dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czupiradelko
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z nowszych wieści... Po ostatnich deszczowych dniach dorobiliśmy się basenu. I to wcale nie na działce, ale na pięterku. Strop nad garażem jest bowiem obniżony o 30 centymetrów i zapełnił się cały wodą. Dno "basenu" szczelne w 100% nie było więc woda cudnie ciekła po ścianach. Mąż zakasał rękawy i za pomocą szufli do śniegu pozbył się nadmiaru wody. Resztę wyciągnęła pompa (najnowsza inwestycja budowlana).
    Zdjęć basenu nie posiadamy niestety. Pokażę za to cud - znikającą studzienkę.

    Tu gdzieś jest studzienka:



    i po odpompowaniu wody:

    Ostatnio edytowane przez czupiradelko ; 30-07-2011 o 11:08

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tymo77

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czy zmiany w projekcie (o których piszecie) wykonało biuro od od którego kupiliście projekt (Archon) czy wprowadzał je jakiś inny architekt?
    Jaki był koszt tych zmian? Wspólnie z żoną myślimy o dokładnie takich samych przeróbkach.

    pozdrawiam
    Tymo77

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Madziuchna

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej! Mam pytanko. W tym roku też zaczeliśmy budować Kalateę 2, coprawda narazie mamy zalany tylko fundament, ale przez zimę trzeba będzie podjąć mnóstwo decyzji . Podobnie jak Wy zrezygnowaliśmy z wykuszy w kuchni i jadalni, chcemy powiększyć łazienke na dole, zastanawiam się jak Wy to rozwiązaliście? I mój mąż cały czas upiera się na zlikwidowanie (z czasem) garaży na koszt pokoju. Śledzę Wasz dziennik budowy, mam nadzieję ,że niedługo będą nowe wpisy. Gorąco pozdrawiam, M.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czupiradelko
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie odgrzebujemy nasz dziennik....

    Witamy po dłuuuugiej przerwie. Dziennik był mocno zaniedbany przez nas. Troszkę przez to, że absorbowała (i nadal absorbuje) mój czas mała pociecha. A troszkę.... z lenistwa. Nie ukrywam, jak już narobi się zaległości to trudno troszkę potem dogonić. Podobnie jak nasz mały urwis, domek niedługo skończy 7 miesięcy. Ma już dach (póki co obłożony deską i papą), ścianki działowe, okna i bramę garażową. Drzwi wejściowe mamy tymczasowe. Pięknie zbite z desek i zamontowane na porządnych zawiasach. Dzieło mojego dzielnego męża.

    Co do zmian... Wiadomo, kobieta płeć zmienna i różne ma fanaberie. Prócz likwidacji obu wykuszy, zmiany dwóch bram garażowych na jedną to już po wybudowaniu domku przemyśleliśmy sprawę i...
    1. Zamurowaliśmy wejście z wiatrołapu do kuchni i zlikwidowaliśmy spiżarnie (będzie inne rozwiązanie)
    2. W sypialni z garderobą podmurowaliśmy okno balkonowe i zrobiliśmy zamiast balkonu papieskiego normalne okno
    3. W jadalni zamiast drzwi balkonowych z wyjściem na taras mamy normalne okno
    4. Zlikwidowaliśmy jedno duże okno dachowe (110cm) w sypialni ze skosami (czyli zamiast trzech okien dachowych będą dwa - jedno małe i jedno duże)

    Jeśli chodzi o zmiany w projekcie nie potrzebowaliśmy zgody archonu. Zmiany te nakreślił nam Pan Tomek. Ten sam, co załatwiał całą papierologię. Resztę zmian wynikłych w trakcie budowy domu naniesiemy w późniejszym czasie, tuż przed odbiorem.

    Z innych spraw. Podpisaliśmy umowę z firmą Climakomfort z Grudziądza na montaż pompy ciepła z kolektorem poziomym (bezpośrednie parowanie). Na magazynie czeka nasza dachóweczka aż nasz dekarz łaskawie znajdzie czas przyjść "na nasz dach". Termin odkłada już od września. My jeszcze mamy cierpliwość. W tym roku mamy nadzieję zdążyć z dachówką. W sumie to nie nam będzie marzł tyłek na dachu przy minusowej temperaturze. Chcielibyśmy jeszcze w tym roku, póki mróz nie skuje gruntu, zamontować szambo i podciągnąć prąd do domu (tak, tak, mamy już skrzyneczkę z prądem). W styczniu ląduje u nas elektryk i hydraulik. A w marcu... TYNKI. Ja myślami (jak to baba) jestem już przy wykończeniówce. I męczę mężulka, żeby oglądał ze mną gresy, łazienki, etc.

    Za chwilkę troszkę zdjęć, ale dziś niestety tylko z etapu więźby (czyli druga połowa sierpnia). Dawno nie braliśmy ze sobą aparatu na działkę i nie mamy najświeższej dokumentacji.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czupiradelko
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Poczynania naszego cieśli (polecamy w 100%)










    a dachóweczka będzie taka:



    To jest creaton premion czarna angobowana. Reszta zdjęć i troszkę pisaniny już niedługo. Obiecuję!!!

  6. #46

    Domyślnie

    Witam. Juz od dawna śledze wasz dziennik budowy i od dłuższego czasu czekam na nowe informacje w sprawie budowy. Czemu nic nie piszecie? Pozdrawiam

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Madziuchna

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja też z utęsknieniem czekam na nowe wpisy, jestem ciekawa jak tam wygląda postęp prac . My ruszamy w górę w poniedziałek 7 maja, trzymajcie kciuki!!!

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaminszczaki

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    My też się przymierzamy się do zakupu tego projektu, czekamy na więcej informacji. Trzymamy kciuki !!!

  9. #49

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Może jest ktoś z woj.lubelskiego kto wybudował lub planuje budowę tego domu?Jeżeli tak to proszę o kontakt.
    Pozdrawiam!

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emkop

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-826
    Posty
    1

    Domyślnie Dom w kalateach 2

    Witam my rozpoczęliśmy budowę pod koniec marca w okolicach bydgoszczy może jest ktoś na forum z tego regionu?

  11. #51

    Domyślnie

    Hej hej, nie piszę w komentach bo już całkiem obumarły. Dziennik Ci jakoby zamarł. Reaktywujesz?

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojciech253811

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    halooo dzieje sie tu cossss

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Małgorzat@

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, wybraliśmy ten projekt. Czy mogłabym zadać kilka pytań w wiadomości e-mail, poprosze adres. Mój [email protected]. Bardzo dziękuję.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony