką w stanie "deweloperskim plus" od niecałych 300tys i w cenie jest płyta fundametowa , pompa ciepłą , rekuperacja , dość dobre ocieplenie , bardzo dobre okna (z ciepłym montażem) a nawet ogrodzenie i kostka brukowa ..
    A przecież on na tym jeszcze musi zarobić .
    Tam gdzie buduje działki chodzą po około 50zł za m2. Daje minimum działkę 800m2.

    Znam tego dewelopera i widzę jak mocno oszczędza i raczej jak ktoś normalnie by sam budował nie zdecydował się by sie na aż takie oszczędności.
    Zapewne taki dom nie zawali się , co najwyżej popęka i osiądzie , ale zawsze wszystkie piękniecia będzie można zwalić na "osiadanie budynku"
    Ale te "oszczędności" powodują że cena domu jest korzystna ...

    Więc jeśli deweloper potrafi to czemu zwykły inwestor nie może , tym bardziej że deweloper tego nie robi charytatywnie a jeszcze na tym musi zarobić ...

    Trzeba "jedynie" zająć wyszukiwaniem dostawców , wykonawców i podwykonawców i starać się otrzymać jak najlepsze warunki w hurtowniach.

    Co do cen wykonawców to rozrzut jest olbrzymi i wcale fachowiec "z miasta" jest droższy od takiego ze wsi. Często Ci z wsi mają na swoim terenie robotę i wcale nie muszą szukać daleko.

    Co do "wykończeniówki" to tak samo jak z brygadami do SSO rozrzut jest spory.

    Dużo zależy od samodzielnego zaangażowania ...

    Wiem to z własnego już doświadczenia.

    Czy się uda zbudować dom do 300tys do stanu deweloperskiego?
    Uważam że TAK .
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #2675

    Domyślnie

    Witam,

    Rozglądamy się z dziewczyną za projektem domu idealnym dla naszych potrzeb i upodobań. Znależliśmy taki oto projekt http://www.tooba.pl/projekt-domu-APS-242-TJS-279. I teraz mam pytanie. Czy uda nam się wybudować taki dom do stanu deweloperskiego, budując systemem gospodarczym za 250 tys., nie wliczając w to ogrodzenia, podjazdu itd. Na działce są wszystkie media, oprócz kanalizacji. Dom byłby budowany w Wielkopolsce jakieś 35 km od Poznania.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Adi9391 ; 07-05-2017 o 12:51

  16. #2676

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma szans (garaż, przeszklenia, poddasze użytkowe etc.)

    Ja dysponuję nieco większym budżetem i zdecydowaliśmy się z mężem na dom parterowy, bez garażu, bez kominów wentylacyjnych i kominka, z dwuspadowym dachem, o prostej bryle, z fixami gdzie się da (oczywiście nie wszędzie). Wiele rzeczy zrobimy sami, ale do SSZ będzie to ekipa (lub ekipy) budowlane. Lepiej mieć prostą ale własną stodołę niż zostać z kredytem

    Stawiamy jednak na projekt indywidualny i w przyszłym tygodniu wybieramy się do pracowni architektonicznej Zobaczymy co z tego wyjdzie

  17. #2677
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    U mnie stan deweloperski wyjdzie 330-335tys, brakuje mi jeszcze pompy ciepla na ktora juz jestem dogadamy i sufitow podwieszanych na ktore tez juz mam wszystkie wyceny. Dom jak w stopce 173m2. Calosc z kostka i ogrodzeniem liczylem 450tys, ale pewnie podejde pod 500. Z tym, ze to dom troche wiekszy niz te ktore tu opisujecie..
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  18. #2678

    Domyślnie

    Dokładnie, masz duży dom, do tego garaż toteż wcale nie dziwi mnie kwota 500tys zł

  19. #2679

    Domyślnie

    Busters - widzisz, a użytkownicy z wcześniejszych postów mają mniejsze domy, bez garażow, tak jak Ty z PC, WM z reku etc i nie mogą się zmieścić w 500 tys. Tak więc dużo czynników wpływa na to jaki będzie ostateczny koszt.
    Dlatego myślę, że dom do 100m można wybudować do 280-300 tys (bez ogrodzenia, kostki, zrobionego tarasu etc). Ale jak będzie, zobaczymy, sam się przekonam na własnej skórze w przyszłości.

  20. #2680

    Domyślnie

    Budowa na wsi jest droższa nie dlatego że hurownicy liczą więcej za transport bo to niewiele więcej ale dlatego że sami pokonując trasę z miasta, naszego obecnego lokum na budowe czasami kilka razy dziennie nabijamy kilometry. Po byle pierdołe do budowlanego trzeba jechać kilkanacie albo dziesiat km. Większość fachowców nie dolicza kasy za długie dojazdy, przynajmniej nie wprost, chociaż mój kafelkarz przy wycenie doliczył sobie całościowo za dojazdy 800zł bo rzeczywiście tyle wydał na paliwo przez 6 tygodni dojazdu autem. Kase tracimy jednak głownie spalając benzyne w naszym własnym aucie.
    Fachowcy w mieście często mają wyższe stawki niż ci na wsi, ale kto komu broni budując w mieście wziąć sobie ludzi ze wsi jesli są tańsi ? Ja kupiłem dzialkę w mieście bo policzyłem że jej dużo wyższy koszt szybko mi sie zwróci na dojazdach do pracy, szkoły, sklepu, urzędu a nawet znajomych. A straconego czasu w aucie nikt by mi nigdy nie oddał.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 07-05-2017 o 16:44

Strona 134 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony