dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 399 z 534
Pokaż wyniki od 7.961 do 7.980 z 10665
  1. #7961

    Domyślnie

    Novy! zostało ci coś części do ogniwa??serio pytam.. po akcji na Esterownik nie mam zamiaru już pisać nic na serio,jak i żartem
    Miałeś elementy palnika..odkupił bym chętnie
    ciężko ci się rozstać z tematem ogniwa.. tęsknisz? Odp na priv w sprawie elementów palnika

    Новый! Поздравляю но писать буду только на таком языке на каком мне захочется
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 13-06-2013 o 12:21

  2. #7962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Tak to bardzo proste,taka jest budowa kotła i tak to musi być bo inaczej przy tej konstrukcji się nie da.Poprawiono czyszczenie komory nawrotnej i tu jest na plus bo jeżdżąc po serwisach widziałem jak instalatorzy montowali OE (z wyczystkami bocznymi) gdzie jednym bokiem kocioł dociśnięty do ściany a od strony podajnika albo stoi bojler albo miejsca tyle,że wymagało to niezłej gimnastyki od strony użytkownika.Teraz w OE+ jest o tyle lepiej ,że robimy to od przodu.Wada jaka ciągnie się od początku tych kotłów to przykręcanie obudowy sterownika do kosza zasypowego bezpośrednio blachowkrętami.Niejednokrotnie aby dojść do płytki musiałem wybierać opał z kosza a wkręty wkręcać do środka sterownika.Przecież można to rozwiązać bardzo prosto o czym już nie raz pisałem.Dodam ,że instalatorzy nie myślą o nas serwisantach i ustawiają kotły tak do ściany,że nie da się nawet pokrywy odkręcić.OE+ dostało również szyldzik nad drzwiczkami aby po ich otwarciu spaliny nie leciały bezpośrednio na obudowę (ja w OE miałem to zrobione z profilu do karton-gipsu gdzie w EO+ było to później).
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #7963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dziś do jednego z moich klientów dotarł ceramiczny deflektor (piramidka) będzie zabudowany w OE+. Do tej pory były montowane w OE.
    Dla przypomnienia tak to wygląda.

    Z czapeczką


    Bez czapeczki


    Po ułożeniu trzech elementów


    I w całości.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #7964

    Domyślnie

    ta piramidka dopala sadze ale czy zmniejsza spalanie?tak czy nie? jaka cena..poślij na priv

  5. #7965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Tak to wygląda w moim kotle
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1356294843640.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	195538

    A tak podczas pracy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1364674459147.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	195539
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #7966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    ta piramidka dopala sadze ale czy zmniejsza spalanie?tak czy nie? jaka cena..poślij na priv
    Nie powiem ci na 100% czy zmniejsza spalanie.Lepiej dopala i kocioł jest czyściejszy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #7967

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nie powiem ci na 100% czy zmniejsza spalanie.Lepiej dopala i kocioł jest czyściejszy.
    Jeśli można to ja też poproszę cenę na priva

  8. #7968

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARCHER Zobacz post
    Jeśli można to ja też poproszę cenę na priva
    A to oficjalnie ceny podać nie można?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  9. #7969
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Można.
    Cena deflektora to 300PLN
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #7970
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawid36

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Wielkimi krokami zbliża się u mnie zakup kotła dlatego jeszcze mam parę pytań. Na polu bitwy jest RBR i ogniwo. A teraz pytanie: słyszałem że w palnikach ekoenergii co 2 lata trzeba uszczelniać coś silikonem żeby powietrze gdzieś nie uciekało, jak to jest z palnikami BURNER - S? Sprawność Ogniwa to 90% a RBR 88% czym to jest spowodowane? Czy o tej sprawności decyduje grubość blachy wymiennika i te pionowe kanały w Ogniwie? Słyszałem że te pionowe kanały czyści się rzadziej ponieważ sadza opada do popielnika a nie ma gdzie się osadzać? Pozdrawiam i proszę o opinie użytkowników Ogniwa i rbr-a.

  11. #7971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jest ładna pogoda, zabierz jeszcze raz żonkę na przejażdżkę, dobre lody mają w Grodkowie koło rynku u p. Kremsa
    Po drodze przystaniesz to jeszcze raz sobie pooglądasz
    Pokażę jak to jest z tą koroną i dopowiem co Cię jeszcze interesuje.
    W Sidzinie masz kolegę Archer, bywa często na wątku o eko groszku ( ranking ). on ma Ogniwo Eko Plusa, możesz zastukać do niego na priva i obejrzeć, posłuchać jego opinii.

  12. #7972
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid36 Zobacz post
    Witam wszystkich. Wielkimi krokami zbliża się u mnie zakup kotła dlatego jeszcze mam parę pytań. Na polu bitwy jest RBR i ogniwo. A teraz pytanie: słyszałem że w palnikach ekoenergii co 2 lata trzeba uszczelniać coś silikonem żeby powietrze gdzieś nie uciekało, jak to jest z palnikami BURNER - S? Sprawność Ogniwa to 90% a RBR 88% czym to jest spowodowane? Czy o tej sprawności decyduje grubość blachy wymiennika i te pionowe kanały w Ogniwie? Słyszałem że te pionowe kanały czyści się rzadziej ponieważ sadza opada do popielnika a nie ma gdzie się osadzać? Pozdrawiam i proszę o opinie użytkowników Ogniwa i rbr-a.
    Źle zrozumiałeś.Nie klieimy co dwa lata.Kleimy wtedy jak się rozszczelni.Jak dysza jest dobrze wklejona to nie ma potrzeby tego robić co dwa lata.
    Co do sprawności to oba kotły są na tym samym poziomie same cyferki to nie wszystko.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #7973
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Tematy sprawności zostaw sobie na deser. Na początek zobacz jak oba kotły użytkuje się na co dzień .Czyszczenie, opróżnianie popielnika itd.Najlepiej na żywca niech ktoś kto użytkuje (a nie tylko pisze że użytkuje) zademonstruje Ci to w praktyce.Na forum są tacy co mają różne kotłownie (umiejscowienie) i różnie interpretują sam proces czyszczenia kotła (sprawnie i czysto & wolno i bardzo brudno wokół). Miałem OEP 2 lata.Z dużą stratą sprzedałem.Posłuchaj dobrych rad.Zobacz oba kotły przed zakupem.Pozdrawiam

  14. #7974

    Domyślnie

    Novy! a ty znów swoje Ile ci palił oep opalu? [jakoś w tym względzie tajemniczy jesteś .dawid36 prawda taka ze palenie w piecu na eko jest tzn brudne,czyszczenie każdego pieca ,dosypywanie suchego opalu.Jeśli ktoś mówi ze wybierając popiół ,dosypując eko itd ma czysto to znaczy ze posprzątał .Podstawa piec nie za duży ,przewymiarowany .Szukaj opinii ile piec spala w skali roku [generalnie to ważne chyba ze jesteś bogaty ] .ja mam oep i z czyszczeniem tragedii nie ma .Tylko ze miałem zwykli piec na wszystko i ten jest dużo lepszy . Novy! np przeszedł z olejowego i..niebieski skrzywił mu psychikę. A odnośnie sadzy..jedne piece maja inne nie z tym ze wiele zależy od opalu,siły nadmuchu .gdy zagłębisz się w temat myślę ze zrozumiesz o co chodzi . W skrócie- więcej powietrza mniej sadzy ...za to więcej opalu idzie [akurat to z autopsji wiem ] .

  15. #7975
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Wuwok.Jesteś w błędzie. Cały czas czyli od 12 lat użytkuje kocioł Ultima Cichewicz jak dobrze pamiętam. Jest to kocioł na miał. Więc nie opowiadaj bzdur.Ogniwo był o następcą kotła olejowego ale nie jedynym moim kotłem na paliwo stałe.Nie ma nic gorszego od palenia miałem,ale zapewniam. Wolę palić w Cichewiczu na miał sprzed 12 lat a niżeli w Ogniwie

  16. #7976

    Domyślnie

    witam kolegów palaczy
    Niedawno ponownie czyściłem sobie mój kocioł (oep+). Profilaktycznie postanowiłem sprawdzić też, jaki jest ciąg powietrza. Jeszcze przed wybraniem popiołu, po zdjęciu blachy (tej z środkowych kanałów), wziąłem gazetę, zapaliłem ją i położyłem na rurze/króćcu, która wchodzi do komina. ''Cug'' był dobry/mocny, jednak kilka palących się skrawków gazety wpadło do kwadratowego kanału, na dół. Po chwili zauważyłem, że z tego kanału do komina wydostaje się sino/niebieski dym. Zapaliła się sadza. Nie przeszkadzało w paleniu nawet to, że sadza była zmieszana z pyłem. Nie zalewałem tego wodą bo myślałem, że samo zagaśnie. Zacząłem czyścić kociołek. Od góry, cała półka i 4 kanały. Potem środek, tzn.komora z deflektorem i na końcu komorę z paleniskiem. Przez cały ten czas paliła się ta sadza, jednak ''cug'' był tak dobry, że mi nie przeszkadzał bo ciągło od razu do komina. Ale gdy zacząłem wybierać popiół z popielnika i sadzę z komory nawrotnej (tej schowanej za popielnikiem), to już tak różowo nie było. Wybierałem palącą się sadzę, która zmieszana z pyłem kopciła strasznie. Powstała chyba jakaś reakcja tak silna, że jak wyniosłem to ''dziadostwo'' na zewnątrz i wysypałem do taczki (bo było bardzo gorące), to długo to nie mogło zgasnąć. Paliło/tliło się to dopóki nie polałem tego wodą. Jeżeli tylko tak pali/wypala się sadza w mini warunkach to co się dzieje jak wypala/zapala się np. w kominie? Nie chciałbym tego widzieć u siebie ani nie życzę tego nikomu. Koledzy, ostrożności nigdy za wiele.

  17. #7977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał robus2000 Zobacz post
    witam kolegów palaczy
    Niedawno ponownie czyściłem sobie mój kocioł (oep+). Profilaktycznie postanowiłem sprawdzić też, jaki jest ciąg powietrza. Jeszcze przed wybraniem popiołu, po zdjęciu blachy (tej z środkowych kanałów), wziąłem gazetę, zapaliłem ją i położyłem na rurze/króćcu, która wchodzi do komina. ''Cug'' był dobry/mocny, jednak kilka palących się skrawków gazety wpadło do kwadratowego kanału, na dół. Po chwili zauważyłem, że z tego kanału do komina wydostaje się sino/niebieski dym. Zapaliła się sadza. Nie przeszkadzało w paleniu nawet to, że sadza była zmieszana z pyłem. Nie zalewałem tego wodą bo myślałem, że samo zagaśnie. Zacząłem czyścić kociołek. Od góry, cała półka i 4 kanały. Potem środek, tzn.komora z deflektorem i na końcu komorę z paleniskiem. Przez cały ten czas paliła się ta sadza, jednak ''cug'' był tak dobry, że mi nie przeszkadzał bo ciągło od razu do komina. Ale gdy zacząłem wybierać popiół z popielnika i sadzę z komory nawrotnej (tej schowanej za popielnikiem), to już tak różowo nie było. Wybierałem palącą się sadzę, która zmieszana z pyłem kopciła strasznie. Powstała chyba jakaś reakcja tak silna, że jak wyniosłem to ''dziadostwo'' na zewnątrz i wysypałem do taczki (bo było bardzo gorące), to długo to nie mogło zgasnąć. Paliło/tliło się to dopóki nie polałem tego wodą. Jeżeli tylko tak pali/wypala się sadza w mini warunkach to co się dzieje jak wypala/zapala się np. w kominie? Nie chciałbym tego widzieć u siebie ani nie życzę tego nikomu. Koledzy, ostrożności nigdy za wiele.
    Jednym słowem z pyłem wyrzuciłeś węgiel.
    Wkrótce dowiemy się jak działa moja kapliczka w kotłach OE+ , jak działa w OE to już wiem
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #7978

    Domyślnie

    witam ile Kg ekogroszku wam wchodzi do oep 16kw?? mam dylemat a mianowicie mam zamiar kupić opal na rok lub więcej i ..waham się miedzy ekogroszkiem a miałem .Miału więcej się pali ,do tego dziś kupiłem 100kg eko i mam cały zasobnik zasypany a miału wchodzi mi około 150kg.Palił ktoś tym i tym i ile relatywnie miału więcej idzie..Miał kosztuje około 430zl a eko mogę kupić 600-700zl..miał mokry ,eko dużo suchszy..może ktoś podzieli się doświadczeniem
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 29-06-2013 o 21:09

  19. #7979

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    witam ile Kg ekogroszku wam wchodzi do oep 16kw?? mam dylemat a mianowicie mam zamiar kupić opal na rok lub więcej i ..waham się miedzy ekogroszkiem a miałem .Miału więcej się pali ,do tego dziś kupiłem 100kg eko i mam cały zasobnik zasypany a miału wchodzi mi około 150kg.Palił ktoś tym i tym i ile relatywnie miału więcej idzie..Miał kosztuje około 430zl a eko mogę kupić 600-700zl..miał mokry ,eko dużo suchszy..może ktoś podzieli się doświadczeniem
    Ja paliłem w zeszłym sezonie miałem i groszkiem. Groszku wchodziło do zasobnika ok 120 kg, ile miału już nie pamiętam. Decydujący wpływ na spalanie będzie miała kaloryczność opału a nie to czy palisz miałem czy groszkiem. Podczas palenia miałem częściej możesz się spotkać z problemem przesypywania się opału, kiedy masz mały odbiór ciepła lub miał jest bardzo drobny.

  20. #7980

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym wrócić do kwestii palnika. U mnie żar jest w 2/3 palnika /od strony zasobnika/, z pozostałej 1/3 spada odgazowany niespalony węgiel. Próbowałem na różnych ustawieniach i różnych opcjach softu. Groszek ten sam co u sąsiada szczęśliwego posiadacza Zębca z 97r. spala się mu na pyłek. Może problem w powierzchni paleniska. Ten Zębiec. mimo że 25 kw /ja mam oe+10/ ma prawie dwa razy mniejszą. Może już coś poprawiono /palnik jest otyle fajny że łatwo w nim coś wymienić/. Będę wdziędzny za rady czy linki.

Strona 399 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony