dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1254 z 1568
Pokaż wyniki od 25.061 do 25.080 z 31357
  1. #25061
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Widzisz miuzziker, wystarczyło określić swoje potrzeby, trochę poczytać i dopiero teraz wychodzi, że wybór okien to nie jest bajka
    Z przedstawionych propozycji wybrałbym jak Charlie: pomiędzy 1 a 4.
    Pewnie nr 4 będzie cieplejszy jednak zwróć uwagę na szyby: obie o wsp. Ug = 0,5 a jednak różnej grubości i z tym związane pozostałe, istotne parametry, np. współczynnik przenikania światła Lt .
    W "blacku" pakiet 48 mm - Lt około 70%, czyli 30% światła szyby zatrzymają, w exlussivie pakiet 44 mm a Lt? Pewnie poniżej 60%, czyli znacznie ciemniejsze.
    Nie wszystkim to odpowiada, więc warto zasięgnąć języka dokładniej, również jakie jest procentowe przenikanie energii słonecznej przez te szyby i związane z tym wykorzystanie ciepła słonecznego?
    Niestety, tak jest ze wszystkim przy budowie, że coś do czegoś trzeba spasować, kolorem, kształtem, nierzadko snobizmem a tylko "głupie" okna przywykło się wybierać po ilości komór i najniższej cenie..... i niekiedy dobitniej należy wskazać jakiś kierunek.

  2. #25062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ważne że iwestorzy zaczynają pytać sprzedawców o do tej pory magiczne rzeczy i zmuszają ich do myślenia a nie klepania tylko wyuczonych formułek z folderu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #25063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ug = 0,5 a jednak różnej grubości i z tym związane pozostałe, istotne parametry, np. współczynnik przenikania światła Lt .
    Nawet przez 7 szyb bo sprawdzałem widać dobrze
    Liczyć się będzie współczynnik transmisji energii słonecznej TR szyba 0,5 jak będzie miała 50% jest dobrze.
    A współczynnik Lt będzie większy bo jak kolega pisał z 70- 60 % .
    Szyba zespolona wypełniona areogelem, choć nic przez nią nie zobaczysz daje 65-70% transmisyjności energii słońca.
    Dwie szyby i areogel pakiet 35mm Ug 0,3.

  4. #25064

    Domyślnie

    Przyszłam dopytać
    Okna z roletami ( nie wszystkie z roletami) Ramy okienne myślę zamontować na równo z licem muru .
    I teraz urodziło mi się pytanie: prowadnice rolet będą wówczas wystawać poza lico muru ale to w niczym nie przeszkadza prawda?
    Będzie nawet korzystne. Czy się nie mylę .
    Proszę nie bić że już pewnie o tym było z milion razy( czytam regularnie ale nie zapamiętałam) i z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi

  5. #25065
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Mnie się podoba jak prowadnic nie widać. Pod dociepleniem, w dociepleniu czy gdzie tam je się mocuje ale najważniejsze, że ich nie widać. Widzisz tylko pancerz rolety jak jest zasunięta. Elegancja jest zawsze dyskretna - rozumiesz.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #25066

    Domyślnie

    tylko jak zachować dostęp do rewizji na wszelki wypadek? Jak oglądałem rolety zewnętrzne to prowadnicę można zakryć niewiele. Zresztą nie wiem czy wogóle rolety będę miał, szczerze mówić szkoda mi na nie kasy, z dobrymi silnikami i sterowaniem wyszło mi prawie tyle samo co okna

  7. #25067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Mnie się podoba jak prowadnic nie widać. Pod dociepleniem, w dociepleniu czy gdzie tam je się mocuje ale najważniejsze, że ich nie widać. Widzisz tylko pancerz rolety jak jest zasunięta. Elegancja jest zawsze dyskretna - rozumiesz.
    To byłoby idealne ale nie wykonalne za bardzo bo musi być dostęp do rewizji ( trochę się schowają ale nie za dużo)
    Widziałam w internecie na zdjęciach takie kieszonki wycięte w ociepleniu u góry z boków które pozwalają na otwarcie rewizji ale nie za ciekawie to wygląda

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    tylko jak zachować dostęp do rewizji na wszelki wypadek? Jak oglądałem rolety zewnętrzne to prowadnicę można zakryć niewiele. Zresztą nie wiem czy wogóle rolety będę miał, szczerze mówić szkoda mi na nie kasy, z dobrymi silnikami i sterowaniem wyszło mi prawie tyle samo co okna
    dlatego rolety mam mieć tylko w kilku oknach tam gdzie to niezbędne żeby się nie upiec w lecie

  8. #25068
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Post

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Przyszłam dopytać
    Okna z roletami ( nie wszystkie z roletami) Ramy okienne myślę zamontować na równo z licem muru .
    I teraz urodziło mi się pytanie: prowadnice rolet będą wówczas wystawać poza lico muru ale to w niczym nie przeszkadza prawda?
    Będzie nawet korzystne. Czy się nie mylę .
    Proszę nie bić że już pewnie o tym było z milion razy( czytam regularnie ale nie zapamiętałam) i z góry dzięki za wyczerpujące odpowiedzi
    Nie będzie przeszkadzać - i tak powinni je zakryć styropianem.
    W przypadku rolet zewnętrznych natynkowych czy Integro (montowanych nad oknem) i braku ocieplonego nadproża warto jest wysunąć ościeżnicę ze 2 cm poza mur. Skrzynka będzie bardziej wystawała na zewnątrz, jednak między nią a murem jest możliwość włożenia np. styropianu 2 cm, aby docieplić to nadproże - a przy rewizji zrobić małe podcinki.

  9. #25069
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Witam w nowym dniu.
    Dzisaj mam pytanie dotyczace okuc WK2 ...albo i nie.
    Stałoszklenie w skrzydle - tam nie ma okuc. Jak bym chciał generalnie okna okuć WK2, to co robi sie z stałoszkleniem w skrzydle? Co je trzyma w ramie ?

  10. #25070
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Witam w nowym dniu.
    Dzisaj mam pytanie dotyczace okuc WK2 ...albo i nie.
    Stałoszklenie w skrzydle - tam nie ma okuc. Jak bym chciał generalnie okna okuć WK2, to co robi sie z stałoszkleniem w skrzydle? Co je trzyma w ramie ?
    Skrzydło jest skręcane z ościeżnicą na stałe.

  11. #25071

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Nie będzie przeszkadzać - i tak powinni je zakryć styropianem.
    W przypadku rolet zewnętrznych natynkowych czy Integro (montowanych nad oknem) i braku ocieplonego nadproża warto jest wysunąć ościeżnicę ze 2 cm poza mur. Skrzynka będzie bardziej wystawała na zewnątrz, jednak między nią a murem jest możliwość włożenia np. styropianu 2 cm, aby docieplić to nadproże - a przy rewizji zrobić małe podcinki.
    Właśnie to integro , ale chyba nie będę wysuwać te 2 cm , mam cofnięte nadproże ok 4 cm i tam wsadzimy ocieplenie pod skrzynkę ( tzn montażyści okien sobie sami wkleją )

  12. #25072
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał moja Zobacz post
    . Jednak najbardziej podoba mi się ta oferta http://www.ekoplast-krakow.pl/ czy ktoś z was może miał z tą firmą jakieś doświadczenia?
    Doświadczeń nie mam żadnych, ale jak czytam na stronie coś takiego: "Nie do wszystkich budynków można jednak zastosować zasadę ciepłego montażu. Można go przeprowadzić we wszystkich nowo powstających budynkach oraz budynkach pasywnych. Nie ma takiej możliwości w starych budynkach z jednolitymi, nieocieplonymi ścianami.", to nie wiem, czy miałbym ochotę na jakiekolwiek doświadczenia z tą firmą.
    PRO QUALITY

  13. #25073

    Domyślnie

    zwłaszcza gdy pojawia się na forum w postaci linku jednopostowca. Doprawdy ile śmieci jest na forum

  14. #25074
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madejo

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-214
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witajcie, ja dla odmiany mogę Wam polecić Okna Salamander z wklejaną szybą . Kupione w Starej Fabryce. Jestem zadowolony z montażu i kontaktu z firmą, więc chętnie ich polecam

  15. #25075

    Domyślnie

    o cholera, jak można być zadowolonym z dopiero co zakupionych okien? przecież teraz tynkarze, wykończeniówka i okien sie nie używa, i jaka zgodność

  16. #25076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.125

    Domyślnie

    Trudno uwierzyc w te ostatnie polecenia, bo obei ostatnio wymienione marki pojawiły się juz w grupie spamujących firm. A nie ma nic gorszego, niż publiczne kłamstwa. Skoro oni odważają się na takie pochwały dla siebie, to do czego posuną się w rozmowie z klientem której nikt inny nie sprawdzi?

  17. #25077
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agacarola

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Garwolin
    Kod pocztowy
    08-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze okien. Waham się pomiędzy:
    Ferplast Lubartów:
    Profil 7 komorowy Veka Softline 82
    Okucia Winkhaus typu activPilot
    Pakiet 3-szybowy, dwukomorowy, typu 4/16/4/16/4 k-0,5 W/m2K, Rw-35 dB,
    klamki Hoppe

    Avante Forte
    Profil Deceuninck/Inoutic 6 komorowy szer. 84 mm
    Okucia Roto NT Multi
    Pakiet 3 szybowy, dwukomorowy Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t
    klamki Hoppe Secustic
    W obu wersjach kolor jest obustronny, a różnica w cenie niewielka. Z góry dziękuję za odpowiedź

  18. #25078
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Doświadczeń nie mam żadnych, ale jak czytam na stronie coś takiego: "Nie do wszystkich budynków można jednak zastosować zasadę ciepłego montażu. Można go przeprowadzić we wszystkich nowo powstających budynkach oraz budynkach pasywnych. Nie ma takiej możliwości w starych budynkach z jednolitymi, nieocieplonymi ścianami.", to nie wiem, czy miałbym ochotę na jakiekolwiek doświadczenia z tą firmą.
    tak to jest, że teraz WSZYSCY wiedzą wszystko w temacie "ciepłego montażu" - bo tak trzeba, bo klienci pytają itp a prawda taka, że z moich doświadczeń to niestety min 80% wszystkich "ciepłych" montaży wykonana jest źle i tyle, a umieszczanie takich bzdurek na swojej stronie świadczy jedynie o niekompetencji w tym zakresie.

    Pozdrawiam

  19. #25079
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał agacarola Zobacz post
    Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze okien. Waham się pomiędzy:
    Ferplast Lubartów:
    Profil 7 komorowy Veka Softline 82
    Okucia Winkhaus typu activPilot
    Pakiet 3-szybowy, dwukomorowy, typu 4/16/4/16/4 k-0,5 W/m2K, Rw-35 dB,
    klamki Hoppe

    Avante Forte
    Profil Deceuninck/Inoutic 6 komorowy szer. 84 mm
    Okucia Roto NT Multi
    Pakiet 3 szybowy, dwukomorowy Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t
    klamki Hoppe Secustic
    W obu wersjach kolor jest obustronny, a różnica w cenie niewielka. Z góry dziękuję za odpowiedź
    szyba w ofercie FERPLAST jest o mocno ciemnym odcieniu w przciwieństwie do szyby w ofercie AVANTE FORTE.
    W.g mnie profil Deceunick to lepsza oferta
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #25080

    Domyślnie

    Cytat Napisał agacarola Zobacz post
    Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze okien. Waham się pomiędzy:
    Ferplast Lubartów:
    Profil 7 komorowy Veka Softline 82
    Okucia Winkhaus typu activPilot
    Pakiet 3-szybowy, dwukomorowy, typu 4/16/4/16/4 k-0,5 W/m2K, Rw-35 dB,
    klamki Hoppe

    Avante Forte
    Profil Deceuninck/Inoutic 6 komorowy szer. 84 mm
    Okucia Roto NT Multi
    Pakiet 3 szybowy, dwukomorowy Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t
    klamki Hoppe Secustic
    W obu wersjach kolor jest obustronny, a różnica w cenie niewielka. Z góry dziękuję za odpowiedź
    Avante firma znana i godna polecenia, Ferplastu nie znam, popytaj jeszcze o dystrybutorów, którzy będą montować, to jest najważniejsze

Strona 1254 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony