dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 14 z 1568
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 31356
  1. #261
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A co wy na firmę Stolar z Żórawiny? Ktoś ma jakieś zastrzerzenia?

  2. #262
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Chyba te zastrzeżenia przez "ż" Ale problem problemem...

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wiem żem nudna bvo pisze sama do siebie- kochany Plonskij czyżeś na wakacjach? Nie zniknij prosze! Ja też "robie w konserwacji zabytków ale zabytkiem trudno nazwać dom który teraz przerabiam na potrzeby własne po kupnie /architektura z lat 80- wszyscy radzą aby zburzyć i od nowa a ja ta durna- przerabiam! w Tym okna! W ogrodzie zimowym który chce robić mówią \\\'specjaliści, że nie warto okien P4 na dach otwierany! Czy naprawdę? Jakbym była złodziejem to tylko od dachu- gdy takie preferencje!Co na temat Metalplastu? A przy okazji szukam żaluzji do tego ogrodu. Nie z materiału tekstylnego- na dach! Do tego regulowane ręcznie bo taniej! Jakieś propozycje?

  4. #264
    Guest

    Domyślnie

    Metalplast - znam lepsze propozycje.
    Ogrody zimowe - rzadkość w Polsce. Może SCHUCO. Ma PVC i aluminium.
    Na złodzieja nie ma rady [jak się uprze]
    P4 to ciężka szyba - powinna wystarczyć P2. Jak [złodziej] walnie w szybę i ta nie pokruszy się to sobie odpuści i pójdzie do sąsiada.
    Remont domu - to świetny pomysł. Pomyśl co by było gdybyś go musiała zburzyć i zaczynać wszytko od początku - horror. Co zrobić z gruzem - do lasu????????
    Widziałem pudełka z czasów wczesnego Gomółki - przerobione aktualnie - cudo. To tylko zależy od dobrej głowy projektanta.
    Pomyśl o oknach drewnianych.

  5. #265

    Domyślnie

    Pchelu niestety nie doszło jak możesz to prosze raz jeszcze

    SlawekZ

  6. #266
    Guest

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-06-04 13:16, plonskij wrote:
    TTRAS OKNA tel 042/6334232
    O.K.N.O. tel 042/6407471
    Petecki 042/6819749
    Pietrucha 042/6365928
    VIDOK - System 042/6300173
    Szkilnik 042/6789502
    Profiloplast 042/6407595
    Linda 042/6365377
    Finestra sc 042/6306567
    Wszystkie są znane i ugruntowane na rynku.
    Solidne z tradycjami

    LUSKA! Tez jestem z Łodzi Niestety firmy TRAS bym Ci nie polecila. U mnie w nowym domu robione byly okna pod wymiar przez tę firmę. Tak dokladnie wymierzyli, ze kiedy zamontowali okna okazalo sie, ze z kazdej strony sa przerwy na okolo 5-6 cm, ktore wypelnili pianka i powiedzieli, ze tak musi byc. Z tego co mi wiadomo luz dookola moze sie wahac w granicach 1-2 cm. Kiedy chcielismy zareklamowac okna, uslyszelismy tylko stek wyzwisk od wlascicieli Autoryzowanego Przedstawiciela TRAS na Gdanskiej. Moze w innym punkcie sprzedazy tej firmy lepiej traktuja klientow? pozdrawiam, ELLA

  7. #267
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Takie luzy są niedopuszczalne bo w domu będzie zimno jak w lodówce. Można reklamować - a na pewno przy takim traktowaniu klienta jest to ekipa "spod ciemnej gwiazdy" i wad montażu jest znacznie więcej. Ile jest kotew na każdą stronę okna, czy parapety są do ram czy pod ramy. I tak dalej.
    Sławek - wyślę jutro

  8. #268
    Guest

    Domyślnie

    Slawek, dzieki za porady. Parapety sa pod ramy, to nie wiem czy to dobrze. I bede wdzieczna za pozostale info nt. norm montazu okien i ewentualnych sposobow wykrycia wad w momencie odbioru. pozdrawiam, ELLA

  9. #269
    Guest

    Domyślnie

    Pchełku, Plonskij, jesteście skarbnicą wiedzy . Mam nadzieję, że i mi zechcecie pomóc, bo mam już taki mętlik w głowie.

    Prawdopodobnie zdecyduję się na Aluplast 3000. Nie jestem jednak pewna, czy jest sens, i czy lepiej nie kupić Aluplast 2000 lub VEKI. Jak na moje warunki finsowe Aluplast 3000 jest dość drogi. Ale wyglada ładnie, solidnie.

    Czy Aluplast 3000 jest odpowiednim profilem do okien (a właściwie witryn) o wielkości 1,40 m na 2,29 m? Będą to witryny wyglądające jak zwykłe okna tzn. 8 cm ościeżnicy i rama nieotwierana 4 cm. Drugie takie duże okno to dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem, jedno skrzydło 1,30 na 2,29 m.

    Jak oceniacie firmę ADAMS z Mrągowa?

    Jak powinna wyglądać umowa z pośrednikiem tej firmy (bo od niego kupowałabym te okna) i czy 60%zaliczki to nie za dużo? Montaż własny.

    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam,
    Iwka

  10. #270

    Domyślnie

    Mam pytanie.Ponieważ zostało mi parę dni na podjęcie decyzji ,chciałbym zapytać czy ktoś korzysta bądź wie jak sprawdza się system drzwi balkonowych przesuwnych.Czy jet to rzecz godna polecenia , czy tylko dodatkowy bajer.Okna robione w systemie KBE przez małą rzeszowską firmę.

    Pchelku ,jak możesz prześlij materiały na temat okien.
    [email protected]

  11. #271
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    ADAMS jest w porządku.
    ALUPLAST 3000 jest lepszy od 2000
    Skrzydło 130x230 jest bardzo duże i kłopotliwe w otwieraniu - będzie obsiadać i po pewnym czasie kleszczyć. Chyba, że otwierane będzie tylko do mycia.
    Witryna tak duża może być.
    60% zaliczki - raczej za dużo.

  12. #272
    Guest

    Domyślnie

    Może ktoś słyszał o profilach FORIS proszę o oponię.

  13. #273
    Guest

    Domyślnie

    Karol2 vel Myślacy tańcami gdzieś jest, nie śpij?

  14. #274
    Guest

    Domyślnie

    Karol2 złaź z poddasza natychmiast do piwnicy woda Cie zalewa.

  15. #275

    Domyślnie

    Miesiąc temu założyłem okna od Igiesa z Jaworzna. Trudno je jeszcze oceniać, ale jestem raczej zadowolony. Myślę że ich oferty są warte rozpatrzenia. Obsługa klienta w miarę dobra, umówione terminy są dotrzymywane, wykonanie nie wzbudziło zastrzeżeń.
    Jedna uwaga: jeśli będziesz robił pomiary to najlepiej aby wykonywała je grupa montażowa. Mają poziomicę laserową i od razu sprawdzą czy nadproża masz na jednym poziomie i ewentualnie skorygują błędy rzeczywistymi wymiarami okien.
    Adres http://www.igies.com.pl

  16. #276
    Guest

    Domyślnie

    Mieszkam w Tarnowie (woj. małopolskie).Jestem na etapie wyboru okien pvc pomiedzy M&S ze Słupska profil VEKA Tytanowe czterokomorowe a DFB z Niepołomic koło Krakowa profil Plustech Clasic też czterokomorowe. Co o nich myślicie.

  17. #277

    Domyślnie

    pchelek - zobacz, Redakcja oddała TWÓJ temat (w nowym forum go wywaliło pewno dlatego, że założył go anonimus

  18. #278

    Domyślnie

    To ja proszę o opinię na temat firmy THERMA z Tychów. Robią na profilach Gealan.

  19. #279
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    temat wrócił i dobrze. Bez Forum poranna kawa jest gorzka jak piołun i nie daje się pić.
    Pozdrawiam wszystkich.
    THERMA Tychy {?}. Natomiast sam system GEALAN jest bez zarzutu.
    Sprawdź na tych oknach z THERMY jak przesuwają się okucia. Mają jakieś SIEGENIA [takie srebrne] co nie bardzo dobrze "chodzą".

  20. #280

    Domyślnie

    Cześć pchelek!
    Powiedz mi co sądzisz o oknach produkowanych w KLUCZACH woj. małopolskie? Wybieram się do nich po ofertę.Podobno jest tam jeden producent i robi m.in. z profili Deceuninck.Może znasz do nich jakiś telefon albo adres email?

Strona 14 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony