dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1110 z 1568
Pokaż wyniki od 22.181 do 22.200 z 31350
  1. #22181
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbychu1975

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Chyba już dochodzę do końca z tematem okien. Jedną firmę już pogoniłem. Nie przywykłem do tego, że muszę się prosić kogoś i jeszcze za to płacić. Teraz wybieram pomiędzy profilem Cava CT 70 Schueco z firmy Grzomba i Libris Plus Veko z firmy KNS. Do tego pakiet trzyszybowy, ciepła ramka, dwa skrzydła z ruchomym słupkiem itp. itd. Grzomba daje okucia Siegenia Favorit, KNS Roto. Różnica w cenie ok. 1 - 2 tys. na korzyść KNS. Chętnie wysłucham jeszcze jakichś uwag co do moich pomysłów.

  2. #22182

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbychu1975 Zobacz post
    Chyba już dochodzę do końca z tematem okien. Jedną firmę już pogoniłem. Nie przywykłem do tego, że muszę się prosić kogoś i jeszcze za to płacić. Teraz wybieram pomiędzy profilem Cava CT 70 Schueco z firmy Grzomba i Libris Plus Veko z firmy KNS. Do tego pakiet trzyszybowy, ciepła ramka, dwa skrzydła z ruchomym słupkiem itp. itd. Grzomba daje okucia Siegenia Favorit, KNS Roto. Różnica w cenie ok. 1 - 2 tys. na korzyść KNS. Chętnie wysłucham jeszcze jakichś uwag co do moich pomysłów.
    pomysł z PVC średnio udany
    bierz okna drewniane
    bombel

  3. #22183

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie z postu #22057
    Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tych okien ?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  4. #22184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Flutebox, na temat jakości tych okien się nie wypowiem, bo nie wiem. Mam jednak pytanko do Ciebie: nie za późno na takie pytania? Trzeba było je zadawać przed zakupem okien, a nie po

  5. #22185
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _mat

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    6600,00 zł za 5 okien??????????????? jednoskrzydłowych??????????? 1300 x 1100?????????????
    Gdzie są takie marże??????? Przeprowadzę się!
    Nie do końca tak - okna są dwuczęściowe - duże skrzydło ma 1100 x 1300, natomiast małe (górne) 1100 x 500, do tego każde z okien ma słupek pionowy i po 2 szprosy (5 okien) - mogę wysłać dokładne rysunki techniczne, jeżeli ktoś ma ochotę ...jestem z trójmiasta, chętnie usłyszę Wasze wyceny na taki zestaw, jeśli uważacie, że to przegięcie.

    Wracając do wcześniejszego pytania: Czy przy różnicy ok. 800zł / 5 okien warto dorzucić do Perfectline czy Effectline będzie OK?

  6. #22186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Dokładnie z tego samego powodu pominęłem ten post.. co komu po zakupie. Sam wyrobisz sobie zdanie po użytkowaniu.
    Ale żeby Cię uspokoić to uważam okno Elita Thermo (czyl iSchuco Ct70CAVA) z trzyszybowym pakietem za jedno z najlepszych zestawień dla cieplych okien pieciokomorowych. Co do Jezierskiego - smiało polecam tą firmę, ale nie jestem obiektywny bo sam z nimi wspolpracuje.

  7. #22187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał _mat Zobacz post
    Nie do końca tak - okna są dwuczęściowe - duże skrzydło ma 1100 x 1300, natomiast małe (górne) 1100 x 500, do tego każde z okien ma słupek pionowy i po 2 szprosy (5 okien) - mogę wysłać dokładne rysunki techniczne, jeżeli ktoś ma ochotę ...jestem z trójmiasta, chętnie usłyszę Wasze wyceny na taki zestaw, jeśli uważacie, że to przegięcie.

    Wracając do wcześniejszego pytania: Czy przy różnicy ok. 800zł / 5 okien warto dorzucić do Perfectline czy Effectline będzie OK?
    To zmienia postać rzeczy, bo masz całkiem duże okna do starego budownictwa. Chcesz poznać realną różnicę między tymi firmami? Wyceń je w Vetrexie. Powinno wyjść ok 10%. Osobiście uważam, że warto brać lepsze. Tym bardziej że to okna dwurzędowe, okazuje sie że z małych zrobiły się całkiem duże i statyka będzie tu ważna. I koniecznie zobacz ich przekroje na żywo - zobaczysz różnicę (bo w ulotkach jej nie widać

  8. #22188

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    jaka wielka szkoda ze kolega tak malo wie w temacie Si82 i historii skrzydla w Si82 rondo. Ale co tam, ja sie tu tylko ucze od innych, lepszych. Przepraszam za naduzycie..... Hi hi hi
    Czyli sugerujesz , że są dwa rodzaje ram , do rona oraz clasic osobno ? oraz np. inne listwy przyszybowe, prolfile dodatkowe ( łączniki , poszerzenia itp) do każdego rodzaju systemu Si 82 ?
    Podaj nr katalogowy ramy do ronda i do clasica , to nie tajemnica , w każdym katalogu są dostępne
    Jeżeli są inne to uznam że wiem mało , a Ty jesteś naprawde dobry w zakresie wiedzy o oknach
    Jeżeli takie same to twierdzisz , że są dwie oddzielne linie produkcyjne , jedna do wszystkiego a inna do skrzydła na cavie ?

  9. #22189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Raaaaany człowieku, czytaj ze zrozumieniem
    Si82 Rondo - skrzydło w swoim przekroju różni się dość znacznie od pierwotnie wprowadzonego - stad moje słowa o chorobie wieku dziecięcego w odniesieniu do Si 82 rondo
    Rama a prawidłowa nazwa - ościeżnica - jest w obu wypadkach identyczna - tym samym wszystkie łączniki, profile statyczne itp pasują bez problemu
    Rondo od Clasica różni się wizualnie i o jedną komorę więcej - co nie ma realnie przełożenia na jakąś większą statykę, termikę czy inne. Asortyment listew itp jest także identyczny
    NIe wiem gdzie wyczytałeś że jest inaczej
    Patrząc na przekrój skrzydła Si82 CAVA i biorąc pod uwagę jego szerokość 95 mm, kształt wzmocnienia - tym bardziej obawiałbym się już teraz zamawiać ten profil - ale to moje subiektywne odczucie - jak zwykle
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #22190

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dokładnie z tego samego powodu pominęłem ten post.. co komu po zakupie. Sam wyrobisz sobie zdanie po użytkowaniu.
    Ale żeby Cię uspokoić to uważam okno Elita Thermo (czyl iSchuco Ct70CAVA) z trzyszybowym pakietem za jedno z najlepszych zestawień dla cieplych okien pieciokomorowych. Co do Jezierskiego - smiało polecam tą firmę, ale nie jestem obiektywny bo sam z nimi wspolpracuje.
    Do ww producenta okien, póki co nie mam zastrzeżeń. Chciałem dowiedzieć się jaki mam profil, ponieważ nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Odpowiedź uzyskałem- dziękuję.

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Mam jednak pytanko do Ciebie: nie za późno na takie pytania?
    Interesują mnie opinie na temat zakupionego przeze mnie produktu stąd moje wcześniejsze pytanie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 26-07-2012 o 12:28

  11. #22191
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ct70 cava szyby k=0,5 80% sprzedawanych okien przez nas !

  12. #22192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MyszaAJ

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-792
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    piszę w charakterze totalnego laika - przekopałam się trochę i wygląda na to, że zaproponuję mojej rodzinie zakup okien z KNS Libris Plus, ale bardzo proszę, napiszcie, czy ktoś słyszał o firmie "vitoplast"? albo "mazowieckiej fabryce mebli"?

    Dodatkowo potrzebuję przesuwanych drzwi balkonowych o szerokości 3m. - czy coś możecie mi podpowiedzieć?

    Bardzo dziękuję!

  13. #22193
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    co to firm to ja nie znam
    a co do okien przesuwnych przy tej szerokości masz do wyboru PSK(suwanka) albo HS
    jak suwanka to tylko z automatem a jak hs to licz ze 2razy drożej o różnicach było więc jak mówisz prawdę że trochę kopałeś będziesz widział co i jak

  14. #22194

    Domyślnie

    KNS bardzo dobrze znam i polecam, a co do reszty to nigdy nie słyszałem wiec cieżko ocenić......

    i jak przesuwane to jak kolega wyzej obowiazkowo z automatem bo troche ciężko będzie chodzić bez

  15. #22195
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Czy może ktos kupował okna w RADOMIU NA UL.wARYŃSKIEGO wIESŁAW gĘBCZYK oDDZIAŁ oknoplast?jEŚLI TAK TO CZY WSZYTSKO OK BYŁO W MONTAŻEM I OGÓLNIE BEZ PROBLEMÓW Z OKNAMI?

  16. #22196
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    z radomia to tylko zupki chińskie ale to tak poza tematem
    Może zadaj pytanie w grupie z radomia o ile taka jest a jeśli już tak zrobiłaś to ok

  17. #22197
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz J

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Pajęczno
    Kod pocztowy
    98-330
    Posty
    18

    Domyślnie

    ktos moze polecic jakas dobra firme od okien z okolic Pajęczna woj łodzkie/slaskie
    miasta: i ich okolice
    Zduńska WOla
    Częstochowa
    Radomsko
    Wieluń
    Kłobuck
    itp?

  18. #22198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz J Zobacz post
    ktos moze polecic jakas dobra firme od okien z okolic Pajęczna woj łodzkie/slaskie
    miasta: i ich okolice
    Zduńska WOla
    Częstochowa
    Radomsko
    Wieluń
    Kłobuck
    itp?
    Nie napisałeś czy szukasz pcv czy drewnianych. Ja mam okna PCV (okleina) z firmy Mielczarek ze Zduńskiej Woli (okna + rolety). Z okien jestem zadowolony, aczkolwiek montażystów musiałem delikatnie przypilnować przy montażu przy niektórych kwestiach. Okna solidne, pan od alarmu dziwił się że takie solidne profile metalowe wewnątrz.. Firma bardzo sprawnie i bez kłopotu podeszła do kwestii reklamacji pakietu szybowego (usterka produkcyjna przy produkcji pakietu - bez winy producenta okien).
    Pozdrawiam,
    Radek

  19. #22199
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bart7

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Odwieczne pytanie forumowe

    Witam,

    Kupiłem stary poniemiecki dom (z 1931 r.) do (dość gruntownego) remontu. Z zewnątrz dach, ocieplenie, izolacja piwnic i oczywiście okna (w tym część trzypłaszczyznowych w wykuszach). Pomimo dość mocnego nacisku otoczenia na okna drewniane ("nobles oblige", "tylko drewno", "chyba nie wstawisz plastików?!" itd) myślę raczej o porządnych, białych pcv (ze względów praktycznych, żeby nie musieć za 5 czy 10 lat się znowu tym zajmować). Z drugiej strony budynek jest przedwojenny, więc zamysł jest taki, żeby okna wyglądały na tradycyjne - białe, drewniane - tzn. mogą mieć oczywiście unowocześnioną linię ale nie powinny z daleka wyglądać na plastik.
    I tu dochodzimy do sedna: znalazłem w necie okna Salamander BlueEvolution 3D (widziałem, że przewijały się już na forum). Ponoć bardzo dobre, najbielsze i trudne do odróżnienia od drewnianych.

    Stąd 2 pytania:
    1. Czy to dobry wybór, czy może przeoczyłem jakiś lepszy?
    2. Czy możecie polecić dobrego jakościowo i cenowo wykonawcę/montażystę z okolic Wrocławia?

    Z góry dziękuję ("Thanks from the montain", jak powiedział ponoć jeden z byłych premierów)
    bart7
    Ostatnio edytowane przez bart7 ; 07-08-2012 o 13:27

  20. #22200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Dla mnie każde okno plastikowe jest na pierwszy rzut oka łatwe do odróżnienia od drewna Powiem nawet, że jedna z nowości w drewnie do złudzenia przypomina właśnie kształt wspomnianego bluEvolution Dziś oglądałem 15letnie białe okno sosnowe. Oczywiście wymagało malowania, ale mimo wszystko Klient myślał je zostawić ze względu na dobrą markę (chociaz inne, w niegorszym stanie kategorycznie były przeznaczone do wymiany. A wystarczyło by je pomalować.. jednak to słowo "malowanie" przeraża

Strona 1110 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony