dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    witajcie Panowie
    znalazłam was i będę się pytać, bo to właściwy wątek

    Mam ściany z z Ytong 36,5 cm , producent mówi,że ocieplać nie trzeba, wykonawca też podziela zdanie
    Jednak majster od hydrauliki powiedział,że on by ocieplił bo dom nad wodą a od wody ciągnie.
    Postanowiłam dać 8 cm twardego styropianu.
    Ktos mimochodem rzekł,ze 10 cm będzie lepsze.
    Z kolei tynkarz, przymrużył oko i rzucił - 5 cm styka.

    I bądź tu babo mądra, znieś jajo i zrób placek.

    Podpowiedzcie która opcja byłaby najbardziej optymalna.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    chcesz mieć ciepło? daj 20cm i to wełny bo to może ciągnąć od jeziora....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    Mam ściany z z Ytong 36,5 cm , producent mówi,że ocieplać nie trzeba, wykonawca też podziela zdanie
    Jednak majster od hydrauliki powiedział,że...Postanowiłam dać...Ktos mimochodem rzekł...Z kolei tynkarz, przymrużył oko...
    W tym domu mieszkasz, czy dopiero wybudowałeś?

    Bo ja mieszkam w domu w Dolnie Noteci :/ dookoła bagna. mokradła i na dodatek zagłębienie terenu o jakieś 40m i od wody też ciągnie - miłym chłodem latem a szczególnie komarami o tej porze roku

    P.S.
    Znajomy ma hurtownie styropianu i poleca 12cm.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    No to zamieszczam ponownie to zdjęcie z mojej termowizji.
    Nad oknem jest 2 cm styropianu przyklejone na metalową pustą wewnątrz puszkę rolety.
    W tym przypadku ten styropian wg co niektórych podobno ciepły ma w rzeczywistości temp otoczenia.
    no ale to chyba o to właśnie chodzi? wszystkie jaśniejsze plamy (cieplejsze) to miejsca ucieczki ciepła z budynku. Termos trzyma gorącą wodę w środku ale z zewnątrz ma temperaturę otoczenia, czy nie tak to powinno właśnie działać?

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    zauważ, że okno jest jeszcze cieplejsze od styropianu. Wiec może zamiast styropianu dawać szybę??
    chyba źle to rozumiesz, to może co najwyżej oznaczać że przez okna ucieka więcej ciepła, czyli szkło wcale nie jest lepsze...

    Cytat Napisał mpoplaw
    szkło jest dla promieniowania IR całkowicie przeźroczyste
    jesteś pewien, a co z odbiciami? taka kamerka mierzy ilość promieniowania odbitego, a w oknie na zdjęciu się odbijają chociażby sąsiednie budynki, ale to tak na marginesie
    Ostatnio edytowane przez freetask ; 12-05-2011 o 08:10 Powód: poprawka cytowania

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    ze względu na punkt rosy trzeba dać min 8cm, ale jak mam doradzać w ciemno nie znając warunków to lepiej na wszelki wypadek dać 10cm bo wtedy prawie 99% pewności że punkt rosy wyjdzie w styropianie
    te 10 cm styropianu, to będzie najlepsze rozwiązanie --- tak zrobię

    mam nadzieję,że z tymi 20-stoma cm, to kolega Rom-kon żartował, specjalnie poszukałam linijkę i przyjrzałam się jak wygląda te 20 cm
    doświadczenie było straszne wyszła mi ściana na 60 cm (też żartuję)

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    t(...)

    mam nadzieję,że z tymi 20-stoma cm, to kolega Rom-kon żartował, specjalnie poszukałam linijkę i przyjrzałam się jak wygląda te 20 cm
    doświadczenie było straszne wyszła mi ściana na 60 cm (też żartuję)
    ...żartowałem albo i nie... to zależy co chce się uzyskać... warstwa izolacji termicznej ścian może dochodzić nawet do 30cm! Przy ociepleniu poddasza moja rekordowa grubość to 55cm wełny mineralnej!
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 12-05-2011 o 18:01
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    warstwa izolacji termicznej ścian może dochodzić nawet do 30cm! Przy ociepleniu poddasza moja rekordowa grubość to 55cm wełny mineralnej!
    aadamuss24 ma trochę więcej
    ściany 33cm szary styropian, strop 63cm wełny cieplejszej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4194258

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    k62 wiem o tym... nawet byłem ogladnąć to ale nie robilem tego a ja mam w doświadczeniu "tylko" 55cm wełny
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    o ile dobrze pamiętam to twoja termowizja wykazała niezbicie że 2cm styropianu przyklejone na rolecie naokiennej jest cieplejsze od muru 1W 44cm, więc ty jesteś najlepszym przykładem na udowodnienie że się opłaca
    Sam zacząłeś o mojej termowizji więc wyjaśniłem temat, a ty nie rozumiejąc termowizji dalej swoje, że 2 cm styropianu jest lepsze niż 44cm muru. Zatem po co robić mury nawet 24 cm, może wystarczy lekka konstrukcja, na to blacha taka jak na mojej rolecie i 2 cm styropianu.
    Przecież będzie cieplej i lepiej.
    Zresztą gdybyś rozumiał temat, a podobno jesteś doradcą i to najlepszym od energooszczedzania to w tamtym wątku zapytałbyś o jakiej godzinie wykonywane było badanie, oraz jak wyglądała temp na zewnątrz np pół godziny przed badaniem itd...
    Samo zdjęcie przy termowizji niestety nic a nic nie mówi
    Pytanie do znawców tematu:
    Co można powiedzieć o budynku, który odbija się w oknie zdjęcia termowizyjnego??
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 464
Rozmiar:  34,6 KB
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Pytanie do znawców tematu:
    Co można powiedzieć o budynku, który odbija się w oknie zdjęcia termowizyjnego??
    absolutnie nie jestem znawcą tematu, ale moim zdaniem ten budynek jest dobrze ocieplony, albo nie jest wcale ogrzewany...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    absolutnie nie jestem znawcą tematu, ale moim zdaniem ten budynek jest dobrze ocieplony, albo nie jest wcale ogrzewany...
    No to chyba ta twoja odpowiedź tutaj na forum jest jedną z najbardziej fachowych.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    trafiłeś w samo sedno, jego domek jest tak słabo izolowany że ratuje się ogrzewaniem tylko części pomieszczeń, a tam gdzie grzeje od razu wyłażą mostki termiczne na gifach, nadprożach, fundamencie itp
    No i ponownie ujawnia się twój brak jakichkolwiek kompetencji w sprawie ogrzewanie, ocieplania i izolacji.
    Pytałem o budynek, który odbija się w oknie.
    W tamtym wątku Prosiłem ciebie o zdjęcie twojego rzekomo prawidłowo ocieplonego domu. I co? i Nic!
    Pokazywałeś jakieś zdjęcia z sieci, a to dowód na to, że twój styropian jest do Bani.
    Jak zdobędziesz fachową wiedzę na temat termowizji to zapraszam do dyskusji.
    A tymczasem najlepiej unikaj tego tematu i nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd!
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    PS za mało danych podałeś ale mniej więcej ocieplenie ściany 1W to 15-20% mniejsze koszty ogrzewania przez najbliższe 100 lat
    No to zamiast teoretyzować, przedstaw to na liczbach ..... bardzo Cię proszę

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ...żartowałem albo i nie... to zależy co chce się uzyskać... warstwa izolacji termicznej ścian może dochodzić nawet do 30cm! Przy ociepleniu poddasza moja rekordowa grubość to 55cm wełny mineralnej!
    A po co tylko 30 cm ??? Ja proponuję 100 cm i owinąć cały dom w folię bąbelkową .......... też jest ciepła ... jak oszczędzać przez najbliższe 100 lat to na całego.
    Ostatnio edytowane przez Lopez69 ; 14-05-2011 o 20:54

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nie bardzo rozumiem o jakie liczby ci chodzi ?? może mam zgadnąć jakie wymiary ma twój dom, i ile styropianu tam planujesz ?? wróżką nie jestem, a bez wymiarów to mogę tylko szacować z grubsza
    No to Ty napisałeś, że ocieplenie ściany jednowarstwowej daje oszczędności w ogrzewaniu o o. 15-20%. chciałbym się po prostu dowiedzieć jaką metodykę obliczeniową przyjąłeś .... to wszystko.

  17. #37

    Domyślnie

    Żadna z dostępnych technologii sciany jednowarstwowej murowanej ( czy to z betonu komórkowego czy z ceramiki ) nie jest w stanie zapewnić wpółczynnika U na przyzwoitym poziomie ok.0,2 , nie mówiąc już o domu niskoenergetycznym czy pasywnym ( nawet jeżeli ściana jest w miarę ciela to osadzenie okien, nadproża , wieńce są mostkmi termicznymi bardzo trudnymi do eliminacji ). Zwolenników ścian 1W przekonać może tylko jedno - stan ich portfela po mroźnej zimie i już ( tych zatwardziałych nie przekona NIC ).

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Plip mial dobre zalozenie sciana skromne U 0,3 szkoda tylko, ze jego marzenie pryslo wraz z pojawieniem a moze raczej ulotnieniem ekipy od murow, nadprozy itd.
    Teraz moze jedynie podciagac teoretyczne korzysci do stanu faktycznego i wierzyc, ze to co ma jest dobre.
    Nie wiem (nie szukalem) jakie wogole poniosl koszty na ogrzewanie i jaka faktycznie utrzymywal srednia.
    Jest to głęboko psychologicznie uzasadnione jak napisałem w innym wątku po dokonaniu wyboru cżłowiek szuka potwierdzenia słuszności swej decyzji a opinie przeciwne ignoruje lub uważa za fałszywe z gruntu. PS każdy z nas jest w jakiejść części ( jedni mniej drudzy więcej ) zakochanym w sobie narcyzem

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    strop chyba odstawiony na 12 pustakiem.
    No właśnie i dobrze, że podajesz chyba obłożony 12 pustakiem.
    Dokładnie jest to 11,5 cm + styropian fundamentowy 5 cm. Zdjęcie poniżej.
    Nazwa:  strop.JPG
Wyświetleń: 384
Rozmiar:  75,5 KB


    Co do zamieszczonego w twoim poście zdjęcia to warto zajrzeć do dziennika co napisałem na temat tej krzywo położonej cegły.
    Prawdą jest, że niestety ścianę 2W może zrobić każdy bowiem wszelkie fuszerki przykryje styropian.
    Ściana 1W to już wyższa szkoła jazy.
    Strop to 3x5 cm styropianu. Na to wylewka wyrównująca. Teraz na to będzie szła podłogówka i wylewka.
    Ocieplenie dachu to 15 cm wełny między krokwie i 10 cm na krokwie. Pod stropem jest podwieszony sufit z KG i przerwa około 4-5 cm.
    Obrobienie nadproża to: Wylana belka i na nią 10-13 cm styropianu i wełna mineralna.
    Między roletę, a nadproże około 7 cm wełny. Na zewnętrzną blachę rolety Integro poszło 2 cm styropianu
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Żadna z dostępnych technologii sciany jednowarstwowej murowanej ( czy to z betonu komórkowego czy z ceramiki ) nie jest w stanie zapewnić wpółczynnika U na przyzwoitym poziomie ok.0,2 , nie mówiąc już o domu niskoenergetycznym czy pasywnym ( nawet jeżeli ściana jest w miarę ciela to osadzenie okien, nadproża , wieńce są mostkmi termicznymi bardzo trudnymi do eliminacji ). Zwolenników ścian 1W przekonać może tylko jedno - stan ich portfela po mroźnej zimie i już ( tych zatwardziałych nie przekona NIC ).
    Podobnie jak i ja czekam na obliczenie oszczędności w kosztach ogrzewania dla ściany jedno,- i dwuwarstwowej. I czekam i czekam i nic poza ogólnikami w sensie stanu portfela i temu podobne. I zaznaczam, nie oczekuję modelu ekonometrycznego a jedynie rzetelnych wyliczeń oszczędności o których tak dużo opowiadacie.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony