dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 431 z 534
Pokaż wyniki od 8.601 do 8.620 z 10665
  1. #8601

    Domyślnie

    Sebsa napisał-Nie chce mi się za bardzo dyskutować w temacie. Zastanawia mnie tylko podejście takiego "inwestora". Kupuje nowy kocioł i już na starcie silikony, cegły i takie tam.. Jasne, ale czy tylko użytkownik OE używa silikonu? Czy użytkownicy RBR ich nie ożywają? Każdy kto ma palnik z Brucerowatych używa i będzie używał..

  2. #8602
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Sebsa napisał-Nie chce mi się za bardzo dyskutować w temacie. Zastanawia mnie tylko podejście takiego "inwestora". Kupuje nowy kocioł i już na starcie silikony, cegły i takie tam.. Jasne, ale czy tylko użytkownik OE używa silikonu? Czy użytkownicy RBR ich nie ożywają? Każdy kto ma palnik z Brucerowatych używa i będzie używał..
    Istnieje delikatna różnica między koniecznością wklejenia samej korony a chęcią zaklejania czegoś czego tak naprawdę się jeszcze nie zna.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  3. #8603

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Witam..bez urazy ale pojawiła się osoba dzięki której temat umarł.Nie każdy ma ochotę się z kimś spierać. Kolega na temat mojej 16ki to samo mówił a jakoś działa i chyba tragedii nie ma.Jeśli wykonana praca okaże się nie potrzebna to w 5 minut przywrócę do stanu wyjściowego!Dziwne ze w temacie odezwały się osoby nie mające niebieskiego.Podejrzewał bym tendencyjność ale co ja tam wiem.Pewne rzeczy wykonałem bo nie mam czasu bawić się piecem później! A ze miał maja ten sam co ja wiec uznałem ze co dobre dla 16ki to i dla 25ki.Na koniec napisze co JA zrobiłem to mój wybór ,nikogo nie namawiam by robił to samo!!!!!!! A wymiana myśli chyba nie jest zabroniona.
    Nie jestem bezpośrednim użytkownikiem, ale taki kocioł zamontowałem ponad rok temu u rodziców i mogę tylko potwierdzić że OE+ 16 sprawuje się sie narazie bardzo dobrze. Wybór padł ze wzgledu na sterownik ponieważ mieszkam w znacznej odległości od nich a oni z racji swojego wieku nie byliby w stanie przesiadywać w kotłowni i ustawiać parametry spalanie. Kilka razy w trakcie odwiedzin podpiołem kompa sprawdziłem historię raz wgrałem aktualizację.

    Uszczelnienie palnika, jeśli dobrze rozumiem to chodzi o połączenie przejścia palnika przez scianę kotła czy o coś innego? 4 cegły szamotowe też leżą w środku.

    Jeśli popiołu jest mało i praktycznie sam pył, spaliny niskie i ciepło w domu to co można chcieć więcej od taniego kociołka. Węgla spala mniej więcej co stary zwykły kocioł, lecz teraz nie pali się drewna którego szło ok 6-7mp. Tak że jakaś oszczędność opału jest o wygodzie nie wspomnę w porównaniu do poprzednika. Jeszcze jak bym mógł go wpiąć w internet to już full wypas, ale u nich nie ma internetu.

    Jedynym problemem jest to,że w okresach przejściowych nawet jak nie dzała pompa CO to i tak dom jest przegrzewany, ponieważ i nstalacja jest na grubych rurach i grawitacja robi swoje. Wg mnie w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie zaworów termostatycznych na grzejnikach. Lecz to już nie wina kotła tylko instalacji.

    Ja a raczej rodzice są zadowoleni. Kociołek kupiony w sklepie internetowym. Nie było żadnych problemów.Poprzedni też ogniwo służył ponad 10 lat i został odsprzedany, pracuje do dzisiaj.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  4. #8604

    Domyślnie

    sebsa To nie są nieodwracalne zmiany, jak ktoś ma się czuć lepiej to niech sobie nawet panel sterownika zasilikonuje. A różnica faktycznie jest delikatna...
    Ostatnio edytowane przez jack18 ; 08-11-2013 o 07:44

  5. #8605
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    akurat idealnie by było żeby szlo w komin 90-100 stopni .
    Te granice są wg mnie bardzo płynne i ma na to wpływ wiele czynników ( wysokość komina, jego ciąg, z czego zbudowany, usytuowanie budynku, czy komin biegnie przez nieogrzewane np. poddasze i czy ocieplony, i wiele innych........ dla jednego 100 deg. spalin będzie ok, ale u innego może być za mało i się mocno zdziwi.
    Kusi mnie już od kilku sezonów, by w czasie gdy kociołek daje w czopuch np. 100 deg, wejść na dach i zmierzyć przy wylocie temp. spalin - jak zmierzę to dam znać ( może po niedzieli - mam kilka dni urlopu......)

  6. #8606

    Domyślnie

    A ja chcę oficjalnie podziękować kol.Wuwokowi. Podpowiedział, przysłał zdjęcia itd. Przerobiłem palnik zgodnie z jego sugestiami i sukces.Żar na całym palenisku, pięknie się spala. Palnik nareszcie sterowalny. Wcześniej jak dodałem powietrza wypalało dół od strony zasobnika a z drugiej wywalało niespalony węgiel. Ktoś mógby powiedzieć " człowieku to nie twoja robota" i gdybym mu przyznał rację, żółć by mnie dalej zalewała. A tak to trochę pracy, delikatna satysfakcja i ŚWIĘTY SPOKÓJ /tfu, tfu/. Pozdrawiam wszystkich "słodowych"

  7. #8607
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Te granice są wg mnie bardzo płynne i ma na to wpływ wiele czynników ( wysokość komina, jego ciąg, z czego zbudowany, usytuowanie budynku, czy komin biegnie przez nieogrzewane np. poddasze i czy ocieplony, i wiele innych........ dla jednego 100 deg. spalin będzie ok, ale u innego może być za mało i się mocno zdziwi.
    Kusi mnie już od kilku sezonów, by w czasie gdy kociołek daje w czopuch np. 100 deg, wejść na dach i zmierzyć przy wylocie temp. spalin - jak zmierzę to dam znać ( może po niedzieli - mam kilka dni urlopu......)
    Chyba Andrzej_M robił takie testy.

    Podejrzewam, że się nie poparzysz

  8. #8608
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Chyba Andrzej_M robił takie testy.

    Podejrzewam, że się nie poparzysz
    tez tak podejrzewam, ale zmierzę dla ....spokojności sumienia ..

    A ja chcę oficjalnie podziękować kol.Wuwokowi.
    Ja również....za to że podzielił się z innymi - a zrobił wcale niebanalne "usprawnienia"

  9. #8609

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek95 Zobacz post
    A ja chcę oficjalnie podziękować kol.Wuwokowi. Podpowiedział, przysłał zdjęcia itd. Przerobiłem palnik zgodnie z jego sugestiami i sukces.Żar na całym palenisku, pięknie się spala. Palnik nareszcie sterowalny. Wcześniej jak dodałem powietrza wypalało dół od strony zasobnika a z drugiej wywalało niespalony węgiel. Ktoś mógby powiedzieć " człowieku to nie twoja robota" i gdybym mu przyznał rację, żółć by mnie dalej zalewała. A tak to trochę pracy, delikatna satysfakcja i ŚWIĘTY SPOKÓJ /tfu, tfu/. Pozdrawiam wszystkich "słodowych"
    Czy możesz mi podesłać te materiały, będę wdzięczny.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  10. #8610

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Istnieje delikatna różnica między koniecznością wklejenia samej korony a chęcią zaklejania czegoś czego tak naprawdę się jeszcze nie zna.
    Zanim dotknąłem palnika powiedzmy ze studiowałem palniki [pytałem na priv światlejszych ,jedni pomogli inni....] Czyli nie podeszłem do tematu bez jakiejś tam wiedzy teoretycznej . To co zrobiłem miało na celu pomoc osoba które maja problemy z za dużymi piecami .Nie szukałem na tym zysku ,już bardziej komuś chciałem zrobić na złość .Znam korony które są wiercone według wskazówek pewnej osoby i? jeśli komuś pasuje palnik z tą korona ,to co mnie to??NIC .Zaleta mojego palnika jest ze 10 minut i mam palnik w 100% taki jak oryginalny przebadany .Zresztą usprawnienie tak na dobra sprawę jest nie wielkie.
    Myślę nad czymś nowym i teraz się zastanawiam czy jest sens to pokazać?![zawsze sprawdzone rzeczy pokazuje ! jeśli podpatrzone to tez pisze!!]Znów pojawi się ktoś kogo to właściwie nie interesuje ale będzie krytykował.

    Jeśli ludzie mający OE+ napiszą tu bym nie pisał ,nie dzielił się pomysłami uszanuje to. Lecz gdy piszą właściciele innych kotłów to mam mieszane uczucia ,zazdrość??? bo maja tak doskonale piece ze nie można już ich poprawić? Czy chodzi o to ze brak im pomysłów jak to zrobić?? .
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 08-11-2013 o 14:22
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  11. #8611

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 08-11-2013 o 14:21
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  12. #8612
    w84u
    Guest
    w84u

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    ...
    Co Cię tak wuwok przytkało Właśnie wróciłem z Królestwa Niderlandów z ciekawymi pomysłami, , ściągam materiały z Internetu, ale tak sobie myślę czy nie masz racji z tym nie publikowaniem. A może o to niektórym chodzi... Miałem pewien techniczny problem z wykonaniem nowego deflektora, ale legenda Achillesa i dentystyka rozwiązały tę trudność Ile m2 ogrzewasz? bo zapomniałem...

  13. #8613

    Domyślnie

    Cytat Napisał w84u Zobacz post
    Co Cię tak wuwok przytkało Właśnie wróciłem z Królestwa Niderlandów z ciekawymi pomysłami, , ściągam materiały z Internetu, ale tak sobie myślę czy nie masz racji z tym nie publikowaniem. A może o to niektórym chodzi... Miałem pewien techniczny problem z wykonaniem nowego deflektora, ale legenda Achillesa i dentystyka rozwiązały tę trudność Ile m2 ogrzewasz? bo zapomniałem...
    Witam . 16kw ma 160m2 użytkowej a 25kw ma mieć 380m2 powierzchni .Na 99% drażnimy co nie których naszymi pomysłami,powód prozaiczny a mianowicie nas to bawi. Jesteśmy zadowoleni lecz pomimo tego chce nam się ,mamy pomysły . Poza tym twórca pieca nie jest za bardzo lubiany to i piecykowi się dostaje ! .łatwiej nas było by strawić gdybyśmy chcieli za to kasę,nazwano by nas dorobkiewiczami .
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  14. #8614
    w84u
    Guest
    w84u

    Domyślnie

    Aaa, teraz rozumiem różnice w spalaniu, pomimo, że masz niemal trzykrotnie grubszą izolację i tę samą powierzchnię. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez w84u ; 08-11-2013 o 18:38

  15. #8615

    Domyślnie

    Spalanie mi zawyża,zle podałem ilość podawanego opału na stronie sterownika .poza tym pale miałem tylko o kaloryczności max 21tys . Ostatni zasobnik mi wystarczył na około 15 -16 dni.Wietrzyłem dom itd..Za rok kupie eko dla porównania
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 08-11-2013 o 17:37
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  16. #8616
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Witam . 16kw ma 160m2 użytkowej a 25kw ma mieć 380m2 powierzchni .Na 99% drażnimy co nie których naszymi pomysłami,powód prozaiczny a mianowicie nas to bawi. Jesteśmy zadowoleni lecz pomimo tego chce nam się ,mamy pomysły . Poza tym twórca pieca nie jest za bardzo lubiany to i piecykowi się dostaje ! .łatwiej nas było by strawić gdybyśmy chcieli za to kasę,nazwano by nas dorobkiewiczami .
    Wiesz pewnie Ogniwo za małe rabaty dało i dlatego tak się na nie psioczy.
    Zresztą eCoal chyba jako pierwszy pojawił się na ogniwie - jeśli się mylę to poprawcie

  17. #8617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Czy możesz mi podesłać te materiały, będę wdzięczny.
    Niestety, dostałem je jakos w maju, miałem awarię komputera i gdzieś ich wcięło. O przeróbkach napisałem dopiero teraz, bo dopiero teraz testowałem zmodyfikowany palnik. Ale takie materiały znajdziesz na stronie esterownika, temat " zmniejszenie objętosci palnika wg kol. w84u". Szkoda że ja go odkryłem niedawno, bo pewnie niektóre rzeczy zrobiłbym trochę inaczej np. nie zrobiłem fazki we wkładce /u mnie stalowej/.pozd

  18. #8618
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STRACH28
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Jestem tu nowy, mam swoje Ogniwo EKO PLUS 25 KW trzeci sezon.
    Sterownik to eCoal z wersją oprogramowania 0.2.8.1, dom ma 230 m2 powierzchni użytkowej, wybudowany w roku 2000, ocieplony 15 cm styropiany z poddaszem użytkowym, wełna 25 cm instalacja grzejniki + podłogówka w łazienkach i przedpokojach bojler 120 l, obieg zamknięty z dwiema pompkami do cwu i co. W domu nie narzekam na temperaturę stała na poziomie 21-22 c, przy grzejnikach głowice z termostatami. Piec pracuje tylko w pracy automatu na prjorytet cwu a latem piec pracuje w trybie auto-lato. Piec pracuje na temperaturze 50-55 przy temperaturach zewnętrznych w granicach od 0 do +10, a 60-65 przy temperaturach zewnętrznych w granicach od -25 do 0
    Piec spala od stycznia do stycznia 5,5 tony eko-groszku.

    Mam do Was pytania;

    - czy warto zmieniać soft przy takich wynikach.
    - jeśli tak to na który, jeśli zależy mi na pracy tylko w automacie
    - czy temperatura powroty ma wpływ na ilość spalonego eko-groszku u mnie oscyluje na poziomie 38 do 50
    - czy ktoś z was mieszka w pobliżu Kątów Wrocławskich i mógł by się ze mną spotkać w celu wymiany doświadczeń i pomóc w ustawieniach

    Dziękuję i pozdrawiam

    STRACH22
    Ostatnio edytowane przez STRACH28 ; 13-11-2013 o 12:18

  19. #8619
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał STRACH28 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Jestem tu nowy, mam swoje Ogniwo EKO PLUS 25 KW trzeci sezon.
    Sterownik to eCoal z wersją oprogramowania 0.2.8.1, dom ma 230 m2 powierzchni użytkowej, wybudowany w roku 2000, ocieplony 15 cm styropiany z poddaszem użytkowym, wełna 25 cm instalacja grzejniki + podłogówka w łazienkach i przedpokojach bojler 120 l, obieg zamknięty z dwiema pompkami do cwu i co.
    Dziękuję i pozdrawiam

    STRACH22
    Za duży piec jak na taką powierzchnie. Ciężko będzie zejść ze spalaniem.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #8620
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STRACH28
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Za duży piec jak na taką powierzchnie. Ciężko będzie zejść ze spalaniem.
    Tak dobrali instalatorzy z ogniwa,
    ja też liczyłem i wyszło zapotrzebowanie koło 21,5kw ale jak czytam na forach to do takich domów zakładają ludzie 16-tki.
    Ostatnio edytowane przez STRACH28 ; 13-11-2013 o 10:57

Strona 431 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony