dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1006 z 1568
Pokaż wyniki od 20.101 do 20.120 z 31356
  1. #20101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Do Vetrexu dołożyłem ciepłą ramkę Swisspacer i Uw średnio wynosi 1,20
    Natomiast w PE okna 0,7 dopłata do termoramki 740zł i niby wychodzi 0,9....
    Niby? Bynajmniej, takie różnice lub nawet większe na Uw wychodzą w porównaniu 2 z 3 szybami i ciepła ramką.
    Poza zmniejszeniem kasy jaką wydasz za ogrzewanie przez okna planety dojdzie do tego zwiększony komfort o którym już wspominałem a on czasem jest ważniejszy od przyoszczędzonych 2 tyś
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #20102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Powiedz to mojej żonie

    Jak mnie cena okien zadawala to nie pasuje cena za rolety i bramę garażową i tak w kółko ehh.
    Troszkę mi głupio bo z Vetrexa już porobili pomiary na VR70 a coraz bardziej mnie kusi PE. Może jest coś w podobnej cenie do VR70 5k 2szyby tylko z pakietem 3 szybowym. Bo tam dają tylko rabat zimowy 5% i 4 % za gotówkę.
    Ostatnio edytowane przez PortosG ; 29-12-2011 o 16:01

  3. #20103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    W Vetrexie nie bardzo podoba mi się zgrzew jest naprawdę gruby a PE ma bardzo cienki zgrzew.

  4. #20104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ale się z tymi klientami porobiło. Przez prawie 40 lat istnienia okien PVC nikomu standardowy zgrzew nie przeszkadzał, każdemu się wręcz podobał jak ładnie zakorektorowany był a tu masz.... narobiło się z tymi zgrzewami, oj narobiło
    Hmmm.. podaj mi numer do Zony, może ją przekonam a na serio - Wasze okna, Wasza kasa i sami ostatecznie musicie podjąć decyzję, a jak później będzie jej chłodno przy oknie w kuchni - Ty będziesz miał argumenty w ręku, nie ona
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #20105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.124

    Domyślnie

    Zebym czegoś nie pokręcił w tej układance.. :
    Alphaline z Vetrex - pow 17 tys.
    Platinium Evo - ok15tys.
    Roundline - 13,5 tys?
    To tak na moje pobieżne wyliczenia: szyba 0,7 w Vetrexie kosztowałaby Cię w sumie ok 1200zł i chyba ciepła ramka tu byłaby bez dopłat, a jak nie ma to bierz koniecznie, cienkie zgrzewy także są możliwie w niektóych kolorach - musiałbyś dopytać.

    Hmm.. to coś tanio wychodzi te PE, albo ja za słabo liczę.

  6. #20106

    Domyślnie

    Witam Panów,
    to i ja poproszę o poradę - na placu boju zostały 3 oferty:
    Vetrex90+ okucia roto designio (schowane) lub w tej samej cenie Oknoplast Thermic 90 z okuciami Maco ale już na zewnątrz.
    Z powyższym zestawem konkuruje jeszcze MS tytanowe thermo - cena niższa około 8% od 2 powyższych.

    Co wybrać - osobiście jestem zdecydowany na Vetrex.....jednakże w Oknoplaście mówią, że nie zrobią na okuciach chowanych...gdyż są za słabe???
    A w Vetrxie mówią że nie ma problemu....hmmmmm

    Poradźcie

    Andrzej

  7. #20107

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Powiedz to mojej żonie

    Jak mnie cena okien zadawala to nie pasuje cena za rolety i bramę garażową i tak w kółko ehh.
    Troszkę mi głupio bo z Vetrexa już porobili pomiary na VR70 a coraz bardziej mnie kusi PE. Może jest coś w podobnej cenie do VR70 5k 2szyby tylko z pakietem 3 szybowym. Bo tam dają tylko rabat zimowy 5% i 4 % za gotówkę.
    PortosG – VR 70 + szyba 0,7 – ramka Swisspacer w cenie albo zrób sobie ostratnią wycenę w Vetrexie: V70 Optimal Black w standardzie masz szybę U=0,5 z ramką Swisspacer, klamki Secustik, okucia Roto NTS, gwarancja 7 lat.
    Porównaj Uw do PE i zobaczysz różnicę.
    Chcesz cienki zgrzew – nie ma problemu – powiedz sprzedawcy.
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ………
    To tak na moje pobieżne wyliczenia: szyba 0,7 w Vetrexie kosztowałaby Cię w sumie ok 1200zł i chyba ciepła ramka tu byłaby bez dopłat, a jak nie ma to bierz koniecznie, cienkie zgrzewy także są możliwie w niektóych kolorach - musiałbyś dopytać.……...
    Ciepła ramka Swisspacer jest bez dopłat dla wszystkich okien z pakietami 3-szybowymi

  8. #20108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Wypytałem o szybę 0,7 w VR Powiedzieli mi,że tylko przy włożeniu pakietu 3 szybowego. Pisaliście,że przy 70mm włożenie 3 szyb jest na siłę. Czytaj PE
    Co do zgrzewów - mówili,że nie ma innej opcji jak te szerokie. Ba nawet wspominali,że zdarza się zgrzew pomalowany markerem.

    Za cały pakiet V90+ plus brama garażowa i rolety wyniesie 28 tys zł.
    Za cały pakiet VR70 plus brama garażowa i rolety wyniesie 24,5 tys zł.
    Za cały pakiet PE plus brama garażowa i rolety wyniesie ok. 25,5 tys zł.

  9. #20109

    Domyślnie

    Przy oknie z okleiną 1 stronną każdy zgrzew po obróbce mechanicznej jest malowany specjalnym markerem.
    Pakiet 0,7 nie jest wkładany na siłę do 70mm, bardziej 0,5 który nie do każdej ramy da się zamontować np PE

  10. #20110

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Do Vetrexu dołożyłem ciepłą ramkę Swisspacer i Uw średnio wynosi 1,20
    Natomiast w PE okna 0,7 dopłata do termoramki 740zł i niby wychodzi 0,9

    Różnica między nimi jest 2tys zł

    Do tego dochodzą rolety. Czy naprawdę odczuję wielką różnicę w ogrzewaniu domu gdy zastosują z lepszym Uw?
    Jareko nie muszę mieć 100% pewności
    Wentylacja grawitacyjna.
    Patrzyłeś na kalkulator, który podałem wcześniej? http://www.uvalue.ms.pl/
    Wprawdzie nikt nie odpowiedział na pytanie, na ile jest wiarygodny, ale podaje, że: dla 25m2 okien, różnica (te 2tys) między Uw=1,2 a 0,9 zwróci się w 16 lat przy gazie ziemnym, przy węglu w 25 lat, a przy energii elektrycznej - w 6 lat. To przy założeniach 20stC w domu i 7stC na zewnątrz. Być może koszt ogrzewania jest inny, niż tam podany - możesz sobie wpisać sam, cena kwh gazu jest podana 15gr, a chyba jest wyższa (20gr?), wtedy zwrot byłby szybciej (12 lat).
    Ostatnio edytowane przez owp ; 29-12-2011 o 20:56

  11. #20111

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Forumowicze co powiecie o oknach z firmy: Śląska Fabryka Okien "KNS"
    Watro, jak to półka jakościowa?
    Z tego co widziałem robią również okna na profilu Alphine z pakietem 3 szybowym.
    Czy ten sam profil co w oknach Thermic 90 Oknoplastu ?
    Wycenili swoje okna drożej od Oknoplastu Thermic a to ich dyskwalifikuje mimo teoretycznie lepszego U dla całego okna. To jest moje zdanie. Oknoplast jest znaną firmą KNS jednak mniej. Patrzyłem na ich certyfikaty na stronie internetowej, chyba wszystkie nieaktualne jak ich cała strona. Nie przywiązują wagi do rzetelnej informacji. Na pytanie o montaż okna w warstwie ocieplenia lub wysuniętego 3cm facet w salonie najpierw udał zdziwionego a potem powiedział że nie ma sprawy i dał cenę 23zł od mb.
    Jedynie co umiał stwierdzić to że wkład jest od Veki, ale jaki to nie wie. Uw według niego to 0,5 dla okien Ergono.
    Gaz we wkładzie to argon, odległość pomiędzy szybami to 12 mm.
    Z takimi przedstawicielami to niestety we mnie klienta nie znajdą.

    owp kalkulator na stronie MS podaje nieprawidłowe dane. Mam wycenę i dla okien 1500x1450 jest wkład 4T/14Ar/4/14Ar/4T Ug=0,6.
    Kalkulator podaje Ug=0,5.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 29-12-2011 o 23:38
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #20112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Patrzyłeś na kalkulator, który podałem wcześniej? http://www.uvalue.ms.pl/
    Wprawdzie nikt nie odpowiedział na pytanie, na ile jest wiarygodny, ale podaje, że: dla 25m2 okien, różnica (te 2tys) między Uw=1,2 a 0,9 zwróci się w 16 lat przy gazie ziemnym, przy węglu w 25 lat, a przy energii elektrycznej - w 6 lat. To przy założeniach 20stC w domu i 7stC na zewnątrz. Być może koszt ogrzewania jest inny, niż tam podany - możesz sobie wpisać sam, cena kwh gazu jest podana 15gr, a chyba jest wyższa (20gr?), wtedy zwrot byłby szybciej (12 lat).
    Porównałem ręczne obliczenia z wyliczeniami kalkulatora i pomimo trochę innej metody wyniki wyszły bardzo zbliżone. Ten kalkulator liczy straty ciepła przez okrągłe 365dni ale za to dla średniorocznej różnicy temperatur. Jeżeli policzymy tylko dla sezonu grzewczego ale weźmiemy znacznie większą różnicę temperatur to wychodzi na to samo. Nie sprawdzałem tylko cen nośników energii.

  13. #20113

    Domyślnie

    juz nie pamietam kto to pisal ale stwierdzenie ze 3 szyby w profilu 5 komorowym sa na sile to dla mnie kompletna bzdura

    wiekszosc profili 5 komorowych spokojnie pomiesci 3 szyby w pakietach (4/12/4/12/4 4/14/4/14/4) a czesc nawet 4/16/4/16/4
    bombel

  14. #20114

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Wycenili swoje okna drożej od Oknoplastu Thermic a to ich dyskwalifikuje mimo teoretycznie lepszego U dla całego okna. To jest moje zdanie. Oknoplast jest znaną firmą KNS jednak mniej.
    Jeśli z KNS wychodzi drożej niż w Oknoplaście to znaczy, że dealer ma chorą marżę i chce się oskubać. Po za tym poziom jego wiedzy (z tego co przedstawiasz) jest tak mizerny, że nie warto sobie nim głowy zawracać.

    Ja sprzedaje okna z KNS i jestem zawsze tańszy od Oknoplastu. A jakość okien z KNS jak dla mniej jest satysfakcjonująca.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  15. #20115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    .Ja sprzedaje okna z KNS i jestem zawsze tańszy od Oknoplastu. A jakość okien z KNS jak dla mniej jest satysfakcjonująca.
    Napisz coś więcej o oknach Ergono z KNS. Co jest w standardzie, co można do nich dokupić (lepszy wkład?), jakie okucia itd.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #20116
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    to że w 5komorówke można wsadzić 3 szyby to ok ale chodziło o skrzydło o szerokości 70 i tu już robi się problem!
    Widzać oknoplast dla niektórych jest niczym latarnia morska

  17. #20117
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Wycenili swoje okna drożej od Oknoplastu Thermic a to ich dyskwalifikuje mimo teoretycznie lepszego U dla całego okna. To jest moje zdanie.
    Ja jeszcze nie mam od nich wyceny.
    A diler z jakiego miasta jeżeli można wiedzieć ?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #20118

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Ja jeszcze nie mam od nich wyceny.
    A diler z jakiego miasta jeżeli można wiedzieć ?
    Jastrzębie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #20119

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    to że w 5komorówke można wsadzić 3 szyby to ok ale chodziło o skrzydło o szerokości 70 i tu już robi się problem!
    Widzać oknoplast dla niektórych jest niczym latarnia morska
    chodzi ci o szerokosc skrzydla ?
    dlaczego to problem ?
    bombel

  20. #20120
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie wszyscy producenci okien chcą "zapinać" przy takiej szerokości skrzydła pakiety 3szybowe

Strona 1006 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony