dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1431 z 1568
Pokaż wyniki od 28.601 do 28.620 z 31354
  1. #28601
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Moim zdaniem w każdym pomieszczeniu, przynajmniej w jednym oknie powinieneś to mieć. A zamówisz to razem z oknami.
    P.S. nikt ważny słusznie zauważył że nie w pomieszczeniach w których są kanały.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 06-05-2015 o 14:40
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #28602
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Glipson
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-136
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nawiewniki to zdecydowanie bardzo ważna sprawa bo dom ma oddychać przez 24h. Uważam też, że okna są elementem na którym nie powinnismy oszczedzac. Mam tutaj na massli profil, okucie plus montaz który jest bardzo wazny. u siebie mam profile shuco na okuciach GU i jestem bardzo zadowlolny, kolge ma shuco na okuciach roto i również nie narzeka. Powiem wam szczerze ze z drugiej strony dobry montaż to połowa sukcesu

  3. #28603
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Z nawiewnikami nie należy przesadzać, a hasła w stylu "dom musi oddychać" lepiej sobie odpuścić. Zasada jest prosta strumień powietrza nawiewanego musi być równy strumieniowi powietrza wywiewanego. Jeśli ktoś nie zna tych wartości można trzymać się zasady wymiana 20m3/h na jedną osobę. Żaden tam "nawiewnik na każdym oknie za wyjątkiem łazienki i kuchni". Nawiewnikowi doradcy powinni pamiętać, że dostarczane powietrze trzeba ogrzać, a wydajność nawiewników określa się dla różnicy ciśnień 10 Pa. Wystarczy więc nieco bardziej wietrzny dzień i robi się... zimno, ale pooddychać można. Fakt.
    PRO QUALITY

  4. #28604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ależ Andrzeju pamiętam, pamiętam że należy ogrzać. Ale mając na uwadze sytuację z domu moich rodziców po wymianie okien po prostu ostrzegam. Już dwóch sąsiadów po wymianie okien do mnie przyleciało czy czasem u mnie się coś nie leje bo u nich grzyb i wilgoć się pojawiła. Na pytanie co z wentylacją byli bardzo zdziwieni - bo przecież mają kanały w kuchni i łazience.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #28605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Po prostu Teście chcesz powiedzieć, że fachowe doradztwo ma znaczenie. Nie gadka-szmatka jaką sobie czasem urządzamy.
    Jak ze wszystkim. Tylko że takich kwalifikowanych doradców to na palcach jednej ręki można policzyć... a tych co chcą się tego nauczyć by przekazywać dalej też zbyt wielu nie ma, co chyba sam widzisz po ilości absolwentów Twojego programu jakości..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #28606
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Po prostu Teście chcesz powiedzieć, że fachowe doradztwo ma znaczenie. Nie gadka-szmatka jaką sobie czasem urządzamy.
    Fin nie chodzi o gadkowanie i szmatkowanie, taka już specyfika każdego forum, że pisze się "skrótami". Wentylacja to bardzo złożone zagadnienia i taka prosta rada "załóż nawiewniki" jest... zbyt prosta, a i chyba często mści się na Was samych. Zimą dostaję furę maili ze zdjęciami termo, w których inwestorzy wskazują nawiewnik, jako "zło" dodając przy tym, że jak zwykle nikt im nie powiedział, że przez to urządzenie wlatuje powietrze dokładnie takie... jakie właśnie jest za oknem w danej porze roku.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tylko że takich kwalifikowanych doradców to na palcach jednej ręki można policzyć... a tych co chcą się tego nauczyć by przekazywać dalej też zbyt wielu nie ma, co chyba sam widzisz po ilości absolwentów Twojego programu jakości..
    Jeśli mówisz o programie rekomendacji, to pierwsi "absolwenci" mogą się pojawić dopiero w lipcu. Chętnych do startu nie brakuje, tylko większość wyobraża sobie, że ten program jest podobny do innych i wystarczy w nim dać co łaska nic nie robiąc dodatkowo. Jak się dowiadują, że jest inaczej wolą nie brać udziału i ja się z tego cieszę, bo oszczędzają mój czas. Części nie pozwala na start współpraca z miernym dostawcą, który o jakości mówi, ale o nią nie dba i w "pompie" ma, co i komu sprzedaje oraz co dalej dzieje się z produktem, sprzedawcą i inwestorem.
    PRO QUALITY

  7. #28607

    Domyślnie grubość parapetu

    Mam pytanie do praktyków:

    Okna PCV zamontowano na profilu podokiennym o wysokości 3 cm (okna mają szer. od 150 do 230 cm). Niestety pod profilem jest zbyt cienka warstwa piany.

    Zgodnie ze sztuką parapety wewnętrzne powinny być wsunięte pod ramę okna. Boki parapetu powinny wchodzić 3-4 cm w mur. Czy da się zamontować bez podkuwania parapet z konglomeratu grubości 3 cm na pianę jeśli luz montażowy pod parapetem waha się od 3 do 8 mm (średnio 5mm)? Czy może lepiej zamówić cieńsze parapety np. 2,5 cm z drewna lub MDF? (Cieńszy konglomerat ma gr. 2 cm, co wizualnie nie pasuje.)
    Ostatnio edytowane przez neko ; 08-05-2015 o 00:14

  8. #28608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Da się. Pewnym wyzwaniem praktycznym jest odpowiednie podklinowanie parapetu przy oknie, ale to tajemnica dobrego montażu.
    Pistoletu w otwór mniejszy niż 1cm nie wciśniesz. Pianki wężykowej tym bardziej nie "dopsiukasz" aż pod listwę, ale stosując odpowiednią rurkę już można sobie poradzić.
    Niektóre, najbardziej popularne konglomeraty występują w grubościach 2,5cm. Trzeba pytać w sklepach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #28609
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shitol

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kaczanowo
    Kod pocztowy
    62-303
    Posty
    64

    Domyślnie

    jakieś firmy z wrześni (montażowe) polecicie?

  10. #28610
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Przy jedynym kryterium wyboru jakim jest cena co byśmy nie napisali zostanie wybrana najniższa oferta i nasze słowa nic nie zmienią
    1100/2350 w Drutach jest wykonalne bez gwarancji a to dla tych szukających ceny nie ma znaczenia. Może nawet nie zostaną poinformowani o tym przez sprzedawcę chcącego złowić kupującego
    Wiele razy, mając do oferowania różne konstrukcje słyszałem później że przegrałem z Drutexem czy innymi badziewiarzami. Wygrała cena a nie zdrowy rozsądek i znajomość statyki sprzedawanego produktu. Powiem więcej, wielu sprzedawców nawet nie wie co to statyka czy wymagania jakim muszą spełniać okna w zakresie termiki dziś i w następnych latach. Widziałem zapytania zawierające wydruki ofert innych sprzedawców gdzie Uw,1,3 nie spełniało żadne okno. Oni nawet nie wiedzą co obowiązuje, co ma obowiązywać w 2017 czy później. Nie zdają sobie sprawy z tego że cwany klient zakupione takie okna może mieć za darmo a on sam wielkie nieprzyjemności z tego powodu. Liczy się kasa wyrwana od klienta
    Temat rzeka, nie raz już poruszany dylemat na tych łamach.
    Miały być trzy firmy lub modele które warto kupić a cenę się porówna i rozważy. Okna balkonowe zmieniam na 900 X 2200. Proszę o propozycje.

  11. #28611
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    Koledzy doradźcie proszę jaki zastosować montaż okien 3 szybowych aluminiowych. Są to w 90% fixy oraz dwa hsy. Zależy mi na ciepłym montażu ale nie mam możliwości szastania gotówką a więc interesuje mnie złoty środek. Czy ciepły parapet z i taśmy + dobra pianka czy lepiej taśma rozprężna? A może zupełnie inaczej? Chciałabym wysunąć okna o 2-3cm poza lico muru (styropian 20cm) tak żeby nie było konieczności stosowania drogich kotew. Problem to podstawa okna - na razie jest to porotherm ale zawsze można go podciąć i dać na górze kilka cm gęstej zaprawy....mam bardzo słabą ekipę montażową, która nic nie potrafi zaproponować a umowa podpisana poratujcie radą proszę Was bardzo

  12. #28612

    Domyślnie

    zapomnij o tym wysunięciu, stwarza tylko problemy a zysk....wątpliwy. Kiedyś byłem orędownikiem tej metody ale jak później widziałem jak wykonano ocieplenie wolę mówić żeby tego nie robić
    Czy taśma czy folia - realnie bez róznicy, ważne by w obu wypadkach wykonać to prawidłowo i szczelnie - a to już inna bajka

  13. #28613
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    DZIĘKUJĘ to jeden problem z głowy. A co byś zaproponował od spodu okna?

  14. #28614

    Domyślnie

    najlepsze to ciepły parapet - eliminuje nagminnie popełniane błędy wykonawcze przy montażu parapetów
    później specjalna styrodurowa listwa podparapetowa lub pięciokomorowa listwa podparapetowa z tworzywa
    I na tym kończy się wybór dobrych rozwiązań

  15. #28615
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Koledzy doradźcie proszę jaki zastosować montaż okien 3 szybowych aluminiowych. Są to w 90% fixy oraz dwa hsy. Zależy mi na ciepłym montażu ale nie mam możliwości szastania gotówką a więc interesuje mnie złoty środek. Czy ciepły parapet z i taśmy + dobra pianka czy lepiej taśma rozprężna? A może zupełnie inaczej? Chciałabym wysunąć okna o 2-3cm poza lico muru (styropian 20cm) tak żeby nie było konieczności stosowania drogich kotew. Problem to podstawa okna - na razie jest to porotherm ale zawsze można go podciąć i dać na górze kilka cm gęstej zaprawy....mam bardzo słabą ekipę montażową, która nic nie potrafi zaproponować a umowa podpisana poratujcie radą proszę Was bardzo
    Zmień ekipę.

    Pozdrawiam

  16. #28616

    Domyślnie

    przecież już napisał - umowa podpisana i po ptokach.
    Zapewne znów zwyciężyła cena

  17. #28617
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artastral
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    46

    Domyślnie

    ano....w tym przypadkuakurat nie cena okien i montażu lecz przygotowanie ościerzy w cenie. Wystawił mnie budwlaniec, który najwyraźniej nagle dostał amnezji i zapmniał, że od pierwszej rozmowy wyraźnie uzgadnialiśmy przygotowanie okien pod ciepły montaż. Firma wybrana od okien zaśpiewała natomiast dodatkowe 2,5 tys zł za to więc wybór padł na drugą braną pod uwagę firmę okniarską, która oferowała to już w ramach ceny. To był błąd życia.....

    a mogłabym jeszcze prosić o podpowiedź odnośnie ciepłego parapetu? Jaki rodzaj , jaka firma?
    Czy mógłoby to być np. ciepły XPS pod ramą w oknach "Listwa podokienna" ?
    http://www.jaro-max.pl/pl/cieply-montaz/cieply-parapet

  18. #28618

    Domyślnie

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    Firma wybrana od okien zaśpiewała natomiast dodatkowe 2,5 tys zł za to więc wybór padł na drugą braną pod uwagę firmę okniarską, która oferowała to już w ramach ceny. To był błąd życia.....
    Czyli decydowała jednak cena............
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  19. #28619
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał artastral Zobacz post
    ano....w tym przypadkuakurat nie cena okien i montażu lecz przygotowanie ościerzy w cenie. Wystawił mnie budwlaniec, który najwyraźniej nagle dostał amnezji i zapmniał, że od pierwszej rozmowy wyraźnie uzgadnialiśmy przygotowanie okien pod ciepły montaż. Firma wybrana od okien zaśpiewała natomiast dodatkowe 2,5 tys zł za to więc wybór padł na drugą braną pod uwagę firmę okniarską, która oferowała to już w ramach ceny. To był błąd życia.....
    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Czyli decydowała jednak cena............
    Na to wygląda ale ... albo to jest bardzo duży dom w sensie ilości mb otworów do przygotowania albo firma nr 1 dała faktycznie cenę "zaporową" aby jednak tych otworów nie przygotowywać, a może jeszcze inaczej - chcieli DOBRZE zarobić na tych dodatkowych usługach i efekt mamy jaki mamy.

    Nie znam całej sytuację więc to tylko "gdybanie".

    Pozdrawiam

  20. #28620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    przecież już napisał - umowa podpisana i po ptokach.
    Zapewne znów zwyciężyła cena
    Czy oby na pewno? Umowę można zmienić aneksem. Ja to bym rozegrał tak: proszę wcześniej swojego wykonawcę o instrukcję montażu by się dobrze przygotować. Zapoznaje się z nią, pytam sprzedawcę by rozwiać wątpliwości, od słowa do słowa napominam że mam na oku montażystów do których mam zaufanie, jestem gotowy zapłacić różnicę w cenie. Nowa ekipa monterska dogaduje się ze sprzedawcą, wystawia mu fakturę na ten montaż by ten mógł legalnie sprzedać to na 8 %....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1431 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony