dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 80
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1585
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Fotki ścian pomalowanych nie mam.


    Wstwie moj rzut, chodzi mi o kolory ściany tej po prawej, na dole jest salon u góry kuchnia. Czy styk dwóch kolorów ne prostym odcinku ściany nie bedzie głupio wyglądał ? Gdybym tam mial jakis uskos, naroznik nie miałbym wątpliwosci a tak poszukuje czegos.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    moim zdaniem bedzie glupio wygladac, sa na to pewne sposoby ale trudno je opisac, trzeba narysowac natomiast najprosciej i ja bym chyba tak zrobila jest wybrac taki kolor salonu, ktory bedzie wspolgral z kolorem kuchni np. dwa stonie jasnosci bezu, szary i bialy, czekoladowy i morelowy itp, itd, co kto lubi i te sciane pomalowalabym na kolor salonu.

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANIAILIS
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    wydaje mi się, że połaczenie dwóch kolorów na jednej ścianie będzie niezbyt szczęśliwe. Pomaluj tą ścianę całą na kolor salonu, a będziesz mieć optycznie powiększony salon. Wprowadzenie dwóch kolorów na jednej ścianie na pewno optycznie wydzieliłoby kuchnię, ale pytanie czy warto. Skoro kuchnia jest otwarta to niech stanowi całość z salonem.

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Można jeszcze ewentualnie zastosować taką a'la przegrodę dla tych dwóch kolorów, np. sztukateria gipsowa, albo kawałek nieregularnie wyklejonej ściany kamieniem lub jego imitacją.
    albo:
    Jeśli będą to 2 kolory ale w jednej barwie (np. czerwony), można pokusić się o przejście tonalne od ciemniejszego w jaśniejszy (trudniejszy stopień malowania, ale wykonalny) - tutaj też spore pole do popisu, bo można zrobić przejście w pionie, można nieregularnie.
    albo:
    na styku dwóch kolorów zastosuj tynk strukturalny...

    Możliwości jest wiele, ograniczeniem są fundusze i/lub wyobraźnia.

    Pozdrawiam!!!

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Dalabym tam jeden kolor na cala sciane.
    Po co dzielic? To nie jest az taka dluga sciana aby sie bac jednego koloru. Ona juz jest urozmaicona, bo macie tam drzwi tarasowe i okno. Jak do tego zrobisz dwa kolory to pociapkasz to na takie male odcinki.
    Chyba, ze chcesz pomiedzy drzwiami i oknem, na tej scianie dac inna strukture, to jeszcze jakos, ale kolor raczej ten sam...
    Tak to widze.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    mam tak samo ..czyli jedna wspólna ściana -dalam jeden kolor na całym dole ,nie ma łączeń ani uskoków kolorystycznych -przez co jest jakaś harmonia i porządek - ( tak mi doradziła Kasiorek - i miała rację )

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja mam tak na dwóch ścianach.
    Kuchnię (białe ściany) od jadalni (bordo) oddzieliłam belką.
    Wygląda to w ten sposób, że pomiędzy kuchnią i jadalnią mam murowany z cegły barek. I na tym barku "opiera" się w pionie belka drewniana. Jest na tyle szeroka, że można na niej coś jeszcze powiesić (u mnie wisi kuty dzwon którym moje dziecię oznajmia wszystkim w okolicy, że podano do stołu )
    Druga ściana jest w jednym kolorze. Tam już nie przedzielałam.
    Podsumowując - zależy od Ciebie co zrobisz
    Możesz zrobić przejście kolorów, możesz wstawić jakiś element dekoracyjny, sztukaterię, kwietnik, półeczki na kwiaty/książki/bibeloty. Albo po prostu wybrać jeden kolor pasujący do obu pomieszczeń.

  8. #208

    Domyślnie

    Ja też tak mam. Dałam jeden kolor na całej Scianie, ale ten, co w... kuchni. Miałam łatwe zadanie, bo salon jest jasnożółty (prawie kremowy), a kuchnia trochę ciemniejszy żółty. Zależy, jakie masz kolory w tych pomieszczeniach - czy będą pasować.

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Diekuje za odpowiedzi.
    Co do kolorów to jeszcze ich nie mam. Salon bedzie cos w stronę różowego kuchnie tego jeszcze nie wiadomo .

  10. #210

    Domyślnie Jakie kolory do kawy z mlekiem?

    Jakie, waszym zaniem, pasują kolory dodatków (zasłony, obicia itp.) do ścian w kolorze baaardzo jasnej kawy z mlekiem? Wiem, że brązy, niektóre bordo... Ale co jeszcze? Może macie jakieś zdjęcia?

    Musimy wybrać kolor ścian - podoba sie nam ta mleczna kawa i drugi, kremowy. Do kremowego łatwiej mi dobrać dodatki (niebieskie, zielone, czerwone, bordo, brązy - chyba wszystko), ale na podłodze mamy czerwony dąb i ta kawa z mlekiem pasuje do niego idealnie, dużo bardziej niz krem.

    Brać tę kawę, czy nie?

  11. #211

    Domyślnie

    Ja mam do baaardzo jasnej kawy ceglany.

  12. #212

    Domyślnie

    kremowy daje więcej światła i ciepła i jest mniej stateczny
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Jakie kolory do kawy z mlekiem?

    Cytat Napisał Joasia
    Jakie, waszym zaniem, pasują kolory dodatków (zasłony, obicia itp.) do ścian w kolorze baaardzo jasnej kawy z mlekiem? Wiem, że brązy, niektóre bordo... Ale co jeszcze?
    Ciekawe zestawienie daje szarobłękinty.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #214

  15. #215

    Domyślnie

    Dzięki!!!

    Będzie kawa.

  16. #216

    Domyślnie

    dla mnie idealnie pasuja kolory oliwkowe i wrzosowe

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .. do kawy z mlekiem, hmmmmm ???

    ... może biszkopt ?
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    .. do kawy z mlekiem, hmmmmm ???

    ... może biszkopt ?
    J
    Brawo!! Jedyna rozsadna odpowiedz w tym wewątku.
    Pasuje, nie pasuje, ciekawe zestawienie ... hehe
    zupelnie jakby ktos probowal zrobic algorytm do zestawiania barwy pt. "kawa z mlekiem".
    To nie informatyka ani matematyka, tu sie nie stosuje wzorow na ciekawosc.
    Ja bym dal fioletowy albo czarny, tez bedzie pasowalo.

  19. #219

    Domyślnie

    Wiesz Wojtek, w mieszkaniu raczej nie lubię fioletów ani czerni. A na forum - odpowiedzi, które nic nie wnoszą. Ani paternalizmu.

    A zestawienia kolorystyczne rzeczywiście potrafią być trafione albo i nie. Nie potrafiłam sobie wyobrazić dobrych zestawień z wybranym kolorem - i parę osób mi w tym wątku bardzo pomogło, albo przynajmniej skłoniło do uśmiechu (pozdrowienia, Jerzysio ). Niestety, nie Ty. Szkoda.

  20. #220

    Domyślnie

    Przydymiony, brudny róż:


Strona 11 z 80