dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 133
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2644
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie Szarak pod lasem

    Jutro Wielki Dzień.

    ZACZYNAMY !!! Budowę Naszego Szaraka pod Lasem.


    Więc czas najwyższy by zacząć pisać ten dziennik...

    Witam wszystkich, którzy zechcą tu zaglądać, zostawić po sobie ślad, skomentować, podsunąć pomysły, dodać odwagi, pocieszyć w chwili załamania, skrytykować niemądre pomysły, lub po prostu pogadać...
    Nie będzie osobnych komentarzy więc jakby co zapraszam tu...

    Na początek trochę historii...

    Mieszkamy w całkiem fajnym domku na obrzeżach miasta, jednak nadal w mieście. Więc gdy zaczęliśmy mówić o budowie nowego domu za miastem większość stukała się w czoło, próbując nam wybić z głowy dziwaczny pomysł.
    Jednak my chcieliśmy spełnić nasze marzenie...
    - o domu parterowym, (teraz mieszkamy w piętrówce)
    - o sporym ogrodzie (mamy obecnie 400m2)
    - o pięknych widokach za oknem
    - o lesie przy domu...
    Jednocześnie nie chcieliśmy za bardzo oddalić się od miasta...

    I tak jesienią 2009 roku zaczęliśmy poszukiwania naszej działki... mijały miesiące i wszystko było albo za daleko, albo za drogo, albo nie do końca wyglądało tak jakbyśmy sobie wymarzyli...
    Aż pod koniec marca 2010 znaleźliśmy działkę, która prawie nam odpowiadała. Były ładne widoki, był las, w miarę blisko do miasta. Nie byliśmy zachwyceni, ale i tak było dobrze. Na początku kwietnia podpisaliśmy umowę wstępną na kupno działki.
    I oczywiście jak to w życiu bywa, los sprawił nam niezły żart.
    Dokładnie 2 dni po podpisaniu umowy, rodzice powiedzieli nam, że widzieli ładne działki, niedaleko Poznania, blisko las, itp...

    Pojechaliśmy i zakochaliśmy się.

    Wiedzieliśmy, że tylko tu i nigdzie indziej chcemy mieć "nasze miejsce na ziemi"...

    Zaczęło się odkręcanie poprzedniej umowy, szukanie właściciela Tych wymarzonych działek... i udało się.

    19.04.2010 r. dostaliśmy od właściciela działki oświadczenie woli, że sprzeda nam naszą wymarzoną działkę...

    A oto co nas tak zachwyciło:



    Widok z naszej działki na drogę i "nasz" las...



    Widok z miejsca przyszłego tarasu na las...




    Mam nadzieję, że choć niektórzy podzielają naszą miłość....


    Oficjalnie staliśmy się właścicielami działki 28.06.2010 r. w naszą .... Rocznicę poznania się


    Oczywiście nigdy nie jest tak różowo jakby się chciało... działka o czym wiedzieliśmy była nieuzbrojona, więc zaczęliśmy walkę o media.
    Wraz z właścicielami 7 pozostałych w naszym rzędzie działek zaczęliśmy wszelkie starania (pozwolenia, projekt, itp) o budowę wodociągu - starania trwały ponad 9 miesięcy !!!! w tym tygodniu wchodzi wykonawca i nasz wodociąg w końcu powstanie.
    W sumie 250mb rury....
    Z prądem było łatwiej, choć nadal nie ma go na działkach. Na szczęście są już skrzynki - więc do prądu tylko krok...

    A z historii forumowej....

    Chcieliśmy budować dość sporą parterówkę - z salonem i 5 dodatkowymi pokojami, 2 łazienkami, i z 2 zadaszonymi tarasami z przodu i z tyłu domu....
    Przejrzeliśmy setki projektów, jednak wszędzie brakowało pokoi, nie było tarasów, pomieszczenia były dziwnie rozplanowane ... więc postanowiliśmy, że robimy projekt indywidualny.
    I tak trafiłam na forum muratora.... Zaczęło się od wymiany poglądów na temat parterówki, a skończyłam, przynajmniej właśnie tu - na pisaniu dziennika....
    W międzyczasie pochłonęły mnie do reszty wszelkie szare klimaty, wątki o projektowanych i gotowych kuchniach i łazienkach, tematy ceglane, oraz niektóre dzienniki budowy, których jestem gościem

    Cieszę się, że znalazłam to forum, bez niego byłoby znacznie, znacznie trudniej...

    I jeszcze tak by skończyć temat formalności....
    Oczywiście temat dokumentów był dla nas ciągnący się w nieskończoność - ale w sumie poszło sprawnie

    Ponieważ nad projektem naszego domu siedzieliśmy jeszcze przed zakupem działki, do projektanta poszliśmy z prawie gotowym projektem. Potrzebowaliśmy więc kogoś kto sprawdzi czy to wszystko będzie się "trzymać kupy", zrobi obliczenia, zaprojektuje dach, itp...
    Architekt z projektem uwinął się w jakieś 2 miesiące.

    W międzyczasie załatwialiśmy różne papiery w urzędach, aby ostatecznie 14.10.2011 r. odebrać nasze upragnione Pozwolenie na Budowę... Czyli od zakupu działki do odbioru Pozwolenia minęły niespełna 4 miesiące.


    na tym koniec tego przydługiego wstępu... pewnie i tak tylko najwytrwalsi dobrnęli do końca
    Ostatnio edytowane przez atika ; 25-08-2011 o 20:21
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    No to będę pierwsza.

    Zaczyna się bosko. Widoczki superowe. Witam się i trzymam kciuki, żeby teraz poszło "z górki". Pokażesz plan domku???

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Witam nemi mojego pierwszego gościa
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  4. #4

    Domyślnie

    witam się i ja , proszę szybciutko wkleić to cudo(projekt), jeśli ktoś wie czego chce, to musi być idealny

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    Witam nemi mojego pierwszego gościa
    A dziękuję, dziękuję. Ja trochę uzależniona od FM jestem, więc wpadać będę często.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    nemi zapraszam, zapraszam - forum może uzależnić.

    Cześć reni Twój domek znam bardzo dobrze i nie ukrywam, że natchnął mnie do niejednego pomysłu zwłaszcza drewnianego blatu w łazience.

    Projekt w nie najlepszym skanie zaraz wkleję.

    Ideałem dla wielu nie będzie. Wielu pewnie skrytykuje taki a nie inny rozkład pokoi, itp... ale dla nas jest taki jak chcieliśmy.

    Edycja: projekt wkleję później... ten w komputerze nie chce się zapisać w formacie z którym da się coś zrobić.... Muszę zrobić nowe skany...
    Ostatnio edytowane przez atika ; 25-04-2011 o 20:41
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Witam atika Będę podglądać. Mam małą prośbę - mogłabyś napisać, gdzie taką piękną działkę znaleźliście w okolicach Poznania (pytam z czystej ciekawości)? Może być na priv.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Witam Ilona Agata i wysyłam priva.

    A poniżej nie zupełnie skan - ale prezentacja naszego projektu.


    Ogólnie - domek parterowy z prostym czterospadowym dachem.
    Wpisany w prostokąt 19m x 16m.
    Pow. użytkowa 186,5m2 + garaż 39m2.


    Pierwsze - wymiarownia. ( w podglądzie widzę, że średnio wyraźna, postaram się później wkleić coś lepszego)


    Skrócony opis pomieszczeń.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    I jeszcze wkleję "dla potomnych"...

    W październiku zeszłego roku pojawiło się ogrodzenie. Chcieliśmy mieć naszą działkę w widocznych "ramach" i poczuć, że mamy coś swojego, bardziej swojego niż kawałek ziemi na wielkim polu.



    zapewniam, że siatka jest mimo, że jej na zdjęciu nie widać

    A 15 kwietnia tego roku pojawiła się długo wyczekiwana skrzynka.
    Niestety prądu w niej nadal brak...



    PS. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak w linku z podpisu zamiast całego długiego tekstu http//... pojawia się krótki opis - 1,2 słowa ??
    Ostatnio edytowane przez atika ; 25-04-2011 o 22:23
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Witam i ja cieplutko
    Trzymam kciuki za dzisiaj, wielki dzień - i zapraszam do mnie wieczorkiem - może będzie co oblewać

    Pomoc ws. podpisu wysyłam mailem.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam, gratuluję pięknej działki i będę trzymała kciuki za powodzenie w budowie.

    Natomiast co do projektu, to miałabym kilka zastrzeżeń - m.in. to samo co Yokasta ws. wejścia do gabinetu z wiatrołapu a nie z korytarza.
    Czy macie już rozplanowane pomieszczenia? Te łamane ścianki działowe by na to wskazywały. Napisz coś wiecej o Waszym projekcie

  12. #12

    Domyślnie

    bardzo fajny projekt a układ pokoi jest jak dla mnie super
    będę zaglądać i kibicować

  13. #13

    Domyślnie

    Witam i ja Normalnie padłam na widok Twojej działeczki. Jestem nią zauroczona i nie dziwię się, że Wy zakochaliście się w niej odrazu. Dom wydaje się być ogromny. Będę podgladać Wasze poczynania

    A teraz instrukcja do robienia linku Naciskasz ikonkę ziemi ze znakiem nieskończoności, wtedy wyskakuje Ci osobne okienko i wklejasz tam link do którego chcesz zrobić odnośnik. Naciskasz OK i w nawiasach wyskakuje Ci podwójnie zapisana strona Html. Teraz pokażę jak to powinno wyglądać, tylko nawiasy kwadratowa zamienię na zwykłe, coby oszukać forumowy program
    EtapI ikonka z ziemią, wklejasz link, naciskasz ok i pojawia Ci się takie cuś
    (URL="http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178374-Szarak-pod-lasem")http://forum.muratordom.pl/showthrea...pod-lasem(/URL)

    EtapII drugi adres stronki zamieniasz na dowolną nazwę
    (URL="http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178374-Szarak-pod-lasem")Szarak pod lasem(/URL)

    i powstaje coś takiego
    Szarak pod lasem

    Mam nadzieję, że pomogłam
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał yokasta Zobacz post
    Fajnie, macie ładne widoki, prawie tak piękne jak moje
    A propos planu domu - w kuchni jest wyjście na taras i okno, tak? Pytam, bo na początku myślałam że dwa wyjścia i wtedy kuchnia nie byłaby ustawna, ale tak - jest super. Nie chcieliście wejścia do gabinetu z przedpokoju? Pytam z ciekawości lubię indywidualne projekty. Fajnie, że macie osobną łazienkę, zazdroszczę baaaardzo.
    Witam yokasta i cieszę się na kolejną podczytującą

    Co do pytań.
    W kuchni są 2 okna. Na początku miało być wyjście na taras ale zrezygnowaliśmy z niego i dzięki temu mamy tam miejsce na stół na szybkie śniadanko.
    Kuchnia jest w pełni zaprojektowana więc okno ma swoje wytłumaczenie.

    Wejście do gabinetu jest specjalnie z korytarza gdyż, gabinet to miejsce pracy mojego męża - on ma kontakt z klientami z zewnątrz - wolałam by zupełnie obcy ludzie wchodzili od razu do gabinetu, a nie "na salony".

    Aha i masz rację... Twoje widoki są jeszcze piękniejsze Ale nasze też niczego sobie.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Witaj Aniu wieczorkiem odezwę sie mailowo. Mam nadzieję, że udało się zalać ławy i wszystko poszło bezproblemowo.
    Witam również AJA123, nihiru - mam nadzieję, że sprawę wejścia do pokoju "roboczego" - szumnie nazwanego gabinetem - wyjaśniłam, czekam na dalsze uwagi co do projektu.
    I oczywiście dzień dobry, znanej mi z wątku szaro-zakręconych rere79 Dzięki za pomoc co do linka...

    Dzięki za odwiedzenie mojego dziennika i zapraszam do dalszego podczytywania.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    A teraz o naszym Wielkim Dniu.

    O 8.00 rano stawiliśmy się na działce.
    Ekipa budowlańców w pełnym składzie już na nas czekała. Za chwilę przyjechał Pan koparkowy... i tu "zonk"...

    Budowlańcy nie mogli doliczyć się wytyczonych wymiarów domu... okazało się, że geodeci, którzy zapewniali "Pani tu jest wszystko co do 1mm, kopnęli się z każdej strony o 15 cm !!! Na szczęście raczyli przyjechać, poprawić swoje błędy w przeciągu godziny, więc nie było za wielkiego spóźnienia, gdyż ekipa w tym czasie zaczęła skręcać zbrojenie.
    Ostatecznie wymiary zostały poprawione, humus ściągnięty i zrobione potrzebne wykopy.
    Niestety co nieco trzeba zaszalować, gdyż ziemia ma w sobie sporo piasku i mogłoby się obsuwać.

    Drugie Niestety - działka ma spad i na długości 19mb fundamentów wyszła ponad metrowa różnica.
    W związku z tym, po naradzie z kierownikiem zapadła decyzja , że fundament w najniższym miejscu pójdzie po wierzchu (bez wykopu) a później zostanie obsypany i będzie robiony na 3 poziomach (jakoś stopniowany), by ostatecznie zostać zalany na równym poziomie.
    Szczerze, nie do końca zrozumiałam te wyjaśnienia - zobaczymy w trakcie - postaram się też wszystko dokładnie uwiecznić na fotkach...
    To tyle z pierwszego pracowitego dnia...
    Ostatnio edytowane przez atika ; 26-04-2011 o 17:09
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ależ dzisiaj cicho bez Ciebie było w mojej skrzynce
    U nas jeszcze nie zalane - beton zamówiony na jutro rano.
    I wybaczam roztargnienie - ławy już mamy, zalewamy chudziaka

    Napisz coś więcej o tym stopniowanym fundamencie, jak dasz radę.
    Albo wklej jakąś fotkę, jak już będziesz miała.

    Panowie już dzisiaj skręcali zbrojenie? To tempo błyskawiczne macie!

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3 Zobacz post
    Ależ dzisiaj cicho bez Ciebie było w mojej skrzynce
    U nas jeszcze nie zalane - beton zamówiony na jutro rano.
    I wybaczam roztargnienie - ławy już mamy, zalewamy chudziaka

    Napisz coś więcej o tym stopniowanym fundamencie, jak dasz radę.
    Albo wklej jakąś fotkę, jak już będziesz miała.

    Panowie już dzisiaj skręcali zbrojenie? To tempo błyskawiczne macie!
    No tak miałam na myśli chudziaka, a coś mi te ławy pod palce weszły
    My praktycznie od samego rana do wieczora byliśmy poza domem, więc do neta dostępu nie było.
    Zdjęcia fundamentu na pewno wkleję - sama jestem ciekawa jak to zrobią - z tłumaczeń nie do końca jest to jasne (przynajmniej dla mnie).

    Na pewno o równej linii taras ogród możemy zapomnieć - i jak Ci pisałam bardziej niż taras będziemy mieć balkon choć Panowie robią wszystko co mogą by było jak najniżej.
    Zbrojenie przyjechało praktycznie z 15 po 8 i od razu zaczęli skręcać.

    Jutro po południu chcą zalewać ławy. Później z tydzień ma wszystko odstać.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    Jutro po południu chcą zalewać ławy. Później z tydzień ma wszystko odstać.
    U nas też równo tydzień stało.
    Tylko jakoś z tymi ławami dłużej nam szło. Jeden dzień było tyczenie i zdejmowanie humusu, potem kopanie, lanie stopy, kręcenie zbrojenia i w 5 dniu pracy zalaliśmy ławy. Tylko coś kojarzę, że u Was chyba stopy nie ma, tylko od razu ława więc szybciej pójdzie
    Trzymam kciuki za jutro!

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    To trochę powyjaśniam "wnęki".
    Na początek kuchnia.
    Poniżej plan i projekt kuchni. I chyba będzie wszystko jasne.








    Kuchnia będzie biało-szara.
    Meble w wysokim słupku i górne - białe, dół szary.
    Na ścianie z płytą - będzie indukcja i zlewem - na całości będzie cegła...

    Więc w kuchni skupię swoje 3 miłostki - biel, szarość i cegłę...
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

Strona 1 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony