dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 139
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2761
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Wczoraj założyliśmy przęsła na "starej" części i tak wygląda to w pełnej okazałości





    ...zaczęliśmy kładzenie płytek na "nowej" części... murki wyglądały na proste, ale niestety okazało sie to tylko złudzeniem pod środkowym przęsłem część miała lekki spad w kierunku ulicy, część była prosta a część miała spad na stronę podwórka... teraz już wiem dlaczego w czasie deszczu z jednej strony murek był cały mokry a z drugiej były tylko zacieki... FACHOWCY!!! zastanawiam się, czy oni wiedzą do czego służy poziomica???? wyrównanie fuszerki i położenie płytek na tym przęśle zajęło mi tyle czasu ile robiłam 3 przęsła na "starej" części, chociaż tam też nie było idealnie...





    Jutro fugowanie, od środka trzeba poprawić baranek i można wieszać przęsła drewniane
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  2. #1002

    Domyślnie

    Wisisz mi zarwaną noc. Przeczytałam Twój dziennik przebudowy i remontu jednym tchem, jak najlepsza książkę. Skończyłam o 4 nad ranem i jestem pod wrażeniem. Super.
    Będę zaglądała częściej i pozwolisz, że wykorzystam instrukcje wykonania mebli?
    A mnie się marzy kurna chata...
    i spełniam swoje marzenia
    http://picasaweb.google.com/m.qulka/...iaChatzWLesie#

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał qulka Zobacz post
    Wisisz mi zarwaną noc. Przeczytałam Twój dziennik przebudowy i remontu jednym tchem, jak najlepsza książkę. Skończyłam o 4 nad ranem i jestem pod wrażeniem. Super.
    Będę zaglądała częściej i pozwolisz, że wykorzystam instrukcje wykonania mebli?

    gulka Zarwana noc?... miło mi, że Cię wciągnął mój watek... Zaglądaj jak często chcesz, tylko nie wiem czy będziesz miała co czytać, skoro przebrnęłaś już przez całość...

    Teraz cisza i spokój... były plany, wykończenia garażu i poczyniliśmy nawet pewne przygotowania ale na tym się skończyło...

    W ramach relaksu na urlopie odświeżyłam swój gabinecik i nieco zmodyfikowałam regał, bo niestety wszystko co dobre szybko się kończy i powrót do pracy zbliża się wielkimi krokami
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  4. #1004

    Domyślnie

    Gosiu, ale jeszcze tylko wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i..................... WAKACJE!!!!

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Zosik zapomniałaś, że po drodze będą święta i ferie
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ladny plotek , trawka zazieleniona...a na wiosne jak pokonczone juz bedzie i nowa trawa wyrosnie to slicznie bedzie.
    Ciekawe jakie masz plany masz na zime..?? skoro na zewnatrz juz sie nie da nic robic?

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Plany to ja mam, tylko pytanie czy starczy czasu na realizację... praca, dom i już dwoje dzieci w szkole... a ja mam tylko 2 ręce i doba ma tylko 24 godziny
    W tamtym roku na wiosnę przemalowałam salonik na górze na fiolet z siwym i miałam zmienić "meble" (biurko pod komputer, szafkę pod TV i dołożyć może jakąś małą komódkę), minął ponad rok a mebli jak nie było tak niema, więc może uda się tej zimy?... do tego kanapa na górze woła o nowe ubranko ale czas pokaże, co się da z tego zrobić...
    Jeżeli pogoda we wrześniu utrzyma się bez większych opadów to może uda się jeszcze coś na zewnątrz zrobić... pożyjemy zobaczymy ... jak będzie coś nowego to pokażę ale dopóki nic się nie dzieje to siedzę cicho i tylko podglądam u innych
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Robisz cos w domku/kolo domku??
    czy jestes zajeta klasowkami i sprawdzianami

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Maniu, klasówki i sprawdziany dopiero przede mną (jeszcze za wcześnie)... ale początek roku to dla nauczyciela przygotowanie stosu dokumentów (planów, rozkładów, itp), na których będzie pracował przez cały rok, wczoraj skończyłam dopiero układać plan zajęć dla całej szkoły (11 oddziałów i 27 nauczycieli) a do czwartku muszę złożyć u dyrektora pozostałą dokumentację, więc krótko mówiąc siędzę w papierach... a wszelkie inne plany i prace poszły na bok...
    W czwartek będą wymieniać mi okno w moim gabinecie, więc potem będzie co robić, żeby doprowadzić gabinet do porządku i to będzie priorytetem jeszcze w tym tygodniu.... a po niedzieli zobaczymy dużo będzie zależało od pogody....
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  10. #1010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    W czwartek wymieniali mi okno w gabinecie...
    Przy ogólnym remoncie na ścianie od sąsiada (gabinet i łazienka) zostały "stare" okna, drewniane z zespoloną szybą (taka jak w oknach plastikowych), które miały wówczas zaledwie 4 lata...
    Decyzja o pozostawieniu tych okien miała też drugie uzasadnienie... remont łazienki robiliśmy 4 lata wcześniej a wszyscy wiedzą że remont łazienki to nie są małe koszty, wiec postanowiliśmy ocalić łazienkę przy przebudowie domu...udało się, ale gdybyśmy wymienili okno to trzeba byłoby wymienić kafle i cała resztę, a to są niemałe dodatkowe koszty... a skoro zostawało okno w łazience to uznaliśmy, że w gabinecie tez musi zostać, bo okna sa obok siebie (na tej ścianie nie ma innych) i dziwnie będzie wyglądało gdy jedno okno bedzie drewniane a drugie plastikowe...więc zostały i przez 4 lata było wszystko ok, ale w tamtym roku w wyniku przeciągu lekko pękła szyba w narozniku i okno z dużą szybą rozszczelniło się...zaczęło parować od środka, a potem para sie skrapla i krople wody spływają miedzy szybami... nie było wyjścia trzeba było wymienić... okno w łazience zostało...

    Było takie:


    Facet, który robił pomiary, twierdził, że przy demontazu starego ona nie da sie ocalić parapetu, więc mój mężulek stwierdził, ze sam zdemontuje stare okno...






    Parapet ocalał

    Ekipa wstawiła nowe okno...



    A parapet (stary) i wykończenie robiliśmy jak zwykle sami





    teraz sobie schnie została kosmetyka i malowanie...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to fajny "fachowiec" sie trafil..
    Jak sie okazuje stara prawda zawsze dziala - chcesz cos zrobic dobrze - zrob sam, no i maz zrobil

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Nikt obcy nie chce się bawić, jak potrzebujesz precyzyjnej ruiny to zawsze samemu trzeba ją zrobić

    wyszło perfekcyjnie


    Mieliście kolor tylko z jednej strony?

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Mieliście kolor tylko z jednej strony?
    Tak, poza łazienkami wszędzie mamy na zewnątrz "złoty dąb" a od środka białe...

    Przed dużym remontem mieliśmy już wszędzie wymienione okna na nowe drewniane z zespolona szybą ale były one malowane na biało z obu stron... Przy duzym remoncie na scianie szczytowej od ulicy doszły 2 dodatkowe okna na górze, nie chcieliśmy juz białych, bo widzieliśmy u znajomych jak wygladaja białe plastiki przy ulicy po roku (czyszczone co tydzień w poślizgu co dwa)... postanowiliśmy, że nowe okna bedą w kolorze...niestety w salonie na dole mamy 3 okna - 2 od ulicy i 1 od podwórza, wiec wymiana okien w salonie ciągneła za sobą wymianę pozostałych okien od strony podwórza... razem z nowymi (których nie było wcześniej) wyszło 12 sztuk + 3 dachowe... za kolor z jednej strony trzeba było dopłacić 15% (ok. 200 zł/ 1 szt.) za obustonny 30% (ok.400 zł/ 1 szt.), wiec w naszej sytuacji (musieliśmy wprowadzic się przed zima), musieliśmy iść na kompromis... kolor tylko od zewnątrz, obustronny wzięliśmy tylko w łazience na górze(liczył się kazdy grosz)... wtedy też zdzieraliśmy biała farbe z okna w gabinecie i malowaliśmy na kolor jak najbardziej podobny do plastików... teraz przy wymianie 1 okna tylko w gabinecie różnica między jednostronnym kolorem a dwustronnym wynosiła 25 zł, więc nawet sie nie zastanawiałam
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Zazdroszczę zapału. Dla mnie środek września to już późna jesień i do wiosny nie chce mi się nic robić. Wpadam w jakiś stan hibernacji czy czegoś podobnego i żadne prace fizyczne mi nie wychodzą. Powinnam być niedźwiedziem.

  15. #1015

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Dla mnie wrzesień to koniec urlopu i powrót do pracy... po 2 tygodniach też mam już dość i chetnie bym odpoczęła...
    Okno zamawiałam 8 sierpnia a to był środek wakacji... niestety na wykonanie okna pod zamówienie trzeba czekać, więc się przeciągnęło... i zapału wystarczyło na załatanie dziur po wstawieniu okna ale żeby to wykończyc i pomalowac to już nie ma czasu i chętnych
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jesień chyba wszystkim zmniejsza zapal do pracy... wykończenie gabinetu po wstawieniu okna trwało 2 tygodnie... ale od wczoraj mam już swój kąt do pracy...

    Udało się "zatrzeć wszystkie ślady"... oczywiście potrzeba było trochę farby, więc to doskonały pretekst do zmiany koloru w pokoju... był jakiś łosoś (nie pamiętam nazwy) teraz mam "jaśminową aleję"





    ...przy okazji nieco zmodernizowałam swój regał na podręczne książki i dokumenty, bo częściowo okazał się niepraktyczny ...

    ....dla przypomnienia był taki.....





    ...robiłam go na szybko, więc nie wszystko, było przemyślane do końca... więc trzeba było poprawić

    rozkręciłam regał na części pierwsze... zrobiłam sobie nowy projekt, nie zmieniając wymiarów zewnętrznych ze względu na biurko... potem trzeba było tylko przyciąć część półek i dorobić kilka część nowych... i tak powstał taki oto mebel....











    ...teraz mam wszystko pod reką i nie muszę wstawaćc z fotela...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  18. #1018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Gdy ja bawiłam się w stolarza, mój mężulek zaczął przygotowywać ścianę garażu do "wykończenia"...

    Chodzi o ścianę od strony ogrodu... gdy szykowaliśmy sobie tam mieszkanko na czas remontu domu, wymieniliśmy okna typowo gospodarcze na troche bardziej cywilizowane ale też nie nowe, bo szkoda było nam kasy, biorąc pod uwagę, ze mieliśmy tam mieszkać kilka miesięcy a docelowo jest to tylko budynek gospodarczy (nieogrzewany).

    Wyglądało to tak...



    Jak widać przy jednym oknie spadło kawałek łuku, przy środkowym oknie widać, że tam kiedyś były drzwi, które zostały zamurowane (ja od zawsze pamiętam w tym miejscu okno), do tego dochodzą ubytki w cegle i całość wygląda fatalnie... dlatego podjęliśmy decyzję, że połatamy dziury i ocieplimy tę ścianę styropianem...
    Przy remoncie dachu murarze naprawili kawałek ściany nad oknem, oczywiście na prosto (bez łuków), bo okna są proste a i obróbka łatwiejsza dla nas



    mój mąż rozebrał łuk nad oknem letniej kuchni i skuwał dalej wystające cegły (ozdobniki) a ja w ramach wsparcia bawiłam się dzisiaj w murarza...
    mur nad oknem letniej kuchni załatany i chyba nie wyszło mi gorzej niż zawodowym murarzom


  19. #1019

    Domyślnie

    Kolorek w gabinecie bardzo mi sie podoba, jest zdecydowanie fajniejszy Szkoda zakrywać elewację na garażu ale rozumiem, ze tak trzeba... widać, że jest zniszczona.... No i muszę powiedzieć, że równie dobry z Ciebie murarz co stolarz

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    W minionym tygodniu rozpoczęliśmy ocieplanie ściany garażowej...
    Jak widać na wcześniejszych zdjęciach ściana do prostych i równych nie należy, więc kombinowania przy niej sporo niestety a popołudnia coraz krótsze...
    Tyle zrobiliśmy w 3 popołudnia... chociaż liczba mnoga nie do końca jest własciwa, bo w dwa dni mój mężulek wspierał mnie tylko duchem siedząc w pracy... mam nadzieję, że w tym tygodniu pójdzie nam znacznie lepiej...





    ...jako ciekawostkę powiem, że grubość styropianu na tym kawałku wynosi od 6 cm do 12 cm....

    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

Strona 51 z 139

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony