dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 80
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 1585
  1. #341

    Domyślnie

    Witam

    Zrobilam zdjecia ale niestety nie "oddaja" faktycznego koloru.
    W rzeczywistosci kolory sa ladniejsze i ciut ciemniejsze.

    Na scianie (jeszcze nie skonczonej ) jest orzech wloski i jasny bez


    tutaj caffe latte...ale ten kolor jest ciemniejszy niz na zdjeciu



  2. #342
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RemArt

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    w jakich kolorach macie elementy afrykańskie? jak ciemne brązy to i kanapa czekoladowa i reszta się zfra z beżami i brązami.

    Do tego polecam jedną ścianę wykonać w ciemniejszym kolorze- jeśli kanapa stoi pod ścianą na przeciw okna a pokój jest od strony południowej to polecam na tę ścianę jeden z efektów dekoracyjnych w brązach i czerwieniach



    kolory jak wyżej efekt do wnętrz afrykańskich polceam niżej









  3. #343
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_dob
    A co myślicie o kolrze caffe latte na jasne ściany Duluxa ?
    mamy w wiatrołapie i łazience - kolor jest niesamowicie "smakowity" - az się chce wypić filiżankę kawy ze śmietanką...

  4. #344

    Domyślnie

    RemArt, świetne dekoracje! Gratuluje pomysłowości

  5. #345

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za fotosy i porady. Natchnęliście mnie na beże i klamka dziś zapadła . Kupiłam dziś cafe latte, a jako ciemniejszy cynamonowy deser (bo wyglądał smakowicie i mam nadzieję że tak wyjdzie ) Oprócz afrykańskich bibelotów, mam plan ożywić to jakimiś dodatkami w kolorze ceglastej czerwieni, rudego pomarańczu (puf, świeczka). Co o tym myślicie ??

  6. #346

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanko odnośnie koloru szczypta papryki bądź imbirowe pola, bo chcemy pomalować nim ściany nad schodami, ponieważ mamy mieszkanko na poddaszu. Zależy nam na spokojnej czerwieni takiej ceglastej (karmazynowy przypływ odpada )

  7. #347
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_dob
    Dzięki wielkie za fotosy i porady. Natchnęliście mnie na beże i klamka dziś zapadła . Kupiłam dziś cafe latte, a jako ciemniejszy cynamonowy deser (bo wyglądał smakowicie i mam nadzieję że tak wyjdzie ) Oprócz afrykańskich bibelotów, mam plan ożywić to jakimiś dodatkami w kolorze ceglastej czerwieni, rudego pomarańczu (puf, świeczka). Co o tym myślicie ??
    Ja myślę, że będzie super, ale jak chcesz sama sprawdzić, to kup najpierw
    świeczkę w tym kolorze, żeby sprawdzić... taniej, niż puf a potem
    kupuj droższe dodatki Ja tak robiłam.
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  8. #348

    Domyślnie

    Wiem że tak wiercę dziurę w brzuchu odnośnie tych kolorów, ale to będzie nasz pierwsze malowanie i tak bym chciała żeby wszystko było OK .
    Może ktoś malował imbirowymi polami , szczyptą papryki bądź latem Toskanii i coś by mógł podpowiedzieć bądź pokazać na fotkach. Szukam teraz dopełnienia na ściany gdzie mamy schody, tak żeby się to jakoś komponowało, nie ukrywam że mam ochotę na ceglastą, rudą czerwień. Pomóżcie proszę

  9. #349
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RemArt

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    jakie masz schody? jak drewniane to proponuję wykleić ściany starą cegłą.

    Niektóre ekipy wykończeniowe się w to bawią np. moja

    kolor wtedy nie jest monotonny (wiadomo cegły poniemieckie są w ogromie odcieni)

    efekt takiej ścianki przedstawiła klientka na tym forum

    http://forum.muratordom.pl/cegla-we-...t61365-240.htm

    autorka B_Gosiek

    Do tego u niej stosowaliśmy Bukiet róż- ta czerwień świetnie prezentuje się w połączeniu z białymi elementami- oczywiście wtedy nie należy przesadzać z kolorem.
    Czerwienie i pomarańcze mają właściwości pobudzające, energetyzujące, lecz jeśli będzie jej za dużo może powodować agresję, dlatego warto pomalować nią np 1-2 ściany a resztę w jaśniejszych stonowanych kolorach np słoneczny blask

  10. #350

    Domyślnie

    moja klatka schodowa o ile można ja tak nazwać jest sporo mniejsza niż te prezentowane na fotkach i chyba cegła nie dałaby tak fajnego efektu. mamy mieszkanie na poddaszu i dość kręte schody, myślałam nad jednolitym kolorkiem, bardzo podobają nam się ceglaste czerwienie, może ktoś ma już wypróbowaną farbę.

  11. #351

    Domyślnie

    zdecydowaliśmy się na meksykańskie chili z dekorala, mam nadzieję że nie będę żałować

  12. #352

    Domyślnie

    A macie jakies doswiadczenia z takimi kolorami z Dekolra jak: jasny beż i beżowy kaszmir. Planuje na takie kolory pomalować swój salon.

  13. #353

    Domyślnie

    no niestety nie mamy żadnego doświadczenia,ponieważ to nasze pierwsze mieszkanko i pierwsze malowanie. Ale kolory o których piszesz w katalogu wyglądają ładnie.

  14. #354

    Domyślnie

    Cytat Napisał elais
    A macie jakies doswiadczenia z takimi kolorami z Dekolra jak: jasny beż i beżowy kaszmir. Planuje na takie kolory pomalować swój salon.
    u mnie "maluje się" jasny beż z porankiem, na moje oko wyjdzie chyba tak jak w katalogu, ale muszą poczekać aż pomalują drugi/trzeci raz. mogę potem wrzucić zdjęcia, ale po tych co już robiłam, widzę, że są strasznie przekłamane na kompie/w aparacie w stosunku do tych na żywo.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  15. #355

    Domyślnie Doradzcie - kolory drzwi i mebli, na razie mamy podlogi

    Witam Was,
    powoli musze zamawiac drzwi, bo podlogi zaczynaja sie klasc. I mam zagwozdke jak podobierac kolory.
    Parter. Podloga jasny gres marmi moderni nowej gali 02. Do tego chcialabym drzwi jasne w kolorze klon. I jakie meble do tego - jesli tez jasne, bedzie strasznie jasno i mdlo? Na razie kupiona tylko podloga na parter, ale o reszcie musze niedlugo zdecydowac.. help, dzieki!



    Pieterko - mniej nowoczesnie (sypialnie, tu rzadziej beda goscie)
    Podloga:

    Drzwi:

  16. #356

    Domyślnie

    to nic i tak czekamy na fotki. Jeśli ktoś ma może foty ścian pomalowanych na meksykańskie chili byłoby fajnie

  17. #357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie Re: Doradzcie - kolory drzwi i mebli, na razie mamy podlogi

    Cytat Napisał popcarol
    Co to za podłoga? Piękna!

    Do jasnej podłogi i jasnych drzwi (ładnie dobrany kolorek, chwali się ) to albo ciemne meble, a jak nie lubisz ciemnych i muszą być jasne, to wtedy proponowałabym poszaleć z kolorami ścian: jakieś brązy, oliwki, burgundy, wiśnie, ciemne róże, terakoty, ciemny szary też to takiego drewna byłby efektowny... Nawet to by było dużo bardziej oryginalne moim skromniusim zdaniem niż równoważyć jasność ciemnymi meblami po prostu. Hmm zaczyna mi się podobać ta koncepcja Tylko trzeba odwagi do takich naprawdę wyrazistych kolorów ścian, szczególnie w salonie Ale można np. jedną największą ścianę dać w mocnym kolorze, "przykryć" troszkę np. TV, a resztę ścian o ton-dwa jaśniejszych?

    A okna w jakim są kolorze?

  18. #358

    Domyślnie

    Ja, mimo jasnej podłogi i jasnych drzwi dałabym też jasne meble a w jakimś odcinającym sie kolorze sofe i jak pisała poprzedniczka jedna ściana + dodatki. Bardzo podobają mi się takie wnętrza ale pewnie dlatego że u siebie parter zrobiłam na zasadzie kontrastów i już mi się opatrzyło

  19. #359

    Domyślnie

    Ja też do tak jasnych drzwi wybrałabym jasne meble, może nawet białe. A sciany konsekwentnie pomalowałabym na pastelowe kolory. Myślę, że takie wnętrze wyglądałoby świeżo i lekko. Ważny moim zdaniem jest też kolor okien. Jeżeli nie są białe, to mogą zepsuć zamierzony efekt.

    A jeżeli chodzi o sypialnie, to może kontynuując styl raczej rustykalny wybrać meble sosnowe?

  20. #360

    Domyślnie

    Kilka przykładów "mdłych" wnętrz









    Już się nie mogę doczekać generalnego remontu u siebie

Strona 18 z 80