dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Mam pytanie, gdyż nie chcę przepłacać za "ciepły montaż" nie mając pewności że będzie to właściwie zrobione.
    Planuję w trakcie montażu okien przez ekipę kupić samemu taśmę paroizolacyjną illbruck oraz taśmę rozprężną które przykleję .
    Czy właściwym będzie następujący montaż:
    -od wewnątrz oklejam taśmą paroizolacyjną boki oraz górę ramy, rozumiem że na dole okna folię przyklei się do listwy podparapetowej podczas montażu parapetów wewn.
    -ekipa opiankuje okna
    -z zewnątrz na okna osadzone na lico z murem zajdzie ocieplenie i myślę nakleić na ramę okna taśmę rozprężną illmod która rozpręży się i uszczelni styk okno-ocieplenie, analogicznie jak wcześniej na dół okna do listwy podparapetowej przykleję folię paroprzepuszczalną albo taśmę rozprężną podczas mocowania parapetów

    Czy taki montaż okien będzie właściwy?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawekk1980` Zobacz post
    Mam pytanie, gdyż nie chcę przepłacać za "ciepły montaż" nie mając pewności że będzie to właściwie zrobione.
    Planuję w trakcie montażu okien przez ekipę kupić samemu taśmę paroizolacyjną illbruck oraz taśmę rozprężną które przykleję .
    Czy właściwym będzie następujący montaż:
    -od wewnątrz oklejam taśmą paroizolacyjną boki oraz górę ramy, rozumiem że na dole okna folię przyklei się do listwy podparapetowej podczas montażu parapetów wewn.
    -ekipa opiankuje okna
    -z zewnątrz na okna osadzone na lico z murem zajdzie ocieplenie i myślę nakleić na ramę okna taśmę rozprężną illmod która rozpręży się i uszczelni styk okno-ocieplenie, analogicznie jak wcześniej na dół okna do listwy podparapetowej przykleję folię paroprzepuszczalną albo taśmę rozprężną podczas mocowania parapetów

    Czy taki montaż okien będzie właściwy?
    A nie zastanawiałęś się nad zastosowaniem styropianowych podkładów podparapetowych?
    Odpadają Ci wszelkie trudności związane z odpowiedną izolacją podokienną.
    Ponadto montaż parapertów wew. i zew. jest przy tego typu podkładzie łatwiejszy.

    Natomiast jeżeli chodzi o montaż warstwowy boków i góry ościeża jaki chcesz zastosować
    to wydaje się zgodny z instrukcją Illbruck. Przy taśmie rozprężnej przy węgarku należy dobrać
    jej odpowiednią grubośc i stopień rozprężenia w stosunku do odległości ramy okna do węgarka.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    No ale co z zew bez foli?
    a pytałeś firme która ma ci montować czy możesz tak zrobić? klejenie taśm jesli bedziesz robił to pierwszy raz troche potrwa nie bedziesz ich "blokował"
    z tym ciepłym parapetem tez może być kwestia dyskusyjna,aż tyle więcej policzyli że się opłaciło samemu kupić?
    hmm mozna była rozmawiać ze kupisz tasmy oni niech tylko okleja i wstawią okna a reszte sam zrobisz,no oczywiscie oni ci zapiankuja

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony